It is currently Sat Apr 20, 2024 1:29 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 6 posts ] 
Author Message
 Post subject: rog frumos o parere despre astrograma mea
PostPosted: Fri Apr 06, 2007 2:21 pm 

Joined: Thu Apr 05, 2007 5:12 pm
Posts: 4
Buna ,ieri am gasit forumul vostru care mi-se pare foarte interesant si salut pe toata lumea,am si eu o rugaminte, daca puteti binenteles,sa va uitati si pe astrograma mea,trec printr-o perioda cam rea pentru mine si parca nu imi gasesc rostul,asi vrea si eu o parere sau un sfat , sunt nasuta pe 06-11-1970 , ora 21:00 in mangalia , multumesc mult :D [/b]


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Apr 06, 2007 3:15 pm 

Joined: Thu Apr 05, 2007 5:12 pm
Posts: 4
scuze am gresit data, deci sunt nascuta pe 06-11-1976,multumesc


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: rog frumos o parere despre astrograma mea
PostPosted: Fri Apr 06, 2007 10:09 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Image

Nici nu are cum sa fie altfel Mihaela, pentru ca Saturn iti trece peste pozitia din tema natala, se implineste un ciclu si te incearca acum pe valori materiale, bunuri, proprietati, nevoia de stabilitate, de bine.
Daca anul natal 2007 este greu, iti lipsesc multe inclusiv vitalitate, sanatate si chiar tonusul pe care l-ai avut dintotdeauna, finalul lui 2007 - inceputul lui 2008 este inselator si complicat. In prima jumatate a anului cand Jupiter se apropie de Neptun iti va creste tonusul, vei avea mai multa putere, dar si o nerabdare periculoasa sub impulsul careia poti face greseli majore. La final de 2007 si inceput de 2008 vin solutiile, vine norocul si aceasta perioada poate aduce cu ea sansa vietii tale. Solutiile vin prin deplasari, iar deplasarile iti aduc prieteni noi.
Dar nimic nu este simplu pentru tine - Lilith se va intoarce in casa XI, ca in tema natala, semn de patare a imaginii publice, prieteni mincinosi, disputa cu un protector, senzatie de instrainare.
Abia anul natal 2007-2008 va fi un an bun, greu, complicat , dar bun, in ciuda multiplelor evenimente pe care le prevesteste. Pana atunci este bine sa ai grija de sanatatea ta.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Apr 07, 2007 3:36 pm 

Joined: Thu Apr 05, 2007 5:12 pm
Posts: 4
Buna ,iti multumesc pentru detalile date stiu ca nu ai timp dar asi mai vrea niste sfaturi in legatura cu casnicia mea care este cu un picior in groapa ,si nu stiu ce sa fac ,sotul meu este nascut pe 14-07-1970,si de cand nu mai lucreza a cam luat-o cu bautura si nu mai este ca la inceput,mai am o afacere care este pe duca si aici nu stiu daca trebuie sa cedez sau sa merg inainte,stiu ca esti foarte ocupat ,iti multumesc foarte mult . PS:am un baietel care este nascut pe 24-07-1998 si cineva ,canva mi-a spus ca are in asrograma steaua lui david asi vrea sa stiu daca este adevarat. Inca o data mii de multumiri.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Apr 07, 2007 5:48 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Tema orara pe care am ridicat-o pentru tine ne ofera raspunsuri dure si categorice tocmai pentru situatia pare, asa cum ai spus si tu, la limita (8.04.2007, ora 16:06 27:40E, 46:15N).
Casnicia ta s-a construit pe o iluzie, pe refuz, pe disputa intre cel mai puternic si cel care munceste. Nu intamplator exacta asta te nemultumesc. Motivul este lesne de inteles si nici nu este corect sa tolerezi asta, dar semnificatorul intrebarii, Mercur, din Pesti face un careu la Jupiter din casa IV, iar Neptun guv casei VII este in casa VI si se opune lui Saturn din 12. E grav ce se intampla la voi si e grav pentru ca vitalitatea cuplului vostru s-a consumat. Cu Luna in Sagetator intre Jupiter si Pluton se salveaza doar aparentele si va straduiti sa pastrati ceea ce va mai tine impreuna.
Cu Saturn in casa XII voi deja sunteti dusmani, deja va indreptati pe drumuri diferite.
Exista insa o solutie si aceasta solutie este in miezul problemei. Separarea este o mare greseala pe care ai putea sa o faci, pentru ca despartindu-te amplifici conflictul si, deopotriva, atractia fata de el, atat cat a mai ramas. Tema nu recomanda despartirea si intelegerea, compasiunea si sprijinul pentru a intra in sistem. El trebuie sa aiba un serviciu, asta conteaza. Nu va conta cat de multi bani va primi pentru munca pe care o presteaza, important este sa fie angajat undeva. Asta este solutia. Daca se procedeaza la o astfel de actiune multe dintre problemele voastre trec spre trigonul Luna-Saturn, adica va veti impaca si apoi va veti povesti ce ati fi facut fiecare daca nu v-ati fi impacat.
Nu pot sa spun ca este usor, dar poti sa-ti spun ca este posibil.
Un alt detaliu care reiese din tema este ca tu te-ai cam saturat si ai ganduri de duca si cand spun ca ai o casatorie cu un picior in groapa, de fapt tu nu te ma gandesti daca sa mai fii alaturi de el, ci te gandesti cat vei mai sta. Aceasta situatie creaza forme-gand puternice si negative. Daca vrei sa ai un rol in impacarea voastra atunci fa in asa fel incat ceea ce exista intre voi si in familie sa nu mai fie un stres pentru a-l face sa se refugieze in bautura, ci fii tu, acum, mai puternica decat el pentru ca poti sa-ti versi oful pe el dupa ce s-or rezolva toate.

M-as uita si pe tema copilului, dar nu ne-ai dat ora si locul nasterii. Le stii, nu?



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Apr 07, 2007 6:08 pm 

Joined: Thu Apr 05, 2007 5:12 pm
Posts: 4
Da ,scuze am uitat datele despre copilul meu sunt 24-07-1998 ora 12:00 amiaza mangalia ,multumesc pentru detalii


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 6 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group