It is currently Thu Apr 18, 2024 7:21 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 6 posts ] 
Author Message
 Post subject: pierderea unei sarcini
PostPosted: Fri Sep 22, 2006 9:10 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:35 pm
Posts: 154
Location: Timisoara
As vrea sa va intreb pe ce fel de tranzite se poate pierde o sarcina? Prietenei mele, care s-a casatorit anul acesta si isi dorea acest copil, tocmai i s-a intamplat pe tranzitul acela din Fecioara ( Lilith, Marte, NS toate in cj) care ii tranzitau Luna natala dar, spre nedumerirea mea, :roll: prin casa III. Ar mai fi de mentionat ca Lilith in tranzit tocmai trecuse cu 4 grade de o opozitie la grad perfect cu Lilith natal din Pesti iar cj Marte-NS se mai regaseste si pe harta natala pe Taur si casa XI.
Deci, dupa parerea voastra au fost suficiente motive pentru a pierde sarcina :?: :!:

Cu multumiri,
Ina


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: pierderea unei sarcini
PostPosted: Sat Sep 23, 2006 7:29 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Nici o planeta nu poate sa faca asa ceva.... deci nici o conjunctura astrala nu determina in mod implicit pierderea sarcinii.
Pierderea sarcinii apare cand copurile subtile ale copilului nu se armonizeaza cu corpurile subtile ale mamei sau chiar daca exista o astfel de armonie, dar mama detine o informatie negativista, una de respindere a tot ceea ce poate duce la procreere, la tot ceea ce poate exista in afara controlului sau, care poate deveni puternica pe un anumit tranzit. Spiritul se ataseaza de corpul mamei in primele 48 de ore si ruperea acestei legaturi trabuie cautata pe tema mamei.
Cauze sunt multe... multe dintre ele au substrat karmice atat de profund incat sunt greu de identifica intr-o tema natala. Daca ar fi sa privim aceasta situatie din perspectica vietilor anterioare descoperim un trecut trait impotriva dorintei de a trai, impotriva dorintei si placerii de a acorda celuilalt dreptul la viata. Evident ca o cultivare a acestor emotii in trecut poate fi regasita acum pe tema natala si poate fi analizata in actualul context evolutiv. Pentru ca nimic nu este intamplator faptul ca i s-a intamplat acum, cand trecem prin Fecioara, cand exista acest marcaj puternic pe Fecioara inseamna ca fiinta ei are rani adanci pe ideea de moralitate, munca, dorinta de viata si ca privea acest copil mai mult cu teama limitarilor sociale, persoanale decat cu bucuria de a trai si de a construi in jurul ei un grup de oameni asemeni ei.
Rolul mamei in perioada sarcinii este unul foarte mare... si el personifica o stare complexa de geneozitate, putere, dorinta de a hrani si de a proteja numit sintetic "instinct matern".
Asadar o conjuntura astrologica rea, care vine pe o personalitate incarcata de frica de "ceva" ce ar putea sa se dezvolte independent de puterea ei de decizie, cumulat cu teama implicita si directa asupra copilului a dus la respindere noului spirit ce ar fi vrut sa vina in aceasta lume.
Nu are nimeni dreptul sa acuze o mama ca nu este la inaltime pentru a face asa ceva, ci doar ca mamele trebuie sa ia in serios viata lor emotionala in perioada de sarcina pentru ca nu intotdeauna au norocul sa dea peste un spirit puternic pe care nu-l atinge nimic si care poate veni in aceasta lume in ciuda respingerii sale partiale sau totale.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Sep 24, 2006 4:26 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:35 pm
Posts: 154
Location: Timisoara
Foarte interesant ce ai scris aici tu Coser; am citit plina de uimire si asta cu atat mai mult cu cat nu prea stiam prea multe legate de subiectul asta; stiu doar ca uneori imi mai puneam intrebarea "de ce nu se pot naste unii copii?!" Am mai citit cum ca viitorul copil isi alege parintii si nu invers, cum ca se merita reciproc iar acum imi dau seama ca toate astea fac parte dintr-un alt capitol al astrologiei (karmice?!) despre care s-a discutat mai putin ...asa ca... va invit sa mai dezbatem subiectul, daca vreti.

Ina


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Sep 30, 2006 10:23 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Multe se intampla in perioada intrauterina si nu stim in mod direct...
Exista insa niste metode prin care putem sa selectam din complexul de stari traite acum, ceea ce ne vine din perioada intrauterina.
1. Regresia prin meditatie progresiva
2. Remediile homeopate
3. Exista insa si niste medicamente naturiste de la Tianshi care au un astfel de efect ... eu am testat.

... adevarul iti este aproape, numai curajul de al descoperi iti trebuie.

Din experienta mea iti pot spune ca un astfel de medicament de la Tianshi m-a facut sa descopar ceea ce mama mea nu a avut puterea sa-mi spuna niciodata. Metoda este buna si functioneaza. Despre Tianshi afli mai multe de aici



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: medicamente naturiste de la tianshi
PostPosted: Sun Oct 01, 2006 10:59 pm 
User avatar

Joined: Mon Jul 03, 2006 2:11 pm
Posts: 156
Location: Galati
Spune-ne si noua unde , sau cum, pot fi gasite aceste medicamente si la ce pret?
Inca ceva ... ce anume ai folosit pt a-ti reaminti stari traite in perioada intrauterina? Multumesc


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: medicamente naturiste de la tianshi
PostPosted: Sun Oct 01, 2006 11:11 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
nu vreau sa fac reclama pentru ca nu asta a fost intentia mea tocmai de aceea va pot ajuta cu niste informatii, dar pe privat...

... am luat Calciu activ...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 6 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group