It is currently Thu Mar 28, 2024 6:29 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 49 posts ] 
Author Message
 Post subject: BUNA. SINCER IMI CER SCUZE
PostPosted: Sun May 28, 2006 11:21 am 

Joined: Wed May 24, 2006 1:05 pm
Posts: 9
BUNA COSER. SINCER IMI CER SCUZE CA TE/AM DERANJAT. IAR LA RASPUNSUL TAU SUPER SARCASTIC NU MA ASTEPTAM.A FOST O SURPRIZA NEPLACUTA. INCA O DATA SCUZE. NU O SA TE MAI DERANJEZ CU NICI O INTREBARE. PROBABIL CA AM FOST EU PREA ENTUZIASMATA. ITI DORESC O ZI FRUMOASA IN CONTINUARE/ AM SPUS-O FARA NICI O URMA DE IRONIE, ASA CUM PROBABIL TE ASTEPTI. ASTA E. MAI INTELEGE OMUL SI GRESIT.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: BUNA. SINCER IMI CER SCUZE
PostPosted: Sun May 28, 2006 8:03 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Nu eu sunt problema... si asta a observat-o ceilalti... inainte de a te scuza ar trebui sa-ti fie putin rusine... doar atat.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: mie? chiar deloc!!!
PostPosted: Sun May 28, 2006 9:51 pm 

Joined: Wed May 24, 2006 1:05 pm
Posts: 9
adevarul doare, nu?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun May 28, 2006 10:16 pm 
dana, vad la tine ca prostia nu doare chiar deloc. Nu pricepi nimic si nu ai bun simt deloc :twisted: :twisted:. Oricine poate avea tupeu si poate vorbi prostii, asta nu e greu deloc.
Cred ca mesajele ar trebui putin triate, pt ca nu e normal ca oricine sa vina si sa spuna chiar orice aici :twisted:. Iar in ultimul timp vad ca mai sunt si altii care doar se trezesc debitand aiurea.
Ce-ar fi sa se ridice mai multe probleme astrologice in urma studiului, si nu doar solicitari de consultatii gratuite ???


  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun May 28, 2006 10:27 pm 
User avatar

Joined: Tue Nov 22, 2005 6:00 pm
Posts: 158
Location: Iran
Quote:
mie? chiar deloc!!!





Ti-a fost vreodata ca sa-ti fie rusine si acum ??? Vad ca esti mai rea decit riia ...daca riia se tine scai de om pina la urma mai scapi de ea cu ceva creme ....dar tu esti imposibil de tratat Mihaela ,Dido si mai nou acum Danadan77

se pare ca spray-urile nu au avut efect .O sa ne gindim la solutii mai puternice pt tine :D :D :D

Annahita


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun May 28, 2006 10:36 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Mihaela are mare dreptate... danadan77 va fi interzisa si ca user si ca IP in mod permanent... nu de altceva dar oamenii nebunit trebuie tinut la distanta...

asteptam sa renasca, asemenea pasarii Pheonix, sub un alt pseudonim si de pe alt IP...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon May 29, 2006 2:01 am 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Quote:
Iar in ultimul timp vad ca mai sunt si altii care doar se trezesc debitand aiurea.
Ce-ar fi sa se ridice mai multe probleme astrologice in urma studiului, si nu doar solicitari de consultatii gratuite ???


Mihaela ridici o problema destul de importanta. A fost o vreme cand numai regii si reginele puteau beneficia de intelepciunea unui astrolog. Poate pentru ca din toata plebea, ei puteau fi singurii mai rasariti sa poata intelege vorbele incalcite ale acelor preoti astrali, ce detineau prin stiinta lor spirituala puteri nebanuite. Biserica s-a temut de ei si i-a damnat ca in vecii vecilor oamenii sa se indoiasca de spusele lor. Nu-i bine sa dai margaritare la porci, caci nu vor sti sa le adulmece mirosul, ci le vor molfai cu ratul lor murdar.

Am sa va dau doua motive pentru care spun aceste lucruri:

*acum cateva zile trebuia sa fac o astrograme unei persoane cu care nu ma auzisem in prealabil la telefon, pentru ca vorbise altcineva in numele ei. Inainte de a ma intalni cu ea, am simtit nevoia sa cumpar o lumanare si sa o aprind. Apoi mi s-a facut rau si apoi din ce in ce mai rau. Nu era singura cu care trebuia sa ma intalnesc in acea zi. Normal ar fi fost sa anulez intalnirea, caci nu ma mai puteam tine pe picioare. Cand am vazut-o am inteles de unde provenea energia negativa si presimtirea mea. Dar tot nu am ascultat de instinctul meu si am zis, ei, asta este...Aceasta femeie avea informatia cancerului in astrograma sa. Si-a inceput viata sexuala la 14 ani, s-a maritat fortat, si-a blestemat ambii copii, a blestemat pe toata lumea, i-am zis ca parintii ei trebuie sa fi murit de cancer si era adevarat. Provenea dintr-o familie cu 4 copii decedati cand erau mici. S-a maritat a doua oara cu un barbat, a carui mama le facea vraji si vedeau numai demoni. Ce sa mai zic?!
Vorba lui Coser, ea venise la mine (nici acum nu-mi dau seama cum s-a produs eroarea, caci de obicei mi-i selectez intuitiv), ca la mama Omida sau la adevarata sora a mamei Omida. I-am dat multe detalii, poate chiar prea multe, iar la un moment dat a trebuit sa ii spun ca nu pot spune mai multe, caci constiinta ei e amortita si daca as ajuta-o sa constientizeze toate tampeniile pe care le-a facut, se poate intampla ceva grav, adica putea sa i se declanseze cancerul (conjunctie Lilith/Uranus retrograd in Rac pe casa a XII-a).
Eram pe lungimi de unda total diferite, iar mitocanca nu a priceput ce i-am zis si a inceput sa spuna ca bat campii si ca s-a inselat, crezand ca daca vine la mine o sa i se arate tot adevarul vietii, in speta o preocupa de ce era singura si parasita de copii(ma umfla si rasul de cat de oarba era). Ea nu intelesese ca de fapt viata ei era paralizata din toate unghiurile si nu o mai putea scoate nimeni de acolo, pentru ca nici nu vroia sa accepte cauzele (zicea ea ca se intamplase prea demult si ca acum ce sa faca, sa se dea cu capul de pereti?).
Si acum ma intreb, daca am avut in cap informatia ca acea femeie nu trebuie sa primeasca nimic de la mine, de ce nu am trimis-o la plimbare? :roll:

*Acum 2 ani o basarabeanca traia cu un turc, care l-a randul lui era casatorit si avea 4 copii. Se simtea ca si nevasta lui, ii gatea, ii spala, ii calca si astepta ca el sa-si paraseasca nevasta si sa se insoare cu ea. Vroia un copil cu el. Ea avea pe casa a V-a Scorpionul interceptat cu Lilith si inca ceva, nu mai tin minte.
Am intrebat-o:
"Tu nu te gandesti la nevasta si copii lui?"
Ea a raspuns:
"Dar ea nu se gandeste la mine?"
Va dati seama cat de oarba era? Constiinta ei era ca si paralizata.
I-am spus sa se fereasca sa faca un copil cu el, mi-era cumplit de teama ca acel copil putea muri candva, cocosat de karma ei.
La un moment dat ea m-a intrebat:
"E chiar atat de grav? Ce mi se poate intampla?" Constiinta ei incepuse se se dezmorteasca. I-am explicat ca mi-era teama pentru copii ei, in caz ca ramanea gravida cu turcul si ca viata ei poate lua turnuri haotice.
Dupa cum stiti, casa a V-a este si casa copiilor, dar si casa tatalui pana ce o femeie se casatoreste (din pricina guvernatorului solar)
Dupa 10 minute a primit un telefon. In timpul discutiei noastre, tatal ei de 71 de ani, vindecat cu chiu cu vai de un cancer, a cazut de pe scaun, s-a lovit la cap si a murit. Constiinta se trezise, pericolul intervenea, dar neexistand un copil, totul s-a rasfrant asupra tatalui, pesemne si el vinovat de karma grea a fiicei sale. Dumnezeu cred ca a hotarat ca femeia nu ar putea duce o asemenea povara, dar totusi a raspuns cam rapid la intrebarea ei "Ce mi se poate intampla?"
A plans mult, dar am incercat sa-i spun sa rupa legatura cu turcul. Mi-a zis ca nu poate acum, pentru ca trece prin acest moment greu.

