It is currently Thu Mar 28, 2024 11:58 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 4 posts ] 
Author Message
 Post subject: Sinastrie - nelamurire
PostPosted: Mon Jan 09, 2006 1:38 am 

Joined: Mon Aug 08, 2005 7:18 pm
Posts: 162
Location: liege
buna ziua

nu stiu daca aici e cel mai bun loc pentru a posta intrebarea mea, dar fiind legata de o sinastrie, ma gandesc ca poate ar ajuta si altora:

deci, as vrea sa ma lamuriti cam cum se interpreteaza intr-o sinastrie:

1. jupiter in tema persoanei A exact (grad si minut) peste ascendentul persoanei B? (8 grade pesti)
2. uranus in tema persoanei B peste conjunctia soare-venus a persoanei A (7 si respectiv 6 grade scorpion).

alte aspecte speciale n-am mai remarcat, la nevoie pot da datele de nastere.

veronica
[edit by admin
am creat acest topic nou...]


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Sinastrie - nelamurire
PostPosted: Mon Jan 09, 2006 12:49 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Daca Neptun are o pozitie buna in tema Jupiter pe Ascendent este un semn de intelegere si stimulare reciproca: persoana A vine cu dorinta de viata, iar persoana B cu opotunitatile.
In cazul al doilea lucrurile se complica. Fiind implicatat casa X fluctuatile de imagine sunt primele semne ale interactiunii. Interventia uraniana poate fi buna sau rea in functie de cum este vibratia persoanei A. In cazul de fata avem o ambitie concetrata, o putere mare de seductie ce ascunde ca interes personal dorinta de putere. Dar dupa cate am observat cred ca Neptun din tema A vine in casa X a temei B, ceea ce aduce persoanei A un avantaj. Secretele, emotiile retinute si pasiunea controlata creaza persoanei B impresii eronate asupra relatiei in sine.
Totusi cu Uranus nu e prea de joaca, cineva va fi pacalit in relatia asta...
Asadar exista o atractie elevata, motivata social, dar si personal fara a se impartasi totul... Uranus este totusi in exaltare, iar conjunctia Soare-Venus va da secretului o doza de mister. E greu sa fii sincer intr-o asa relatie, e greu si dureros in acelasi timp...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Jan 09, 2006 1:23 pm 

Joined: Mon Aug 08, 2005 7:18 pm
Posts: 162
Location: liege
gheorghita, multumesc ptr raspuns. neptun din tema pers. A pica in casa a 9 a persoanei B. intre timp am mai descoperit si o conjunctie chiron-jupiter. de altfel, uite datele:
A sunt eu: 31.10.1974 c-ta, 11:40 am
B este: 17.02.1976, caransebes, 8:00 am

m-am apucat sa fac sinastria pentru ca B e un om cu care pot lucra foarte bine, ceea ce pentru mine e surprinzator. nu sunt un om de echipa, dar cu B cred ca as putea intr-adevar lucra si colabora pe termen lung.

veronica


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Jan 09, 2006 1:46 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Da, Veronica Uranus pe XI aduce inspiratie... situatia se schimba chiar foarte mult...
El are o fire maleabila, gingasa si un simt detaliului special, e selectiv si atent, mandru si stralucitor. Atrage atentia, e inspirat, curajos si vorbeste frumos.
... cum sa nu lucrezi bine cu un astfel de om.. :wink:

... de defecte nu vorbesc... ca nu mai are rost... dar totusi as indrazni sa mentionez unul - usurinta cu care isi dramatizeaza conditia dupa fiecare esec, bate putin in retragere, numai cat sa-i operasca elanul... asta e ca un pietroi legat de gat... Aici il vei ajuta, sunt 100% convins



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 4 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group