It is currently Thu Mar 28, 2024 7:08 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 22 posts ] 
Author Message
 Post subject: luna noua
PostPosted: Fri Sep 22, 2006 9:36 am 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Image

Pana la urmatoarea Luna noua, fiti cu bagare de seama la femei proaste si rele, care vor sa faca rau cu orice pret, dar si la barbati care actioneaza la comenzile unor femei care se folosesc de autoritatea lor pentru a obtine ceva ce ele nu sunt in stare. Daca aveti vreo sefa cu care nu va intelegeti, incercati sa o lasati in plata Domnului. Exista un oarecare risc de concediere. Spiritele se incing, dusmaniile se amplifica, iar cine este prea orgolios, in aceasta perioada poate sa iasa sifonat.
Ora la care am calculat aceasta pozitie a Lunii noi (Soare conjunctie cu Luna la 29 de grade, conjunctde de asemenea cu NS si Lilith), face ca aspectul sa se aseze pe cuspida case a X-a. Chiar si persoanele care ocupa pozitii inalte pot fi puse in situatii injositoare, umilitoare.
Pe fiecare ne afecteaza pe casa unde regasim aceasta eclipsa inelara de soare la gradul 29 in Fecioara.


Last edited by witch on Fri Sep 22, 2006 6:11 pm, edited 2 times in total.

Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Sep 22, 2006 11:01 am 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Draga Witch, in casa a VI-a ce efecte are acest grad 29 in Fecioara?


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Sep 22, 2006 12:35 pm 
User avatar

Joined: Thu Nov 17, 2005 12:59 pm
Posts: 357
Location: bucuresti
Multzumim Witch.. mie mi s-a-ntamplat deja si inca catorva din jurul meu... nu stiam de unde mi se trage.



_________________
Ignis Natura Renovatur Integra
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Sep 22, 2006 5:21 pm 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Eu as propune ca fiecare sa vina cu propriile sale exemple, in cazul in care se intampla ceva azi, sau in luna care vine. Conjunctia Mercur/Marte in Balanta arata zambete crispate, intentii refulate, reactii agresive infranate sub masca diplomatiei impuse. Fiecare dintre noi ne vom simti lezati mai mult de defectele sau erorile celor din jurul nostru, dar va fi greu sa ne exprimam indignarea.

Casa a VI-a presupune o analiza gresita, o veste proasta care sa vina dinspre segmentul sanatatii, care iti intoarce viata pe dos si care este posibil sa nu fie adevarata. Pe cine strangi de gat pentru asta? Pe nimeni. Te enervezi si pleci sa aprinzi o lumanare caci slava Domnului esti sanatos. Este valabila si reciproca, sa vii bolnav si sa fii trimis acasa si ulterior sa ajungi pe ultima suta de metri cu o peritonita care in doua ore ti-ar fi pus capac.
Se refera si la locul de munca unde pot aparea tot felul de probleme, barfe, munca pana la epuizare neplatindu-se orele suplimentare etc.
Daca aveti guvernante...atentie la furturi. Cineva isi da in carti sa afle ceva despre voi. Asta tine tot de casa a VI-a.

Aspectul acesta astral aduce soc, neputinta, umilinta, nervi, frica, durere fizica si sufleteasca, oboseala.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Sep 22, 2006 7:30 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Multumesc Witch, la spital nu am ajuns, in schimb m-am lovit la cap chiar in casa, din greseala si datorita grabei mele matinale de a pleca la servici am scapat cheile pe jos iar cand m-am ridicat m-am lovit de un colt al unui perete care este acolo de multi ani, dar asa-i cand te grabesti. Dar incredibilul a venit mai tarziu , cand am plecat de la servici conduceam linistita , am vazut de la vreo 10 m cum paste un vitel linistit , dar brusc acestuia i-a venit sa traverseze ignorandu-ma total :shock: ! ! ! Stiu doar ca am franat intr-un mod incredibil ( cred ca am apasat pedala la maxim ). Acuma stau linistita in casa si meditez. :lol:


ce semnificatie are suprapunerea MC conjunt cu Pluto in tranzit peste IC natal ?


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Sep 22, 2006 7:56 pm 
User avatar

Joined: Thu Aug 04, 2005 1:20 pm
Posts: 59
Da, si la mine s-a intamplat sa am o discutie mai dura cu o persoana la care tin foarte mult, si care m-a respins. M-a indepartat cu atata usurinta si m-a zdruncinat emotional atat de puternic incat ma intreb de ce oare am ripostat exact cum am simtit si gandit. La mine cade pe casa I .


