It is currently Fri Mar 29, 2024 10:35 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 23 posts ] 
Author Message
 Post subject: astrograma natala
PostPosted: Sun Aug 13, 2006 9:12 pm 

Joined: Sun Aug 13, 2006 8:24 pm
Posts: 6
Location: Bucuresti
Va rog frumos sa-mi realizati si mie astrograma natala: 14.01.1965, Bucuresti, 12:00 am
As dori sa-mi spuneti ce este mai important, despre fiecare casa in parte.
Va multumesc mult, Adriana



_________________
"A încerca înseamnă a risca eşecul" Leo Buscaglia
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Aug 14, 2006 7:19 pm 
User avatar

Joined: Mon Jul 03, 2006 2:11 pm
Posts: 156
Location: Galati
Am si eu o nelamurire: ve reprezinta "vesta" si unde putem gasi semnificatiile , in casa si semn?


Last edited by SKORPIA on Tue Aug 15, 2006 4:08 pm, edited 2 times in total.

Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Aug 14, 2006 8:43 pm 
skorpia, te rog sa mai verifici inca odata ora de nastere pt Adriana caci daca e 12:00am atunci astrograma arata cu totul altfel.

Si Adriana poate ai un anumit domeniu care te intereseaza in mod deosebit.


  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Aug 14, 2006 9:04 pm 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Da, si cand o modifici, fa-o te rog mai mica, ca pe monitorul meu se duce tot forumul in dreapta si tre sa dau de scroll sa citesc :cry:



_________________
Un astrolog competent poate demonstra ca orice eveniment, odata ce s-a produs, era inevitabil.
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Aug 15, 2006 11:31 am 
User avatar

Joined: Mon Jul 03, 2006 2:11 pm
Posts: 156
Location: Galati
OK, de acord cu voi , totusi ce sa insemne 12 am ? Ora 00.00 ? pai aia nu e 12. Eu cred ca 12 am e ora 12 ziua , iar 12 pm este ora 24. Adriana, ia spune tu mai exact cand te-ai nascut: ziua sau noaptea? Deocamdata o fac mai mica.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: astrograma natala
PostPosted: Tue Aug 15, 2006 12:23 pm 

Joined: Sun Aug 13, 2006 8:24 pm
Posts: 6
Location: Bucuresti
Multumesc mult pentru astrograma. M-am nascut la 12 la pranz, intr-o zi de joi a anului de gratie 1965, 14 ianuarie :).

M-ar interesa probleme de sanatate si de dragoste. De fapt m-ar interesa tot ce tine de astrograma, dar stiu ca e mult de lucru si de scris... Daca gasiti ceva demn de mentionat, chiar de e bine sau e de mai putin bine, puteti spune cu toata sinceritatea, sunt pregatita sa primesc orice informatie.

Adriana



_________________
"A încerca înseamnă a risca eşecul" Leo Buscaglia
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Aug 15, 2006 12:31 pm 
User avatar

Joined: Mon Jul 03, 2006 2:11 pm
Posts: 156
Location: Galati
Am riscat esecul cu brio si ... a iesit unul de toata frumusetea. Voi mai incerca , dar nu mai am timp acum. Mihnea, daca vrei, posteaza tu astrograma si o voi sterge eu pe asta, inteleg ca e dificil de urmarit.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Aug 15, 2006 2:48 pm 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Ok Skorpia, pun harta inca odata ca sa vedem mai bine piramida de pamant a Adrianei.

Image

Adriana, ora 12 am inseamna in toiul noptii, 12 pm in toiul zilei. Ne-ai pacalit :)



_________________
Un astrolog competent poate demonstra ca orice eveniment, odata ce s-a produs, era inevitabil.
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Aug 15, 2006 6:19 pm 

Joined: Sun Aug 13, 2006 8:24 pm
Posts: 6
Location: Bucuresti
Nu a fost in intentie sa va pacalesc, iertare.

