It is currently Fri Mar 29, 2024 7:55 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 2 posts ] 
Author Message
 Post subject: viata mea e un dezastru / oslicit astrograma
PostPosted: Thu Apr 12, 2007 9:44 pm 

Joined: Thu Apr 12, 2007 9:33 pm
Posts: 13
viata mea simt ca e o catastrofa ..orice as face parca dau inapoi ca racul ..si sa nu mai vorbim din punct de vedere sentimental ..toate relatiile mele esueaza lamentabil fara sa stiu nici eu de ce ..solicit o astrograma
sunt nascuta pe 21 septembrie 1979 , la 23.30 in bucuresti .Va rog ajutati-ma


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: viata mea e un dezastru / oslicit astrograma
PostPosted: Sat Apr 14, 2007 8:11 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Image

Da, uitandu-ma pe tema iti confirm ca si din punct de vedere astrologic, viata ta este complicata si dispusa sa se centreze pe un sistem de valori indecis, aparent conturat pe moralitate, personalitate si vointa, dar in realitate suspus unui pesimism agresiv, indreptata impotriva proprei persoane.
Sare in ochi, din primul moment, conjunctia Lilith-NN pe casa IV, semn de megnestism negativ, de vampirism negativ, care impreuna cu Saturn tot pe casa IV te transforma intr-un fel de burete care preia din jur problemele unor si le paseaza altora – evident in plan energetic.
Asta iti creaza impresia ca, in social, nu se intampla nimic bun pentru tine, ca nu ai nici o calitate care sa-ti fie apreciata de cei din jur, care sa conteze si nu poti nici sa risti, aruncandu-te in viata, pentru ca esecul este cu atat mai mare cu cat riscul este mai aproapiat de libertatea de a alege, decat de conditionare de a face ceva.
In tot acest tablou parerea despre sine este sifonata rau de tot si incepi sa crezi ca nu te poti baza pe tine in nici o situatie.
Hm, chiar asta este cheia. Luna in Balanta, alaturi de Mercur, ca guvernator al temei, creaza din conditionarile materiale si dorinta de bine un tandem periculos si un mijloc de a dispera. In timp ce Luna iti aduce tentatia indiferentei (Luna in Balanta pe casa IV), Marte din Rac iti va educa dorintele pentru a-ti justifice, prin ele, alegerile pe care le faci.
Nu vreau sa te acuz, dar glomerarile de planete din casele IV si V, inclusiv malefica asociere Lilith-NN, ne spune despre delasarea ta exact in momentele importante. Adica alergi sa prinzi trenul si cand el vine in gara tu iti ceri dreptul la o odihna de 5 minute, ca doar nu ai alergat un km degeaba, timp in care el a plecat din gara. Momentele astea rupte din context iti dau dreptate, in context toate vin si-ti amintesc ca "aici, pe Pamant, nu vine nimeni in vacanta".
Da, iti este foarte greu, dar daca ai depune in alta directia efortul pe care il depui traindu-ti drama neacceptatii, castigurile ar incepe ca nu te mai ocoleasca.
Trebuie sa te aduni si sa-ti domini tendinta de a-ti dramatiza viata, oricat de greu iti va veni sa faci asta. Criticand, acuzant, fiind rezervata sau, de partea cealalta, laudand ceva, devii, pentru cei din jurul tau, o persoana greu de suportat pentru ca tu le pasezi lor stresul tau. Drama aceasta este o problema personala. Iti va fi bine atunci cand nu vei mai incerca sa le pasezi celorlati din greutatea ta nici macar implicandu-i la greutatile pe care le ai de dus.
Cam asta zice tema ta natala in problema pe care ai ridicat-o aici...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 2 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group