It is currently Tue Apr 16, 2024 2:49 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 11 posts ] 
Author Message
 Post subject: o fata nu-si gaseste perechea
PostPosted: Thu Apr 26, 2007 10:31 pm 
User avatar

Joined: Thu Nov 17, 2005 12:59 pm
Posts: 357
Location: bucuresti
am o prietena, desteapta, culta, fina, director intr-o multinationala, care sufera enorm ca nu a rezolvat nimic in plan sentimental, matrimonial... pe cat de implinita este social pe atat de disperata este cand ajunge acasa. O sa pun harta ei si as vrea sa va rog, pt ca eu nu ma descurc... are sanse sa se casatoreasca? Vad DS in Leu, cu Soare in casa VIII (uniune bogata) iar pe casa VII este totusi Venus (casatorie timpurie, fericita...) si Pluton... Tot in casa VII vad interceptata Fecioara...

Image



_________________
Ignis Natura Renovatur Integra
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Apr 27, 2007 9:36 am 
User avatar

Joined: Thu Nov 17, 2005 12:59 pm
Posts: 357
Location: bucuresti
Am uitat sa spun ca este foaaarte inalta... are 1.90... si ca are Lilith in XII cj. cu Asc.



_________________
Ignis Natura Renovatur Integra
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Apr 27, 2007 3:32 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Patronul casei VII, Soarele, face careu la Saturn din casa V-a..Asta ar putea fi un indiciu al lipsei unei vieti sentimentale, sau in cel mai bun caz al unei intarzieri in aceasta privinta..Cu Luna in V in careu la Marte si la Uranus din VIII cred ca este foarte usor de ranit de catre membrii sexului opus, care ar putea sa vada in ea un obiect sexual (sau daca nu este asa, aceasta sa fie teama ei)...insa si ea este destul de imprevizibila si de greu de inteles.
Dar Venus in domiciliu si in casa VII-a eu cred ca-i va aduce o casnicie frumoasa, totusi, asa cum ai zis si tu, chiar norocoasa, prin pozitionarea lui Venus la Jupiter, desi probleme sentimentale si cu copiii ar putea avea foarte des, cu Saturn in V..ar trebui sa-si dezvolte generozitatea, pentru ca Saturn este bine aspectat de Jupiter si astfel sa gaseasca o supapa frustarilor si racelii sentimentale care ar putea s-o bantuie..
Cu axa interceptata I- VII cred ca asta este karma ei, sa invete sa coopereze, sa faca compromisuri cand este nevoie, sa fie deschisa si generoasa (Jupiter in I).

Lilith in casa I ar putea s-o faca nemultumita de aspectul ei, iar pozitionarea sa in Varsator denota multa raceala, detasarea fata de ceilalti, Lilith aici ne vorbeste despre sentimente reprimate, si in acelasi timp despre pretentii prea mari. Poate ca este prea exigenta cu sine si cu altii...


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Apr 27, 2007 3:45 pm 

Joined: Tue Apr 24, 2007 2:35 pm
Posts: 16
Location: Galati
MERMAID, ma numesc Angelica, din Gl si am 30 de ani. am si eu o problema sentimentala si nu stiu cui sa-i cer un sfat. am avut o relatie frumoasa si am iubit ca o nebuna un om. dupa 4 ani am ramas insarcinata iar asta a fost finalul. am pastrat copilul in ciuda descurajarilor primite si a umilintelor indurate. timpul mi-a demonstrat ca acel om nu m-a iubit si nu m-a meritat. acum am fetita de care ma bucur mult dar nu-mi pot lua gandul de la tatal ei. plang si nu inteleg de ce simt un asa mare dor de el.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Apr 27, 2007 5:58 pm 
User avatar

Joined: Thu Nov 17, 2005 12:59 pm
Posts: 357
Location: bucuresti
Marta, multzumesc mult. :) (Luna insa este in V iar Lilith in XII...) Fata respectiva face parte din escadrila multinatzionalelor... munceste si atat...

Angelika... ce sa-tzi zic? Si eu am facut la 20 de ani acelasi lucru...dar m-am si casatorit... si dragostea aceea mare s-a transformat... am devenit victima... cu greu am putut scapa dupa 7 ani... ajunsesem sa-l detest... asa ca... te intzeleg ca tzi-e dor... probabil as fi jelit si eu daca ramaneam singura cu copilul si n-as fi ajuns sa aflu cum este sa traiesc cu el...
A fost un moment frumos din care te-ai ales cu un suflet aproape de tine. Este foarte important. Concentreaza-te pe asta... Respira adanc si cauta compania oamenilor... arunca-te in lume... cunosti altzi oameni, te intereseaza alte lucruri... Ranile se vindeca si vin momente in care vei privi cu intzelegere fiecare episod din viatza ta...



