It is currently Thu Mar 28, 2024 1:47 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 2 posts ] 
Author Message
 Post subject: Despre karma si trecut
PostPosted: Mon Dec 04, 2006 9:48 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:35 pm
Posts: 154
Location: Timisoara
coser wrote:
Berbecul de acum este Racul de altadata, iar Sagetatorul de acum indica succesul venita dintr-o cultivare, in mare parte, pozitiva a Fecioarei intr-un trecut indepartat.


Evident cand gasesc ceva nou ma uit si pe harta mea sa vad ce este. Am gasit aceasta ipoteza de care numai Coser vorbeste si am vrut sa vad cum se aplica la mine; ce-i drept m-am incurcat si tocmai de aceea am rugamintea daca se poate sa ne explici aceasta ipoteza; in cazul de mai sus ai luat a IV a casa de la cea solara si de la ascendent dar in sens invers? Deci sa inteleg ca la mine ar fi cam asa: Soare in Gemeni deci o fosta Fecioara, ascendent in Capricorn fosta Balanta si din ceea ce am citit pe la topicul "Ghici ghicitoarea mea", karma mea ar mai fi legata si Pluton plus casa VIII.
Ce reprezinta semnul solar de acum si ascendentul de acum ptr trecut? ce am fost? Balanta cu Ascendent in Fecioara sau invers?
Am mai auzit referitor la acest subiect ca exista o varianta de a descoperi trecutul prin interpretarea hartii de acum dar in oglinda, poti detalia si aici?

Coser, te rog mult sa ne explici aceasta ipoteza legata de karma si trecut.

Cu multumiri,

Ina


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Dec 05, 2006 4:58 pm 
User avatar

Joined: Sun Jul 24, 2005 4:23 pm
Posts: 153
Gheorgita, subscriu si eu dorintei innei22us de a afla mai multe, mai ales ca mi-ai "bagat cuiutul" :oops: la un alt topic, spunandu-mi si mie:
Quote:
In primul rand Berbecul de acum este un Rac de altadata, care a inteles ca identificarea cu lumea, anturajul, societatea vine printr-un impuls agresiv, printr-o iesire dura din matca, prin agresivitate. Sagetatorul de acum este o fosta Fecioara care si-a dominat inhibitiile si s-a expus celorlalti pentru a fi utila...


Multumim mult si asteptam cu nerabdare lamurilrile tale si cred ca nu numai noi doua cele care am postat la acest topic! :roll: :roll:



_________________
Liana


homepage: http://spiritualityworld.com
Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 2 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group