It is currently Thu Apr 18, 2024 5:04 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 24 posts ] 
Author Message
 Post subject: Laura Stoica
PostPosted: Fri Mar 10, 2006 1:55 am 

Joined: Fri Jan 27, 2006 2:52 am
Posts: 2
Location: bucuresti
Salutare!
Stie cineva datele de nastere ale Laurei Stoica?
10 oct 1967?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Mar 10, 2006 10:37 am 
User avatar

Joined: Thu Nov 17, 2005 12:59 pm
Posts: 357
Location: bucuresti
Eu nu stiu.. dar am plans toata dimineatza...exact cand i se luminase viatza, avea emisiune, isi gasise perechea, era insarcinata.. radia de bucurie..
Dumnezeu s-o ierte...



_________________
Ignis Natura Renovatur Integra
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Mar 10, 2006 10:42 am 

Joined: Thu Jul 28, 2005 10:25 am
Posts: 133
Location: Bucuresti
si mie imi pare f rau de ea, era frumoasa si foarte gratioasa ca toate balantele. Stiam doar ca e in balanta dar nu stiu data nasterii, ar fi bine de vazut cu tranzite si progresii perioada cu accidentul, daca ar sti cineva ziua ei de nastere.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Laura Stoica
PostPosted: Fri Mar 10, 2006 12:03 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Nicole wrote:
Salutare!
Stie cineva datele de nastere ale Laurei Stoica?
10 oct 1967?


Viata are un drum ciudat pe care merge... si niciodata nu putem sti cand se termina. :( (Eu nu am datele ei de nastere dar este posibil ca datele pe care le indici tu sa fie corecte).

http://www.realitatea.tv/index.php?stire=4271



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Mar 10, 2006 12:49 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
nici eu nu stiu altceva decat ca, intr-un mod stupid, a mai murit un om ...de fapt mai multi oameni!
sa fi avut si ea o casa VIII locuita de pluton , uranus sau ceva asemanator? .....nici nu mai conteaza!...era aproape de miezul noptii cand am auzit vestea. a urmat o noapte trista, cu multe ganduri...
inainte de a muri, Laura a cantat si a incantat oameni....
Dumnezeu sa-i odihneasca !


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Mar 10, 2006 6:52 pm 
Si pe mine m-a intristat mult aceasta prea timpurie moarte a Laurei Stoica.
Dumnezeu s-o odihneasca!


  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Mar 11, 2006 2:14 am 
User avatar

Joined: Thu Dec 01, 2005 1:24 am
Posts: 111
Location: Nexus Polaris
chiar ma gandeam la un astfel de topic.....si pe mine m-a afectat ffffffmult!!!!!!O ADMIRAM PE FEMEIA AIA!!!!!!! :!: numai k de abia akum am reusit sa postez.....uffffff.....tin minte k atunci aflasem la 10 20 seara......deci ffffff aproape de mom mortii vestea de la o tipa kre vazuse p antena 3 stirea despre accident....inchipuiti-va cum m am simtit......am avut un cosmar noaptea......la kre m am mirat fffff mult kt am putut fi de calma......iar dimineata zilei de 10 am plans....nu din cauza mortii.toti mai devreme sau mai tarziu ajungem p lumea cealalta.....ci din cauza k justitia,viata e oarba!!!!in majoritatea cazurilor vinovatii nu au platit niciodata de-a lungul istoriei!!!!nu mor aia kre merita!!!ceilalti,intotdeaun au fost ceilalti!!!!! :evil: :evil: DUMNEZEU SA O ODIHNEASCA IN PACE PE LAURA STOICA!!!
am vaz la prog zet 7-data accidentului- o conjunctii intre aldebaran-marte,pollux-luna si mercur-markab.......si toate astea se refereau la:violence,star of sorrow,ruin,disgrace,death,calamity,the heartless judge(soarta zic io),calamity



_________________
Image
"Never argue with an idiot. They will only bring you down to their level and beat you with experience...Kick the sh** out of him instead!!!"
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Mar 11, 2006 2:19 am 

Joined: Fri Jan 27, 2006 2:52 am
Posts: 2
Location: bucuresti
E corecta data de nastere,ne mai trebuie ora.
As fi curioasa sa-i vad harta.Am auzit vestea aseara si nu stiu de ce dar m-a impresionat foarte tare.Un om deosebit,o voce speciala.Si-a cautat identitatea toata viata si acum cand si-o gasise,a plecat..
Probabil ca si-a implinit destinul...Asta a fost scopul pt care a venit...cine stie.

