It is currently Tue Apr 16, 2024 8:56 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 
Author Message
 Post subject: Neptun in casa X in sagetator
PostPosted: Thu Jul 20, 2006 7:58 pm 

Joined: Thu Jul 20, 2006 6:58 pm
Posts: 15
Buna, e prima data cand intru pe forum. Cred ca am multe intrebari, dar nu stiu cum sa le concentrez, sa fiu mai concisa. Sunt nascuta pe 25 septembrie 1976, in Targu-jiu, la ora (aproximativ exacta) 16.45. ascendentul stiu ca e in varsator. Daca e ceva ce vreau sa inteleg mai mult decat orice altceva din astrograma (destinul?) meu. e daca o sa reusesc intr-un, sa-i spun proiect, inceput tarziu in viata, abia anul trecut. Pe scurt, in prezent practic o profesie, frumoasa de altminteri, dar in care eu nu ma simt acasa. de un an am inceput regie de film, e ce mi-am dorit dintotdeauna. s-a intamplat abia acum fiindca din mai multe motive (probabil inclusiv lipsa de curaj) nu am putut la o varsta poate mai potrivita. In astrograma mea, singura planeta pe csa a X a e Neptun, in conjunctie cu MC, in trigon cu saturn si sextil cu Pluto si Juno. Nu stiu, poate mai sunt si alte lucruri care imi pot spune ceva despre ce ma intereseaza, nu prea stiu nici cum sa interpretez.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Jul 31, 2006 11:14 am 
User avatar

Joined: Mon Jul 03, 2006 2:11 pm
Posts: 156
Location: Galati
Intradevar, interesanta harta.


Image

Datorita faptului ca pt aceasta ora neptun apare in casa 9 dar f aproape de MC , cred ca ar fi necesara o ora cat mai exacta, pt a sti daca e in casa 9 sau 10.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Neptun in 10?
PostPosted: Mon Jul 31, 2006 10:04 pm 

Joined: Sun Jun 25, 2006 6:11 pm
Posts: 31
Violeta , cu steliumul de planete din Balanta si in casa 8 reiese ca acest sector este f. important pentru tine.Toate conjunctiile pe care le fac planetele personale aici , cu siguranta te fac o persoana magnetica , iar pozitia lui nn aici sugereaza ca trebuie sa tai legaturile cu trecutul,sa-ti regandesti sistemul de valori si sa cultivi detasarea,dand curs liber sentimentelor.Luna, Venus in 8 iti poate aduce castiguri substantiale prin casatorie sau de la mama...desi privind mai atent,guvernatorul lui 7 in 7 iti poate purta noroc in <institutia casatoriei>.Adica,din cate stiu eu Soarele in 7 iti aduce sprijin constant de la parteneri tot timpul,si din cate am vazut este bine aspectat.
Referitor la ce ai intrebat despre destinul tau ,desi si eu sunt incepatoare , voi incerca sa-ti spun ce cred , dupa o privire sumara a hartii tale;Pluto in harta ta este planeta focar,adica planeta care se gaseste la jumatatea distantei dintre 2 planete(la tine Neptun si Saturn),care segasesc in relatie de trigonocratie.Astfel Pluto devine pentru tine,calea de actiune,caci ea primeste energiile celor doua planete , si in acest fel iti permite sa-ti canalizezi intuitia,sensibilitatea spre ceea ce iti doresti in mod practic.Cu Chiron in Taur si in casa 2,va trebui sa stii ce vrei si..sa inveti o lectie, in aceasta viata despre bani , posesiuni ,putere.Si un sfat :daca nu iti place ce faci , nu mai fa,dar intai incearca sa intelegi de ce nu iti place.Tatiana



_________________
anaitat
Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group