It is currently Fri Apr 19, 2024 11:01 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 5 posts ] 
Author Message
 Post subject: v-as ruga mult o astrograma, daca se poate, multumesc din su
PostPosted: Sat Mar 17, 2007 12:18 am 

Joined: Wed Jan 10, 2007 4:57 pm
Posts: 3
Location: bucharest
Buna seara, tuturor...m-am nascut in 26 iulie 1976 la ora 23:30, in Bucuresti.
Sunt nelamurita si la ora actuala cu privire la ascendentul meu: taur, pesti ...diferite carti, ascendenti diferiti...VA MULTUMESC DIN SUFLET!
O seara minunata tuturor.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Mar 17, 2007 3:16 am 

Joined: Sat Jan 21, 2006 10:21 pm
Posts: 296
Ascendent in Taur.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: v-as ruga mult o astrograma, daca se poate, multumesc di
PostPosted: Sat Mar 17, 2007 9:09 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Image

Tema ta este marcata de neincrederea de a te exprima. Conjunctia Venus-Mercur din Leu, ce leaga casele IV-V aduca pe de o placee si o fascinatie de sine la mari intensitati coroborata cu disconfortul pe care il ai atunci cand ti se opune cea mai mica rezistenta. Cu atat planete in Leu din punct de vedere fizic, psihic si volitiv este bine construita, impunatoare, privirea fixa, de sus, atitudinea impunatoarea, dar atenta la detalii comportamentale naucitoare.
Cu toate acestea ai o anumita doza de duritate cu care impui respect si domini. In realitate cel mai tare te temi de lezare personala. Acesta este sectorul maxim al nesigurantei.
Ma uit pe tema ta si aproape ca nu-mi vine sa cred... de fapt acesta este si motivul pentru care ti-am scris acestea fara sa le soliciti.
Lilith pe gradul anaretic din Berbec iti aduce un gen de agresivitate manifestata in salturi, ce pot trece usor ca niste crize de nervozitate, nu neaparat declansate de un mecanism interior precis. Alaturi de ea sta Chiron, pe inceput de Taur, semn al ascendentului, conjunct cu NS si daca luam in calcul si Neptun retrograd din VIII intelegem ca nu prea esti cuminte. Te cam bagi in viata alora, iti place sa le stii secretele, slabiciunile si durerile, pentru a-ti lua masuri de precautie. Aceasta tendinta se sprijina pe teama de lezare data de Pluton din VI si, constient, o argumentezi printr-un fel de curiozitate apasatoare, impulsiva, lipsita de tact, care te face adesea cautata pentru ca esti practic o sursa de energie, de veselie pentru altii, dar greu de suportat pentru cei care cauta in tine un sprijin. Trecutul tau karmic pare sa fie cauza cand functia si puterea de a te impune ti-au blocat rafinamentul. Acum faci bine, dar nu esti apreciata, te straduiesti sa te faci placuta, dar nu esti pe frecventa celorlalti, iti permiti sa te afisezi dur, dar nu esti niciodata implinita de recunoasterea pe care o primesti.
Teama de aceasta lezare personala este cauza principala datorita carei tu parcurgi frecvent crize in relatii, prietenii la limita intelegerii si despartiri spactaculoase.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: multumesc tare mult
PostPosted: Sat Mar 17, 2007 9:28 pm 

Joined: Wed Jan 10, 2007 4:57 pm
Posts: 3
Location: bucharest
Ceea ce ati scris este...nu am cuvinte sa ma exprim, nimic de rau, oricum...m-am simtit un pic dezvelita, ca sa zic asa.
As dori sa stiu daca sunt si "ceva" aspecte pozitive?
Se poate sa imi dati o previziune astrologica pentru parteneriatul cu un "fecior" nascut pe 18 septembrie 1972?
Inca o data, multumesc!




_________________
agnike dvesta es(t) amica k(a)rastana...
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: si ora...
PostPosted: Sun Mar 18, 2007 12:23 am 

Joined: Wed Jan 10, 2007 4:57 pm
Posts: 3
Location: bucharest
fishior nascut la ora 18:30, intr-o luni, dupa spusele mamei lui...



_________________
agnike dvesta es(t) amica k(a)rastana...
Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 5 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 9 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group