It is currently Fri Mar 29, 2024 10:03 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 22 posts ] 
Author Message
 Post subject: As dori si eu astrograma daca se poate....
PostPosted: Tue Jul 10, 2007 7:03 pm 

Joined: Mon Jul 09, 2007 2:27 pm
Posts: 12
14.07.1978 la 16:20, Bucuresti
Va multumesc mult


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Jul 14, 2007 9:47 am 

Joined: Mon Jul 09, 2007 2:27 pm
Posts: 12
se pare ca nu am noroc de o astrograma....stiam ca sant ghinionista dar asta e mergem ininte ....e prima oara cand scriu pe un forum , poate ca nu am fost eu prea explicita sau nu am strigat ajutor ...nu mai conteaza o zi buna tututor :)


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Jul 14, 2007 11:44 am 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Image

Esti rac cu ascendentul in sagetator,


Last edited by ADRIA on Sat Jul 14, 2007 11:58 am, edited 2 times in total.

Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Jul 14, 2007 11:44 am 

Joined: Mon Jul 09, 2007 2:27 pm
Posts: 12
multumesc mult Adria


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Jul 14, 2007 11:46 am 

Joined: Mon Jul 09, 2007 2:27 pm
Posts: 12
As mai avea o intrebare ascendentul meu e sagetator sau scorpion am inteles ca sant la limita :?:


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Jul 14, 2007 11:57 am 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Ai ascendentul in sagetator, cred ca esti destul de energica, dinamica, activa chiar curajoasa. Entuziasmata, vrei sa faci mai mult dacat trebuie. Esti inclinata spre studiu, iti plac lecturile, atrasa de filozofie, religie, cauze umanitare. Ai un simt inalt al corectitudinii, profund devotata familiei.
Ascendentul in sagetator arata ca vrei sa faci servicii oamenilor, sa-i ajuti, iti oferi inima cu o prea mare usurinta.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Jul 14, 2007 12:04 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
La multi ani, multa fericire sa ai, si cred ca nimic nu-i intamplator in lumea asta.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Jul 14, 2007 12:07 pm 

Joined: Mon Jul 09, 2007 2:27 pm
Posts: 12
Multumesc mult pt urarii...
Deci Sagetator sant .....multumesc mult si pt astrograma....


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Jul 14, 2007 2:07 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
ceea ce este interesant in harta ta natala este lipsa aspectului de opozitie intre doua planete, ai tendinta de a trai mai repliata in tine, te bazezi doar pe tine in rezolvarea problemelor. Ai dificultati in a alege, a stabili relatii, a comunica , a colabora, a face compromisuri. Viziunea despre tine, despre relatiile tale poate fi adesea destul de simplista. Un alt aspect al lipsei opozitiei poate desemna o karma pozitiva in sensul ca tu ti-ai rezolvat cea mai mare parte a problemelor interpersonale in vietile precedente.

Ai marea majoritate a planetelor deasupra orizontului care-ti dau dorinta de a straluci, de a te ridica deasupra conditiei sociale de baza.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Jul 14, 2007 10:55 pm 

Joined: Mon Jul 09, 2007 2:27 pm
Posts: 12
As mai vrea un sfat de la tine daca se poate in tot ce ai vazut la mine in astrograma daca se poate....
Si inca o data multe multumiri :)


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Jul 18, 2007 5:51 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
ce te-ar interesa pe tine despre harta ta natala, ce ai vrea sa stii..........

cu Neptun retrograd in Sagetator in casa I , esti dotata cu perceptii fine si ai capacitati spirituale deosebite pe care ar trebui sa le folosesti si sa ajuti intr-un mod altruist pe oameni. Se poate spune ca esti puternic atrasa de fenomenul religios, poti primi mesaje in stare de vis si esti dotata cu capacitati premonitorii. In viata anterioara ai folosit intr-un mod nu tocmai corect aceste informatii spirituale, acum in aceasta viata trebuie sa lucrezi cu tine, sa-ti dezvolti cunoasterea spirituala pentru a putea interpreta si transmite corect aceste informatii.
Acest Neptun al tau face un careu cu Marte, de fapt acest aspect are strict legatura cu tine, arata o problema , o provocare care trebuie acceptata in vederea rezolvarii. Acest schimb energetic intre cele doua planete stimuleaza fantastic de mult imaginatia, iti da ambitie, aspiratii inalte, dar poti sa te si auto-amagesti si asta destul de usor. Pentru tine viata obisnuita este de multe ori prea banala, si vei cauta acele experiente care raspund la apelul tau romantic si idealist. Datorita acestor cautari de multe ori poti fi atrasa in relatii pe care daca ai sta sa reflectezi mai bine nu ti le doresti cu adevarat, uneori poti sta intr-o relatie doar din mila alteori pentru a-ti demonstra tie ceva, alteori din teama. Este necesar sa-ti clarifici destul de bine ceea ce vrei, sa inveti sa-ti rezolvi afacerile neterminate in planul emotional, sa intelegi ca nu trebuie sa te complaci in orice fel de relatie, daca vei face asta iti vei obtine acea pace interioara de care ai nevoie


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Jul 19, 2007 7:54 am 

Joined: Mon Jul 09, 2007 2:27 pm
Posts: 12
tot ce ai zis mai jos e adevarat dar te-am lasat pe tine sa-mi zici ca daca ziceam eu ma duceai direct la nebuni ....acum intrebarea mea e cum pot sa reusesc sa-mi dezvolt aceste capacitati si sa pot ajuta oameni ...poate nu ma exprim bine ....