Arata foarte interesant ce ati facut voi, poate cineva sa-mi si explice ce si cum? Nu ma pricep deloc... sunt atrasa de domeniu, dar oricat incerc sa citesc, sa inteleg... nu se prinde deloc de mine :(. Banuiesc ca nu mi-a sosit clipa sa inteleg. Ma intereseaza partea cu sanatatea si cea sentimentala



_________________
"A încerca înseamnă a risca eşecul" Leo Buscaglia
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Aug 16, 2006 4:14 am 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Cred ca esti o persoana vesela, bonoma, un fel de Mos Craciun, chiar si fizic vorbind. Jupiter in I iti face pofta de mancare, Taurul deasemeni. Din cauza asta esti un pic mai plinuta, Neptun op Jupiter dand tendinta la exagerare in acest sens. Aparent esti joviala (Jupiter in I), in sinea ta insa esti serioasa, melancolica, chiar pesimista (Venus, Mercur, Soare in Capricorn, Luna careu Saturn). Pesimismul il traiesti si in plan afectiv, de fapt esti o persoana prea rationala si pragmatica pt a te indragosti. Totul se petrece rational si practic, inclusiv relatiile de dragoste. Lucrurile nu merg prea bine nici pe plan material, cu toate ca iti doresti mult siguranta materiala (AS in Taur). Luna in Gemeni in II face ca banii sa oscileze, cand ai, cand n-ai, da mai mult n-ai (Luna careu Saturn). Acest careu predispune si la sterilitate... Esti muncitoare totusi, de fapt esti ca un chinez mic care tot roboteste, nu protestezi ca faci aceeasi munca plictisitoare iar si iar (VI in Fecioara, Marte in Fecioara), dar totusi ai dori o munca originala (Uranus in VI). In schimb, cu Neptun in VII nu sta prea roz nici casnicia (relatiile in general). Persoanele cu care te asociezi te deceptioneaza, sau tu le deceptionezi, dar finalul este acelasi. Va trebui sa te schimbi, sa devii mai responsabila, sa incetezi cu hoinareala fara nici un scop (Luna in Gemeni) si sa acumulezi valori. Adica va trebui sa castigi bani, mai direct spus, asta ca scop in viata (NN in II). Si va trebui sa te obisnuiesti cu ideea ca nu detii adevarul absolut, desi poate asa ai impresia de multe ori (NS in Sagetator).



_________________
Un astrolog competent poate demonstra ca orice eveniment, odata ce s-a produs, era inevitabil.
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Aug 16, 2006 2:11 pm 

Joined: Sun Aug 13, 2006 8:24 pm
Posts: 6
Location: Bucuresti
Multumesc Mihnea.

Se mai incumeta cineva sa interpreteze astrograma?

Adriana



_________________
"A încerca înseamnă a risca eşecul" Leo Buscaglia
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Aug 16, 2006 3:07 pm 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Adriana, spune-mi te rog ce am zis gresit despre tine, ca altfel o sa mi se para ca am vorbit singur...



_________________
Un astrolog competent poate demonstra ca orice eveniment, odata ce s-a produs, era inevitabil.
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Din zodiacul chinezesc
PostPosted: Wed Aug 16, 2006 6:02 pm 
User avatar

Joined: Mon Jul 03, 2006 2:11 pm
Posts: 156
Location: Galati
Adriana, eu iti voi scrie cate ceva din zodiacul chinezesc.

esti dragon de lemn:
Creativ, marinimos, capabil sa dezvolte noi concepte revolutionare. Foarte bun in formularea si implementarea ideilor sale, precum si pt munca in cooperare, dar uneori e prea putin binevoitor. Fire analitica ii plac teoriile care pun in evidenta cauzele si efectele. Fiecare actiune a sa este cat se poate de logica, dar are tendinta de a despica firul in 4 si de a domina oamenii pana la finalul dezbaterii, atunci cand cineva ti se opune. Un dragon mai generos si intelept, care stie sa mearga pe mijlocul drumuluisi incearca sa-i supere cat mai putin pe ceilalti si isi ascunde cat mai subtil mijloacele de dominare. Mai putin mandru si irational (decat alte tipuri de dragon) stie sa faca si compromisuri cand acestea ii aduc un avantaj. Mai putin razbunator si egoist , dar direct, mandru si netemator cand este provocat.

MC : sobolan - te predestineaza pt o cariera in justitie, procuratura, administratie de stat, politica, ziaristica, sau o cariera legata de calatorii lungi.