In primul exemplu, am avut de a face cu o primata, reptiliana originala (nativa Scorpion, conj. Mercur/Venus pe Gemeni). M-am ales eu cu niste nervi.
In al doilea caz, m-am chinuit mult cu gandul ca daca nu vorbeam, poate nu se intampla nimic. Dar am invatat imens din aceasta experienta. Ea nu, din pacate.

Desi expunerea mea a fost cam lunga, ideea este ca mi se pare corect ce spui tu Mihaela si asta v-ar feri pe voi de interactiuni cu persoane cu vibratie joasa, ce nu reprezinta altceva decat niste vampirasi aciuati pe acest forum (din punctul meu de vedere cel mai profesionist), dornici sa-si aline suferintele, create tot de vibratiile lor joase. Pentru a beneficia de informatii un om trebuie sa plateasca intr-un fel (si aici nu ma refer la bani, sper sa fie cat se poate de clar). Cea mai ieftina forma de plata este sa stie sa vorbeasca frumos, sa roage, sa-si astepte randul si apoi sa multumeasca. Si mai este ceva...sa nu intinda coarda mai mult decat este cazul, prin tot felul de intrebari sacaietoare, de genul "ce sa mananc maine, pizza sau paste?" Iar asta inseamna ca trebuie intai de toate sa stie la ce raspunde astrologia, adica sa stie putina astrologie sau cel putin sa-si dea silinta.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon May 29, 2006 7:32 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Eu cred ca oricine incearca sa ofere raspunsuri celorlalti trece prin acest gen situatie. Este, la urma urmei, o incercare si pentru noi cei carora li se cer rapunsuri si trebuie sa o depasim.
Este adevarat ca oamenii care refuza sa inteleaga, oamenii care nu fac nici cel mai mic efort de intelegere duc cu ei o energie negativa, orientata in alta directie decat cea spre care tinde astrologia, dar nu trebuie in nici un caz desconsiderati. Cu mici excetii, ei nu sunt ceea ce se arata ca sunt pentru ca aceasta stare de confuzie poate fi trecatoare. Un eveniment al vietii lor ii poate trezi si ii poate duce spre intelegere. Noi trebuie sa ne aparam de tendinta lor de a bagateliza astrologia, dar sa fim detasati si atenti ca atunci cand starea lor se schimba sa fim tot aici, la fel de atent asupra destinului lor.
Asta pentru ca facem parte dintr-un lant cosmic destul de complex si ca ipostazele noastre se schimba periodic. Personal imi este foarte clar ca fortele contrare care provoaca ceea ce detin acum din punct de vedere afectiv, intelectual, spiritual etc etc este pe masura puterii mele.... si cred ca asta este valabila in cazul tuturor. Cand o situatie ne depaseste este pentru ca nu ne-am mobilizat suficient pentru a-i face fata. Dar daca facem parte din acest imens lant evolutiv este foarte posibil ca noi sa reprezentam unul pentru celalalt un factor de stres. Asadar se poate intampla ca reactia negativa a unui interlocutor sa fie generata de faptul ca adevarul pe care il primeste ii atenteaza la viata lui incalcita si plina de minciuni si el va reactiona dur aparandu-si murdaria interioara. Daca astrologul nu este detasat sa se aparere ca un veritabil vrajitor (impecabil in actiunea sa si total) el va reactiona la fel, evident pe alta treapta.
A spune lucruri atat de coplexe, a oferi raspunsuri la chinuri de ani de zile, adica a le aduce in constient, este o vrajitorie iar "vrajitorul" trebuie sa fie toarte atent si pregatit in orice moment sa se apare. Loviturile sunt extrem de diverse. Practic tot ceea ce opreste informatia sa duca la bun sfarsit procesul creaza o agresiune impotriva celui care a generat procesul.
De aceia fecare om trebuie sa-si gaseasca propria sa cale, propria sa identitate si uneori adevarul nu-i este de ajuns... de partea cealalta astrologul trebuie sa spuna adevarul, pt ca nu are de ales daca vrea sa nu se plafoneze, dar trebuie sa fie pregatit sa inteleaga si murdariile morale asupra carora actioneaza cu informatia si pe care unii le arunca asupa sa.
Toate acestea au loc la nivel interior, ceea ce vedem in afara poate fi total diferit de ceea ce este in interior. De ce spun asta? Pentru ca uneori un “multumesc” ascunde atata ura si dispret incat iti ramane in gat, iar o critica ar putea sa-si aduca brusc sentimentul ca esti util si ca efortul tau duce la rezultate concrete.
Eu sunt de parere ca acolo unde exista lupta ceva tinde sa se schimbe iar energia negativa nu are cum sa fie calma si linitita, si in nici un caz echilibrata. Aceste reactii dure pe care le determinam in ceilalti, injuriile care iti sunt aduse cand esti ca om corect, dechis si generos, este semn ca deranjezi un focar energetic negativ, un haos care va vrea sa te dezechilibreze, sa-si apere teritoriul. Pentru mine astea sunt incercari de aceia sunt in permanenta pregatit sa le fac fata...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon May 29, 2006 9:55 am 
User avatar

Joined: Thu Dec 01, 2005 1:24 am
Posts: 111
Location: Nexus Polaris
mare e gradina ta,Doamne!!! :lol: ;intr-adevar ,exista anumite persoane care nu sunt indelung evoluate spiritual si care nu fac decat sa-ti ingruneze existenta....si cel mai greu este cand acei oameni si-au bagat destule de mult ghiara otravita in sufletul tau si nu poti sa o scoti decat prin evitare,eliminare oricarei legaturi putand avea consecinte dezastruoase ...ei sunt lesne de recunoscut....par amabili la prima vedere cu toti,ca apoi,p parcurs,sa si arate adevarata fata....vb din proprie experienta....(desi uneori as vrea sa ma insel,sa stiu k pot sa dau vina p tranzite de moment,sa spun k cel in cauza nu era asa inainte,comportamnetul lui fiind dat peste cap de anumite evenimente marcante in viata lui.adica sa gasesc orice expliktie care ar putea sa-i justifice pozitiv actele de devorare a sufletului meu.... :x .dar..)
dar e ceva care totusi face trimitere exact la adevarata cauza...si atunci puzzle-ul se completeaza....si asa cum va ziceam,cel mai greu e ruperea legaturii....la inceput esti incarcat de dubii...dar..mai apoi...;in aceste cazuri intuitia e cea ce poate dezlega totul.bun,si astfel ajungi la o concluzie......dar cum ami scapi de influenta lor negativa,cum te asiguri k te vei putea razbuna pt fiecare nedreptate,cum vei stii ca acela isi va primi peeapsa??!!aici intervine timpul,..el le rezolva...dar cum eu si rabdarea suntem la cutite in cazuri de acest gen.. :roll: ...stii parazitul ce traieste datorita suferintei tale...vrei sa scapi...dar nu poti...pt ca el/ea chiar te amenintase cu nu mais tiu ce.... :evil: intr-un singur cuvant esti legat,si nu ai la cine sa povestesti in afara de doua persoane,doar una fiind mai aproape de tine,...nu mai stiu,.... :? doar atat se paote face..in rest trebuie sa stau ca astept 'para malaiatza (actiunea destinului,a altora) in gura lui natafleatza (eu :evil: ) '...totul te innebuneste,te dispera si atunci cand ai si un organism bolnav numai de asa ceva ai chef..... :roll:
cum zicea si witch,oameni lipsiti de constiinta,oameni ce intotdeauna se cred perfecti dar in acelasi timp ii acuza p altii de greseli p care ei le fac in mod normal,...oameni ce fac rau desi aaprent sunt 'nevinovati',oameni carora nu le poti refuza mai nimic si mereu ies 'curati'(in vazul la majoritatea) din orice afacere murdara care o fac..e ceva de neconceput,dar totusi exista ,exista ca sa i distruga p altii!!! :evil: ,distrugerea aici avand sensuri ff relative,variind de la simplul dezgust care ti l provoaca atunci cand intri in contact cu negativismul lor pana la atunci cand esti pur si simplu blestemat de ei si.... :evil: stai neputiincios asteptand in orice clipa sa e intample imprevizibilul



_________________
Image
"Never argue with an idiot. They will only bring you down to their level and beat you with experience...Kick the sh** out of him instead!!!"
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon May 29, 2006 2:30 pm 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Quote:
Pentru mine astea sunt incercari de aceia sunt in permanenta pregatit sa le fac fata.
..

Si pentru mine si ma simt minunat cand fac asta, insa nu dincolo de atacuri asupra propriei mele sanatati...Eu nu am avut doar o senzatie sau un presentiment ca nu ar trebui sa o ajut, ci mi-a fost rau pana la stare de voma. Durere de ficat, sufocare, ameteala, senzatia de chinga ce imi strangea tot corpul si stare de lesin.

