It is currently Thu Mar 28, 2024 8:21 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 22 posts ] 
Author Message
 Post subject: acest om este complicat sau asa il vad eu?
PostPosted: Tue May 08, 2007 11:58 pm 

Joined: Sat Feb 11, 2006 3:07 am
Posts: 67
Bine v-am regasit!

nascut in Beresti-Meria , Galati pe 01.05.1970, ora 23.30.

este sotul meu ... complicat , dificil, generos, caustic, curajos, arogant , indemanatec , sportiv...
trecem printr-o criza - care nu-i prima... si ma gandesc ca nu mai sunt sigura asupra interpretarilor mele si nici nu pot fi obiectiva in privinta astrogramei lui , cu atat mai putin tranzite... sau o sinastrie ( eu, Husi,07.08.1971.ora 20.20)

O privire ( sau cat mai multe ) din afara m-ar ajuta mult , acum.
Va rog.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat May 26, 2007 1:33 pm 

Joined: Sat Feb 11, 2006 3:07 am
Posts: 67
Inca mai sper ca cineva va avea rabdarea de ma ajuta sa fac putina lumina , am incercat sa postez hartile dar se para ca m-a depasit problema...
In mod cert nu sunt singura care are o problema si care sufera, sperand in acelasi timp sa gaseasca niste raspunsuri.
Ceea ce ma intriga cel mai tare in sinastria noastra este:
- Lilith al lui peste Soarele meu in Leu
- Saturn al meu in peste Marte conjunct Venus al lui din Gemeni, probabil aceasta din urma explicand de ce comunicarea noastra este atat de dificila
Stiu, pe de alta parte ca Lilith si Uranus din casa VII - Balanta ma pun la incercare in planul relatiilor personale .
Ceea ce nu inteleg este de ce amandoi ne-am incapatanat sa facem aceasta relatie sa mearga desi suntem atat de diferiti - El fiind tot ce nu sunt eu ... de ce , periodic , din motive aparent banale , intram in criza , intr-un soi de tacere greu de descris si atat de greu de rispit ... Am o datorie karmica fata de el ? care este aceasta ? pentru ca - sincer , ma simt vlaguita ...iar situatia este atat de incurcata...


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat May 26, 2007 7:02 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Cand Lilith al lui se suprapune peste Soarele tau, apare o relatie hipnotica intre voi, o relatie inevitabila si in acelati timp este o relatie karmica destul de puternica. De fapt Lilith are de platit o datorie karmica fata de tine si aceasta plata se face ori in bine ori in rau , aste depinde foarte mult de cel cu Lilith .
In general aceste conjunctii ale lui Lilith cu planetele personale aduc iubiri pasionale dar cand pasiunea s-a dus nu mai ramane nimic, este ca in numerologie atunci cand imparti un numar par la 2 nu ramane nimic la mijloc, ramane un loc gol si-atat.

Interesanta este si conjunctia pe care Saturn al tau o face cu Venusul lui, chiar la grad perfect(orb de 0 grade). Tu cu Saturn , trebuie sa joci rolul unui profesor exigent dar iubitor, este necesar ca tu sa faci primii pasi pe calea transformarii, sa constientizezi ca toate problemele care apar nu sunt numai datorita defectelor celuilalt, sa inveti sa apreciezi flexibilitatea partenerului in domeniul in care el se simte stingherit, sa devii sincera, deschisa si capabila sa-l ajuti pe cel de langa tine. In momentul in care devii constienta si de calitatile lui , o sa-ti dai seama ca rolurile nu sunt cele inchipuite de tine si ca tu poti invata multe de la celalat. Este posibil sa-ti dai seama prea tarziu ca de fapt tu esti cea care il indepartezi de tine chiar daca il iubesti si ai nevoie de el , este necesar sa inveti sa-ti exprimi aprecierea fata de el si-n acest fel vei depasi si tu complexele de inferioritate. Rolul tau este de a oferi sprijin moral fara nici o pretentie, sa inveti sa daruiesti dragalasenia de care are nevoie atat de mult Venus. Probabil ca ai tendinta de a vorbi despre Venus fata de altii si aici ma refer la modul lui de viata , vestimentatie; asta nu prea aduce lucruri bune in viata voastra de cuplu si este indicat ca aceste sentimente negative sa le stapanesti si chiar sa incerci sa le discuti cu el. Ai tendinta continua de a-l critica , de a-i aminti mereu de cat greseste sau ce greseste pe cand el asteapta de la tine tandrete, incurajare , gesturi romantice, o iubire calda . Tu cu Saturn , daca esti constienta de rolul tau , atunci chiar poti schimba intreg scenariu, tu esti cea care ai rolul conducator si ai o mare influenta asupra celuilalt.

