It is currently Sat Apr 20, 2024 3:13 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 2 posts ] 
Author Message
 Post subject: cateva detalii....
PostPosted: Sat Sep 24, 2005 11:21 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
vin si eu cu rugamintea de a afla de la voi ceva detalii despre unul din evenimentele astrologice importante ale saptamanii viitoare: un iod , format de marte (22 gr taur), jupiter(25gr balanta) si pluton(22gr sagetator). am retinut acest aspect din prezenatea facuta de Urania . la mine marte este in taur, la 25gr 44 min.
merci!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: cateva detalii....
PostPosted: Sun Sep 25, 2005 2:10 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Am integrat trasaturile acestui yod in interpretarile pe care le-am facut la intervalele astrologice analizate... e greu insa explici clar ce implicatii poate avea un astfel de aspect in momentul in care avem un Marte in Taur si un Pluton in aspect elemente ce isi ascund in mare parte intentiile.
Yodul este negativ... si nici nu stii ce sa faci: sa iti clarifici problemele spunandu-ti punctul de vedere nu poti pt ca te ia valul si te impui, daca nu o faci risti sa accepti victoria celor care vor sa profite de slabiciunea ta ceea ce nu este o solutie pt ca vei reactiona pana la urma... si daca tot cei reactiona, de ce sa nu o faci acum cand pare ca totul este de partea ta. Daca ai reactionat deja, yodul iti spune ca e posibil ca implicarea ta in respectiva actiune sa fie gresita, ce ai putea sa faci? Daca cedezi e clar ca Mercur in Balanta iti spuna ca ai un interes si asta te tulbura, Soarele te bulverseaza putin si dansul prin faptul ca "detasat" iti arata ce slabiciuni ai si cat sunt ele de reale...
Ce sa faci in astfel de situatii? Pare un cerc vicios din care nu poti iesi...
Da, nu este o situatie mai dificila decat altele, insa ni se pare mai greu pt ca acum noi suntem singurul inamic. Daca in alta situatie gaseam imediat vinovatul si ori actionam, ori ne resemnam acum toate drumurile duc la noi insine... noi am putea fi singurul vinovat in acest context si tot noi avem cheia succesului....
Ce vom face?
In primul rand trebuie sa ne fie clar ca este vorba despre o perioada dificila, de o "furtuna", apoi sa ne propunem sa facem un efort de intelegere pentru a nu da curs primelor ganduri care ne vin in minte. In aceasta perioada sa nu judecam si sa nu acuzam fara o arhiva de argumente...
Este in cele din urma o lectie de autocontrol...

http://astro.coser.ro/phpBB2/viewtopic.php?p=519#519



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 2 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group