It is currently Tue Apr 16, 2024 8:54 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 
Author Message
 Post subject: Jupier tranzit peste RKS si RKN natale
PostPosted: Fri Jun 30, 2006 11:05 pm 

Joined: Sat Jan 21, 2006 10:21 pm
Posts: 296
Am observat un lucru de cand sunt mai atenta la tranzitul planetelor.

In ultimul timp,Jupiter tranziteaza [ retrograd] Luna si Saturn , regentii karmici natali.In aceasta perioada am o serie de vise,legate de ceea ce aud si vad si mai ales ceea ce citesc,dar cu aceeasi tema:lupta mea impotriva 'raufacatorilor"mai mult sau mai putin violenti,fiind in stare de orice sacrificiu pt.a-i invinge si demasca.
In aceasta perioada citesc un material despre Lilith,si desi nu vad amestecul ei in tranzitul acestor zile,imediat cum ma trezesc ma gandesc la ea,avand impresia ca ma ajuta sa -mi ridic la suprafata propriile "mizerii",pe care in vise chiar am certitudinea ca le voi invinge.Dar dupa ce rememorez visul ,se ridica o intrebare:"am facut bine?"

Ce parere aveti?Ati trait asemenea momente?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Jul 01, 2006 6:57 pm 
In general tranzitele jupiteriene sunt insotite de o stare de optimism si de convingerea ca suntem capabili sa realizam mult si multe.
In cazul tranzitului lui Jupiter peste Luna, este o perioada de punere intr-o anumita ordine a ideilor, de regrupare, fiind o perioada buna in care vei simti ca poti sa rezolvi toate problemele prin forte proprii, ca ai gasit in sfarsit solutii la tot ce te-a framantat in ultimul timp. Chiar poti sa intelegi mult mai bine ce iti doresti de fapt. Prezenta lui Saturn aduce un soi de realism, iar nota de sobrietate este in masura sa te aduca cu picioarele pe pamant. Adica vei simti in acelasi timp si un fel de franare, care insa are scopul de a te obliga sa te mobilizezi, sa actionezi si sa perseverezi pt depasirea impasului, deoarece s-ar putea sa fie oportunitati pe care ar fi bine sa nu le ratezi.
Ca sa nu mai spun ca tranzitul lui Jupiter prin casa 7 poate sa-ti aduca intalniri extrem de importante.


  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Jul 01, 2006 10:10 pm 

Joined: Sat Jan 21, 2006 10:21 pm
Posts: 296
Multumesc Mihaela

Intr-adevar am observat ca am nevoie de o ordine si regrupare a ideilor,si caut solutii,am chiar impresia ca ceva incepe sa se cristalizeze la orizont.
Acum imi amintesc de analiza lui Coser ref.la tranzitul lui Jupiter.
Sper sa am forta necesara [macar pe jumatate fata de cea din vise] sa depasesc momentul.

Cat despre oportunitati,mi-e si teama sa ma gandesc,caci am ratat doua pana acum...Doar optimismul meu este la superlativ, si totusi am impresia ca este doar un mom. de respiro inaintea unei batalii.


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group