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Sep 22, 2006 8:10 pm 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Quote:
am vazut de la vreo 10 m cum paste un vitel linistit , dar brusc acestuia i-a venit sa traverseze ignorandu-ma total :shock: ! ! ! Stiu doar ca am franat intr-un mod incredibil ( cred ca am apasat pedala la maxim ).


Bravos! Uite ca incepem sa construim si sa nuantam putin discutia, care risca sa faca doar referire la aspecte generale.

Casa a VI-a, dar in special Fecioara guverneaza animalele mici sau pe cele domestice. Se stie ca animalele sunt direct influentate de fazele lunii si in special de eclipse.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Sep 22, 2006 9:25 pm 
User avatar

Joined: Thu Dec 01, 2005 1:24 am
Posts: 111
Location: Nexus Polaris
cred ca am sa fac o exceptie...mie mi-au mers lucruile un pic mai bine decat in ultima luna.......... :) mai multa liniste ca de obicei.....



_________________
Image
"Never argue with an idiot. They will only bring you down to their level and beat you with experience...Kick the sh** out of him instead!!!"
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Sep 22, 2006 9:42 pm 
Thorra wrote:
cred ca am sa fac o exceptie...mie mi-au mers lucruile un pic mai bine decat in ultima luna.......... :) mai multa liniste ca de obicei.....

Thorra, chiar la asta ma gandeam si eu :). De fapt am ramas putin surprinsa de topicul acesta al lui witch, pt ca eu chiar incerc sa sper ca va urma o perioada mai bunicica pt mine. Dar luna aceasta abia a inceput asa incat nu se stie ce se mai poate intampla. Cred ca voi incerca sa nu ma mai iau la intrecere pe sosele cu barbatii soferi ca sa nu le starnesc orgoliul. Sau poate ca chiar asta trebuie sa li se intample...nu? :lol: :lol:

Acuma lasand gluma la o parte, la mine conjunctia aceea malefica :twisted: are loc in casa 12. Cum s-ar traduce, witch? Merci :)


  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Sep 22, 2006 10:01 pm 

Joined: Sat Feb 11, 2006 3:07 am
Posts: 67
aceasta configuratie la mine cade in casa VII .ieri m-am reintalnit cu unm vechi prieten de familie pe care nu l-am mai vazut de 8 ani .am povestit mult, mult , am depanat amintiri si tot ne intrebam cum s-a facut de tocmai ieri ne-am reintalnit? acum am gasit o explicatie.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Sep 22, 2006 11:46 pm 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Mihaela, aceste predictii nu le pot face decat in acord cu harta natala, ceea ce ar fi acum destul de complicat. Iti dai seama ca depinde daca acest aspect face conjunctie cu o planeta de-a ta sau repeta o conjunctura de la nastere. In functie de asta, impactul este diferit. In legat. cu casa a XII-a se pot intampla multe: daca ai semne de boala te poti imbolnavi, daca ai tendinta de a-ti face dusmani, poate ca in aceasta perioada cineva sa ti-o "coaca".
De aceea am propus ca fiecare, daca considera ca poate lega un eveniment de acest aspect, poate sa consemneze aici, de dragul studiului. Asa cu o revolutie solara este valabila un an, asa si lunatia (mai ales asta, fiind vorba si de eclipsa, si de luna neagra, si de grad anaretic ceea ce presupune o eliberare a unor energii de tip karmic ) este valabila o luna. Asa ca Thora si Mihaela, hai sa nu zicem hop, pana n-am sarit gardul. De multe ori evenimentele se pot precipita spre sfarsitul lunii, in cazul lunatiilor.

