It is currently Fri Apr 19, 2024 3:45 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 2 posts ] 
Author Message
 Post subject: Gheorghita te rog....
PostPosted: Tue Jun 19, 2007 12:01 pm 

Joined: Fri May 11, 2007 8:37 am
Posts: 13
Gheorghita,te rog ajuta-ma sa inteleg unele lucruri ,s-au poate sa reusesc sa i-au deciziile corecte(pe cat se poate).Anul tracut mai exact in 5.05.mi-am dat demisia din serviciul in care am lucrat 10 ani de zile si unde eram foarte bine platita ,pentru niste himere care imi schimbau titulatura si un salar de tri ori mai mic.Acel post nu am reusit sa il ocup iar dupa trei luni am reusit sa ma angajez in alta parte (tot cu un salar de trei orim mai mic decat cel initial).La ora actuala salariul meu este blocat de banca pentru ca nu am reusit sa-mi mai achit la timp creditele pe care le aveam.Singura mea solutie la ora aceasta este sa plec in Italia la munca(am si stabilit ceva in acest sens prin niste prieteni).In decurs de 4 ani de zile asta este a treia mea tentativa de a pleca dincolo la munca si-mi doresc sa se materializeze de data aceasta.Dorinta mea este de a ramane acolo si de a-mi duce si copiii,mai putin sotul care nu vrea sa o i-a din nou de la capat.Pentru Italia am simtit ceva deosebit inca din copilarie ,pe vremea cand tatal meu avea relatii cu italienii.Am stat si m-am gandit in fel si chip :anul trecut saturn m-a determinat sa i-au aceasta decizie de a-mi parasi vechiul loc de munca pentru a-mi petrece mai mult timp cu copiii(timp pe care nu-l mai aveam)iar acum sunt prinsa in aceasta situatie financiara din care nu pot iesi si daca nu asi fi renuntat la servici ce alta constringere asi fi suferit?Sau saturn m-a adus in aceasta situatie pentru a ma determina sa plec dincolo?nu vad care este calea corecta de urmat.Pe de o parte am reusit sa nu ma mai las influentata de astre ,am reusit sa-mi controlez emotiile si starile ,dar nu stiu cum si cand sa ascult de ele.Unde este mana destinului unde, este liberul arbitru?Te rog sa-mi spui daca asi avea sorti de izbanda daca asi pleca dincolo?Am uitat sa-ti spun ca tot anul trecut m-am inscris si la fac.de turism unde a doua sesiune nu am putut sa o sustin pentru ca nu m-am putut gandi la invatat din cauza problemelor financiare.Datele mele de nastere sunt 03.03.1971 in Hunedoara ora 8:20a.Stiu ca stai foarte rau cu timpul liber ,dar te rog cat poti din el sa te ocupi si de mine .Iti multumesc din suflet.Dana


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Gheorghita te rog....
PostPosted: Wed Jul 25, 2007 1:25 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Da, vei avea sorti de izbanda daca pleci, insa ceva se va intampla cu situatia ta maritala. Acolo exista o leziune si chiar dorinta de a pleca se integreaza in directiile indicate de leziunile vietii tale de familie.
Plecarea ta vine din dorinta de a avea tu control, nu doar de a scapa, oricum ar fi, de griji, iar acolo succesul va veni din prospectarea noului, dintr-o prietenie stranie cu o persoana cu care iti este predestinat sa te intalnesti.
Viata ta interioara va fi insa trista si incerta, echilibrul il vei putea obtine muncind din greu si acumuland prin adunarea castigurilor mici.
Dar pe tema orara pe care am ridicat-o pt tine Mercur se afla in Rac in casa IX si iti este cam teama sa pleci. Iti trebuie o motivatie, o disputa, poate chiar o cearta care sa te impulsioneze pentru a demonstra ca poti face si asta.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 2 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group