Dumnezeu sa-i odihneasca!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Mar 11, 2006 12:01 pm 
User avatar

Joined: Tue Jan 10, 2006 11:42 pm
Posts: 14
Location: Romania
Regret si eu nespus disparitia Laurei Stoica. Am admirat-o inca de la primele ei aparitii. A fost o persoana discreta, cu mult bun simt. Pacat ca talentul ei nu a fost pus in valoare de catre cei in masura. Avea o voce deosebita. Pacat ca viata ei a fost curmata tocmai cand era pe punctul de a fi fericita in sfarsit. Au plecat la Domnul si ea si logodnicul ei si puiul lor nenascut. O lacrima pentru fiecare...Dumnezeu sa ii odihneasca in pace!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Mar 11, 2006 1:35 pm 
User avatar

Joined: Tue Jul 26, 2005 7:11 pm
Posts: 75
din cate spun astia la tv, ar fi nascuta la 24 oct 1967. pacat ca a plecat asa repede.....



_________________
Ari Kowalski
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Mar 11, 2006 3:23 pm 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Laura Stoica este Balanta si cred ca e nascuta la 10 am. 10.10.1967, nu stiu orasul. Ascendent in Scorpion.

Are Racul interceptat pe casa a 8 a mortii, ceea ce poate sugera ca risca oricum un deces pe timpul nasterii sa sau la nastere. Lilith ii facea pe 9 martie conjunctie cu Venusul natal de pe casa a 9-a din Fecioara si opozitie cu Uranus in tranzit de pe casa a 3-a, deci axa drumurior era grav afectata, implicand acest sacrificiu pe care l-a platit, de parca nu avea dreptul sa fie fericita.

Saturn tocmai ce-i intrase din nou, aflandu-se in retrogradare, pe casa a 8-a, a mortii, venind sa-i ia viata, mai ales ca cuadrata pe Mercur de pe casa a 12-a, in Scorpion, patronul soselelor.

Are Lilith in conjunctie cu NN (lilith in Taur, NN in Berbec), pe casa copiilor si a iubirii, iar in momentul mortii, NN in tranzit trecea peste Saturnul natal pe casa a 4-a, care este o casa de final, iar tocmai aceasta conjunctura pe Berbec semnifica multiplele leziuni craniene pe care le-a avut. In acelasi timp NS in tranzit se situa peste Junona natala, ceea ce indica tragedie karmica, impreuna cu partenerul ei, el aflandu-se la volan.(pe casa a 7-a, avea Marte in gemeni cu cuadratura la Venusul natal, cel obstructionat de Lilith)
Pluton face conjunctie cu Martele de pe casa 1, si cuadratura la Plutonul natal, semn de violenta majora

Totusi Jupiterul de pe casa a 12-a, desi retrograd, cred ca vrea sa spuna ca Laura ajunsese dela la un nivel superior al evolutiei sale si ca ceea ce s-a intamplat are un rost pentru sufletele lor si pentru purificarea lor. Jupiter in tranzit pe 12, pregatea o conjunctie cu Neptun natal de pe Scorpion si cel putin in privinta Laurei, cred ca sufletul ei se va inalta la Ceruri.

