It is currently Fri Mar 29, 2024 5:15 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 8 posts ] 
Author Message
 Post subject: Rugaminte intocmite astrograma
PostPosted: Thu Feb 08, 2007 11:53 pm 

Joined: Thu Feb 08, 2007 11:40 pm
Posts: 5
De ceva vreme am inceput sa fiu si eu pasionata de astrologie,invatand cateva notiuni de baza de la un coleg de servici. Mi-as dori sa cunosc cate mai multe lucruri si de aceea am inceput sa caut materiale diverse pe net , care sa ma invete "ABC-ul " astrologiei.
Asa am dat de acest site , care mie imi place extraordinar de mult.
Indraznesc si eu sa va rog sa-mi intocmiti astograma si o mica interpretare , deoarece imi doresc sa cunosc detalii legate de viitorul meu. Cel mai mult m-ar interesa sa stiu daca o sa am copii, deoarece imi doresc tare mult.
Datele mele sunt urmatoarele:
Data nasterii :20 octombrie 1974, Giurgiu, ora 18.00
Va multumesc si sper sa am un raspuns din partea dvs.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Feb 14, 2007 6:31 pm 
Draga mea Perlaneagra esti in zodia Balantei cu ascendentul in Taur.Personal cred ca esti o persoana evoluata spiritual (si Lilith neaspectat poate indica asta), iar acum ti-ai propus o viata grea tocmai pentru a face un salt spiritual mare. Jupiter in Pesti poate insemna printre altele, si ca la sfarsitul acestei vieti te poate astepta mantuirea. Iar Jupiter in trigon cu Mercur chiar iti da puterea sa treci peste toate greutatile cu intelepciune si iertand totul. Ba poti uneori sa aplanezi conflictele cu umor.

In general esti o persoana controversata. Iar grijile casei, a caminului si practic tot ce inseamna menaj sau responsabilitati cad pe umerii tai.
Motivul pentru care nu ai copii nu-l cunosc, si parca nu m-as hazarda sa-ti spun ca poti face un copil dintr-o relatie secreta (Luna, guvernatorul casei 4 este situata in casa 8 si este in cuadratura cu Pluton—guvernatorul casei 7). Dar iata ca m-am hazardat, totusi :lol:)))).

Voi afisa si pt tine astrograma imediat ce va functiona site-ul respectiv.


  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Feb 14, 2007 7:41 pm 
Astrograma pentru Perlaneagra:

Image


  
 
 Post subject: mihaela
PostPosted: Thu Feb 15, 2007 3:50 am 

Joined: Mon Aug 08, 2005 7:18 pm
Posts: 162
Location: liege
Quote:
si parca nu m-as hazarda sa-ti spun ca poti face un copil dintr-o relatie secreta (Luna, guvernatorul casei 4 este situata in casa 8 si este in cuadratura cu Pluton—guvernatorul casei 7).


mihaela, de ce iei casa a iv-a pentru copii? eu as fi luat cu toata inima casa a v-a, ma gandesc ca e vreo chestie care imi scapa?

veronica


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Feb 15, 2007 8:30 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
mihaela01 wrote:
Lilith neaspectat


Lilith nu este neaspectat, ea face un sextil slab cu Chiron si o inconjunctie cu Saturn...
Cat despre copilului care ar putea veni dintr-o relatie secreta, da este posibil, dar relatia nu va fi atat secreta, cat bazata pe un interes, o relatie nesincera, ce se sprijina doar pe atractie.
Exista o dezordine in viata ta, chiar daca ai steliumul acela pe semnul Balantei. Casa VI aduce frica de a actiona liber, neputinta de a te sprijini pe spontaneitate, jovialitate. Ea te face sa iei totul in serios si sa-ti indrepti atenia spre aspecte ale vietii lipsite de importanta, pe care tu sa le vezi disproportionat. Casa VI aduce acest handicap si tie iti prinde in capcana asta placerea de a relationa pe cale verbala sau prin diverse contacte, increderea ca poti face si ceea ce nu ti-ai programat, spiritul de analiza.
Prin urmare aceasta situatie te face sa pari:
- analitica, in realitate tu te pierzi intr-o prudenta exagerata si, de teama, nu mai ajungi sa analizezi, dar ramai blocata pe intentia asta;
- inclinata spre moralitate, in realitate rezervata fata de neprevazutul unei libertati de miscare, pe care aceasta libertate ti-o poate aduce;
- puternica, in realitate tu esti puternica numai verbal
Apropo de voce... ai un talent, talent vocal ...
Oricum tie iti trebuie in permanenta pe cineva langa tine. Esti atata de dependenta de celalalt si lasi atat de putin sa se vadam incat in momentele de singuratate, Saturn din casa III parca iti taie rasuflarea.
Va trebui sa pui ordine in viata ta... cum? Prin curaj... trebuie sa ai curajul de a fi ceea ce pretinzi ca esti... Sa nu uitam ca balanta guveneaza in astrologia medicala rinichii, iar trasatura negativa a acestui organ este frica, angoasa, panica.
In sectorul acesta se invarta viata ta personala. Ca sa reusesti trebuie sa iesi din cercul acesta stramt.

PS. Pentru Veronica
Da, ai dreptate, csa V este cu copii, insa ea a dorit sa vada daca poate aduce pe lume un copil, iar Mihaela s-a legat de casa maternitatii, casa IV, de abilitatea de aduce in familie un copil (deci poate fi si infia cu pozitia indicata sau sa lege o relatie cu un barbat care are deja un copil, deci nu este obligaoriu sa fie al ei, dar semnul exista)



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Feb 15, 2007 8:49 am 
Veronica, asa este cum a explicat Gheorghita :). Deoarece m-am uitat la casa 5 si acolo nu exista niciun impediment care sa blocheze, atunci am mers mai departe si am analizat luna, casa 4 si guvernatorii respectivi, adica maternitatea la originile ei :).


  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Feb 15, 2007 10:04 pm 

Joined: Thu Feb 08, 2007 11:40 pm
Posts: 5
Va multumesc din suflet ca mi-ati facut astrograma. Chiar a fost o adevarata surpriza.....
Ma interesa sa stiu daca voi da viata unui copil, deoarece eu cred ca cea mai mare realizare a unui om este intemeierea unei familii, in care sa nu lipseasca copiii. Imi plac foarte mult copiii si am si lucrat in invatamant, dar pana acum nu am avut o familie si implicit copii. Dar, din ce imi spuneti, se pare ca nu intodeauna ceea ce gandim coincide cu ceea ce scriu astrele.... :(
Intr-adevar , Dn. Coser a interpretat astrograma mea bine si ma regasesc in ceea ce a scris. Se pare, intr-adevar, ca am o voce placuta si intotdeauna a fost o placere pt ceilalti sa ma asculte...:) PAr o persoana puternica, dar in realitate nu sunt asa....

Daca mai puteti citi ceva in astrograma mea, ar fi grozav.
Va multumesc inca o data tuturor pentru raspunsuri.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Feb 18, 2007 1:44 am 

Joined: Mon Aug 08, 2005 7:18 pm
Posts: 162
Location: liege
mihaela, gheorghita,

multumesc pentru explicatii. deci casa a 4-a da informatii despre maternitate in sens larg (adica si propria maternitate) nu numai despre mama. asta e un lucru nou, si ma bucura. deci, sa inteleg ca o luna in taur in casa a 4-a e o mare speranta pentru cineva care nu are copii dar isi doreste? :)

veronica


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 8 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group