It is currently Fri Apr 19, 2024 10:00 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 2 posts ] 
Author Message
 Post subject: Anumite aspecte din astrograma unei persoane de sex feminin
PostPosted: Sun Apr 23, 2006 7:55 pm 
User avatar

Joined: Thu Dec 01, 2005 1:24 am
Posts: 111
Location: Nexus Polaris
as vrea si eu sa stiu aspectele din astrograma unei perosane de sex feminin ce ar putea denota masculinizarea respectivei,agresivitate,interese in domenii specific barbatilor in muuulte din cazuri(poae implicit si reusita in unelea din ele).ceva in genul xenei,larei croft,boadiceei,ioanei d' arc!!!!!trebuie neaparat k planetele sa fie cele mai multe in semne masculine sau in cele de foc,sau in casele I sau X ???dak exista si astfel de astrograme exceptii de la regula,atunci putem afla prin ce sisteme de impartire a caselor sau ce tip de zodiac(heliocentric,sideral,etc) ne putem da seama :?:



_________________
Image
"Never argue with an idiot. They will only bring you down to their level and beat you with experience...Kick the sh** out of him instead!!!"
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Anumite aspecte din astrograma unei persoane de sex femi
PostPosted: Thu Apr 27, 2006 11:45 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Thorra,
acest aspect de care spui tu nu este dat doar de planete masculine sau de casele de foc. Fiecarea element dispune de propria sa actiune. Despre Ioana D`Arc puteam sa vorbim in cunostinta de cauza, insa despre Xena, Lara putea sa cautam doar asa ca exercitiu, pentru ca ele sunt personaje, ale caror viata fie nu a existat niciodata, fie este foarte puternic mistificata.
Poate si viata Ioanei D`arc este mistificata... si cred ca in ultimul film facut dupa viata ei personalitatea ei nu a fost surprinsa asa cum indica tema ei natala... prea mascuilna, poate de aici confuzia ta.
Image
sursa: http://www.astrotheme.fr/portraits/57GekB2fjnMb.htm
(data nasterii 6.01.1412 + 9 zile pt corectia calendarului)

Din tema ei un aspect imi atrage atentia intr-un mod speciala - conjunctia Luna-Jupiter in Balanta, pe langa multe altele elemente puternice.
Luna in primele minute din Via Combusta (15 grade Balanta - 15 grade Scorpion) il trage pe Jupiter in acest sector prin conjunctia pe care o face cu el. Este semn de magnetism, de medumitate, de uitare de sine, de negare a valorilor trecutului de dragul dreptatii.
Cu Marte in Fecioara a fost un strateg militar inainte de a fi un medium foarte bun, dar totusi ea nu a fost masculina, ci mai curand restritiva cu voluptatea si senzualitatea (Venus in Capricorn, Marte in Fecioara).
Tema Ioanei D`Arc indica o datorie pe care o avea ea fata de o institutie. Ea nu a fost un razboinic, ci promotorul unei ideii si pentru ca nu o putea pune nimeni in aplicare mai biend ecat ea s-a sacrfiicat. Elementele karmice ale temei sale combina aceasta necesitatea sacrificiului pentru idealul sau (ascendentul in Leu) cu predestinarea permanentizarii mesajului sa.
Este o tema complexa care nu indica masculitate asa cum ai dori tu sa descoperi intr-o tema, pentru ca puterea si lupta nu sunt de sex masculin.. :)



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 2 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group