It is currently Sat Apr 20, 2024 2:50 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 4 posts ] 
Author Message
 Post subject: Revolutie solara 2007-2008
PostPosted: Mon Apr 30, 2007 10:07 am 

Joined: Sun Jun 25, 2006 6:11 pm
Posts: 31
Buna ziua tuturor.
Incerc de ceva timp sa invat interpretarea revolutiilor solare , bineinteles doar pe astrograma mea si prin exercitii ale anilor trecuti.Cu siguranta sunt departe de reusita si va rog sa ma ajutati ; conjunctia Pluto, Jupiter, Mercur din 23 decembrie se aseaza in RS peste AS anual, DS natal iar Marte retrogradeaza peste As natal.Ce stiu eu din ce am citit:
AS anual in opozitie cu As natal ,f.f. rau , se regaseste in anii mortii , guvernatorul As in casa anuala 8 si anume Saturn retrograd peste Pluto natal(casa 4), desi face un trigon la aceasta conjunctie.
Daca izolat am gasit cate o interpretare , pentru o conjunctie asa spectaculoasa peste As anual nu.Peste toate acestea Pluto va tranzita Soarele ,Ds natal si As anual , si recunosc cu toata modestia ca nu stiu ce transformare ma asteapta.
Nu doresc sa devin exagerata in teama mea, ci daca este posibil , sa ma pregatesc peste schimbarile ce vor veni.
Daca ma poate ajuta cineva , pentru a invata si pentru a sti cum sa trec de un posibil impas , ii raman recunoscatoare.
Datele de nastere sunt 23 dec. 1959 ,ora 16,40 Nucet - Bihor iar locatia actuala Iasi.Multumesc.



_________________
anaitat
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Revolutie solara 2007-2008
PostPosted: Fri May 04, 2007 11:50 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Uite si tema ta....

Image

Hm, da-mi voie sa-mi exprim uimirea pe care o simt in fata unei revolutii solare extrem de dificila.
In mod cu totul si cu totul astringent trebuie sa te pregatesti de anul acesta pentru a nu resimti la intensitate maxima aceasta predispozitie. Este un an dificil cu limitari pe sectorul sanatatii cu slabiri inselatoare de vitalitate, cu finalizarea unei etape brusc, de aceasta data neanuntat, si trist din care vei ramane cu o evidenta senzatie de durere emotionala, dar si fizica.
Nici un vreau sa insir toate neajunsurile pe care ai putea sa ti le ofere acest an, insa vreau sa-ti spun ca uitandu-ma cu mare atentie pe tema ta pot spune ca se vede si sansa unei schimbari. Sunt absolut convins ca-ti vine greu sa crezi ca mai poate exista ceva bun in tot marasmul pe care il aduce tema, dar exista. Conditia pe care ar cam trebui sa o indeplinesti este, de asemenea una dificila pentru ca deja, din tema natala, tu ai o casa a VI incidiva, care iti mobilizeaza simtul datoriei, inclnatie sre munca, efort fizic indelungat, dar isi slabeste echilibrul emotional. Acum ai plenete pe casa XII, un saturn retrograd in VIII si Marte retrograd in nou in VI. Toate acste iti aduc lezuini pe corpul fizic, pe corpul emotional, pe senzatii, orientati de parca toate decizile le iei impotriva ta. Libertatea pe care o vei resimti este una scurta si axata pe actiuni imediate.
Prin urmare... Da, poti face ceva pentru binele tau poti incepe cu un regim alimentar, o disciplina interioara a muncii. Marte in Sagetator din tema natala iti aduce dinamism si aproape ca nici nu-ti mai sta mintea ca munca nu trebuie facuta oricum. Impune-ti exercitii de constientizare a muncii, de participare afectiva la proces, cultiva-ti linistea interioara si urmareste sa fii calma in ciuda a ceea ce constientizezi ca pierzi find linistita si neimplicandu-te. Uitandu-ma pe revolutia solara a acestui am am prins putin curaj in a-ti sugera aceasta solutie, pentru ca o poti realiza. Luna in Varsator si casa III de acum iti aduce solutii geniale si te ajuta sa-ti descoperi planul acestui an, acela de a ridica ochii si a spune "Traiesc!" si sa vrei si mai departe sa traiesti. Bucuria de a-ti acorda dreptul la viata iti este eminamente tonica. Daca iti orientezi anul acestainteraga ta energie pentru a-ti descoperi echilibrul, anul viitor il vei percepe ca pe un an greu, dar nu imposibil. Ai acest drept, de a-ti imparti efortul pentru a reusi.
Mult succes!



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon May 07, 2007 5:20 pm 

Joined: Sun Jun 25, 2006 6:11 pm
Posts: 31
Multumesc.Am sperat mult sa primesc un raspuns de la tine , deoarece stiam ca este o tema greu de interpretat si ca doar tu o poti face.Multumesc inca o data.Sper sa pot gasi resurse in mine pentru a merge mai departe , pentru a gasi echilibru necesar, dar asta fac de un an ,greul a inceput atunci , iar acum nu stiu daca calea aleasa a fost cea mai buna.Uranus si ND in tranzit in casa x fac o cuadratura la casa vi cu tot ce este in ea , si ma indeamna spre o schimbare fortata.Nu am acceptat schimbarea si am ales lupta , iar acum ma intreb daca voi ramane sanatoasa dupa acest razboi , care nu este chiar cel mai corect. Cred ca inca mai am optiuni dar nu stiu pentru cat timp.
Este cu siguranta un timp care imi va schimba viata si nu stiu ce sa aleg. Daca nu consideri ca profit prea mult , te rog sa ma mai ajuti.Sa plec in alt loc de munca sau sa raman? Tatiana.



_________________
anaitat
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu May 10, 2007 9:56 am 

Joined: Sun Jun 25, 2006 6:11 pm
Posts: 31
Cat de mult s-ar schimba aceasta RS , daca conjunctia respectiva s-ar regasi in casa 1?
Nu ma refer la o deplasare de la locatia actuala , ci la o mutare efectiva , la o schimbare totala ca mod de viata.
De multi ani doresc sa ma reintorc in locul in care m-am nascut si am crescut , iar pentru coordonatele acelui loc As anual cade la 27 grade sagetator.Din ce am citit , un As anual in casa 6 tot prea bun nu este , dar planetele in casa 1 ofera mult mai mult liber arbitru.Voi astepta raspunsul tau , stiu ca nu ai timp. Multumesc , Tatiana.



_________________
anaitat
Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 4 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group