Mee, ce sa-ti zic? Daca esti maritata, vezi sa nu se supere sotul ca te-ai incins la discutii cu "amicul", iar daca nu esti maritata, ia vezi sa nu fie vreo incrucisare de destine. Dar eu nu m-as marita cu el, caci asta ar insemna mare sacrificiu din partea mea. :lol: Ma rog asta este valabil doar pentru mine, deoarece stau foarte prost la capitolul spirit de sacrificiu. :twisted: De exemplu, pe vremea cand lucram intr-o firma, eu eram singura nefumatoare din birou. Trei colege, inclusiv sefa mea, dardaiau iarna pe balcon sau se inghesuiau langa lift, pentru ca eu nu suportam fumul de tigare. Dar tot ele imi multumeau, fiind ca fumau mai putin, de sila sa iasa in frig.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Sep 23, 2006 12:39 am 
User avatar

Joined: Thu Dec 01, 2005 1:24 am
Posts: 111
Location: Nexus Polaris
hmmmmm.....la mine conjuctiile pica in casa I..si totusi eu sper sa vina zile mai bune..luand eclipsa ca atare ca un fel de inceput.....am scapat de tranzite din casa XII ,mai ramane doar juno sa iasa de acolo DAR..inca un pic si intra saturn.acum chiar k voi avea de gandit :roll:



_________________
Image
"Never argue with an idiot. They will only bring you down to their level and beat you with experience...Kick the sh** out of him instead!!!"
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Sep 23, 2006 8:26 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Ca tot veni vorba de intamplarile zilei de 22... he he, ca doar oameni suntem... vin si eu cu confirmarea ca intr-adevar sa intamplat ceva din partea unei femei, care mi-a creat o imagine negativa rau de tot in fata unei persoane importante spunand ceva neintentionat ce i-a rascolit persoanei respective o frica teribila... dar care s-a solutionat de la sine... acea femei in colaborare cu alta , tot pe 22, ieri, la fel au fost implicate intr-un mecanism pe care nu l-au putut controla si care, daca se finaliza, complica lucrurile foarte tare... iremediabil chiar.
Pot sa spun insa ca evenimentele de ieri au incercat atentia si sinceritatea. Eu am rezolvat pe 22 un conflict ce avea la baza, de asemenea o nedreptate. Cum? Simplu, cuvinte putine, sensuri clare, apelul la o stare de fapt, la o normalitate asupra carei nu facusem apel niciodata. Am mizat pe sinceritate si atentie.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Sep 23, 2006 9:52 am 
User avatar

Joined: Thu Nov 17, 2005 12:59 pm
Posts: 357
Location: bucuresti
Eu am avut o sedinta unde reprezentatzi dintr-un intreg holding s-au adunat pentru a dezbate proiecte viitoare. La agentia cu care lucram noi ca si casa de productie a venit o fata noua (de la alta agentie) care nu stia ca noi avem actionariat comun si ca ne ajutam cu proiecte noi intre noi in primul rand. Si unde nu a inceput sa toarne ca firma la care lucrez eu are oameni prosti si ca nu trebuie sa mai lucreze cu noi , in conditiile in care noi n-am lucrat cu ea niciodata... stia ea din auzite... concurentza, orgolii, vorbe aruncate aiurea. Si cum seara era petrecere a holdingului, 15 ani de munca impreuna bla bla.. noi nu ne-am mai dus... Oricum, ne-a umplut de amaraciune... Ce pot face niste vorbe.

Deci, Witch, la mine si colegii mei s-a potrivit fiecare cuvintzel... Si pt, ca e vorba de un studiu, mentzionez ca mi-a picat acel grad 29 in casa III, iar sefului meu, care in urma intamplarii e negru smoala, pe casa VII...


Si, ca fapt divers, in aceeasi zi, ma trezesc la birou cu un baiat pe care-l cunosteam de multzi ani si care, transpirat, ma intreaba daca vreau sa iau cina cu el, ca l-a parasit nevasta si i-a murit un motan... si ca el comunica bine cu mine si... Buuun... Peste cateva ore, un actor la care am avut copilul la cursuri, vine , si el la birou (chipurile la casting, sa se inscrie in baza de date...) si imi spune o intreaga poezie ca de ce n-am mai venit cu copilu', ca ma place foarte mult si ca-i serios... :( ... Deci, toate in conditziile in care NU MI S-A MAI INTAMPLAT ASTA de vreo 8 ani... deci, lumea stie ca am o relatzie veche ori am parut destul de relaxata ca sa mai imi propuna cineva ceva... Iar acum, intr-o zi, hodoronc tronc... Si, pe langa senzatzia neplacuta data de ideea de a-i refuza (avand in vedere tenta strict sentimentala - ca la o bere ies, oameni buni, nu ma ocolitzi !!!) am ramas cu mii de intrebari... oare nu mai par relaxata, nu mai par multzumita cu mine... o fi venit vremea de-o schimbare, ori ce? si d-astea ...femeiesti... Oi fi off-topic acum? Ma scuzatzi...



