It is currently Fri Mar 29, 2024 5:27 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 5 posts ] 
Author Message
 Post subject: Despre aspectele lunii
PostPosted: Sat Feb 10, 2007 4:08 pm 

Joined: Fri Feb 09, 2007 8:41 pm
Posts: 3
Location: Bucuresti
Imi place foarte mult sa citesc ceea ce se scrie pe acest forum. De data asta as vrea sa va rog, daca puteti sa-mi spuneti, la ce ar trebui sa ma astept in acest an daca in astrograma retrograda luna anuala este in conjunctie cu ascendentul natal iar luna natala in conjunctie cu descendentul anual.

Va multumesc mult.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Despre aspectele lunii
PostPosted: Sat Feb 10, 2007 5:11 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
astrograma retrograda? :shock:
Poate ai vrut sa spui revolutia solara.. in cazul acesta poate fi vorba anul acesta despre o oportunitate speciala in a dezvolta relatia Luna-ascendent, asa cum este ea in tema natala...dar nu putem sa stim cum este ea in tema natala aceasta relatie, pentru ca nu ne-ai spus cand te-ai nascut...
Daca ne dai datele vom incerca sa gasim un raspuns pentre tine...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Feb 10, 2007 5:49 pm 

Joined: Fri Feb 09, 2007 8:41 pm
Posts: 3
Location: Bucuresti
Mii de scuze. De fapt, chiar am avut emotii in timp ce scriam. Revolutie solara trebuia sa spun.
Data nasterii 18.12.1961 Bacau ora 5:30am si aniversarea a fost in Bucuresti. Multumesc mult si scuze pentru stangacii.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Feb 10, 2007 6:59 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Image

Este foarte interesanta relatia planetelor in aceasta revolutie solara. Faptul ca Luna se suprapune peste ascedentul natala nu este singurul aspect neobisnuit din tema ta si Marte i se alatura prin revenirea in Sagetator, ca la nastere.
relatia Luna ascendent in tema natala aduce necesitatea purificarii morale si fizice, inclinatie spre munca eficienta, personala, interesata, din care poti obtine castiguri stabile si conistente. Acelasi raport aduce in tema ta si o trimitere catre aspectul fizic. O Luna in Taur si un ascendent in Scorpion, o Luna in casa VI si un guvernator al temei pe MC, in IX, uneste in aspectul fizic trasaturi opuse adica esti mica de statura si energica si compensezi deficitul de inaltime printr-un dinamis special, grabita, prezenta in mai multe locuri in acelasi timp. Aceleasi trasaturi contradictorii apar si pe caracter: dinamica, impunatoare, autoritara, hotarata, exigenta cu un simt al dreptatii poate prea dezvoltata care se sustine pe o obsesie, aceea a muncii.
In acest an Luna este pe ascendent, dar in casa XII, pentru coordonatele capitalei (spui ca la aniversare ai fost la Bucuresti, daca tu traiesti la Bacau nu are relevanta ca doar de ziua ta de nastere ai fost la Bucuresti, dar am luat in calcul datele pe care mi le-ai furnizat) ceea ce iti ascude o parte din recompensele care iti sunt programate pentru acest an.
Ma gandesc insa ca avand un ascendent anul in casa XI natala, relatiile cu personale importante, impunerea in societate, iti aduc un mare succes, in sensul ca atragi atentia usor, esti apreciata si laudata, dar la urechile tale efectul ajunge cu intarziere.
Jupiter pe semnul natal in casa II face din anul natala 2006-2007 un an prosper, unde legaturile, relatiile pe care le legi au atat o componenta materiale valoroasa, dar si una emotionala. Dar tu esti un om plin de contractii, ceea ce tine de structura sociala, regula, statutut, demnitate, imagine este clar si pentur tine, dar le este clar si celorlalti, insa cand vine vorba despre elemente noi, alegeri spontane, situatii neprevazute, intri in panica si preferi sa te izolezi. In continuarea spun ca este o tema interesanta care nu aduce evenimente multe, ci o intensitate emotioanla speciala. Tu de felul tau traiesti cu teama ca libertatile pe care ti le oferi intr-o zi se vor razbuna si anul aceste te vei gandi la asta mai mult decat altadata.
Viata de familie este anul acesta fluctuanta, rece, incercate... poate fi o despartire temporara de cineva pe motivul "A venit timpul sa se intample ceva" sau, Uranus din IV, doar iti va innoi ceva in locuinata sau reimprospata caminul cu elemente noi.
Anul asta traiesti doar pentru a te simti bine, pentru a-ti acorda libertati ce te vor face, pe de o parte sa-ti pui in valoare calitatile personale speciale pe care le ai, iar pe de alta parte de dragul unui confort interior.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Feb 10, 2007 7:19 pm 

Joined: Fri Feb 09, 2007 8:41 pm
Posts: 3
Location: Bucuresti
Iti multumesc foarte mult. Am citit de mai multe ori. Ma temeam sa nu apara probleme de sanatate, pentru ca ar fi distrus tot echilibrul fragil din jurul meu. Probabil nu vor aparea. In rest totul, dar absolut totul este exact cum ai spus. Felicitari pentru tot ce faci. Multumesc si numai bine.


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 5 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group