It is currently Fri Mar 29, 2024 6:20 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 7 posts ] 
Author Message
 Post subject: Vertex
PostPosted: Thu Jan 25, 2007 6:17 pm 
User avatar

Joined: Fri Aug 25, 2006 12:07 pm
Posts: 90
Ma puteti lamuri si pe mine ce e cu Vertex in harta mea? Stiu ca Vertex are importanta mai mare cand e conjunct cu vreo planeta. In cazul meu nu este conjunct dar primeste cam multe aspecte si ma gandesc ca atatea aspecte ar trebui sa-i dea o importanta sporita. Voi ce ziceti?

Image


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Vertex
PostPosted: Sat Feb 03, 2007 10:47 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Image

Da, Vertexel este important in tema ta. El face un trigon strans cu Luna care este si guvernatoarea casei VIII...
In cazul acesta elementul karmic impus de Vertex, aduce o libertate de expresie, o implicatie spre a gandi sexualitatea intr-un mod original si, mai ales, foarte intens. Relatiile tale sunt in general judecate dupa astfel de cosiderente... Sigur aici este vorba despre o calitate, pentru Luna aduce trigon, dar (he he) nu prea esti departe de tipul Don Juan, cu Marte in Scorpion, ascendentul in Sagetator, Venus in Varsator si Mercur conjunct cu Lilith.
Un avertismnt: sublimeaza-ti sexualitatea puternica in preocupari care sa-si construiasca o imagine pozitiva in societate, pt ca acesta este sensorul tau. Atunci cand esti apreciat atunci Pluton din X actioneaza benefic ... altfel te cam urci intr-un avion care merge cu viteza, care iti aduce senzatii intense si puternice, dar caruia nu-i merge motorul, adica intr-o zi se va prabusi.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Feb 03, 2007 2:14 pm 
User avatar

Joined: Fri Aug 25, 2006 12:07 pm
Posts: 90
Doamne, cat asteptam acest raspuns ... !!!
Ai spus ca ar trebui sa-mi sublimez sexualitatea. Asta as vrea si eu dar nu prea stiu cum. Niste sugestii nu mi-ar strica :).Oricum Saturn imi tranziteaza casa a VIII-a si nu o duc prea bine. Ma intereseaza si aspectul pe care il face cu Kiron. Ce parere ai despre el?


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Vertex
PostPosted: Thu Feb 15, 2007 7:43 pm 
User avatar

Joined: Tue Jul 26, 2005 7:11 pm
Posts: 75
e adevarat ca vertexul reprezinta cel de-al doilea ascendent al individului? si daca da, ce pondere are el in tema natala?



_________________
Ari Kowalski
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Vertex
PostPosted: Thu Feb 15, 2007 10:16 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Nu, ari, nu este atat de important ca Ascendentul pentru ca el este doar un punct si nu dicteaza celorlalte planete cum sa se incadreze in sectoarele de viata, asa cum face ascedentul cu cele 12 casele.
El este un punct de relationare, de libertate de expresie nu de definire a personalitatii, deci nu prea are cum sa fie la fel de important ca ascendentul.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Feb 16, 2007 9:14 pm 
User avatar

Joined: Tue Jul 26, 2005 7:11 pm
Posts: 75
aha, inteleg........



_________________
Ari Kowalski
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Feb 21, 2007 10:35 pm 

Joined: Tue Aug 02, 2005 12:15 am
Posts: 14
In harta mea natala Vertexul e in Casa 6, Varsator si formeaza careu cu NN (Scorpion, C3) si trigon cu Mercur (Balanta, C2). Uranus (Scorpion, C3) e in conjuctie cu Mercur. Cum s-ar putea interpreta aceste aspecte? :?


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 7 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group