Quote:
distrugerea aici avand sensuri ff relative,variind de la simplul dezgust care ti l provoaca atunci cand intri in contact cu negativismul lor pana la atunci cand esti pur si simplu blestemat de ei si.... :evil: stai neputiincios asteptand in orice clipa sa e intample imprevizibilul


Sunt convinsa ca am o protectie impotriva lor, o simt. Insa ceea ce am spus mai sus ca am simtit se referea la faptul ca unii trebuie lasati sa se tavaleasca in propria mocirla creata de ei insisi si nu mai au dreptul la informatii. Din cate stiu eu, anumite spirite, reincarnate de n ori, daca tot in jos au mers, ajung intr-un punct in care nici Iadul nu mai are nevoie de ele si sufletul lor este ars, piere pe vecie. De ce? Pentru ca sunt caldutii, care zic ca merg la biserica, se roaga, dar de fapt fac rau. Nu apartin nici Iadului, nici Raiului, apartin Nimicului. Nimeni nu-i vrea. De fapt senzatia pe care mi-a provocat-o cea din primul exemplu a fost cea de GOL.
Avand un NN in Pesti, i-am sugerat ca poate fi o ultima reincarnare, in care mai poate face ceva si singurul lucru care ii ramane de facut este sa incerce sa ajute oameni. A spus ca nu se poate apropia de oameni, caci simte ca o apuca furiile si ii vine sa le dea cu ceva in cap. Poate apartine patologicului, sa o ajute vreun psihiatru, insa eu nu vad sa o poata ajuta vreun astrolog. De altfel rolul astrologului este pana la granita patologicului.

Sa presupunem ca aceasta individa chiar este la ultima ei reincarnare si trebuie sa gaseasca singura o solutie. Dumnezeu singur stie de ce acel cancer nu s-a declansat in 2004-2005, cand a trecul Lilith si Saturn prin Rac, peste Lilithul si Uranusul ei retrograd. Poate pentru ca Uranus (constiinta superioara) este mort in cotetz. Deci, carevasazica, poate mai are o sansa. Eu, ca astrolog, vin si ii trezesc constiinta si conform "realizarilor" ei de pana acum, ii declansez cancerul, adica ii incalc liberul arbitru de a-si mai descoperi unica ei cale de salvare. Cine stie, poate din greseala salveaza pe cineva de la moarte si mai primeste o sansa. Eu ce drept am sa ma bag? Doar am fost avertizata, toate semnele premergatoare si simptomele mele imi spuneau sa o trimit acasa.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon May 29, 2006 3:49 pm 

Joined: Mon Aug 08, 2005 7:18 pm
Posts: 162
Location: liege
witch,

m-au pus pe ganduri mesajele tale. as avea o intrebare, la care nu-s convinsa ca exista raspuns general, dar incerc totusi: cum se vede RAUL in astrograma cuiva? femeia respectiva ce aspecte dezastruoase avea, ce anume in harta ei te-a facut sa concluzionezi ca se afla atat de jos dpv al evolutiei spirituale?

si inca una generala: se poate vedea in astrograma cuiva ca acel cineva a fost blestemat? (el personal, sau cineva din familie?) de fapt o gramada de intrebari pe tema asta, poate ar fi bine sa fac alt topic...

veronica


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon May 29, 2006 4:19 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:35 pm
Posts: 154
Location: Timisoara
Witch,

Subscriu la ceea ce intreaba Veronica, ma intereseaza si pe mine asa ceva, sa ne spui "in general" ca sa stim dupa ce sa ne uitam pe o harta, evident daca poti si nu iti cerem prea mult. :)

Ina


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon May 29, 2006 4:30 pm 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Thorra wrote:
atunci cand ai si un organism bolnav numai de asa ceva ai chef


Asa e, eu uit mereu ca de fapt suntem toti niste suflete prinse de un amarat de corp fizic, pe post de mijloc de transport (e adevarat, unii din noi au un mijloc de transport mama mama) :wink:


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon May 29, 2006 6:51 pm 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
E greu de raspuns la o asemenea intrebare. Energia negativa nu exista doar pentru ca te-ai nascut intr-o zi cu un cer instelat impotriva ta. Aspectele greoaie sunt si factori motivanti (asta se stie deja), iar inventivitatea si abilitatea unui om de-a face din rahat bici (va rog sa-mi scuzati expresia), sunt nebanuite, inimaginabile si incredibile, daca ne raportam ca omul este facut dupa chipul si asemanarea Domnului Creator.

Omul este cel care se complace si se inconjoara de energie negativa, chiar daca a avut nesansa sa se nasca intr-o familie de alcoolici sau a fost abandonat pe strada. Pana la urma si asta are legatura cu karma lui si este de datoria lui sa depaseasca conditiile vitrege in care s-a nascut.

Aceeasi harta cu acea femeie o pot avea si alti oameni, asta nu inseamna ca toti sunt ca ea. Poate unii sunt medici si opereaza cancere, nu?
Harta unui obsedat sexual poate fi si a unui sexolog, care trateaza oamenii de inhibitii.
Harta unui criminal poate fi si a unui criminalist care ii trimite pe criminali acolo unde le este locul.
Harta unui psihopat, poate fi harta unui psihiatru.

Asta o spun in baza legii polaritatii. Pentru ca cei doi, aflati la poli opusi se pot intalni la un moment dat, interactionand, unul prin stiinta pe care o stapaneste, celalalt subordonandu-se unui om caruia nu-i poate ascunde nimic, pentru ca amandoi au o origine comuna.

Tocmai m-am uitat pe harta unui verisor indepartat, care in mod aparent ar putea parea un om cu multe probleme, si chiar a avut o problema de sanatate cand era mic si nu avea protectia formata. Se poate observa pe harta lui o foarfeca formata din doua axe :Uranus opus Luna, Jupiter opus Soare (insemnand o aura sparta de neintelegerile intre parinti). Acest copil, blocat de o sumedenie de retrogradari, este impotriva tuturor blocajelor...un geniu...este regizor, locuieste in SUA, si preda temporar la o scoala americana din China. Singura lui problema este ca va trebui sa faca si bani, pentru ca a se baza in aceasta viata pe altii, ar fi o deziluzie pentru el. Va atasez harta nasterii lui in Romania.

Image

si reuseste pentru ca in loc sa ramana blocat intr-un mental inferior, se conecteaza la mentalul lui superior (Uranus) si se salveaza. Sa nu uitam ca planetele transpersonale, oricand pot da o mana de ajutor, daca vrem sa le simtim vibratia.


Last edited by witch on Mon May 29, 2006 7:16 pm, edited 1 time in total.

Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon May 29, 2006 7:14 pm 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Si toate planetele retrograde sunt situate in emisfera sudica... Adica lectiile karmice sunt declansate de planul social? Ca un fapt divers, probabilitatea de a avea 5 planete retrograde e de doar 4,15% :roll:


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon May 29, 2006 7:16 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
witch,
inteleg perfect starea pe care o descrii... si nu am vrut sa spun ca este doar o stare energetica, ci mult mai mult. Raul organic este undetre star altele si mai dure sunt cele legate de protectia astrala sau chiar de schimbarea prioritatilor in timp a unor evenimente si devierea temporara a cursului vietii. Noi traim intr-o lume magnetica si chiar nu este deloc simplu sa traiesti ca un om normal si sa lucrezi cu energtii superioare sa poti simtetiza in cateva fraze evolutia a sute de existente ale unor oameni. Situatia pare cu atat mai grea cu cat este dificil de rezolvat de unu singur. Dna Ana ne invata in nenumarate randuri "Daruiti grijile voastre Domnului" sau "Pune grijile tale in cuptorul sufletului si ardele acolo pana cand nu mai ramane nimic din ele" sau "Binecuvanteaza ceea ce ti se intampla". Daca la inceput intelegi ca acestea ar putea fi intrumente religioase, cand le aplici iti dai seama ca ele sunt de fapt reguli de viata, norme de conduita morala care sunt pe frecventa rasei uamane, deci le putem face.
Indiferent daca omnul crede sau nu in Dumnezeu cand isi daruieste grijile unui forum superior el nu face decat sa sublimeze energia inferioare in energie sperioara la fel si cand iti arzi grijile in cruptorul sufletului sau cand binecuvantezi ceea ce ti se intampla.
Nu trebuie sa stie toata lumea ca faci asta, o faci singur in sufletul tau si acesta este lucrul cel mai important.
Problemele cu care se confrunta cel care lucreaza cu energia sunt doar ale lui, iar durerea pe care o simte, chiar daca este produsa de o lovitura a cuiva, devine reala pentru ca undeva el este slab.
Eu sunt de parere ca totul trebuie trait la intensitate si ca adevaratul pericol este cel care te deviaza de la cale, restul pot trece foarte usor in categoria experientelor. Evident ca omul le traieste cu intensitate, dar in timp realitatea lor se stinge si el ramane cu ceea ce poate sau nu sa faca fata.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon May 29, 2006 7:20 pm 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
D-na Ana este cea de la Vatra Dornei care face ceaiul acela din plante?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon May 29, 2006 7:24 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Nu, este Ana Pricop, din Iasi.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon May 29, 2006 7:38 pm 

Joined: Sat Jan 21, 2006 10:21 pm
Posts: 296
Am si eu o intrebare ,legata de cele spuse de witch,despre verisorul ei:cum se vede intr-o harta daca trebuie sa faci si bani ,sa primesti bani pt.munca prestata [ma ref. la o munca spirituala]? Am intalnit in discutii si expresia "eu nu am voie sa primesc bani pt. ceea ce fac".In scurta mea activitate terapeutica,am mers pe principiul:"in dar am primit,in dar sa oferim".

