It is currently Thu Apr 18, 2024 6:08 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 4 posts ] 
Author Message
 Post subject: Algol....
PostPosted: Fri Feb 03, 2006 7:28 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
Am retinut( sursa:Urania) ca un moment delicat al perioadei imediat urmatoare este acela dat de steaua fixa Algol , marte in taur, si opozitia cu jupiter, mai ales pe probleme de sanatate(vedre). Ei, eu le am pe toate astea in harta natala!Te-as ruga sa vii cu ceva mai multe detalii, daca ai timp!
merci!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Algol....
PostPosted: Sat Feb 04, 2006 10:22 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Algol este asa cum se spune o stea malefica, intransigenta, care aduce dorinta de sinucidere, moarte, distrugere a tot ce este bun. In general disputele determinate de Algol sunt cele legate de gat, vorbire, exprimare prin sunete. Trasaturile sale negative sunt in analogie cu Jupiter si Saturn in aspectele lor disonante. Asta insemna agresivitate necontrolat, aciditate, distrugere prin surpare, nemultumire ce duce la atentarea celuilalt, manie, agresivitate fara un substrat.
Conjunctia cu Marte si opozitia cu Jupiter aduce evenimente sociale importante. Schimbarile de situatie sunt tendentioase si orientate spre distrugere. Datorita marcajului pe casa VII in tema lunii noi din aceasta perioada distrugerile apar pe relatii, pe asocieri, pe colaborari ce pareau de durata, iar caracterul acid va fi mai mult vizibil pe atacuri verbale care vor genera teama de mai mult. In aceasta tema Algol este in casa XI afectand demnitatea celor cu functii deja consolidate. Imaginea publica este afectata. Solutiile care trebuie abordate sunt mai mult cele care incep cu "A nu face...". Exista tendinta de a se repeta o greseala - ceasul rau cum se spune. Da, luni 6 februarie Marte va fi in conjunctie cu Algol deci luni este ceasul rau... dar pt ca Marte merge ceva mai lent in Taur aspectul va mai dura cateva zile...
Nu am urmarit emisiunea Uraniei si regret ca a pierdut comenariile sale... de altfel am cateva luni de cand nu am mai vazut-o... parca mi-e si dor de ea...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Feb 04, 2006 11:00 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
Off! o stea fixa malefica, aflata mereu in taur la 25, 47 grade, banuiesc ca in perioada imediat urmatoare va tulbura mintea in primul rand celor care pe harta natala au aceasta conjunctie cu marte si opzitie cu jupiter!! mai citisem despre ea, dar nicaieri ca ar afecta globul ocular. noutatea asta am aflat-o ieri, la Urania.
merci, Gheorghita!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Feb 04, 2006 11:03 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
mag wrote:
mai citisem despre ea, dar nicaieri ca ar afecta globul ocular. noutatea asta am aflat-o ieri, la Urania.


si pentru mine este noua informatia... ma gandesc la faptul ca poate ridicand tema lunii noi a vazut ca Saturn este pe casa I in aceasta tema si o fi facut asocierea...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 4 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group