_________________
Ignis Natura Renovatur Integra
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Sep 23, 2006 11:16 am 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Mermaid, nu esti deloc off topic. Partea interesanta a unei eclipse de Soare este ca unii dintre noi devin mai instinctuali (umbrirea personalitatii, dezbracarea de caracter, iesirea la suprafata a unor dorinte si instincte tinute pana atunci sub controlul educatiei, al ratiunii si al demnitatii). Eu cred ca baietii astia aveau ei ceva pe suflet de multa vreme si acum au spart o bariera (desi bariera respectiva ar fi fost de dorit a se pastra). Invitatia lor, din pacate, este de natura sa ridice alte blocaje intre voi in viitor, sa stanjeneasca relatia, sa va evitati reciproc. Daca ai fi dat curs acestor invitatii, ar fi urmat un moment ulterior in care te-ai fi intrebat: "Oare ce a fost in capul meu?"
De doua ori (la distanta de 9 ani, la 18 si la 27) cand m-am facut mare :P am sesizat ca trecandu-mi Lilith pe casa a V-a, apareau vreo 5-6 deodata. In aceste perioade avem de-a face cu tentatii fara finalitati serioase, relatii scurte in care fie te plictisesti, fie ramai cu buza umflata.
As putea sa spun ca baietii acestia doi ai tai de care vorbesti, tocmai pentru este si Lilith implicata aici, isi doresc de la tine mai mult decat o cafea.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Sep 23, 2006 11:29 pm 

Joined: Sat Feb 11, 2006 3:07 am
Posts: 67
da, witch , e interesanta avertizarea , maritata fiind :D acest prieten a fost mai mult amic bun al sotului meu - deci al meu a fost "prin alianta" . cu mine a comunicat intotdeauna excelent si avut o comportare fara cusur . in tot timpul cat am povestit parca a plutit ceva nerostit , am avut impresia ca ar vrea sa-mi marturiseasca ceva care ar fi depasit granita amicitiei , era cumva sentimental , nostalgic. undeva deasupra mea aveam un beculetz de alarma , un fel de al treilea ochi, lucid- care m-a determinat sa mentin discutiile la planul amical - rezervat si sa descurajez orice eventuala turnura preferand sa dau impresia de raceala . nu stiu daca a fost doar o impresie sau nu dar seara , rememorand m-am intrebat- ce-o fi fost asta ? oricum , indiferent ce-a fost, a trecut si-a trecut bine si curat. :D


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Sep 24, 2006 3:39 pm 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
He he toata smecheria e sa nu pui la suflet... La mine eclipsa cade in casa VI, peste Uranus Rx aflat la 29g in Feciora...
Uite de ex sefu asta al meu, s-a facut negru de suparare ca am uitat sa dau la tipar coperta 2 a unei carti. Cat pe ce sa iasa cartea fara coperta 2... ceea ce nu s-a intamplat, fireste, dar cand te uitai la el ziceai ca-i Kunta Kinte, asa intunecat era...

Asa ca pt cei care intampinati probleme ecliptice, ia vedeti voi ce zice baiatu asta

Witch, si chiar zici ca tine o luna??? :lol:



_________________
Un astrolog competent poate demonstra ca orice eveniment, odata ce s-a produs, era inevitabil.
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Oct 05, 2006 9:30 am 
Cred ca incidentu' se incadreaza aici :lol: :lol:


  
 
 Post subject: Re: luna noua
PostPosted: Mon Oct 09, 2006 2:32 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
witch wrote:
Image

Pana la urmatoarea Luna noua, fiti cu bagare de seama la femei proaste si rele, care vor sa faca rau cu orice pret, dar si la barbati care actioneaza la comenzile unor femei care se folosesc de autoritatea lor pentru a obtine ceva ce ele nu sunt in stare. Daca aveti vreo sefa cu care nu va intelegeti, incercati sa o lasati in plata Domnului. Exista un oarecare risc de concediere. Spiritele se incing, dusmaniile se amplifica, iar cine este prea orgolios, in aceasta perioada poate sa iasa sifonat.
Ora la care am calculat aceasta pozitie a Lunii noi (Soare conjunctie cu Luna la 29 de grade, conjunctde de asemenea cu NS si Lilith), face ca aspectul sa se aseze pe cuspida case a X-a. Chiar si persoanele care ocupa pozitii inalte pot fi puse in situatii injositoare, umilitoare.
Pe fiecare ne afecteaza pe casa unde regasim aceasta eclipsa inelara de soare la gradul 29 in Fecioara.