Si mai o intrebare:stiam ca NN in Pesti,casa XII, rep.un suflet venit la ultima lectie de viata.Este valabil si pt.NN in Pesti,indif. de casa?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon May 29, 2006 7:44 pm 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
aries wrote:
un suflet venit la ultima lectie de viata


Uh, la asta chiar nu m-am gandit. Daca nu se mai intoarce pe Pamant, ce face, unde se duce? Chiar sunt putin nelinistit...


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon May 29, 2006 7:52 pm 

Joined: Sat Jan 21, 2006 10:21 pm
Posts: 296
Mihnea wrote:
Uh, la asta chiar nu m-am gandit. Daca nu se mai intoarce pe Pamant, ce face, unde se duce? Chiar sunt putin nelinistit...


Daca reuseste din prima sa-si rez.ultima lectie [dar poate sa vina de mai multe ori,pana o invata,iar intre timp mai poate acumula si altele-greseli adica-] atunci poate pleaca in alte" sfere".


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon May 29, 2006 8:16 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Da` cine ii interzice sa ia bani? Daca cineva ii spune unui terapeut "Nu ai voie de iei bani" este ca si cum l-ai obliga sa munceasca pe degeaba". Doar terapeutul poate stabili daca are voie sau nu sa fie platit cu bani pentru munca sa. Obsesia asta ca trebuie sa te feresti de bani nu este corecta. Da nu este corect sa vinzi orice, dar daca este o profesie care iti da un statut social si care se supune legilor acestei lumi, trebuie sa aiba si aspectul acesta.Ceea ce face terapeutul dincolo de asta este altceva. Daca de exemplu cineva intocmeste o astrograma si iti scrie in acel horoscop doar generalitati, adica face un simplu copy - paste din carti, atunci asta se numeste hotie. Cel putin eu asa o numesc. Daca cineva are intr-o astrograma interpretari generale si in final vine cu pareri personale, valabile si originale, oricat de mult ar cere poti foarte usor sa consideri ca isi vinde informatia scump, dar nu este hot.
Asadar vedem ca in primul rand aceasta este o problema de intelegere si Saturn vine cu o tensiune pe conditionarile sociale si implicit si pentru motivatia banilor. Fara a tine cont de Saturn si mesajul sau, cu atat mai mult atunci cand participa la configurantii sau ocupa o pozitie privilegiata in tema.
Restul sunt motivatii pentru a alege o profesie, pana si casa II indica ceea ce face nativul pentru a castiga in opozitie cu casa VIII ceea ce doreste sa detina, ganduri si dorinte ascunse. Aici putem gasi patima pentru bani sau dispretul fata de acestia, placerea de a trai in lux si bucuria de a avea putin si bun. Sensul vietii (NN) nu poate spune decat care este directia generala pe care o poate avea nativul si cum lucreaza cu energiile destinului sau.
Asadar daca trebuie sa fie intrebata o planeta daca sa ia nu sa ia bani terapeutul atunci acea planeta nu poate fi alta decat Saturn.
... iar saturn va incepe raspunsul sau intotdeauna cu "depinde..." adica daca lucrezi cu energiile destinului trebuie sa alegi cine iti este dator si cine nu... cine trebuie sa te plateasca si cine nu... deci maturitatea este absolut necesara pentru a face aceasta preocupare sa fie construtiva.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon May 29, 2006 10:04 pm 

Joined: Sat Jan 21, 2006 10:21 pm
Posts: 296
Multumesc Coser

In acelasi mod gandesc si eu,de aceea eram intrigata de parerile pro sau contra asupra acestui subiect.Ma gandeam ca fiecare caz ar trebui analizat separat si nu generalizat, fie pro fie contra.Dar cum mai stiu ca am o atitudine gresita fata de bani-fac parte din categ.celor care-i dispretuiesc [dar si ei imi intorc dispretul cu varf si-ndesat]am dorit sa aud si alte pareri.

Ei,daca "dragul" Saturn trebuie intrebat ce si cum,atunci musai sa ma maturizez inainte de-a indrazni ceva.

Multumesc inca o data.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon May 29, 2006 11:03 pm 
User avatar

Joined: Tue Nov 22, 2005 6:00 pm
Posts: 158
Location: Iran
Quote:
Dupa cum stiti, casa a V-a este si casa copiilor, dar si casa tatalui pana ce o femeie se casatoreste (din pricina guvernatorului solar)


Witch ,

Intr-adevar casa V este si casa copiilor dar nu inteleg cum poate fi casa tatalui pina ce o femeie se casatoreste ...?Cum ai facut aceasta corelare ? Soarele in tema unei femei poate reprezenta atit sotul dar si tatal . Te-ai gindit cumva ca , Soarele este guvernatorul leului iar prin analogie ii corespunde casa aV a ? Daca este asa de ce aceasta casa corespunde tatalui pina femeia se casatoreste si nu si dupa casatorie ?

Poate ma lamuresti si pe mine ,eu una chiar nu mai inteleg nimic acum . :?

Multumesc mult !

Annahita


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon May 29, 2006 11:23 pm 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Daca tot suntem la capitolul "Intrebari pt Witch", am si io una. Cum e cu legatura intre constiinta trezita si pedeapsa divina? Adica daca femeia aia orbecaie in intuneric, totul e ok, dar daca isi da seama ca a gresit, e in pericol? :roll:


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue May 30, 2006 12:50 am 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Da, Annahita, Soarele este imaginea barbatului din viata unei femei, pana la o anumita varsta tatal, apoi sotul. El guverneaza Leul si prin corespondenta casa a V-a. Si asta mai mult in situatia unei femei cu o oarecare lipsa de personalitate, cand ea recunoaste clar ca autoritatea din viata ei este un barbat. Dar nu este ceva inventat de mine, aceasta informatie o regasesti in multe carti de astrologie.

Mihnea...exact. Numai ca am vazut adormiti dintr-astia, pentru care platesc copiii lor nevinovati. Pe undeva tot se sparge buba. Pot muri cu constiinta adormita si pesemne se vor naste intr-o viata viitoare cu un Uranus retrograd si se vor mira de ce nu le ies pasentele.

Aries, pe harta varului meu sunt urmatoarele detalii mari si late, nu intru in prea multe amanunte:
-este Taur si asta presupune automat lectia banilor
-are 3 planete retrograde in Balanta si a astepta ajutor de la alti oameni e pierdere de vreme sau daca il primeste se va indatora enorm si mondenitatea Balantei il determina sa joace ca o marioneta cum canta altii. Mai mult, aspectele sunt pe casa a VIII-a a datoriilor, iar datorita ascendentului ma tem ca isi doreste enorm independeta. NN in Rac l-ar ingretosa daca ar trebui sa devina o marioneta.
-Casa a XI-a este casa idealurilor, a relatiilor sociale, prietenilor, ajutorului primit, protectiei, dar si a banilor obtinuti dintr-o profesie. E o casa delicata, care il face increzator o perioada de timp in reusita lui materiala sau in ajutorul pe care i l-ar oferi altii, dar eu citesc acolo o mare dezamagire. Impreuna cu Jupiter retrograd in Scorpion, harta lui ii creaza toate premisele sa fie un posibil geniu neinteles, ca si multi altii care nu s-au bucurat foarte tare in timpul vietii de o recunoastere sociala sau de o retribuire pe masura muncii lor.
Nu stiu ce sa zic, el pana acum si-a depasit destinul, e mult deasupra generatiei sale si toata lumea ii promite si doreste sa investeasca in el. Dar tocmai asta nu trebuie sa se intample, ci trebuie sa gaseasca un business din care sa scoata proprii bani si sa fie prorpiul producator.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue May 30, 2006 1:03 am 
User avatar

Joined: Tue Nov 22, 2005 6:00 pm
Posts: 158
Location: Iran
Witch ,

Cred ca nu m-am facut inteleasa . Ceea ce vreau eu sa stiu ,este daca casa V din harta mea natala are legatura cu tatal meu , sau gasesc informatii in legatura cu el pina in momentul in care ma casatoresc .Te intreb pt ca la mine exista planete in casa V si vroiam sa fac o asociere .


