It is currently Thu Mar 28, 2024 10:02 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 2 posts ] 
Author Message
 Post subject: fratele meu ..va rog ajutati-ma sa stiu mai multe
PostPosted: Sat May 12, 2007 12:00 am 

Joined: Thu Apr 12, 2007 9:33 pm
Posts: 13
fratele meu este o catastrofa care reuseste prin actiunile lui sa distruga toata familia ..nu stiu ce ii va aduce viitotul dar as vrea sa stiu mai multe despre el .ciudat este ca este nascut pe 23 iulie 1981 la ora 18.00 si toate persoanele pe care le-am cunoscut si sunt nascute pe data asta sunt aproximativ ca el cu toate ca anul nasterii difera .va rog mult ajutati-ma sa stiu


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: fratele meu ..va rog ajutati-ma sa stiu mai multe
PostPosted: Sun Aug 19, 2007 12:54 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Image

Da, fratele este, asa cum spui, un om dificil, agresiv, arogant cu un evident aer de superioritate, cam flusturatic si complexat.
Barbat fiind cu Luna in Berbec si Marte in Rac, ma gandesc cu compasiune la cei din jurul lui care indraznesc sa-l contrazica sau sa puna la indoiala calitatile sale masculine. Este complicat sa traiesti cu un asa om, iar prieteniile lui au o umbra evidenta de tristete.
Dincolo de aceste defecte, care il fac o pacoste pentru cei din jur, fratele tau este un tip destept, cu o memotie foarte buna si cu un simt special al oamenilor, al persoanelor. Este curajos si descurcaret si are un adevarat talent in a aduna in jurul lui tot felul de personaje. Combinatia Leu - Asc Sagetator este o combinatie vulcanica, dominatoare, dificil de controlat si imposibil de dominat printr-o forta exterioara. Probabil ca ai inteles deja ca el este tipul de persoana care nu suporta dominarea din partea nimanui si ca reactioneaza imediat si violent numai cand i se pare ca se actioneaza asa asupra lui, dar sa se mai si intervina.
Este insa un tip inzestrat cu capacitati de lider, capabil sa-si construiasca relatii durabile, dar incapabil de fidelitate. Nu este un om de cuvant. Hm, si asta cred ca este cea mai mare slabiciune a lui pentru ca de la incapacitatea de a-si tine cuvantul dat vine ironia lui, sarcasamul mai bine zis pe fondul unei dependente afective permanente. Desi pare un tip rational si prin asta puternic si imbatabil, el are o structura eminamente emotionala. Este ca un soare care trece prin transformari permanente si cand crezi ca totul este bine si frumos el explodeaza din nou, aparent fara niciun motiv.
Luna pe casa IV si pozitia ei cu PLutin din X este semn de agresivitate fizica, de duritate fata de femei, de inclinatie spre misogenism (acolo este si Junon) si femeia care ii va sta alaturi sau, ma rog, persoana care ii va sta alaturi, indiferent de natura relatiilor sale, ca avea zile grele.
Daca este sa iau in considerare planetele retrograde, axa dragonului, chiron si MC ma incearca un sentiment de admiratie pentru fratele tau pentru ca este un spirit puternic, care minte dar nu se amestec in minciune, este dur dar nu distrugator, arogant dar nu insensibil, inclinat spre o cercetare interiora secreta si atenta, chinuitoare si solitara. Viata lui interioara nu este nici pe departe cum este cea pe care o arata la exterioar si nici nu trebuie judecat dupa ceea ce se vede la el. Este genul de om care isi va gasi calea de reusita in viata, in stilul sau aparent uzurpator, greu de suportat. Cu el nu te poti intelege si nicio regula nu pare sa stea in picioare, doar sa-l accepti asa cum este si sa ai puterea sa-l iubesti pentru ca poti sa-i vezi sufletul bun pe care il are.
Poate sa-si pastreze sufletul intact cu tot comportamentul sau si asta este de admirat. Nu poti sa-l schimbi, ci doar sa-l rogi sa te invete sa-l iubesti asa cum este.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 2 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group