Conjunctia lui Marte al lui cu Saturn al tau este iarasi o legatura karmica; aceasta legatura te face pe tine sa simti in subconstient ca e de datoria ta sa-l sprijini pe Marte. Aspectul Marte -Saturn creeaza probleme atunci cand Marte are de lucrat o karma negativa . Marte ii poate aminti lui Saturn de figura unui barbat care l-a injosit in copilarie sau in alte vieti si atunci Saturn are tendinta de a-l pedepsi pe Marte, de a-si exercita puterea asupra lui fiindca asa se simte in siguranta.
Apare tendinta lui Saturn de a-si dovedi superioritatea fata de Marte , iar acesta va fi afectat in toate trairile lui interioare si sentimentale: teama , bucurie. Saturn isi va folosi tehnica lui obisnuita, se va retrage de la confruntare si-l va lasa pe Marte chinuit , care se va macina interior pana la distrugere. Atunci Marte se va exprima din ce in ce mai greu in prezenta lui Saturn , va cauta realizari in cariera sau in afara caminului.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue May 29, 2007 11:44 pm 

Joined: Sat Feb 11, 2006 3:07 am
Posts: 67
multumesc frumos , Adria , ai dreptate intru totul .Situatia este mai complicata ( in fapt) fara a ma spala pe maini de cele spuse de tine . El are o problema de comunicare fapt sesizat nu doar de catre mine si este foarte caustic atunci cand se simte lezat... Problema este ca se simte lezat foarte usor in situatii pe care eu n-am reusit sa le anticipez nici pana astazi...

Mai este acolo NN al lui peste ascendentul meu in Pesti , Soare in careu cu Soare si , pe langa Lilith al lui peste Soarele meu mai sunt si Juno si Venus a mea si Vesta lui .

multumesc tuturor celor care se vor indura in continuare sa ma lumineze . incerc sa postez hartile :sinastria si hartile natale .

mda, se pare ca n-am reusit .... :oops: :cry:


[b]te rog , Gheorghita, poti arunca si tu o privire ?

[/b]am nevoie de un sfat ...nu stiu daca se mai merita sa lupt , ma simt atat de sleita de puteri, simt ca-mi fuge pamantul de sub picioare , sunt confuza...
ma mai bate gandul sa rup totul , sa-mi caut o alta slujba care sa-mi permita sa traiesc singura ( da, este si asta o problema...)- nu stiu in ce masura pluton si jupiter in tranzit prin casa X ar fi de "acord "?


Last edited by mee on Tue Aug 21, 2007 10:41 pm, edited 1 time in total.

Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed May 30, 2007 9:04 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Image
Image
Image


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Jun 03, 2007 11:07 pm 

Joined: Sat Feb 11, 2006 3:07 am
Posts: 67
multumesc mult, Adria .Stii , intr-o lume cumva impersonala a internetului , ajutorul neconditionat oferit de cineva valoreaza mult... tu tocmai ai facut asta ... nu-mi ramane decat sa sper ca odata dupa ce am sa ma adun cumva , voi putea oferi mai departe . acum ma aflu in postura de a cere ...si de a astepta parerile voastre.

Nu vreau sa iau o decizie fara a sti ca am facut tot posibilul posibil sau ca eu gresesc si ca am de indreptat in privinta mea anumite aspecte ... pe de alta parte , anumite aspecte din harta sotului meu , interpretate citind ad-literam din carti ,m-au nelinistit teribil ... Nici harta mea - in special gruparea de planete din casa a saptea - nu mi-a dat sperante ....
dar sunt atat de departe de profunzimea unor interpretari citite aici, pe forum !


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Jun 04, 2007 12:33 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
ti-ai calculat numarul la destin; ai 33 , este un Numar Maestru, iar el are 5, este destul de interesant, daca vrei mai multe informatii , o sa-ti scriu.....