Multumesc mult , si pt raspunsul anterior .

Annahita


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue May 30, 2006 10:30 am 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Posibil. Nu este la fel la toata lumea. Informatii despre tata poti gasi in casa a X-a, a IV-a, daca mama este mai autoritara, in casa a V-a, dupa Soare, Saturn sau guvernatorii caselor mai sus mentionate.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue May 30, 2006 10:49 am 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Quote:
se poate vedea in astrograma cuiva ca acel cineva a fost blestemat?


Aici se aplica principiul karmei si dharmei.

X are o cumpana intr-o zi. Se cearta cu mama sa si apoi o bate. Pe mama sa a durut-o enorm gestul fiului ei si a ramas suparata. X pleaca la drum. Pe drum il mustra constiinta. La o curba scapa controlul volanului si loveste cu masina un copil ce se juca pe strada in fata curtii sale, accidentandu-l grav, poate chiar mortal. Din curte iese mama lui si de durere il blesteama pe X.
Protectia data de aura lui X era fisurata de sentimentul de culpabilitate de a-si fi batut mama. Constiinta sa cheama catre el o forma de pedeapsa si devine inca o data vinovat si de accidentarea copilului necunoscut.
Blestemul are efect doar daca receptorul se face vinovat cu ceva karmic (ca in cazul unor copii nevinovati ai caror parinti pesemne ca au vreo vina, dar ei au informatia vinovatiei dintr-o viata anterioara-de unde si cauza ereditatii bolilor) sau din aceasta viata.
Blestemul este o forma de energie foarte puternica ce pleaca din durerea sufletului, din suferinta. Cand gaseste un receptor in persoana celui careia i-a fost adresat, vinovat si cu mustrari de constiinta, blestemul actioneaza, cand nu, se duce la altii din familie sau se intoarce la cel care l-a intonat.
Daca blestemul nu pleaca din durere, atunci nu este blestem.
Pe harta se poate vedea cine a blestemat, daca va intoarceti la Armand Constantinescu si vedeti care sunt casele rudelor ce pot rosti acel blestem(asta in cazul rudelor). In cazul lui X, pesemne ca se va vedea pe casa mamei, pentru ca el a fost blestemat de o mama, dar ca ecou a propriei sale agresivitati impotriva propriei mame.
Nu pot spune exact acum ce cum apare intr-o harta un blestem, caci l-am vazut in fel si chip. Lilith, Neptun, Uranus, Scorpion, Rac, casele 3 (cuvintele, gura proasta), 4 (familia), 6 (matusi, indeletniciri dubioase), 8 (otravuri ascunse, chiar si verbale), 12 (dusmani ascunsi, rau ascuns si greu de aflat)


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue May 30, 2006 12:16 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
witch wrote:
Blestemul este o forma de energie foarte puternica ce pleaca din durerea sufletului, din suferinta


doar cu o mica obiectie... eu consider ca blestemul vine din rautate nu din suferinta. O mama care isi blestema copilul este in primul rand o mama denaturata... nici un parinte nu ar trebui sa faca asa ceva...nu se cade.
Cat despre identificare intr-o tema a blestemului cred ca in primul rand ar trebui sa intelegem ce reprezinta blestemul. Nimeni nu stie cu exactitate daca este o energie a vorbirii sau a gandirii, putem cel mult presupune, insa mecanismul sau tinteste direct pe vointa. Blestemul are ca principal efect paralizarea vointei si impunerea, prin asta, a unei anumite finalitati. Dar cum este si normal nu poti paraliza vointa oricui si in nici un caz din orice sector s-ar afla cel ce actioneaza. Deci ar trebui in primul rand sa identificam in tema cum sta nativul cu vointa, spre ce si-o indreapta si cam care ar fi bresele pe care unii le-ar exploata. De regula acolo unde ii sta puterea acolo ii sta si slabiciunea cea mai mare.
Pe urma sa urmarim pe tema care sunt sectoarele slabite (case slabite) pentru a vedea o posibila casa-gazda a sugestiei transmisa prin blestem. Acea casa va elabora o anumita teorie pentru ca va trece de la "lipsa de energie" la "bogatie de energie", deci ea va incepe sa lucreze dinamic insa sub impulsul unui mesaj strain. Adica se dezvolta sub influenta unui virus astral. Aceasta casa daca nu este urmarita poate aduce un fel de cancer astral prin faptul ca va dezvolta convingerile celorlalti, transmise sub forma de blesteme, engrame, atacuri energetice, forme-gand.
Cine lucreaza cu energia simte aceste energii uneori in mod dureros alteori ca pe o mangaiere sau o zgarietura lipsita de pericol.
Dan Ciuperca ofera in capitolul "Astrologia medicala" niste exemple de meditatii astrologice si are acolo si un exemplu de meditatii pe casele astrologice. La prima vedere modelul sau nu aste practic o meditatie pentru iti indica prea multe elemente (iti spune ce sa simti), dar practicand iti dai seama ca este o meditatie excelenta, una inedita.
Un bun astrolog trebuie sa caute sa inteleaga intr-un mod cat mai profund vibrati astrala, iar meditatia, deci contactul cu energia astrala situata dincolo de calcule si metode, il ajuta in cunoastere, la modul cel mai concre si direct posibil.
Intrand in contact cu energia astrala astrologul intra intr-un nou stadiu de evolutie, iar metodele sale pot atinge un grad foarte mare de abstractizare.
...dar suferinta nu va genera niciodata un blestem, ci rautatea va face asta intotdeauna.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue May 30, 2006 12:47 pm 
User avatar

Joined: Tue Nov 22, 2005 6:00 pm
Posts: 158
Location: Iran
Multumesc mult Witch pt raspuns .


Stiam de casa IV sau casa X ,Soare ,Saturn ..etc .Ceea ce m-a surprins pe mine a fost casa V pt ca eu stiam ca este casa iubirii daruite ,a copiilor ,a creatiei ... iar in cartile pe care le-am citit eu pina acum nu am gasit informatia ca aceasta casa poate fi si a tatalui .Daca ar fi fost a tatalui inainte de casatorie atunci si casa XI ar fi trebuit sa corespunda mamei . In schimb exista deja IV -X care reprezinta parintii .


Inca o data multumesc ,si scuze daca intrebarile mele ti s-au parut siciitoare .

Annahita


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue May 30, 2006 4:47 pm 
User avatar

Joined: Sun Jul 24, 2005 4:23 pm
Posts: 153
Quote:
Cum e cu legatura intre constiinta trezita si pedeapsa divina?


Mihnea, parerea mea este ca Dumnezeu nu pedepseste; pedeapsa ne-o creem noi prin impurificarea sufletului care fiind de natura divina trebuie sa ramana pur, curat si acesta se rasfrange asupra corpului fizic , care este cel care trebuie sa indure.



_________________
Liana


homepage: http://spiritualityworld.com
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue May 30, 2006 6:31 pm 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Quote:
...dar suferinta nu va genera niciodata un blestem, ci rautatea va face asta intotdeauna.


Cele mai multe blesteme sunt rostite de oamenii needucati si din prostia de a nu stii ca au efecte secundare asupra celui care le rosteste. Rautatea este in mod cert o cauza a blestemelor. Insa daca esti rau poti blestema non stop, in loc sa injuri de exemplu. Eu ma referisem la suferinta ca un act spontan, cand blestemul este rostit intr-o stare de transa, de adanca suferinta, cand omul nu mai stie daca este bun sau rau, ci simte nevoia sa exteriorizeze durerea si sa o transmita inapoi celui care i-a provocat-o. In starea de durere profunda, nu mai exista autocontrol, iar eu cred ca acest tip de blesteme sunt cele mai periculoase. De fapt cred ca exista mai multe tipuri de blesteme, datorate, prostiei, educatiei precare, rautatii si durerii si fiecare are intensitati diferite.

