It is currently Fri Mar 29, 2024 9:50 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 
Author Message
 Post subject: sunt un pui de sefulet, ceva?!
PostPosted: Mon May 07, 2007 3:01 pm 

Joined: Mon May 07, 2007 2:45 pm
Posts: 2
Location: curtea domneasca
:D salutare prieteni....

sunteti buni sa-mi ziceti si mie daca am ceva stofa de sefulet?
eu is nascut pe 9.02.1979 la Iasi la ora 11:25 a.m.
dati-va si voi cu parerea despre ce talente latente dispun....
poate candidez si eu pe undeva.... :D

dragos voda...
the ruler of Moldavia.... :lol:


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: sunt un pui de sefulet, ceva?!
PostPosted: Tue May 08, 2007 6:30 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Uite si tema...

Image

Hm, interesant! Mercur in Varsator (exaltare) in inconjunctie, la grad perfect, cu Luna in Rac (domiciliu), in casa III, care impreuna cu Neptun din Sagetator face un Yod, cu Luna focar pe semn de intelegere subiectiva a sentimentelor, efort si sincronizarii afective. Soarele in exil (Varsator) in cuadratura, la grad perfect, cu Uranus in exaltare (Scorpion) si, desigur, conjunctia la grad perfect Soare-Mercur (cazimi) in Varsator.
Acestora li se adauga trigonul, la limita maxima orbului, Venus-Saturn, trigonul Chiron-Neptub pe semn de pamant si opozitia Junon-Saturn pe axa Fecioara-Pesti.
In ciuda aparentelor acestea nu sunt semn de sefie, chiar daca iti confera o libertatea speciala, chiar daca iti aduc trasaturi de lider... poate cel mult de aici sa derive o inclinatie spre a conduce, dar in niciun caz vocatia liderului.
Ineditul situatie, ca daca e varsator atunci sigur trebuie sa fie altfel, vine din natura acestor trasaturi. Ascendentul in Gemeni iti aduce o simt special al cuvintelor, o inclinatie spre exprimare facila, degajata, simpla, poate usor teatrala, dar mobila si placuta. Dincolo de usurinta cu care aduni cuvintele in fraze si le dai intelesuri inedite, exista o restrictie afectiva, ce nu vine din inhibitie, ci din selectie. Tu esti timpul ganditor care nu-si controleaza gandurile prin emotii, ci invers, intr-un mod detasat si lipsit intotdealitate de nevoia de a explica. Tu traiesi si atat! Esti prea prins de ceea ce te preocupa ca sa te mai intereseze sa si explici celorlati ce simti, de ce simti si unde vrei sa ajungi cu asta.
Dar sa nu ne ia valul laudelor si calitatile la superlativ, pentru ca aceasta conjunctura iti va sanctiona cea mai usora lipsa de control. Aici este calcaiul lui Achile: obsesia controlului deplin.
Interesanta tema!
Trebuie sa recunosc ca, de acum 10 ani, de cand m-am uitat pe ea prima data, si pana in prezent uitasem cat de interesanta este si cat de dorinica de stralucire.
Am tinut minte insa axa interceptata Taur-Scorpion, cu Uranus in VI, ce-ti aduce intelegrea corpului si a mintii in momente de tensiune, o constientizare geniala a ceea ce faci pentru scopul pe care ti l-ai propus. Dar iarasi revenim la obsesia controlului... de aici problema, esecuri, slabiciuni si slabiri organice...
Ce te faci tu cu o asa slabiciune, ca sef?



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue May 08, 2007 7:39 am 

Joined: Mon May 07, 2007 2:45 pm
Posts: 2
Location: curtea domneasca
m-am mai linistit acum.... :D
ma duc angajat la altul... :wink:


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group