_________________
Ignis Natura Renovatur Integra
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Apr 29, 2007 8:15 am 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Ai dreptate, Luna este in casa VI insa aspectul de careu pe care il face la casa a VIII-a oricum denota probleme emotionale legate de barbati, avand si conotatii sexuale.... legat de Lilith, tu ai spus ca este in conjunctie la Ascendent, si chiar daca este in XII influenta asupra imaginii ei este foarte mare...oricum este valabil ce am spus, insa in XII ii accentueaza frustrarile, oricum o face sa se simta neanteleasa si ar mai fi indiciul unei atractii spre legaturi secrete...sau se poate refugia pur si simplu intr-o alta lume, a ei.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Apr 29, 2007 9:51 am 

Joined: Tue Aug 23, 2005 8:05 pm
Posts: 20
Buna,Mermaid!
Prietena ta are multe de invins cu aca axa interceptata pe 1-7 si cu Saturn pe 5. Conjunctia lui Venus cu Pluton- vointa si valorizare- este zona pe care ea trebuie sa o activeze. Fiecare lucru are importanta pe care i-o dai; deocamdata ea nu da importanta necesara;doar se lamenteaza. Potentialul este clar in conjunctia Venus-Pluto;dar ea trebuie sa se pregateasca sa o foloseasca si apoi sa primeasca . Cu Soarele si Vensu in Balanta, ar putea sa fie o persoana mai relaxata.
Saturn pe 5 ingreuneaza situatia, dar chiar in aceasta perioada Venus si Soarele progresate fac trigon cu acest Saturn; eu cred ca este momentul potrivit ca ea sa se mobilizeze.
Luna, desi nu este f bine aspectata, este totusi in domiciliu si Racul in 5; cu progresia lui Venus si a Soarelui catre Luna, probabil va avea si copii .


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Apr 29, 2007 5:29 pm 
User avatar

Joined: Thu Nov 17, 2005 12:59 pm
Posts: 357
Location: bucuresti
multumesc Marta, Daniel... o sa incerca sa-i spun macar sa nu mai fie atat de exigenta... cred insa ca si acel Mercur din Scorpion alunga totzi posibilii temerari... are o ironie tare muscatoare...



_________________
Ignis Natura Renovatur Integra
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Apr 29, 2007 10:25 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Ce femeie interesanta!
Hm, este un mic bughez, atitudine superioara, inteligenta ascutita, sentimentul ca apartine unei rase superioare, a celor inteligenti, cu o inteligenta poetica aproape hipnotica, dar si cu o doza de rautate ascunsa, care o face sa sa-ti consume nervii pe cei care ii fac bine. Acesta nu este semn bun si bag de seama ca ceva sechele de probleme comportamentale o poate duce la o atitudine psihica negativa ce o va leza intai pe ea. Cu alte cuvinte un inceput de schizofrenie pranoida vad eu pe tema ei si tocmai de aceea nu pot trece cu vederea Lilithul ei de pe ascendent si Jupiter conjunct cu Junon in casa I, pe axa incerceptata.
Gandindu-ma ca tema ei este frumoasa si ca acest aspect este un fel de pata, nu pot considera asta o boala, ci mai curand o disfunctie ce revine si revine periodic la o intensitate diminuata cat sa nu se vada clar ce anume este, dar numai bine cat sa altereze increderea celor care o indragesc.
Spun ca este intr-o faza incipienta, pentru ca Lilith in casa XII, in cazul ei nu aduce halucinatii, ci doar o usoara inversiune afectiva (un alt simptom al acestei afectiuni).
Ii place ei sa-si ascuta gherutele... cu ea nu te joci prea mult, chiar daca are simtul umorului, gust pentru lucruri frumoase si un simt special al formei si culorii... Adica este stralucitoare, proaspata, impecabila si dintr-odata se transforma, ii ies cornitele si loveste o singura data, dar mortal.
Este greu sa traiesti cu o asa femeie, pentru ca iti da senzatia ca este puternica, dar numai pentru ea si tocmai de aceea exita un gol in relatiile ei, un mare gol asa cum este si axa Fecioara-Pesti (interceptata de casele I-VII) a carei principala caracteristica - atunci cand este incerceptata - este zgarcenia? Este zgarcita afectiva, volubila, mobila cand este vorba de trairi, participa afectiv, dar nu daruieste.... iar cand i se ia ceva, devine caustica (Mercur in Scoprion pe casa VIII).
Casatoria nu este imposibila nici in cazul unui astfel de om, doar ca, avand un fel de a fi inedit, va gasi greu omul care sa-i poate face fata.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Apr 30, 2007 10:39 am 
User avatar

Joined: Thu Nov 17, 2005 12:59 pm
Posts: 357
Location: bucuresti
este perfecta descrierea... exact asta degaja, exact asta-i atitudinea... exact acesta-i felul ei de inteligentza... intr-un PPM (Pre Production Managenent) dinaintea filmarii vreunui spot , este singura care, printre termeni rigizi de prezentare a biznisului recita in italiana din Infernul lui Dante sau se lasa dusa de val in universurile lui Llosa ori Bulgakov... si credeti-ma ca n-are nimic din aiureala batranilor intelectuali lovitzi de Alzheimer care recita in Cismigiu ci este intotdeauna la obiect si lasa auditoriul in reverie...

Multumesc!



_________________
Ignis Natura Renovatur Integra
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Apr 30, 2007 11:11 am 

Joined: Tue Apr 24, 2007 2:35 pm
Posts: 16
Location: Galati
Mermaid, ai mare dreptate! Trecand prin ceva asemanator,m-ai inteles perfect. Si poate e mai bine ca nu a stat langa noi evitand astfel o posibila ura,teroare psihica sau altele de genul asta. Stiu ca nu se moare din asta si cu timpul totul se va lamuri iar ranile vor fi de mult inchise. Iti multumesc pentru intelegere, pentru raspuns si pentru sufletul tau bun. :oops:


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 11 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group