AS : iepure - mila, intelegere pt durerile si mizeria oameneasca. Va avea tendinta de a alina suferintele altora toata viata, atat cat ii va sta in putere. Tendinta de a contempla sufletul omenesc si de a-l intelege cat mai bine.
Poti avea vise premonitorii dar si al prezicerii si al convingerii altor oameni de a urma o cale cau alta.
Stari sufletesti compleze pe care va cauta sa le sublimeze in muzica sau va cauta uitare in alcool sau droguri(!).

Disensiuni in casnicie si profunde deosebiri de puncte de vedere, care vor provoca o atmosfera apasatoare. Romantica dar inaccesibila, desi iti doresti iubire te temi in fata ei.
Iti doresti un partener romantic, delicat capabil de un erotism calculat.
Vezi fericirea ca pe o stare sublima, o liniste interioara ce nu trebuie tulburata prin vulgaritate.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Aug 17, 2006 1:55 pm 

Joined: Sun Aug 13, 2006 8:24 pm
Posts: 6
Location: Bucuresti
Pentru SKORPIA (de ce ti-ai ales asa un nick?): m-ai descris in mare parte asa cum sunt. Diferentele sunt minore, iti multumesc.

Pentru Mihnea:
Ma indragostesc usor. Doar ca deceptia e pe urmele mele si nu ma iarta, sper ca intr-o buna zi sa o imblanzesc sau sa o fentez cumva. :)
Nu sunt plinuta si cand am fost s-a intamplat din cauza de tratament cu mult cortizon, am o constitutie normala. Am probleme serioase de sanatate si mi-as fi dorit sa mi se spuna ceva despre asta...
Cat despre pesimism... eu ma consider optimista, dar faptul ca sunt rationala si cu picioarele pe pamant ma poate face sa par pesimista.

Va multumesc mult pentru timpul pe care mi l-ati acordat. Sper sa invat din tot ce mi-ati spus si sa ajustez cumva destinul, daca pot spune asa.

Adriana



_________________
"A încerca înseamnă a risca eşecul" Leo Buscaglia
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Sanatate Adriana
PostPosted: Thu Aug 17, 2006 7:40 pm 

Joined: Wed May 03, 2006 7:51 pm
Posts: 32
Location: Resita
Adriana,
Pluto R in casa VI are o incarcatura karmica si indica o boala ciudata prin care se plateste o parte din karma.
De asemenea Uranus R in casa VI anunta posibilitatea unor boli (in general nervoase ) .Eu cred ca ai posibilitatea
de a te vindeca prin metode naturiste si neconventionale daca afli cauza spirituala a bolii.
Sanatate si toate cele BUNE !
Maria


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Aug 21, 2006 4:04 pm 
User avatar

Joined: Mon Jul 03, 2006 2:11 pm
Posts: 156
Location: Galati
Draga Adriana, mi-am ales acest nick pt ca sunt nativ scorpion si nu mi-e rusine cu acest lucru. :)

Cu voia ta, daca nu e prea tarziu si daca nu te deranjeaza ca majoritatea lucrurilor pe care le scriu aici le iau din carti de astrologie (pt ca sunt prea incepatoare pt a sti atatea lucruri pe de rost) as incerca sa ne ocupam de casele tale :) , sa incepem cu prima, casa personalitatii.

Ascendent - Taur : Fuziunea acestor doua semne de pamant iti aduce multa sansa in viata. Primesti mosteniri importante sau iti completezi norocul prin propriile mijloace. Imbatata de optimismul ce decurge din siguranta succeselor repetate, risti sa pari a fi un mic dictator. Daca ti se intampla sa suferi un esec oarecare, intri in panica si te simti descumpanita. Adevarata pierdere vine atunci cand , cedand fanteziei iti vei schimba frecvent slujba. Dar tenacitatea si dorinta de a te plasa deasupra semenilor si de a duce o viata fara lipsuri te conduc la o situatie sociala de invidiat. Te pot seduce acei barbati ale caror capacitati mentale depasesc obisnuitul.

