It is currently Thu Mar 28, 2024 11:02 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 
Author Message
 Post subject: lilith din fecioara....
PostPosted: Thu Feb 09, 2006 7:40 pm 
User avatar

Joined: Thu Dec 01, 2005 1:24 am
Posts: 111
Location: Nexus Polaris
lilith a intrat de curand in fecioara si incetul cu incetul o sa se afle in casa I ...unde se afla si lilithul natal numai k natalul este in balanta......oare cum poate sa ma afecteze acest tranzit,tinand cont k eu am un grand trine intre lilith-balanta I --- jupiter-taur IX --- mecur-capricorn V dar si un t-square intre lilith-balanta I -- kiron R-rac X -- uranus-capricorn IV



_________________
Image
"Never argue with an idiot. They will only bring you down to their level and beat you with experience...Kick the sh** out of him instead!!!"
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: lilith din fecioara....
PostPosted: Sat Feb 11, 2006 10:16 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Thorra wrote:
lilith a intrat de curand in fecioara si incetul cu incetul o sa se afle in casa I ...unde se afla si lilithul natal numai k natalul este in balanta......oare cum poate sa ma afecteze acest tranzit,tinand cont k eu am un grand trine intre lilith-balanta I --- jupiter-taur IX --- mecur-capricorn V dar si un t-square intre lilith-balanta I -- kiron R-rac X -- uranus-capricorn IV


Thorra, despre Lilith in Fecioara, adica trasaturile tranzitului actual gasesti AICI.. probabil ca ai citit deja...
Trecerea ului Lilith epste LIlithul natal nu aduce prea multe lucruri bune. Lilith in casa I in balanta aduce un aspect duplicitar vis a vis de aspectul fizic sau moral. Ori nu se acorda atentie apsectului fizic, ori se exagereaza cu interventiiile pe fizic, folosind adjuvante stridente, in combiantii de culori agresive ce atrag atentia prin aspectul lor extravagant. Curajul exprimarii il duce pe individ foarte usor spre agresivitate verbala, sau prin atitudine (superioritate, aroganta, infatuare) ceea ce aduce o criza in relatii. Revenirea lui Lilith peste pozitia din tema nata aduce in primul rand teama ca urmeaza sa se intample ceva. Aceasta teama iti poate afecta sanatatea tulburandu-ti functiile rinchilor, a sistemului excretor in general, o amplificare a aciditatii din corp pe fondul unei scaderi a puterii de aparare. Trigonul pe care l-ai indicat nu pare sa te ajute prea tare. Un trigon regal cu Lilith implicata este ca si cum ai pune o picatura de cerneala intr-un pahar cu suc. Devii vulnerabila. Acest proces este parcurs insa cu o mare curiozitate. Vei fi interesata de tine, iti vei explora emotiile si vei dori sa le amplifici, iti vei observa reactiile si vei dori sa ti le explici, te vei expune mult mai usor si vei incerca sa intelegi de unde iti vine aceasta putere de a atrage atentia. Marea pacaleala este ca nu toate acestea folosesc o energie negativa adica iti vei amplifica emotiile negative, fara regrete, apoi vei avea impresia ca ti le vei explica in realitate tu ti le vei justifica, expunandu-ti nu increderea in sine, ci o indrazneala cam mare.
Antidotul lui Lilith este iertarea. Va fi o lupta pt ca iertarea prin Lilith poate insemna umilinta. Atingerile sale sunt puternice si lasa intotdeauna urme. Iti vei aminti despre aceata trecere a lui Lilith peste lilith-ul natal ca despre despre care vei spune "oare ce-o fi fost in capul meu?". Scum ca este in Fecioara poti trai, asa cum spuneam, doar cu teama ca urmeaza sa se intample ceva...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: lilith din fecioara....
PostPosted: Mon Feb 20, 2006 10:08 pm 

Joined: Thu Oct 06, 2005 12:58 pm
Posts: 15
Location: bistrita
M-am temut de lilith in leu (fiind leu) dar a trecut fara a lasa urme ( deocamdata). mi-e imposibil sa nu ma gindesc ca , undeva , prin iulie, lilith in tranzit va face conj. cu uranus (si pluton) natal in casa a IX-a , si in acelasi timp , uranus in tranzit va face conj. cu lilith natal , aflat pe cuspida III. In acelasi timp NN in tranzit conj. cu saturn natal. Daca se incumeta cineva, eu pot sa ASCULT.


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group