Parerea mea... :)


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: multumesc
PostPosted: Tue May 30, 2006 7:10 pm 

Joined: Sun Jul 31, 2005 1:01 pm
Posts: 193
Location: München
multumesc witch..,
multumesc celorlalti..,

pentru informatile pe tema asta si pentru hrana spirituala ce ne-o dati.


laura :)


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed May 31, 2006 8:17 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
witch wrote:
Quote:
...dar suferinta nu va genera niciodata un blestem, ci rautatea va face asta intotdeauna.


Cele mai multe blesteme sunt rostite de oamenii needucati si din prostia de a nu stii ca au efecte secundare asupra celui care le rosteste. Rautatea este in mod cert o cauza a blestemelor. Insa daca esti rau poti blestema non stop, in loc sa injuri de exemplu. Eu ma referisem la suferinta ca un act spontan, cand blestemul este rostit intr-o stare de transa, de adanca suferinta, cand omul nu mai stie daca este bun sau rau, ci simte nevoia sa exteriorizeze durerea si sa o transmita inapoi celui care i-a provocat-o. In starea de durere profunda, nu mai exista autocontrol, iar eu cred ca acest tip de blesteme sunt cele mai periculoase. De fapt cred ca exista mai multe tipuri de blesteme, datorate, prostiei, educatiei precare, rautatii si durerii si fiecare are intensitati diferite.

Parerea mea... :)


Suferinta nu pare sa fie chiar atat de spontana in cazul indicat de tine pentru ca intelegi cauza, stii de unde iti vine si o traiesti un pic pana cand nu mai poti... si cand nu mai poti iti vine sa spui ca altul este vinovat si ca el trebuie sa sufere ca tine, chiar mai tare... in momentul acela iti strangi buzele, iti contracti musculatura fetei si spui ce ai de spus... ei in momentul acela indiferent care este cauza suferintei personaa respectiva se transforma intr-un demon... se transforma in demonul pe care l-a hranit in permanenta cu negatia sa, cu lipsa de intelegere si cu invidia.
Cand ai dorit ca energia cuvantului tau sa se arunce asupa semenului tau pentru a-i face rau, indiferent de gradul de constientizare a procesului, doar rautatea este de vina.
Este adevarat ca motivatiile pot fi multple, dar ele nu vor suplini niciodata handicapul de a fi rau al omului care blestema.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Aug 21, 2006 12:54 pm 
User avatar

Joined: Mon Jul 03, 2006 2:11 pm
Posts: 156
Location: Galati
Imi face placere sa mai citesc, atunci cand timpul imi permite, postarile voastre.
Mi s-a parut f. interesant acest subiect si , daca nu deranjez, as avea si eu o parere.
Intr-un astfel de caz, expus de witch, in care o mama este agresata de fiul sau. Sigur ca mama va suferi f. mult datorita purtarii fiului sau. Dar nu e neaparat sa blesteme. Sa presupunem ca in adanca ei suferinta, va gasi totusi puterea sa spuna "doamne iarta-l, ca nu stie ce face" ... ce crede-ti? copilul nu va mai fi pedepsit pt ceea ce a facut? Exista o lege universala ... aceea a cauzei si efectului. In biblie scrie , referindu-se la copii: "sa cinstesti pe tatal si pe mama ta, ca sa traiesti multi ani pe pamant" (am citat din memorie) , deci ne putem da seama ca un copil care isi agreseaza parintii , nu poate scapa fara urmari. Cand cineva face un rau, in mod sigur va urma o pedeapsa divina. Cu cat raul facut de el produce mai multa suferinta, cu atat pedeapsa e mai mare. Acum sa ne punem in rol de parinti ... nu e asa ca ne-ar durea mai mult un rau facut de proprii nostri copii, decat acelasi rau daca vine din partea unor persoane la care tii mai putin ? De aceea si pedeapsa copiilor va fi mai mare. Exista totusi o salvare, si aceea este dragostea. Dragostea e puterea divina care transforma raul in bine. De aceea suntem invatati sa iubim. Sa ne iubim copiii, sa il iubim pe aproapele nostru, sa ne iubim dusmanii. :)


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Aug 21, 2006 4:18 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
In primul rand trebuie sa luam in calcul ca daca un copil isi agreseaza parintii nu este absolut normal si ca o informatie negativista actioneaza asupra celui care agreseaza.
... dar de unde are copilul putere sa-si agreseze parintii, cum de poate anula el legatura emotionala cu parintii incat sa actioneze in felul acesta?

Ceea ce este foarte interesant (am observat ca unii iau in calcul dar nu expun) este mostenirea astrala pe care copilul il ia in calcul. Inteleptii din vechime nu erau superficiali atunci cand sustineau ca existenta noastra se construieste si prin aportul informatiei parentale, ca acest corp nu se construieste doar pe fizic si spiritul vine ca un imparat si il locuieste, ca toate legaturile se reconfigureaza si insusi spiritul, pentru ca avem un nivel de scazut al constiintei, se supune unora dintre aceste reguli ale fizicului.
Asadar relatia cu parintii sunt mai importante decat o simpla compatibilitate si chiar destinul vine sa capete nuante misterioase prin influenta informatiei karmice preluata de la parinti impreuna cu informatia genetica. Asta inseamna ca doua persoane nascute in acelasi moment din parinti diferiti comporta destine diferite, abilitati diferite si o alta aspiratie fata de idelurile induse de tema natala.
Intr-un fel va fi un varsator cu parinti gemeni si in alt fel va fi un varsator cu parinti pesti.... iar aici nu este doar educatie pe care parintele o acorda copilului, educatie pe care el si-o cosntruieste si prin prisma semnului natal, ci si de o informatie astrala personala, un fel de "iscoada" a parintelui in destinul copilului.
Termenul "iscoada"este putin cam fortat pentru ca nu intruneste corect sensul a ceea ce am dirijat sa reprezinte. Aceasta "iscoada" este un fel de culoare cu care se "vopseste" materialul noului spirit, dar este o informatie speciala care la un moment dat actioneaza independent de vointa copilului.
Cand copilul isi loveste parintele se intampla un fenomen foarte ciudat: parintele se agreseaza singur prin intermediul informatiei sadita in copilul sau. Sigur ca asta vine pe fondul unei vointe slabe din partea copilului, dar daca parintele ar fi in armonie cu sine ar fi in armonie si cu ceea ce vede ca infloreste in copil si care rpivine partial de la el si deci totul ar fi OK. Dar armonia cu sine este o mare problema a omenirii.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Aug 21, 2006 4:24 pm 
User avatar

Joined: Mon Jul 03, 2006 2:11 pm
Posts: 156
Location: Galati
Ai dreptate Coser, ca intotdeauna, ceea ce tu numesti "iscoada" cred ca reprezinta o karma familiala, care poate trece in povara karmica a copilului.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Aug 21, 2006 5:07 pm 
User avatar

Joined: Mon Jul 03, 2006 2:11 pm
Posts: 156
Location: Galati
Mi-am amintit de un caz , pe care l-am citit undeva ... probabil in "Karma" de Lazarev. O mama vine la psihoterapeut cu fiul sau care avea un temperament dificil, agresiv, iar acesta ii spune ca fiul sau are o karma incarcata datorita unor fapte pe care le-a savarsit ea. Copilul a luat la nastere o parte din karma mamei asupra sa, de aceea avea acele manifestari inconstiente de agresivitate, pt ca sufletul lui dorea sa fie iubit, asa cum era.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Aug 21, 2006 5:11 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
nu vreau sa sune a povara, dar karma de familie e. Spun ca nu vreau sa sune a povara pentru ca aceasta informatie trece in kama copilului cu acordul lui si ca exista o cauza care il determina pe spirit sa-si accepte parintii care ii va avea pe fizic, pentru ca aceast proces are loc inaintea incarnarii...daca ceva din karma lui nu ar fi rezonat cu karma parintilor "iscoada" nu ar fi trecut pe karma copilului.
Problema este de liber arbitru, de vointa personala... iar evolutia implica si anularea legaturilor karmice cu karintii. Suna tragic si negativist, dar asa este. Iisus pe cruce inainte de a muri a anulat aceasta legatura cu membrii familiei pentru a se elibera de fizic... cand i se adreseaza mamei lui cu apelativul "femeie".
Intelegem ca si informatia buna poate fi o piedica in calea evolutiei si oricum ar fi si aceasta informatie trebuie lasata. Ceea ce vine de aici aici trebuie sa ramana ... este ca si cum ai respecta statutul de gazda al planetei... Sa-ti doresti sa pleci, ca spirit, de pe aceasta planeta cu ceva care apartine planetei si care ti-a parvenit prin rasa umana in care te-ai integrat, este ca si cum vrei cu orice pret sa furi ceva de la un prieten care te-a gazduit peste noapte.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Aug 21, 2006 7:48 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
coser wrote:
Asadar relatia cu parintii sunt mai importante decat o simpla compatibilitate si chiar destinul vine sa capete nuante misterioase prin influenta informatiei karmice preluata de la parinti impreuna cu informatia genetica. ...........
Intr-un fel va fi un varsator cu parinti gemeni si in alt fel va fi un varsator cu parinti pesti.... iar aici nu este doar educatie pe care parintele o acorda copilului, educatie pe care el si-o cosntruieste si prin prisma semnului natal, ci si de o informatie astrala personala, un fel de "iscoada" a parintelui in destinul copilului.