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Jun 04, 2007 5:33 pm 

Joined: Sat Feb 11, 2006 3:07 am
Posts: 67
SIGUR CA AS DORI !!! Demult ,acum vreo 10 ani cred , cineva mi-a mai dat niste informatii in sensul asta , din pacate nu-mi mai amintesc nimic ....decat ca spunea ceva despre un numere maestre ... MULTUMESC !!!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Jun 04, 2007 8:55 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
mee, ai la destin Numarul Maestru 33
Numarul Maestru 33- Daruire altruista
Este foarte interesant numarul tau de destin deoarece este un Numar Maestru, care arata ca muncesti mult pentru a atinge perfectiunea si-ti impui standarde mai inalte dupa care sa traiesti.Radacina lui 33 este 6 care reprezinta o cariera bazata pe voce, iar cand este ridicata la vibratia lui 33 cu un nivel de sensibilitate inalta atunci te vei face remarcata prin oratorie, prin invatatura.
"6" radacina lui 33 este vibratia iubirii, a familiei, a slujirii si a responsabilitatii. Dar 33 este mult mai sensibil la nevoile celorlalti, deci vei resimti ranile si mahnirile lor la fel de profund ca pe ale tale. Adesea nu-ti arati emotiile, dar vei face totul pentru a micsora stresul si durerea celor din jurul tau.
"33" este calea daruirii generoase, dubleaza insusirile lui 3, vibratia de bucurie si comunicare, dragoste fata de copii si animale de casa, sensibilitate mare la nevoile celorlalti, iubire tamaduitoare.
Ce este un Nimar Maestru?
In numerologie se spune ca aceste Numere Maestre sunt numerele de la Dumnezeu, sunt considerate superioare, iar aceste numere se dau "sufletelor vechi" care se afla aici pentru a ajuta omenirea. .
Aceste Numere Maestre apar ori in numarul de destin , ori in expresia totala a numelui iar imensa energie pe care o dau aceste numere trebuie folosita in proiecte constructive , benefice pentru mai multi oameni. Este bine de stiut ce vibratie ai la destin sau la nume pentru a putea folosi aceasta imensa energie , acest intreg potential.
Numere Maestre sunt: 11, 22, 33, 44, 55, 66, 77, 88,99
11, 33, 55, 77, 99 sunt Numere Maestre "de sus" , sunt numere mai intuitive, paranormale si sensibile spiritual. Aceste numere au forta pentru ca se accentueaza atat pe ele cat si numarul radacina, in cazul tau 33/6.
Esti o idealista si pentru a fi fericita trebuie sa te simti utila. Contributia ta principala este sa oferi sfatul, ajutorul si sprijinul permanent. Este obligatia ta de a duce greul si a fi intotdeauna gata sa sari in ajutor. Intelepciune, echilibru si intelegere sunt trasaturile de baza ale acestei Cai a Vietii. Intelepciunea extraordinara si capacitatea de a intelege problemele celorlati pot veni de la o varsta frageda permitandu-ti sa sari peste generatii si sa-ti asumi devreme un rol important in viata. Te vei inhama la mai mult decat iti revine de fapt si totdeauna prezenta cand este nevoie de tine. Ai o atitudine umana si realista fata de viata si consideri ca cele mai importante lucruri in viata sunt caminul, familia si prietenii. . Evita tendinta de a devine complesita de responsabilitati si sclavul celorlalti. De asemenea, evita sa fi prea critica (cu tine insuti si cu ceilalti). Folosirea incorecta a acestei Cai a Vietii produce tendinte catre exagerare, exaltare extrema si prea multa siguranta de sine. Sa-ti impui punctul de vedere intr-un mod bagaret, amestecandu-te in treaba altora trebuie sa fie un motiv de ingrijorare. Respingerea responsabilitatilor te va face sa nu te simti bine, sa te simti foarte vinovata si va avea efecte foarte daunatoare asupra relatiilor cu ceilalti.

O sa-ti mai scriu si maine despre numarul 5.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: nr
PostPosted: Mon Jun 04, 2007 11:37 pm 

Joined: Tue Apr 24, 2007 5:50 pm
Posts: 14
Adria, cum calculeze ce fel de numere sunt, mai exact, cum ai ajuns la concluzia ca are nr 33, care este maestru.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Jun 05, 2007 1:00 am 

Joined: Sat Feb 11, 2006 3:07 am
Posts: 67
foarte interesant ce-mi spui, Adria ...am simtit toate acestea dintotdeauna - ma simt foarte fericita cand pot sari in ajutorul cuiva , cand pot da un sfat sau un ajutor ... ca o paranteza , dimineata mi-am creat obiceiul ca in drum spre serviciu , cu masina sa permit unora care asteapta pe strazi secundare sa iasa :lol:,o fac ca pe un exercitiu de bunavointa, stiind cat de bine-mi pare cand primesc acelasi tratament - asta asa, anecdotic vorbind si pentru a-ti confirma cumva cele scrise ... stiu totusi ca nu astfel ma pot inalta la adevarata vibratie al unui numar maestru ca 33- oricum principiile lui am simtit dintotdeauna ca le traiesc .
iar acum imi explic de ce ... este drept ca pot deveni si critica in anumite situatii - asta inseamna ca trebuie sa "lucrez" la acest aspect.