Jupiter in casa 1 te inzestreaza cu acele calitati ce-ti pot face viata usoara. Optimista si sociabila, vei tinde sa te focalizezi pe ceea ce este stralucitor si favorabil in viata. Beneficiezi de o protectie subtila, chiar daca uneori aceasta apare in ultimul moment. In general esti onesta, demna, cu multa bunavointa, dar trebuie sa fii atenta sa nu promiti mai mult decat faci (adica sa-ti implinesti promisiunile).
Aceasta pozitie a lui jupiter (cum spunea si Mihnea) poate sa te predispuna la ingrasare , odata cu inaintarea in varsta.
Trigoanele pe care le formeaza cu Uranus si Pluto ne arata ca esti inzestrata cu putere spirituala , cunoasterea intuitiva a legilor spirituale si talent profetic. Dar opozitia cu Neptun indica un exces amotional. Acesta este un lucru pe care trebuie sa-l corectezi si el se manifesta cu precadere in relatia cu partenerul de viata sau cu partenerii de afaceri , Neptun fiind in casa 7.
Guvernatorul casei 1 (venus) in casa 9 : doresti foarte mult sa te extinzi si sa-ti dezvolti sfera propriului orizont. Realizezi acest lucru prin intermediul calatoriilor, literaturii, studiilor sau filozofiei. Te fascineaza modul in care pot fi formulate opiniile si convingerile oamenilor. Vei face calatorii lungi si e posibil sa te casatoresti in strainatate.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: casa a 2-a
PostPosted: Tue Aug 22, 2006 1:37 am 
User avatar

Joined: Mon Jul 03, 2006 2:11 pm
Posts: 156
Location: Galati
Cuspida casei a 2-a este in gemeni:
Posibilitatile tale de a-ti castiga existenta sunt: comertul, ziaristica, curieratul, oricum e vb de o meserie care presupune drumuri si schimb ( de marfuri, de informatii...). Mai e posibil sa fii asociata cu frati, surori, amici.
Luna in aceasta casa indica o mare nevoie de siguranta financiara si casnica. Dar banii tai se duc cam repede pt ingrijirea sanatatii. Si spun asta nu pt ca ai spus tu ca ai probleme cu sanatatea ci datorita proastelor aspecte pe care le face luna cu planetele din casa 6 (pluto si uranus) si cu cele din casa 12 (chiron si saturn). Luna in aceasta casa ar mai putea sa insemne bani castigati sau cheltuiti , prin , sau pt. mama. Cred mai degraba ca si mama ta are probleme de sanatate si tu esti nevoita sa cheltui pt ea.
Guvernatorul casei a 2-a este mercur, care se afla in capricorn , casa a noua. Asta ar putea insemna o profesie in domeniul invatamantului superior, in domeniul filozofiei sau religiei,sau te ocupi cu acel gen de comert de tip import-export.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Aug 22, 2006 9:40 am 
User avatar

Joined: Mon Jul 03, 2006 2:11 pm
Posts: 156
Location: Galati
Pt. ca nu stiu daca mai esti interesata , voi continua numai daca tu iti doresti acest lucru.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Aug 22, 2006 1:51 pm 

Joined: Sun Aug 13, 2006 8:24 pm
Posts: 6
Location: Bucuresti
Pentru Skorpia: Multumesc mult pentru ce mi-ai spus pana acum. Am inteles de ce ai acest nick... nu am gandit prea prea profund cand am intrebat...
Sigur ca sunt interesata sa aflu despre toate casele ce este mai important. In mare ai dreptate in tot ce spui. La sfarsit voi spune ce si cum e cu viata mea, asa cum este si cum o percep eu.

Pentru Maria: Multumesc Maria pentru ce mi-ai spus. Esti foarte aproape de adevar.

Chiar daca spuneti din carti sau din intuitie sau cum intelege fiecare dintre voi ceea ce a invatat este foarte interesant pentru mine, mai ales ca eu nu pot pune cap la cap indiferent ce citesc despre astrograme, ceva ma impiedica, poate ca nu e momentul pentru mine. Apreciez eforturile voastre.

Numai bine tuturor, Adriana



_________________
"A încerca înseamnă a risca eşecul" Leo Buscaglia
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Capul dragonului
PostPosted: Wed Aug 23, 2006 9:45 am 
User avatar

Joined: Mon Jul 03, 2006 2:11 pm
Posts: 156
Location: Galati
NN in gemeni, casa a 2-a :
Rostul vietii tale anterioare a fost studiul (NS in sagetator) asa ca acum posezi un mare bagaj intelectual , iar cunostintele le-ai acumulat atat din carti cat si din lungi calatorii. In aceasta viata va trebui sa devii mai tolerant fata de ceilalti, mai ales fata de propria familie. Trebuie sa te abtii de a-i mai judeca pe altii, si sa ai multa rabdare inainte de a-ti forma o parere. In aceasta viata nu vei mai putea sa fii atat de liber si va trebui sa inveti lectia tolerantei.