Gheorghita, foarte interesant! Numai ca si asta, ca de altfel toate informatiile pe care ni le dai, starneste curiozitatea si evident se vrea mai mult :roll: Te rog, daca ai timp, ai putea detalia cele de mai sus?
Multumesc!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Aug 21, 2006 10:02 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Eu stiu ca sunt foarte putini care se incumeta sa vorbeasca despre asta pentru ca legatura stransa dintre parinti si copii atinge nu doar domeniul astrologiei ci in general domeniul stiintelor esoterice.
Noi traim intr-un cerc vicios... parinti nostri, despre care putem spune ca s-au format ceea ce sunt prin complexul de factori astrali, sunt cauze ale mostenirii noastre, dar ei la randul lor au primit de la parintii lor informatii si tot asa. Daca ne oprim doar la a cauta esenta pura ne pierdem in detalii si nu ajundem nicaieri. Imaginea de ansamblu trebuie sa ne ajute sa intelegem ca atunci cand ne nastem ne integram intr-o masa informationala care este mai limpede sau mai tulbure. In toata aceasta masa informationala parintii vin cu ADN-ul energetic. Acest ADN energetic traieste in masa informationala ca intr-un suc celular... fara acest "suc" informatia parentala nu ar putea exista. Noi ne formam si apoi ne dezvoltam pornind de la informatia parintilor si crestem prin intentia personala. Noi intentionam cresterea corpului de aceia ajungem la maturitate. Emanatiile noastre ca grupuri alimenteaza "sucul" informational construind benzi de lumina intensa sau mate numite arhetipuri energetice sau egregoruri.
Daca nu dorim sa ne descoperim esenta care a intentionat renasterea in lumea fizica, atunci vom trai in aceasta lume inchisa, o lume organica, oferind substrat de cultura pentru alte spirite ce revin periodic aici prin intentia lor. Acest "suc" informational este foarte lipicios si incarcat de dorinte, pasiune, vointa si putere. El ii da impresia omnului ca este singura realitate si ca alta lumina nu poate strabate acolo.
Daca omul isi aminteste de intentia sa initiala, cea care l-a aduca in stadiul de fiinta organica, atunci intelege ca si-a dorit forma organica intr-un mod bucuros si pasional, ca a venit aici pentru a cunoaste un aspect al vietii chiar daca nu este un culegator de informatii, ci un om care traieste pur si simplu.
Diferenta dintre ceea ce ne aduce aici si ceea ce credem ca suntem, cand deja suntem in lume, este imensa.
Daca privim asta doar in raportul cu parintii nostri intreaga sectiune se imparte in momentul interactiunii in doua tabere:
1. entitatea care doreste infatisarea fizica
2. polaritatea (mama- tata) care ofera ADN-ul informational al acestei lumi
Entitatea se hraneste din sucul informational din care ia ADN-ul energetic, pentru ca nu are alta alternativa, si va lua culoarea a ceea ce asimileaza. Crescand, sezorii acestei lumi se deschid si omului ii vine din ce in ce mai greu sa delimiteze sclipirea intentiei initiale de senzatiile lumii fizice.
Dupa un timp constientizezi ca vezi, auzi, mirosi, simti... folosesti aceste simturi si crezi ca iti este de ajuns. In spatele acestei false perceptii partea energetica a fiintei cauta in continuare fara sa gaseasca ceva... ca un TV care nu gaseste in banda nici un program. Acest bazait va fi permanent pe fundalul perceptiilor fizice.
Informatia parentala lucreaza acum peste tot... emotiile devin aidoma modelului preluat, dar si vazul si chiar intelegere. In spatele lor este un permanent semn de intrebare si el este dat de educatia din vietille anterioare... un fel de arhiva a experinetelor anterioare care isi cauta din nou canal sa se exteriorizeze, sa devina fapte...
Acum ca avem un cadru si mai larg a ceea ce suntem, suntem tentati sa consideram ca rolul informatiei parentale este unul minim si ca puterea principala o detine de fapt egregorul. Nu este asa! Structura noastra are inclusa in aliajul ei aceasta informatie si ea ne ajuta sa ne construim ceea ce suntem... ca un camp de forte asupra caruia actioneaza alte campuri de forta: predestinarea (intentia initiala), influxurile magnetismului planetar, experientele anterioare, egregorul...
Asadar daca parintele are o informatie negativista (nu comportament si orientare) atunci fondul personal se va amesteca cu informatia parintelui si raspunsul la magnetismul planetare va fi diferit. Este ca un aparat de receptie... unele sesizeaza unde mai fine, altele mai grosiere.
Evolutia implica un fel de descompunere... pornesti de la : cine sunt eu? si descomperi tot ceea ce te compune...
Parintii din semn de pamant aduc copiilor mesaje practice, dorinte de stabilitate si de studiu. Parintii din semne de apa aduc copiilor introspectie, nevoie de recunostere, putere de renastere si sacrificiu. Parintii din semne de foc pot insufla copiilor puteri nebanuite, abilitati speciale un fel de izvor magic plin de putere si indrazneala. Parintii din semnele de aer ofera copiilor inclinatia spre ideie, exprimare, gust pentru frumos si autodepasire.
Daca un copil are o tema dificila el va putea sa se ridice folosindu-se de informatia parentala, chiar si fara prezenta directa a parintelui.


Last edited by coser on Tue Aug 22, 2006 7:00 am, edited 2 times in total.


_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Aug 22, 2006 2:07 am 
User avatar

Joined: Mon Jul 03, 2006 2:11 pm
Posts: 156
Location: Galati
Informatii interesante, importante si complete. M-ai lasat fara cuvinte.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Aug 22, 2006 9:02 am 

Joined: Fri Aug 12, 2005 8:27 am
Posts: 37
Location: tg-mures
:) Gheorghita,esti nemaipomenit...eu am mai scris aici ca parca ai fi extraterestrul care a venit sa ne invete sau sa ne intareasca unele convingeri,pe care unii dintre noi le au,insa poate nu stiu sa le exprime atat de elocvent,cu atata elocinta ca tine.
Am spus de atatea ori de cate am avut ocazia ca parintii au,constient sau nu,o responsabilitate uriasa in ceea ce priveste aducerea pe lume si educarea copiilor.
Legaturile care se formeaza intre acestia si copii sunt extraordinare; putini parinti realizeaza asta,in consecinta,putini copii sunt fericiti.Eu incerc (si sper sa reusesc) sa le induc in minte tot timpul,dragoste,bunavointa vis-a-vis de semeni,daca sunt sau nu sunt langa ei.Incerc,atunci cand gresesc,sa le dau exemple care sa-i " puna sa simta" cum ar fi daca s-ar afla in situatia celui caruia ii doresc raul,etc.
Nu cred ca am reusit sa exprim nici 10% din ceea ce simt in legatura cu ceea ce ne-ai explicat.Cum cred eu ca sunt copiii fericiti...? Cred ca sunt aceia care te saruta pe obraz cand pleaca si cand sosesc in casa,care stiu sa spuna "multumesc" si "te rog,tata",care au bunul simt si ofera un scaun in autobuz unui batran,fara sa le ceri ori sa le atragi atentia,care invata bine,fie si din dorinta de a sti ca-ti fac o bucurie,cei care se ofera sa te ajute cand nu le-o ceri,s.a.m.d.Daca nu esti tu insuti fericit,linistit,credincios,cu bun simt,atent,binevoitor,nici copiii tai nu vor fi,indiferent de functia pe care o ai si de cat esti de bogat ori sarac.
Atitudinea ta in fata vietii si a semenilor,o induci copiilor fara sa vrei sa faci acest lucru,iar lucrurile,gesturile frumoase,"construiesc" structura copilului tau,la fel cum gesturile si lucrurile urate pe care le faci tu,ca parinte,"darama" aceasta complexa "contructie",care este copilul tau.La fel se intampla cu ceea ce simti sau nu,accepti ori ba etc.
Oricum,felicitari pentru modul de a gandi si de a simti...este ca si cum TU ai fi crescut nu unul sau doi copii,ci o intreaga generatie;parca ai fi parintele cel mai experimentat.Este atat de clar,totul !
Iti multumesc pt. faptul ca te-ai priceput atat de bine sa exprimi in cuvinte ceea ce gandesc eu (si sunt sigura ca si alti parinti).