mai putin aspectul despre voce si cariera legata de aceasta. Stii , multa vreme am considerat ca nu am o voce "frumoasa", de cateva ori mi-am auzit vocea inregistrata si m-am ingrozit , prietenii spun ca la fel reactuioneaza toata lumea :lol: e o voce grava sau cam aspra , nu stiu , dar recunosc ca uneori "ma chinuie talentul" si mai cant :lol: si am inteles ca e mai bine sa cant cand sunt singura ...
in ceea ce-l priveste pe sotul meu ,interesant este faptul ca desi este nascut pe 1 , dat fiind ca mai avea 1/2 de ora pana la miezul noptii , in acte mama sa a ales sa fie trecuta 2 mai ... are asta relevanta?
oricum, m-ai facut extrem de curioasa si astept cu interes continuarea...


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: nr
PostPosted: Tue Jun 05, 2007 7:21 am 
User avatar

Joined: Thu Nov 17, 2005 12:59 pm
Posts: 357
Location: bucuresti
George_daineanu wrote:
Adria, cum calculeze ce fel de numere sunt, mai exact, cum ai ajuns la concluzia ca are nr 33, care este maestru.


cred ca este vorba despre aceasta metoda, redata de Anatol Basarab in cartea sa si explicata de Coser. Se obtine matricea psihoenergoinformationala in care poti vedea ce ai in fiecare casutza, catzi de 1, catzi de 2...etc. Fiecare formula spune ceva... :D


http://astro.coser.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=113



_________________
Ignis Natura Renovatur Integra
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Jun 05, 2007 8:22 am 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
draga mermaid , aici eu nu am vorbit de matrita psihoenergoinformativa, ci pur si simplu de numarul de destin care se obtine adunand toate cifrele zilei de nastere, in cazul lui mee:

7+8+1+9+7+1=33
Atata vreme cat omul respecta cerintele numarului de destin el va fi fericit, cu cat se indeparteaza de la calea lui , viata lui va fi tare nefericita si plina de greseli.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Jun 05, 2007 12:50 pm 
User avatar

Joined: Thu Nov 17, 2005 12:59 pm
Posts: 357
Location: bucuresti
ADRIA wrote:
draga mermaid , aici eu nu am vorbit de matrita psihoenergoinformativa, ci pur si simplu de numarul de destin care se obtine adunand toate cifrele zilei de nastere, in cazul lui mee:

7+8+1+9+7+1=33
Atata vreme cat omul respecta cerintele numarului de destin el va fi fericit, cu cat se indeparteaza de la calea lui , viata lui va fi tare nefericita si plina de greseli.



scuze adria , atunci :D . doar am presupus. Dar in cazul ei numarul de destin nu s-ar reduce de la 33 la 6 ?



_________________
Ignis Natura Renovatur Integra
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Jun 05, 2007 5:57 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Revin la Numerele Maestre pentru a spune ca atunci cand adunam cifrele din data de nastere si obtinem un asemenea numar , el nu se reduce; aceste Numere Maestre confera persoanei care il are la destin sau la numele total insusiri speciale. Oamenii care au aceste Numere Maestre la destin sau la nume stiu ca in viata lor exista o extraordinara cantitate de energie nervoasa; unii o pot canaliza spre proiecte constructive, benefice pentru mai multi oameni, altii pot folosi partea negativa a enegiei acestor numere ( se stie ca orice numar contine atat energie pozitiva cat si negativa) fara sa-si dea seama de ceea ce pot face, de intregul lor potential, iar altii pot folosi partea distructiva a acestei imense energii putand provoca mult rau atat lor cat si celor din jur.
O mare parte din acesti oameni actioneaza si-si duc viata dupa radacina cifrelor( in cazul nostru 33=3+3=6), avand insa potentialul pentru realizari deosebite.
Acesti oameni au carisma , un farmec deosebit si in acelasi timp misterios care ii scoate in evidenta din mijlocul multimii .
Pur si simplu exista in mine o atractie speciala pentru acesti oameni care au aceste Numere Maestre ; poate din cauza faptului ca vibratia numelui meu total este 11 , iar de-a lungul vietii nu am fost tentata niciodata sa-mi schimb acest nume.