Moartea lor este o tema de meditatie pentru noi toti si anume ca oricat am astepta, fericirea nu o putem gasi pe lumea aceasta, decat sub forma de firimituri (ea insasi avea pe harta natala opozitia Uranus/Pluton in Fecioara pe casa a 10-a la Kiron in Pesti de pe casa a 4-a, ceea ce nu arata a fericire deloc, dar care mai ales sugereaza un pericol destul de mare, prin cuadratura de la Marte care este Guvernatorul hartii). Idealul era, in acest caz, o iluzie si asa cum singura a afirmat, totul are un pret, chiar si cateva luni de fericire desavarsita.
Punctul de soarta de pe casa a 3-a poate vrea sa spuna ca si-a scris singura soarta plecand la acest drum, ca poate a avut presimtiti anterioare pe care trebuia sa le urmaze si sa nu plece, dar din cate stiu eu, totusi, mortul de la groapa nu ai cum sa-l intorci. Moartea este un fenomen nuantat prin multitudinea de feluri in care are loc, insa tot moarte este.

Aviz celor inzestrati cu haruri speciale, divine, care uita cat au suferit intr-o viata anterioara, ca sa beneficieze acum de ele si care cad in niste pacate ce nici macar oamenii fara scoala si educatie nu le fac. Acest tip de suferinta cu care a platit Laura si familia ei reprezinta purificarea suprema si este foarte ciudat cum Elena Carstea, fosta studenta a Facultatii de Parapsihologie (Univ. Ecologica), afirma la TV ca ea nu mai intelege nimic, ca nu mai crede in nimic si ca totul este nedrept.
Laura, prin faptul ca a ajuns sa fie iubita de atatia oameni, a avut o misiune speciala, pe care noi ceilalti ar trebui sa o citim printre randuri. Un destin tragic, insa frumos prin unicitatea lui. Daca nu ar fi fost asa, milioane de oamenii nu s-ar fi oprit din grijile lor cotidiene si nu ar fi varsat o lacrima ce il mai imbuneaza putin pe Uranus in Peste, ce ne va mai incerca ceva timp de acum incolo.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Mar 11, 2006 6:11 pm 
Daca ora furnizata de witch este corecta, atunci eu as spune ca datorita pozitiei lui Saturn natal retrograd in casa 4 impreuna cu Chiron, ea nu prea avea voie sa-si intemeieze un camin fericit. Asta era un fel de lectie pt ea in viata asta. Si Saturn este in opozitie cu Soarele si cu Junon, deci se opunea serios. Ca sa nu mai spun de cuadratura Marte-Pluton care a dat lovitura de gratzie in momentul in care ea voia sa fie fericita si sa aiba o familie.

Iar in Revolutia Solara are Soarele in casa 8 conjunct cu NS. Saturn si Lilith in casa 7 deci se opun categoric casatoriei, iar axa Pesti-Fecioara e interceptata tocmai pe casele 1 si 7. Deci iarasi casatoria nu trebuia sa se produca, trebuia sacrificata. Si Marte este retrograd, deci suparat si nervos.

Iar in tranzit Pluton era conjunct cu Marte natal, deci predispozitie la accidente grave.

Eu cred ca daca nu ar fi fost atat de fericita si mai ales daca nu intentiona sa se casatoreasca si sa aiba si un copil ar mai fi trait, nu cred ca ar fi murit acum.
mihaela.


  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Mar 11, 2006 7:03 pm 
User avatar

Joined: Tue Oct 18, 2005 3:57 pm
Posts: 36
Location: Timisoara
parca ai putea stii ce ai voie si ce nu intr-o viata! Mihaela, tu stii ce iti e permis si ce nu in aceasta viata? Cred ca nu ... desi esti mai pregatita in astrologie decat multi altii....
Toti cautam fericirea, indiferent in a cata viata suntem.....Dureros e ca te zbati , te lupti cu atatea neajunsuri, iar cand crezi ca esti fericit ......se intampla ceva!!!!
M-a indurerat profund moartea acestor oameni, mai ales ca sunt de aceeasi varsta cu ea si stiu, simt ca e abia jumatatea vietii !
Dar , in toata nenorocirea asta, exista si o parte "admirabila" a destinului: doua persoane care s-au iubit, au plecat impreuna ! Cred ca nu e putin lucru !