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Aug 22, 2006 9:34 am 
User avatar

Joined: Mon Jul 03, 2006 2:11 pm
Posts: 156
Location: Galati
Draga wizzy , citind postura ta mi-am amintit de emisiunea "super nani" . Acolo se poate observa f. bine ca devierile de comportament ale copiilor, sunt,in mare parte , o rezultanta a carentelor de educatie si un exemplu defectuos dat de parinti.
Sarcina lui super nani este mai mult de ai educa pe parinti decat pe copii si de a le arata parintilor metoda corecta pe care trebuie sa o aplice in educatia copilului lor. Atunci cand parintii sunt receptivi, sfaturile primite au efect, dar daca parintii ignora ceea ce i-a invatat dadaca, desigur , acest lucru este reflectat de purtarea copilului. [/b]


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Aug 22, 2006 10:28 am 

Joined: Fri Aug 12, 2005 8:27 am
Posts: 37
Location: tg-mures
:) Ai perfecta dreptate,scumpa mea!

Generatii intregi de romani (sau alte natii de pe-aici,mai ales ! ),s-au complacut in situatia in care "n-au avut voie" sa mearga la biserica si in plus,dezradacinati,negasindu-si locul in orase,ei nefiind pentru oras,nu s-au autoeducat,ramanand niste -cum le zis eu in gandul meu- "salbaticiti",fara sa doresc sa-i jignesc,eu insami fiind nascuta la tara ! Le spun asa,deoarece n-au avut puterea de a realiza ce si cat trebuie sa fi tu insuti,inainte de a-ti lua responsabilitatea aceasta uriasa,de a aduce pe lume copii si mai ales,de a-i creste si educa.Problema nu este sa-i faci...problema este,ce le oferi din toate punctele de vedere ! Ce "trimiti" in lume,dupa ce acestia cresc ; era imperios necesara o scoala pentru parinti,dupa 1990.Dar nu orice fel de scoala; cred ca asa cum ai spus tu,ceea ce face "super nany",plus o metoda de a "imblanzi" sufletele parintilor prin "terapie prin rugaciune"...ceea ce trezea,probabil,zic,sentimentele materne ale romancelor,care ma dezamagesc total.
Este mult de spus...sunt multe de amintit: de la faptul ca mamele isi lasa copiii "la rude" si pleaca la munca in alte tari,dar incepand insa de la felul cum ii invata sa vorbeasca primele cuvinte,de la felul in care le pun masa,cum NU-I supravegheaza la primele teme si peimele " sedinte cu parintiii "...of,,,,nu exista fiinta care s-o inlocuiasca pe "mama".Tatal mai poate sa plece...pentru o perioada,mai poate sa lipseasca...este altceva !Mama insa nu...iata care sunt consecintele egoismului femeilor care "pun pe primul plan" cariera,a comoditatii care face sa le aruncam copiilor niste banuti sa "manance in oras",nu sa-i asteptam CU DRAG DE MAMA ,punand pe masa poate mai putin decat intr-un restaurant,dar copletand cu multa dragoste,glume si atmosfera unui camin .
Of,dar multe ar mai fi de spus,Scorpia! De ce ti-ai zis asa? Cred ca nu ti se potriveste ...


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Aug 22, 2006 12:30 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Asa este... parinti au educat copii intotdeauna ca o rezultanta a educatiei primite. Ceea ce se intampla acum se datoreaza valului de spirite evoluate care vin. Evolutia acestor spirite este mai mult de natura volitiva. Copii au puterea sa spuna "nu" cu o usurinta care ii sperie pe copii. La emisiunea aceea, asa cum spui, exemplul este minunat, dar ar fi foarte neplacut sa constatam ca exemplul emisiunii este preluat mecanic. Fiecare familie are particularitatea ei, fiecarui copil trebuie sa i se acorde o atentie unica, diferita de atentia acordata altuia.
Astrologia poate explica acest lucru prin raporturile speciale care se realizeaza intre parinti si copii atat din raportul semnele natale (zodiile) cat si raportul dintre semnele de generatie care au rol in mentinerea unei anumite mentalitati de grup.
Atunci cand parintele intervine asupra educatiei copilului el se exprima si prin prisma mentalitati de grup. El vrea, in cele mai multe din cazuri sa fie convingator prin educatia sa. Aceasta educatie se formeaza insa si in grupul de aparteneneta, iar acest grup este alesin functie de orientarea semnelor de generatie.
Conflictul intre generatii este mai mult decat real si actual, iar el reflecta nu lupta intre conceptii, ci in primul rand lupta cu sine. Aici lucrurile se complica, as putea spune chiar ca intram pe un teren minat. Cel mai concret caz este cel al cuplurilor in care un copil semana cu mama si e preferat de mama si celalalt seamana cu tatal si preferat de acesta. Copilul care seamana cu mama nu poate fi educat de mama pentru ca ea nu va lupta impotriva propriilor sale defecte regasite acum in copil, iar tatal la fel. In felul acesta conflictul cu sine si posibilul conflict intre soti se extinde si la copii putand duce pana la conflict intre ei, fara ca bietii copilasi sa inteleaga ca ei duc mai departe o informatie pe care nu o inteleg.
Trebuie sa-i invatam pe copii sa fie atenti.. atentia este f. importanta.... ca daca sunt atenti ei vor intelege, iar daca inteleg pot face alegeri bune.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Aug 22, 2006 12:43 pm 
User avatar

Joined: Mon Jul 03, 2006 2:11 pm
Posts: 156
Location: Galati
:) Desigur, trebuie sa-i invatam pe copii sa fie atenti. Dar pt asta trebuie sa fim noi mai intai atenti, sa ne dezvoltam constienta ... si acum ajung la sutrele lui Patanjali .


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Aug 22, 2006 1:29 pm 

Joined: Fri Aug 12, 2005 8:27 am
Posts: 37
Location: tg-mures
:) Gheorghita...logica ta este ca de obicei,sclipitoare.

Uitati,recunosc faptul ca mie imi este mai usor cu Baiatul...totul vine de la sine,structural; il inteleg pentru ca este Taur cu Asc. Taur...la fel tatal (Taur cu Asc. Rac)...dincolo de faptul ca le inteleg defectele aproape cum ma inteleg pe mine insami (Capricorn) si-mi este usor.Vreau sa spun insa,ca fiica-mea este Scorpion cu Asc. Scorpion.In educatia lor m-a ajutat Astrologia;fara sa fac mare caz din asta,am stiut cum sa procedez,discret, asa fel incat o data cu mine,facand conexiunile aici,in creier :idea: ,aproape instantaneu i-am facut si pe "baieti" s-o inteleaga,eu iubindu-i absolut la fel pe amandoi (de fapt pe toti trei!). Fii-ca-mea este primul copil,singura fetita,de care ma leaga primii ani din casnicie,cand eram atat de naiva si de tanara!De baiat,ce sa zic,cel mai mic,dorit la fel de mult ca si sora-sa,frumos,...n-as termina cu complimentele la adresa lor nici pana maine!O mama nu are voie sa faca diferente !!!
Sigur ca le dau copiilor mai multa atentie,fara insa a-l neglija pe sotu`.(Speeeer!)
Uneori obosesc si asta se simte imediat in atmosfera din casa.Imi revin,deci :lol: pentru ca imi dau seama cata importanta am (si ei recunosc asta!) in casa.De-aceea este bine ca mamele sa cunoasca si putina astrologie,putina psihologie,sa aiba o cultura generala vasta; doar asa pot sa ajute aceste generatii speciale,cum spui tu.Ma uimeste fiica-mea cat poate sa fie de altruista,fiul meu cat poate sa fie de intelept...le dezvolt calitatile,iar cand vin cu "reclamatii",unul impotriva celuilalt,le amintesc ultimul gest frumos facut de cel asupra caruia s-a depus reclamatia,"reclamantul" este nevoit sa recunoasca si calitatile "invinuitului" si pacea este instalata!
Daca nu vi cu dragoste,nepartinire,intelepciune,risti sa dezamagesti de o parte sau de alta,fiindca avem copii pretentiosi...au o minte "brici" si te "taxeaza" urgent.


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 49 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group