It is currently Fri Mar 29, 2024 2:31 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 
Author Message
 Post subject: tranzitul lui Marte
PostPosted: Fri Apr 04, 2008 9:03 pm 

Joined: Thu May 11, 2006 4:03 pm
Posts: 65
Location: Bucuresti
Buna seara, iata-ma din nou in postura de a va intreba ce simbolizeaza in plan personal tranzitul lui Marte in rac in casa 12, as dori sa mentionez ca sunt insarcinata si din cate stiu eu ar putea avea si implicatii medicale acest parcurs.
23.01.1980,17:35, Bucuresti
Multumesc si astept raspuns.



_________________
numai daca sti sa ierti si sa iubesti poti trece mai departe!
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: tranzitul lui Marte
PostPosted: Sat Apr 05, 2008 8:44 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Nu, complicatiile sunt de alta natura.
Hranirea este afectata, relatiile, modul cum raportezi, cum imterpretezi, cum evaluezi.
Marte in casa XII iti diminueaza impulsurile spre experior, iti tempereaza dorinta de iesi in parc, la plimbare, pe faleza, pe campuri si iti spune ca acasa te simti bine si in siguranta. Aceste predispozitii devin active in special dupa 10 aprilie de cand Lilith intra in Sagetator.
Sarcina, cu Lilith pe casa V, este vizata, dar nu direct, ci prin intermediul lui Saturn care iti trece prin casa II. Prin urmare, ai grija ce mananci, cat efort depui pentru treburile casnice, nevoile personale. Te atetionez pentru ca trecerea lui Lilith din casa IV in casa V iti elibereaza sectorul personal oferindu-ti senzatia ca aici poti face orice si oricat. Riscul de care spun este unul de natura functionala. Semnele astrale nu-ti aduc probleme sau complicatii. in ceea ce priveste sarcina, ci dimpotriva. Cu NN pe casa VII conceperea unui copil este semn de echilibru si coagulare. Viata merge mai departe prin cresterea bucuriei, a legaturilor benefice, a karmei bune care se consuma prin aceasta actiune. Copilul va fi privit ca un semn bun, ca o crestere insemnata, ca un dar al cerului.
In ceea ce priveste sarcina, in afara de ceea ce ti-am indicat nu ai motive de ingrijorare... Jupiter pe casa VI indica faptul ca este un copil sanatos, ba mai mult sarcina iti va regla tie disfunctii metabolice legate de anabolism-catabolism pe care conjunctia Soare-Mercur din tema natala ti le-a predispus.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Apr 06, 2008 12:46 pm 

Joined: Thu May 11, 2006 4:03 pm
Posts: 65
Location: Bucuresti
Multumesc mult o sa am grija la ceea ce mi-ai spus.
Numai bine!



_________________
numai daca sti sa ierti si sa iubesti poti trece mai departe!
Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group