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Mar 11, 2006 7:42 pm 
Quote:
Mihaela, tu stii ce iti e permis si ce nu in aceasta viata? Cred ca nu ...


Asa e! Ai perfecta dreptate, codru. Nu avem cum sa stim, si nici nu ne traim vietile cu astrograma in fata. Si cu totii tanjim dupa fericire.

Iar pe mine m-a intristat mult de tot faptul ca a murit in felul acesta, si tocmai intr-un asemenea moment din viata sa.
Dar se vede ca nu suntem stapani pe vietile noastre care sunt dirijate de undeva de sus.
mihaela.


  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Mar 11, 2006 8:45 pm 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Taurul se aseaza pe casa copiilor si a iubirii, este si zodia muzicii si a vocii placute si se poate construi si o cariera daca este bine aspectata. Pentru ca ea se suprapunea in parte pe casa a 5-a, Laura, asta a iubit, asta a facut si ma indoiesc ca ar fi luat-o pe alt drum. Numai ca acolo este Lilith in conjunctie cu NN (in Berbec ii cerea si pretul singuratatii), care incurca treburile. Nu avea cum sa aiba si succes, sa fie o cantareata apreciata, cu o voce deosebita, sa si iubeasca, sa fie si iubita si sa mai faca si copii, mai ales ca are Racul interceptat pe casa a 8-a. Era ceva ciudat, ca si cum incerci sa faci 5 fripturi din 100 de grame de carne.
Ea nu a avut ce sa aleaga, a facut ce a simtit si a luat lucrurile asa cum i le-a oferit Dumnezeu. S-au intalnit ca sa plece impreuna, mi-e clar.

Acelasi lucru s-a intamplat si cu Kylie Minogue, care are aceeasi Luna Neagra in Taur. O cantareata de mega succes cu o charisma aparte. Cand iubea si se linistise (cel putin asa spuneau ziarele despre relatia ei cu Olivier Martinez) si vroia sa faca copii, avand si ea o varsta, afla ca are cancer, iar chimioterapia impune sa treaca 5 ani dupa tratament pana sa poti ramane insarcinata si asta in cazul in care K.M. nu ar intra pana atunci la menopauza. Deci cu o obstructie serioasa a Lunii Negre in Taur, zodia ce guverneaza gatul, vocea, succesul financiar obtinut in urma unei cariere muzicale, dar si zodia ierarhiei valorilor de tot felul, nu te poti astepta, cantaret fiind, decat fie la iluzii desarte ca vei fii recunoscut ca si valoare, fie la o plata serioasa ce poate veni chiar prin lipsa de fertilitate sau la situatii sterile din care nu se pot naste copii sau ...ma rog, la alte rele generate de aparitia banilor...dependenta de droguri etc.

Insa eu m-am referit acum doar la cazul celor doua artiste.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Mar 11, 2006 8:57 pm 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Mentionez ca ora de nastere nu o am dintr-o sursa oficiala, ci am stabili-o dupa infatisarea ei fizica si dupa detaliile pe care le stiu, in principiu fiind vorba si de sarcina, ar fi trebuit sa nasca in sept. cand Jupiter facea conjunctie cu AS.
Intr-o revista era intrebata cum se simte ca Balanta, deci nu poate fi nascuta pe 24.10, ci mai degraba pe 10.10.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Mar 11, 2006 9:48 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
witch wrote:
Laura Stoica este Balanta si cred ca e nascuta la 10 am. 10.10.1967, nu stiu orasul.


Targoviste...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Mar 13, 2006 7:37 am 
User avatar

Joined: Thu Nov 17, 2005 12:59 pm
Posts: 357
Location: bucuresti
Nu... Aseara mama ei a spus ca s-a nascut la Alba Iulia...



