It is currently Wed Apr 24, 2024 12:29 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 8 posts ] 
Author Message
 Post subject: rectificare ascendent
PostPosted: Tue Jan 03, 2006 3:17 pm 

Joined: Thu Jul 28, 2005 10:25 am
Posts: 133
Location: Bucuresti
buna tuturor si La Multi Ani!
As vrea sa ma ajutati cu rectificarea ascend. sotului meu Valy. El e nascut pe data de 13 octombrie 1974 bucuresti ora 12 noaptea...desigur ora e cunoscuta cu aproximatie "in jur de 12 noaptea" oricum nu dupa 12, ca probabil il treceau pe 14 octombrie....


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: rectificare ascendent
PostPosted: Tue Jan 03, 2006 5:21 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Pai, asa cum stii va trebui sa ne spui niste evenimente marcante din viata lui, cu datele lor... asa cum am facut si la tine... ca nu se poate dupa ureche :wink:



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Jan 04, 2006 10:52 am 

Joined: Thu Jul 28, 2005 10:25 am
Posts: 133
Location: Bucuresti
ok merci.
pai intreaba-ma si iti zic tot ce stiu ca sa determinam in sfarsit ascendentul cu precizie.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Jan 05, 2006 10:17 am 

Joined: Thu Jul 28, 2005 10:25 am
Posts: 133
Location: Bucuresti
pot sa zic ca familia lui e f importanta pt el, mai importanta ca orice, in special maica-sa. Dar nu imi dau seama daca are ascend in rac sau poate fi si in leu iar asta sa fie din cz soarelui in cs 4? Vad ca luna iese in fecioara in casa 3 si este f critic cu fratele lui, desi tine si la el ca la toata fam lui, totusi cand vorbeste cu el are limba ascutita si ii mai zice unele lucruri critice.
Cum pot sa imi dau seama daca ar avea ascend in leu? sau cum s-ar comporta daca ar avea saturn in conjunctie cu ascendentul?
Pe plan profesional desi se straduieste si ia lucrurile foarte in serios, are parte numai de nesanse. Si are tendinta de a-si face o afacere proprie, cu traducerile, se cam cearta cu sefii si vrea sa fie el sef. In afara de asta nu suporta sa tzipe cineva la el ca tzipa el si mai tare sa-l acopere.
Am intrebat-o din nou pe maica-sa si nu stie daca e dupa 12 noaptea sau inainte de 12, deci poate fi si dupa 12...


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Jan 05, 2006 12:38 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Nu, dupa indiciile tale nu cred ca este peste ora 12... este singur inainte.
Este clar ca asemanarea cu mama este izbitoare si asta ne poate ajuta in stabilirea ascedentului:
1. daca asemenarea fizica este mai mare decat cea comportamentala, in sensul ca daca asta iese intai in evidenta: trasaturile corpului, a fetei, buzele, culoarea parului... ca privirea, cu marte in IV, nu poate fi deloc blanda, chiar daca este in Balanta. In cazul asta aveam ora 22:55 si un ascendent in Rac
2. asemanarea comportamentala primeaza celei fizice: timbrul vocii, gesturile, atitudinea, modul de a gandi
In cazul acesta avem ora 23:40 si un ascendent in Leu.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Jan 05, 2006 2:13 pm 

Joined: Thu Jul 28, 2005 10:25 am
Posts: 133
Location: Bucuresti
problema e ca seamana cu taica-su mai mult decat cu maica-sa la aspect, iar la idei nu prea e de acord cu maica-sa pt ca ea e f incapatanata si nu vede decat o singura directie find in taur (nu cedeaza nici de bun simtz la ideile ei gresite si absurde), dar pt ca tine la ai lui exagerat de mult se intelege bine cu ei.
Are si niste gesturi la fel ca maica-sa, dar vocea nu seamana de loc mama lui are o voce insuportabila iar vocea lui e foarte echilibrata care nu deranjeaza din contra e melodioasa nici subtire nici groasa, la fata seamana si cu maica-sa, mai mult decat fratele celalalt, Claudiu (care nu prea seamana cu maica-sa mai de loc).
Dupa trasaturile fetei nu seamana pt ca maica-sa are forma capului mai patratzoasa asa, iar el mai sub forma de triunghi ca taica-su. La nas seamana destul de bine cu maica-sa. La ochi seamana mai mult cu taica-su, cu privire apriga exact cum spuneai mai sus, parul la fel e ca a lui taica-su aspru si f des, si la corp e tot ca tatal lui cu tendinte de ingrasare in zona burtii si cu picioarele subtiri . Am uitat sa zic ca tatal lui e in zodia rac (17 iulie ), nu stiu daca influenteaza cu ceva...

Mie mi se pare greu de determinat pt ca oricum z. rac i se potriveste dar poate fi din cauza soarelui in casa 4, si ascend poate fi in leu, dar poate fi si in rac. Poate cu lilith sa fie mai concludent...lilith in 7 poate insemna teama de divort, teama de despartire? de cand il cunosc era f speriat sa nu ma despart de el desi nu aveam asa ceva in gand, era mereu panicat la capitolul asta...din orice chestie minora se speria ca vreau sa ma despart de el (mie nici nu-mi trecea prin minte)poate fi din cauza lui lilith in cs 7? sau interpretez eu gresit si nu are leg. cu lilith?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Jan 05, 2006 2:46 pm 

Joined: Thu Jul 28, 2005 10:25 am
Posts: 133
Location: Bucuresti
...dar daca ar avea DS la 22 grade capricorn (face cuadratura cu soarele si marte din balanta la 20 grade) ar putea asta sa fie cauza fricii de despartiri in locul lui lilith in 7?in cz asta ar avea si saturn in exil conjunct cu asc in rac...
in societate se comporta exact ca o balanta, din cz asta nu imi dau seama dupa ascendent ...


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Jan 07, 2006 7:43 pm 

Joined: Thu Jul 28, 2005 10:25 am
Posts: 133
Location: Bucuresti
cred totusi ca are asc in leu, ca nu suporta sa aiba sefi si e f orgolios...in plus ora asta 23:40 e mai aproape de 12 cum spune mama lui. Deci ar fi asc 1 grad Leu...


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 8 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group