In prezent va trebui sa inveti sa obtii venituri din munca proprie, folosindu-te de propriile talente si aptitudini. Trebuie sa devii mai putin risipitor, si sa stii cum sa-i investesti in mod corect. Vei acumula incet dar sigur, iar castigurile spectaculoase sunt de evitat. Vei obtine belsugul dupa ce vei dovedi ca esti un bun administrator al banilor.



Casa a 3-a are cuspida pe gemeni, guvernator este mercur (casa 9) : schimbari de resedinta.


Casa a 4-a are cuspida in rac, guvernator luna (casa 2) : vanzari si cumparari de proprietati sau/si uniune cu o persoana simpla de la tara.


Casa a 5-a in leu , guvernator soarele (casa 10) : vei fi fericita datorita bunei situatii materiale .


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Aug 23, 2006 2:11 pm 

Joined: Thu May 11, 2006 4:03 pm
Posts: 65
Location: Bucuresti
imi cer scuze ca intervin in acest mod dar as vrea sa te intreb skorpia daca ce ai spus despre NN in casa 2 este valabil in orice zodie s-ar afla?si ce ar insemna daca in acea casa se afla si un jupiter retrograd?ambii fiind in fecioara.
multumesc,



_________________
numai daca sti sa ierti si sa iubesti poti trece mai departe!
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Aug 24, 2006 1:39 am 
User avatar

Joined: Mon Jul 03, 2006 2:11 pm
Posts: 156
Location: Galati
Pt adry_23 : nodurile lunii se interpreteaza diferit in case si zodii diferite. :) Daca nu te superi , deschide un topic nou, si ar fi mai bine sa postezi si o astrograma, sau sa dai datele ca postam noi. Deci , ai NN in fecioara si jupiter retr. tot acolo, dar in ce casa? In 2 ?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Aug 26, 2006 11:41 am 
User avatar

Joined: Mon Jul 03, 2006 2:11 pm
Posts: 156
Location: Galati
Draga Adriana (adah65) in casa a 6-a ai uranus retr., pluto retr., pars fortuna si marte.
Esti o persoana independenta si originala. In munca ta esti noncomformista si perfectionista totodata , iti planifici actiunile si le executi sistematic. Chiar daca metodele pe care le folosesti sunt originale si ciudate in ochii celorlalti, datorita minutiozitatii si contiinciozitatii rezultatele sunt f bune. Greseala ta este ca le ceri si celor din jurul tau sa fie la fel de performanti, uitand ca ei nu au calitatile tale si le incalci asfel liberul arbitru. Trebuie sa te obisnuiesti sa le dai oamenilor dreptul de a-si lua propriile decizii.
Locul tau de munca are conotatii secrete sau/si presupune prezenta metalului. Ai putea fi vorba de chirurgie, medicina alternativa sau politica, armament ori energie atomica.
Conditiile de la locul de munca sunt grele, iar relatiile tensionate sau uneori dusmanoase.
In viata anterioara ai facut o greseala karmica la nivelul vointei, ai evitat responsabilitatile si ai pasat catre cei apropiati luarea deciziilor. Persoanele fata de care ai gresit atunci , apar acum in jurul tau pt a va achita acum datoriile unii fata de ceilalti. Greselile facute atunci, le vei plati acum printr-o boala rara, ciudata, cu aparitie brusca. Daca si in prezent vei actiona gresit, boala se va agrava. Este necesar sa iti asumi responsabilitatile in mod curajos si sa ai curajul de a-ti exprima in mod deschis ideile, chiar daca uneori cei din jurul tau nu te pot intelege, pt ca nu au ajuns la acelasi nivel de cunoastere.
Calea spre punctul norocului , aflat si el aici, nu e usoara. Ai nevoie de convingere si perseverenta, incredere in propriile posibilitati si intelegere fata de dificultatile intampinate.
Prin achitarea datoriilor karmice si folosirea corecta a vointei, prin gandire pozitiva si o dieta corecta , iti vei putea imbunatati sanatatea. Ceea ce iti doresc si eu din toata inima.


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 23 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group