_________________
Ignis Natura Renovatur Integra
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Mar 13, 2006 7:58 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Da, este cea mai buna sursa eu gasisem aici http://ro.wikipedia.org/wiki/Targoviste ... scute_aici la "Alte informatii"



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Mar 13, 2006 3:15 pm 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Martele in Gemeni este foarte periculos in aceasta perioada, pentru sanatate (pe segmentele corespunzatoare Gemenilor), pentru drumuri(accidente cauzate de viteza si imprudenta), inselaciuni, certuri violente, etc. Imi da impresia ca stand mai bine de sapte luni in Taur, in acea conjunctura apocaliptica, fiind supus si la retrogradare, acum a scapat ca din prastie si turbulenta lui in Gemeni este amplificata.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Mar 13, 2006 3:35 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Da, este intr-un fel adevarat ce spui... este scapat ca din prastie, dar trebuie sa ne gandim si la viteza pe care o are in Gemeni fata de Taur... asadar graba, viteza, daca ne gandim la accident ca principala cauza a accidentului, il face pe Marte direct raspunzator... dar nu este atata de agresiv si de impunator cum a fost in Taur...
El va fi in Gemeni pana pe 14 aprilie 2006 cnd va trece in Rac (cadere), ceea ce nu e bine deloc...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: laura stoica
PostPosted: Mon Mar 13, 2006 7:33 pm 

Joined: Sat Feb 11, 2006 3:07 am
Posts: 67
de ce, gheorghita , poti dezvolta?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: laura stoica
PostPosted: Mon Mar 13, 2006 7:38 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
e in cadere si o planeta in cadere se exprima negativ, adica impotriva tuturor... adica vom fi secatuiti de energie si de dorinta de viata, de initiativa de curaj... de multe... vom confunda stabilitatea cu atasamentul si dragostea cu gelozia, vom prefera sa ne ascundem pentru ca nu vom avea puterea sa infruntam adevarul.
Cel mai rau vor fi afectati berbecii care simt ca nu mai au putere apoi racii care au o povara in plus si capricornii care au de luptata cu o noua iluzie...
voi spune mai multe atunci aproape...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Mar 16, 2006 9:26 pm 

Joined: Thu Mar 16, 2006 1:37 am
Posts: 42
eu nu cred ca este nascuta la ora 10 a.m.
ce stiu eu despre ea: ca muzica era singurul lucru care o facea sa se simta extraordinar (ma rog, toti cantaretii declara asta), ca era si actrita, ca a avut un divort, ca n-a putut sa ramana insarcinata pana la aceasta varsta. deduc o casa 5 deosebita si-n care trebuie neaparat sa se afle planete sterile pt. procreere, eventual si violente.
acestea fiind zise, eu consider ora de nastere ca fiind ora 20.00, cu marja de un sfert de ora maxim, astfel incat luna (care mi-a picat in 9), ar putea sa cada si-n 8, dar soarele "trebuie" sa ramana in 5 in opozitie cu saturn din 11 (aceasta opozitie fiind pp. motiv al sterilitatii. restul planetelor din 5 nu fac opozitii cu 11, iar relatiile cu luna, chiar si in 8 de s-ar afla, n-ar da asa sterilitate.
si marte imi pica in 7, ceea ce ar fi explicabil.
mercurul neaspectat din 6 ar explica faptul ca n-a avut parte de contractele si colaborarile pe care le-ar fi meritat
ca tranzite de accident, jupiter retrograd (care nu tot timpul e vesel, foarte multe accidente au avut si o "coada" de-a lui jupiter in cauza) era conjunct cu mercurul ei din 6 (neaspectat), iar mercur (inseamna si masina, accident, viteza) era in tranzit in 12 natal. Saturn si juno(sotul) tranzitau 3 (drumuri scurte, accidente). Marte tocmai intra si el peste casa ei 3, in opozitie cu luna ei natala care este in 8 sau 9 sau la granita.
ce parere aveti de ora dedusa de mine?


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 24 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group