mee, imi pare bine ca ai pomenit de voce; o parte din oamenii cu numarul la destin 33 au o voce stridenta, se poate sa fie chiar neplacuta, dar iubesc foarte mult muzica , face parte din ei; asta ti-o spun tot din studiile facute de mine.
In acelasi timp acesti oameni pot deveni chiar " sclavul celorlalti" , dar in acest fel ei folosesc energia negativa a vibratiei inalte a lui 33.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Jun 05, 2007 7:08 pm 
User avatar

Joined: Thu Nov 17, 2005 12:59 pm
Posts: 357
Location: bucuresti
foarte interesant. In sfarsit am intzeles. Eu gasisem ceva prin numerologie (cred ca in Basarab chiar) ca numai 11 si 22 nu se reduc. Nu stiam despre numerele maestre :oops: :roll:



_________________
Ignis Natura Renovatur Integra
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Jun 05, 2007 10:05 pm 

Joined: Sat Jan 21, 2006 10:21 pm
Posts: 296
Frumos material, Adria,poti sa ne spui si unde se gaseste,caci in cartea lui A.Basarab ,numerele Maestre sunt pomenite doar.M-ar interesa si nr.11.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Jun 06, 2007 10:02 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Aries,., multe despre aceste Numere Maestre am citit in cartile de numerologie a lui Shirley Lawrence : In spatele numerologiei, Stiinta secreta a numerologiei.

Acum sa-ti spun despre Numarul Maestru "11"- Maestru mistic

Este o vibratie puternica, care aduce folosirea fortei creative si visuri marete. Oamenii cu "11" sunt inventivi, intuitivi, atrasi de cele spirituale, religioase, oculte; acesti oameni sunt inconjurati de o anumita lumina care ii deosebeste din multime. Sunt veniti aici, pe pamant pentru a-i indemna pe ceilalti sa-si valorifice la maximum potentialul. Au in ei un stil propriu de a-i motiva pe oameni sa faca totul mai bine si ei isi indreapta privirea spre oamenii cu 11 pentru a primi incurajari si a le fi deschizator de drumuri deoarece in ochii lui "11" exista acea scanteie de intelepciune si stiu sa rosteasca cuvintele potrivite la momentul potrivit. Atrasi de noutati din stiinta sau religie, acesti oameni iubesc pacea si armonia in jurul lor. Intuitia si creativitatea puternica ii indeamna pe acesti oameni sa invete tot ce pot, au un temperament artistic si muzical. Adesea , gasirea unui partener care sa se conformeze standardelor inalte ale acestor oameni poate fi foarte dificila.
Deosebirea dintre 2 si 11 este faptul ca 11 prefera sa se ridice pe cele doua picioare ale sale si sa preia conducerea, in loc sa se subordoneze de bunavoie si cu modestie asa cum o face un 2.
Acest numar de sus ( cu semnificatia ceresc, in plan spiritual) aduce o gandire inspirata , iar acesti oameni pot sa se amestece usor printre ceilalti , nefacand totusi parte din aceeasi lume; au acel farmec misterios care ii scoate in evidenta din mijlocul multimii si isi gasesc cu usurinta discipoli.
" 11" este cunoscut drept Maestru mistic- trimis al lui Dumnezeu si invatator al oamenilor , pentru ca 11 , prin natura lui , cauta sa patrunda misterele vietii. Iisus a fost un astfel de maestru , avand totalul numelui 11; el a dorit sa aduca in lume lumina. Toti cei cu 11 simt nevoia ca muzica sa faca parte din viata lor, se straduiesc sa atinga perfectiunea si vor studia mult in acest sens. Nu se simt impliniti daca nu pot sa daruiasca lumii ceva. Pe de alta parte , sunt dezamagiti cam repede de oamenii din jurul lor, pentru ca ei asteapta aceeasi perfectiune. Daca oamenii cu 11 sunt pe calea cea buna si au succes, atunci negura confuziei va fi inlocuita de lumina intelegerii, 11 va reflecta acea lumina si va radia ceva special , apare o stralucire deosebita. Celor cu 11 negativ le lipseste latura pragmatica pentru ca nu sunt pe lungimea de unda a chestiunilor materiale. Radacina lui 11 este 2 , deci aceste persoane trebuie sa invete sa aleaga intre bine si rau- cele doua extremitati ale vibratiei.
Partea distructiva a lui 11 apare atunci cand acestia doresc sa conduca si sa-si inrobeasca semenii( Hitler)


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Jul 03, 2007 12:46 am 

Joined: Sat Feb 11, 2006 3:07 am
Posts: 67
scuze pentru absenta ,dar am o scuza buna - mi-am gasit un nou job ! sper sa fie ceea ce-mi trebuia :D .

multumesc inca o data Adria , cred ca ai ramas totusi cu nr. 5 neelucidat :lol: m-ai facut tare curioasa , te rog sa continui ...

si ... raman in continuare in asteptare cu problemele principale deschise in topic- situatia nu s-a schimbat prea mult - tot mai sper , poate tu Gheorghita cand vei avea timp ma vei lumina ...

multumesc si va urez tuturor o vara minunata !


