It is currently Wed Apr 24, 2024 4:35 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 5 posts ] 
Author Message
 Post subject: Caracterizare
PostPosted: Tue Nov 29, 2005 10:12 pm 
Bun gasit!!!
Am si eu o rugaminte, pentru ca sunt pasionat de astrologie, insa este doar o pasiune de la distanta.V-as ruga sa-mi faceti si mie o caracterizare daca se poate.Datele mele sunt : 27 09 1986, ora: 9:30am, Vaslui.
Multumesc mult, Mihai.


  
 
 Post subject: Re: Caracterizare
PostPosted: Fri Dec 02, 2005 11:15 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Image

Ai o fire duala si puternica. Valorile personale sunt mai importante decat cele de grup, chiar socializezi usor. Dorinta de a trai in grup este dependenta de aprecierile celorlalti. Te intereseaza sa-ti construieti in fata celoralti o imagine de “macho” tocmai pentru ca structura ta este in mare parte emotionala. Ascunzi asta printr-un ton incisiv, puternic, dominator poate, uneori, prea dur. Ai o gandire practica, elevata pentru ca se sprijina mai mult pe experinetele personale decat ale celorlalti. Prea rece, calculat si atent la detalii si pe deasupra tenace si ambitios poti atinge performante de timpuriu in pasiunile si preocuparile tale doar daca anturajul in care traiesti nu este vulgar sau degradat.
Marea ta greseala este ca astepti in permanenta feedbach de la grupul de apartenenta, asta iti poate creat un acut sentiment de nesiguranta situatie in care devii dur si intransigent. Sexualitatea este un doemniu prioritar despre care vrobesti doar pe jumatate ca sa nu dai impresia ca ascunzi, in realitate dorintele tale de aceasta factura sunt motorul unei intregi filosofii de viata care este cu atat mai elaborata si bogata in informatii cu cat deceptiile tale sunt mai multe si intense. Opozitia Marte-Luna in situatia in care Marte face cuadratura cu Mercur in Balanta din casa XII ce cauta sa-si impuna echilibrul sau exista posibilitatea de a desconsidera femeia si de a o vedea ca pe un obiect al placerii si cam atat. E posibil ca aceasta atitudinea sa o fi mostenit de la o femeie Scorpion din familia ta datorita lui Venus si Pluton din Scorpion si casa I.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Dec 04, 2005 6:05 pm 
Iti multumesc mult pentru raspuns.In mare parte caracterizarea este adevarata.
As mai avea o curiozitate daca vrei. Din punct de vedere karmic, avand in vedere ca mercur este situat fix peste nodul sud, ce am fost eu intr-o alta viata si care ar fi sensul vietii acesteia.
Multumesc anticipat.
Mihai.


  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Dec 04, 2005 9:31 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Nu iti poate spune nimeni ce ai fost in viata anterioara doar uitandu-se la Axa Dragonului insa Mercur, asa cum ai obsevervat, are un rol important in analiza karmica. Dificultatea personalitatii tale de aici vine pentru ca ai planete care iti indica un temperament pasnic, echilibrat care construiesc aspecte stresante ce iti confera dinamism si impuslvitate. Spre exemplu careu in T pe care Mercur in Balanta il face cu Marte din Capricorn (exaltare) si Luna in Rac (domiciliu)... totul este bun pana la careu in T care indica aversiune fata de ceea ce este construit deja de parca ai avea ceva de spus... Cu Mercur in XII e greu sa afli ce ai de spus daca nu-ti fortezi putin destinul renuntand si facand alegeri dificile in viata. In trecut ai trait izolat ai obtinut rezultate in cautarile tale interioare si ai fost recunoscut ca mentor, ghid creandu-ti astfel legaturi puternice cu cei care te vizitau (Jupiter retrograd in V in trigon cu Venus in Scorpion si I). Atunci nu ai inteles in ce constau legaturile tale (cuadatura Jupiter-Chiron) si spre finalul vieti ai trait puternice dezamagiri ceea ce te determina acum sa refuzi din start orice conditionare sa fii libercugetator si sa ti se para interesanta si utila uniunea libera. (Lilith in VIII, Chiron in opozitie cu Uranus).
In aceasta viata abordezi o noua cale, o noua deschidere, un alt mod de a gandi care trebuie sa fie mai practic care sa includa si valorile materiale nu doar cele de renuntare. Va trebui sa muncesti pentru a obtine valori materiale pentru ca in trecut le-ai dispretuit pentru a intelege cu adevarat la ce renunti. Structura ta energetica este evoluata (Saturn in trigon cu NN) dar va fi foarte greu sa intelegi de ce trebuie sa muncesti atat de mult pentru traiul zilnic, poate mai mult decat altii. Raspunsul, repet, este ca te intereseaza prea mult parerea celorlalti, astepti prea mult ecoul grupului. De asemenea va trebui sa-ti definesti sexualitate si sa-i dai o exprimare frumoasa, rafinata (Lilith in VIII pe axa interceptata, Mercur in XII, Venus in Scorpion pe I).
De aceia am spus ca ai o fire duala si puternica...
... dar te descurci tu, ai ascendentul in Scorpion asta inseamna ca intotdeauna vei gasi resursele necesare! :)



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Dec 08, 2005 8:39 pm 
Imi pare rau ca nu am putut sa va raspund mai repede.
Iti multumesc mult pentru descrierea astrogramei mele din punct de vedere karmic.


  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 5 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group