Nu pot decat sa-i dau dreptate lui witch.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Oct 09, 2006 8:59 pm 
Mihnea wrote:
He he toata smecheria e sa nu pui la suflet...

Cred ca ai exprimat un adevar absolut, Mihnea :lol: :lol:

Chestia e ca o conjunctie Lilith-Luna in cuadratura cu Pluton produce o suferinta care te face sa crezi ca esti pus pe carbuni incinsi. Specialitatea lui Lilith este sa te determine sa reactionezi intr-o maniera in care e musai sa te faci de ras.
Evident ca fiecare a patit-o si nu cred ca cineva a putut evita totul doar pt ca am fost preveniti. Daca exista cineva, are consideratia mea totala :D. Eu una am inteles (definitiv, sper) ca atunci cand e vorba despre Lilith :twisted: lucrurile sunt aproape imposibil de controlat.


  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Oct 16, 2006 1:11 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Luna noua din nou....

pe 22 octombrie 2006, ora 8,13 va fi din nou Luna noua....

Image

nu este simpla luna noua, ci una cu un stelium in Balanta cu Marte pe grad anaretic si Luna noua incadrata de conjunatia Marte-venus.
Vine o perioada in care ne vom hrani cu povestile altora. Viata altora este mult mai importanta decat cea personala. Conjunctia se plaseaza pe casa XII si, pentru ca Lilith pandeste vicleana din XI, vom povesti cu totul si cu totul altceva decat ceea ce vom simti. Sinceritatea este o grea incercare pentru aceasta perioada. Avem curaj si initiativa. Ne acordam libertatea de a simti si asta ne va duce spre experiente neobisnuite, nu ample si nici marcante, dar neobisnuite care vor sfida dreptul nostru la confort... ne dorim un alt confort, dar fara schimbari sociale importante.
Toate acestea vin din necesitatea unui alt confort.
Daca in ciclul pe care il incheiem noi, witch ne atentiona asupra intrigilor din partea femeilor, acum, prin Marte anaretic implicat in aceasta conjunctie, barbatii se simt importanti si isi vor cultiva o exprimare deranjanta, vor opune rezistenta foarte usor si mai ales, pot agresa verbal in special femeile de care sunt legati. Tot ce este stabil se zdruncina. Este ca un joc de copii in care liderul spune "start" si toti se agita sa-si gaseasca un nou loc. Un fel de "pasarica muta-ti cuibul".
Avem cuadratura din ce in ce mai stransa intre Jupiter si Saturn, dar si trigon intre Saturn si Pluton, tot in crestere. Simtim ca putem face orice, ca viata ne ofera noi sanse, ca avem libertatea sa o luam de la capat. Nu trebuie sa ne pierdem mintile, pentru ca Saturn in Leu nu prea aduce lucruri noi, chiar daca face trigon cu Pluton din Sagetator. Vine o perioada de schimbari in sectorul sentimental, in acel emotional unde chiar si noi intram in varful picioarelor. Un secor sumbru unde nu ne putem construi viata cu instrumentele cunoscute si ne cladim o casa din rezultate. In casa XII te uiti in jur si-ti vezi faptele intr-un fel de arhiva, dar nu poti interveni direct asupra lor. Casa XII este o casa grea care incearca puterea interioare si il pune pe om fata in fata cu exerientele personale la modul concret si practic.
Acum destinul ne testeaza daca putem sau nu sa facem alegeri bune pentru noi.
... asta pana la urmatoarea luna noua - 21 noiembrie 2006 ora 0.17.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Oct 18, 2006 2:47 pm 

Joined: Thu May 11, 2006 4:03 pm
Posts: 65
Location: Bucuresti
ziua-buna tuturor! la mine aceasta conjunctie Luna-Soare-Venus-Marte se va pozitiona exact pe casa a-4-a? toate 4 fac opozitie cu Luna natala si conjunctii cu Pluto natal, ce poate insemna aceasta? dar in casa a-7-a? (ruperea unei vechi relatii si poate inceputul alteia ?),
multumesc



_________________
numai daca sti sa ierti si sa iubesti poti trece mai departe!
Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 22 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group