It is currently Thu Mar 28, 2024 1:46 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 7 posts ] 
Author Message
 Post subject: De ce nu a mers...?
PostPosted: Fri Jan 26, 2007 1:18 am 

Joined: Fri Jan 26, 2007 1:06 am
Posts: 5
buna seara. v-am descoperit de curand, si tare mult mi-as dori sa aflu cateva raspunsuri in legatura cu o relatie trecuta.... de ce nu a mers??

eu: 14 Aprilie 1976 ora 11:30 Focsani si el: 20 octombrie 1974 ora 6, Bacau. Stiu ca viata merge inainte si eu mi-am refacut-o total, insa mi-au ramas niste mari semne de intrebare. chiar exista persoane prestinate tie de care chiar daca fugi nu poti sa le ratezi? (ma refer la faptul ca exista un plan divin , care nu tine neaparat de tine si trebuie sa ate casatoresti cu o perosana anume pt ca asa a fost programat, sau totul tine de alegerile noastre. adica e posibil sa dam cu piciorul la ce ne-a fost dat... tarziu si mi-s obosita, imi cer scuze pentru incoerenta exprimari.

Poate o sinastrie ne-ar ajuta mai mult.... astept cu ardoare raspunsurile voastre. nopate buna!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Jan 26, 2007 4:00 pm 

Joined: Sun Oct 09, 2005 12:35 am
Posts: 40
si eu am o intrebare asemanatoare: teoretic ne potriveam, dar practic... s-a intamplat ceva, dar nu stiu ce, nu se poate explica, sau cel putineu nu pot sa imi explic: cred ca destinul.. dar totusi: eu: 12.03.1980, 21:30 iasi, el: 24.04.1977, constanta, nu stiu ora de nastere ; se poate citi o posilbila problema de sanatate la el? Multumesc !


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Jan 26, 2007 4:27 pm 

Joined: Fri Jan 26, 2007 1:06 am
Posts: 5
lool, te-ai bagat peste topicul meu.... poate totusi ne raspunde cineva!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Feb 06, 2007 10:50 am 

Joined: Fri Jan 26, 2007 1:06 am
Posts: 5
Se poate sa-mi faca si mie cineva astrograma? va rog mult....si poate si sinastriile sa vad ce nu a mers. va multumesc!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Feb 22, 2007 6:19 pm 

Joined: Fri Jan 26, 2007 1:06 am
Posts: 5
Buna din nou.... imi permit sa va rog din nou sa-mi faceti si mie astrograma. multumesc!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Feb 25, 2007 8:54 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Image

Monica,
interesant acest gen de relatie care s-a stabilit intre voi.
In primtul rand semnul de generatie Saturn, impreuna cu Jupiter ca asistent, indica o relatie de tipul Sagetator-Pesti (mai exact Sagetator-asc Leu cu Pesti-asc capricorn). Interactiunea celor doua semn de generatie este, in ciuda aparentelor, ca interactiunea a doua fiinte din regnuri diferite. In timp ce la el semnul de generatie este bine aspectat, la tine el cauta sa supravietuiasca, sa se ataseze de situatii care sa il avantajeze. Prin urmare amandoi veniti in lumi diferite, el privilegiatul, tu supravietuitoarea.
Pe tema lui semnul de generatie, pe langa orgoliul ca apartine unei comunitati care ii da putere si demnitate, ii confera si usurinta de a fi remarcat, dorinta de a fi lider, de a-i implica pe ceilalti in planurile sale pentru a i le rezolva, placerea de a da ordine si o anume demnitate.
In tema ta semnul de generatie este un punct nevralgic. Daca el simtea ca societaea il ajuta, tu simti ca societatea trebuie convinsa ca sa te accepte, sa te poti integra conform dorintelor si aspiratiilor tale. Tu esti ingrijoata de ceea ce nu cunosti si ai impresia ca, atunci cand te gandesti la lumea din care provii, ti-ai consumat intreaga energie pentru a supravietui.
Pe fondul acestor directii relatia semnelor voastre natale este una de magnetism reciproc. Sunteti nascuti in semne complementare si de aici atractia: fiecare are impresia ca vede in celalalt ceea ce si-a dorit dintotdeauna. Interactiunea Berbec-Balanta este una a relatiei sincere. Berbecul se simte privilegiat si se rafineaza langa Balanta mobila si nepasatoare la grijile zilei de maine, dar, in acelasi timp, este de-a dreptul mirat de deficitul de vointa, mofturile si indiferenta cu care se afiseaza Balanta, situatie care duce inevitabil la conflict.
Sigur, cu Berbecul nu poti sa nu ajungi la conflict, el este cel care se simte cel mai bine bine cand opune rezistenta si atunci cand da peste o Balanta cu Marte si Mercur in casa I, dispusa sa cedeze greu la parerile proprii, care vrea sa schimbe lumea pentru propriul confort, dar nu pe sine, declara razboi.
Nici in acest sector nu ati putut sa valorificati magnetismul planetelor pentru ca si relatia Venus-Marte (relatia intima) are la baza aceiasi competitie, acelasi gen de disputa pe ideea cine pe cine controleaza.
Cel mai bine aspect care iti creaza tie in continuare nostalgie este Luna ta peste Martele lui, o conjunctie destul de stransa. Cu Luna pe casa IV tu vezi orice relatie ca ar putea sa se finalizeze cu: a locui impreuna, familie, in general cu relatie de lunga durata si cauti sa orientezi modul de raspuns spre acest sector. El, cu Marte in casa I, cu descendentul in Berbec nu poate sa fie fidel si nici stabil, iar daca se indragosteste atat de tare incat sa nu-i mai trebuiasca altceva, atunci isi sufoca iubita din aproape in aproape cu suspiciunea sa (Mercur in Scoprion) sau cu autoritatea sa – steliumul in Balanta pe casa I.
Tu esti profunda si stabila, serioasa si inclinata spre echilibru. Tu percepi orice relatie cu greutatea si responsabilitatea unui om care a mai trecut prin asta, chiar daca este pentru prima data, iar el se preface ca nu simte nimic, vorbeste prea usor despre ceea ce nu cunoaste si ia in gluma orice. Nu este un superficial, ci un fricos si isi ascunde frica prin impulsivitate, dorinta de a domina el primul, inainte de a fi dominat. Are o minte agera, de detectiv, si este innebunit dupa competitii. In situatia in care tu esti casnica, inclinata mai mult spre viata de familia, o viata interioara bogata, traita in indestulare, cei drept, dar casnica (Mercur in Taur) cum crezi ca te poti intelege cu el?
Cele doua pozitii ale lui Mercur se opun, ducand la secrete neimpartasite sau un adevar superficial care v-ar fi putut lega.
Veniti din lumi diferite, sunteti firi diferite, iar motivatiile care v-ar fi putut tine unul langa celalate era patat de secrete si de o parte si de cealalat. De asta nu ati putut fi impreuna.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Feb 27, 2007 11:59 pm 

Joined: Fri Jan 26, 2007 1:06 am
Posts: 5
Multumesc Coser. Da s-a terminat de mult sa fie vreo 6-7 ani, acum sunt casatorita si am ce mi-am dorit, o familie a mea. dar imi mai zboara gandul si la el.... nu il mai iubesc, cand l-am parasit a luptat mult pentru mine, inca ma mai iubea. era o fire tandra si profunda dar extrem de gelos... oricum trecutul e trecut... sper sa-i mearga mult mai bine cu urmatoarea si sa fi invatat ceva din greseli.


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 7 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group