It is currently Thu Apr 18, 2024 3:37 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 
Author Message
 Post subject: Eris
PostPosted: Tue Nov 21, 2006 12:37 am 

Joined: Thu May 11, 2006 4:03 pm
Posts: 65
Location: Bucuresti
de curand am auzit despre Eris? ce este: o planeta sau un asteroid? si ce semnificatii are acesta? pozitionat in c9 si in berbec?



_________________
numai daca sti sa ierti si sa iubesti poti trece mai departe!
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Eris
PostPosted: Tue Nov 21, 2006 7:54 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Eris din cate stiu este sinonim cu Xena si este vorba despre celebra planeta descoperita in 2003 dincolo de Pluton. Semnificatia sa in astrologie inca nu este clar definita. Avand o perioada de rotatie in jurul Soarelui de 556 de ani spre deosebire de Pluton a careui miscare de revolutie dureaza 247, Xena devine in astrologie justitiarul care coodoneaza marile etape ale evolutiei planetare. Este clar ca oamenii pentru a evolutia se aduca in grupuri unde elaboreaza idei si concepte aflate in rezonanta cu puterea lor personala, dorintele si aspiratiile lor. Pozitionarea Xenei in zodie este mai putin importanta pentru viata personala, pentru ca ea se refera la epoca in care traim, curentul spiritual la care aderam. Plasata in casa, cred ca indica tipul de grup spre care ne indreapta destinul, locul de unde ne vine puterea, tipul de activitate care ne rafineaza structura spirituala si ne pregateste pentru intalnirea cu noi insine. Ea il ajuta pe om sa se descopere si sa-si inteleaga viata prin mesajele ei, prin ideile forta, prin agumentele sale, nu prin impulsuri, insticte, senzatii cum se intampla prin Pluton. Sacrificiul prin Xena este un semn de noblete, iar razbunarea cumplita. O urmarim pe Xena/Eris in zodie pentru a venea ce ne leaga de acum, de epoca in care ne-am nascut si la care punem umarul pentru a o construi, iar in casa cum putem sa ne regeneram lumea interioara, epoca sufletului personal, pentru a atinge nobletea - trasatura definitorie a eroului universal.
Iata aici efemeridele acestei planete
http://www.karmastrology.com/eph/Eris.6 ... rt-eph.txt



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Nov 21, 2006 4:09 pm 

Joined: Thu May 11, 2006 4:03 pm
Posts: 65
Location: Bucuresti
'
coser wrote:
Sacrificiul prin Xena este un semn de noblete, iar razbunarea cumplita. O urmarim pe Xena/Eris in zodie pentru a vedea ce ne leaga de acum, de epoca in care ne-am nascut si la care punem umarul pentru a o construi, iar in casa, cum putem sa ne regeneram lumea interioara, epoca sufletului personal, pentru a atinge nobletea - trasatura definitorie a eroului universal.

ce frumos ai descris-o...



_________________
numai daca sti sa ierti si sa iubesti poti trece mai departe!
Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group