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Jul 03, 2007 10:17 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Cand numarul 5 apare la destin, acest om trebuie sa invete sa-si controleze permanenta tendinta spre schimbare , spre varietate ; in tinerete ii ingrijoreaza pe cei din jur din cauza comportamentului lui imprevizibil si a incapacitatii de a fi stabil. Are nevoie tot timpul de ceva incitant la orizont, are nevoie de o cariera ce presupune variatiune si cat mai multe provocari. Independent si in acelasi timp activ, nu poate tolera sa fie ingradit ca timp si nici ca responsabilitati; are un dezgust total fata de tot ce presupune rutina, in acelasi timp vrea sa stie tot ce se petrece in jurul lui. Energia lui 5 da dragoste pentru calatorii, inclinatie spre a invata limbi straine, o mare adaptabilitate si sa experimenteze tot ceea ce poate oferi viata. Are o atitudine tinerească şi incitantă în faţa vieţii. Acest număr pune accent pe latura fizică a vieţii şi de aceea se simte atras de situaţiile competitive. Lucrează bine în condiţii de stres, nu are spirit de echipă, dar ascunde acest lucru de ceilalţi. Se bucură de popularitate atât în rândul bărbaţilor, cât şi al femeilor şi poate comunica uşor cu orice fel de oameni. Poate fi un afacerist stralucit, este iute la minte şi in acelasi timp convingator, vesnic in cautarea unei căi mai rapide de rezolvare a problemelor.Partea negativa a lui 5 aduce multa indulgenta cu el insusi si nu prea are rabdare. Din cauza ca 5 este plasat la mijloc intre 1 si 9 , de multe ori omul guvernat de 5 este nervos, nehotarat, chiar agresiv mai ales cand este pus sa aleaga intre doua lucruri. Ii displac situatiile unde apar compromisuri, se teme de examene , de fapt are o repulsie fata de orice fel de testare. Tinde in acelasi timp inainte , dar tot timpul priveste inapoi, fiind puternic influentat de trecut mai ales daca in trecut s-a intamplat ceva nu prea frumos.
Cifra 5 este cifra care ne arata pe omul schimbator, instabil, iubitor de risc si aventuri, atras de tot si de toate nu se opreste la cele atinse ci permanent vrea ceva nou, are si tendinta de a denatura unele lucruri.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Aug 21, 2007 10:55 pm 

Joined: Sat Feb 11, 2006 3:07 am
Posts: 67
bine v-am regasit ! am lipsit pentru ca intre timp planetele in tranzit si-au facut treaba : mi-am schimbat jobul . adica am abandonat slujba la stat - sigura si linistita si m-am angajat la o banca , la ora aceasta ma ustura talpile de atata stat in picioare . Habar n-am daca am procedat bine sau nu , prietenii zic ca da , eu una ma simt foarte obosita si coplesita de atata noutate desi debutul este promitator , .. in sfarsit , nu chiar acesta ar fi subiectul principal ,

ci speram ca tu Gheorghita sa arunci o privire ,doua , cand ai vreme, pe hartile cu pricina .... stiu ca sunt trei in unu ...:roll: [/size], pentru ca in continuare am impresia ca acolo sunt niste subtilitati importante pentru mine.... te rooog .


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: inca mai sper....
PostPosted: Mon Sep 17, 2007 1:18 pm 

Joined: Sat Feb 11, 2006 3:07 am
Posts: 67
ca atunci cand vei avea timp vei raspunde rugamintii mele, Gheorghita sau "colegii" de pe acest forum care cred ca mai pot adauga ceva ... ...

pe langa toate celelalte chestiuni legate de personalitatea sotului meu , ma mai framanta o problema legata de ( in) fertilitatea masculina .... exista ceva de natura karmica sau vreun aspect de natura medicala care sa induca un asemenea blocaj legat de procreere ?


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 22 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group