It is currently Thu Mar 28, 2024 11:59 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 2 posts ] 
Author Message
 Post subject: Probleme de sanatate
PostPosted: Wed Mar 07, 2007 6:40 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Este vorba de cineva caruia Pluto in casa VI-a i-a adus mari transformari la serviciu (deja de un an s-a reprofilat), si care se confrunta de curand cu probleme destul de serioase de sanatate..Ar putea fi o protectie sextilul Luna (afectata in tema natala de careul cu Pluto si acum in opozitie cu Pluto in tranzit) la Saturn si la Venus din casa a X-a, din harta natala? Cat de mult ar putea atenua acest aspect pozitiv aspectele tensionate cu Pluto, care vor mai dura aproximativ 2 ani (dupa opozitia la Luna natala, Pluto va face un careu la Soarele natal, insa nu va avea legatura ca acum, cu axa sanatatii)?


Image


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Apr 09, 2007 1:01 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Gheorghita, iti multumesc mult pentru interpretarea temei, eu iti scrisesem si pe privat si pe forum, aceasta era harta lui. Imi permit sa afisez raspunsul tau pentru a citi si ceilalti, pentru suntem pe aici sa invatam cu totii, iar eu nu ma ascund..Ceea ce nu scrisesem aici era faptul ca era vorba de sotul meu.
Si pentru ca de atunci lucrurile s-au limpezit foarte mult, vreau sa va impartasesc si voua ce poate face acel Pluto in casa VI.
Afectiunea lui era destul de ciudata si alarmanta. Se pare ca pe fond nervos (avusese o perioada solicitanta si foarte frustranta la serviciu), pur si simplu s-a trezit peste noapte cu o exoftalmie unilaterala, si cu vedere dubla la unul din ochi. La tomografie nu se vedea nimic, restul analizelor (endocrine etc) ii iesisera bune.
Berbecul din el i-a dat suficienta vointa pentru a tine un regim foarte drastic, precedat de 3 zile de post negru. Acum este in proportie de 90 % vindecat, este incredibil cum Pluto in casa VI-a poate regenera. Cred ca daca nu alegem sa ne schimbam noi de buna voie, probabil urmarile nu sunt foarte bune, mai ales daca Pluto e si afectat.
Ceea ce mi-ai spus tu este adevarat, oricum sper ca schimbarea la el sa inceapa si la nivel mai subtil.
Va urez tuturor Paste fericit si multa iubire!

coser wrote:
Este foarte intersant cum se schimba directiile astea in viata...
Sotul tau are o tema grea si apasatoare, dar purtatoare de evolutie... Are cu Luna si Liilth in casa XII o agresivitatea impotriva sa de te ia groaza... Adica el isi enaga toate emotiile sincere si da mai multa importanta duritatii vietii care il consuma puternic. Sanatatea, cu Jupiter guv VI, pe FC, este punctul cel mai slab. El nu stie cum este sa fii sanatos desi are vitalitate si chiar din plin. Pluton in VI ii aduce afectiuni rare, ce vin direct din negarea sa... El refuza sa vada, sa inteleaga, pentru ca el este impotriva tuturor, se ia de piept cu lumea cu el si trebuie sa invinga. Este greu sa-i vorbesti despre intelegere si temperare, cand el este ager, sprinten si consumul este optiunea care ii vine cel mai repede in minte.
Boala lui vine din secatuire... orice metoda de vindecare care ii va reda vitalitatea, nu doar sa-i trateze efectul, va avea asupra lui un efect reconfortant...
Dar lupti cu el pentru ca el respinge tot ceea ce crede ca are legatura cu efectivitatea, intelege acest segment, chiar foarte bine (mercur in pesti) si tocmai de aceea atunci cand vrei sa-l convingi de ceva vei avea in el un adversar destoinic.
Este dur cu ceilalti, este dur cu el... iar boala este revolta organismului impotriva acestei atitudini anarhice. Atitudinea asta il ajuta sa obtine performanta, dar pretul pe care il plateste este prea mare...


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 2 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group