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Jul 19, 2007 6:35 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Voi continua sa-ti scriu despre Neptun care face un frumos trigon cu Mercur, iar prin acest aspect , schimbul de energii intre cele doua planete iti da o minte exceptional de sensibila, intuitiva, poate chiar vizionara. Ganduri inspirate, poate chiar talent artistic si nu in ultimul rand talentul subtil de a putea sa-i manipulezi pe altii, dar poti fi si foarte sensibila la culori , muzica, adevaruri mistice. Ti se poate intampla sa fii receptiva la unele informatii si viziuni ce nu pot fi explicate intr-un mod cat de cat rational, si care in acelasi timp nu pot fi exprimate prin cuvinte,. Acest lucru se intampla tocmai acestui aspect in care Neptun deschide mintea in fata subtilului, care se exprima mai mult prin imagini, simboluri si mai putin prin cuvinte . Poti foarte bine sa cunosti intuitiv dorintele, motivatiile oamenilor din jurul tau, iar aceasta cunoastere intuitiva iti permite sa stii de fapt intentiile celor cu care ai legatura. Pur si simplu ai talentul de a citi un om exact cum ai citi o carte si de multe ori pastrezi doar pentru tine acestre perceptii.Acest talent al tau este destul de puternic deoarece este inca o data pus in evidenta de sextilul dintre Neptun si Pluto, deci foloseste-l.
Avand o rezonanta atat de puternica cu Neptun, in primul rand el fiind in casa I, apoi datorita aspectelor , este necesar sa-ti descoperi si sa-ti cultivi un ideal particular, un program de auto-dezvoltare sau o cale spirituala.
Nodul Nord - lectia de viata in Fecioara chiar pe ultimul grad .
Nodul Sud indica punctul în care sunt concentrate energiile karmice din trecerile anterioare prin lumea materiala, aceste energii fiind redistribuite în prezenta existenta spre directia si sub forma indicata de Nodul Nord Lunar.
Ai suferit mult în vietile anterioare, visele tale si azi, deseori iti reevoca vechile temeri si spaime. Cu greu te poti elibera de închipuirea ca si în prezent te poate paste o primejdie. Probabil ca în anturajul tau ai vazut multa suferinta, ceea ce ti-a facut compatimitoare. Ti-ai dezvoltat în tine în mod instinctiv o dorinta de a-i ajuta pe cei cu greutati. Din cauza lipsei capacitatilor practice, în vietile anterioare nu erai în stare de a-i ajuta pe altii. Te puteai identifica pâna la modul absolut cu problemele celorlalti si sufereai impreuna cu ei. În situatiile dificile iti pierdeai luciditatea judecatii si nu erai în stare de a actiona. In prezent te-ai incarnat cu telul de a deveni capabila de a da ajutor practic si folositor. Misiunea ta cea mai importanta este de a-ti subordona sentimentele judecatii lucide. Si azi se întâmpla deseori sa preiei problemele anturajului, fara sa incerci sa vezi clar cauzele problemei. Faptul ca nu cunosteai bine oamenii iti provoca probleme si în vietile anterioare, de multe ori ei se foloseau de credulitatea ta. Numai dupa ce ai fost înselata de mai multe ori ai reusit sa descopere dorintele celorlalti si situatiile în care este, într-adevar, nevoie de ajutor. Trebuie sa inveti sa tii cont si de propriile dorinte si sa te aperi de neplaceri. Din pacate, recazi din nou în vechea greseala - este prea încrezatoare, prea bine intentionata. Vei fi nevoita sa mentii o distanta mai mare fata de viata exterioara în avantajul unei vieti mai linistite si mai armonioase. Sa încerce sa priveasca oamenii de la distanta si sa se concentreze asupra propriilor obligatii.Trebuie sa învete a privi critic lucrurile. Ai nevoie de o judecata lucida pentru a da ajutor acolo unde este nevoie într-adevar. Una din misiunile din viata, este sa te faci utila în viata altora, sa-ti aleagi cu precautie acea activitate care te va ajuta în acest sens. Este posibil ca o parte din viata, sa ti-o petreci ocupat cu îngrijirea bolnavilor, sau sa ajuti pe cineva sa iasa dintr-o situatie dificila. Cariera de medic sau de psiholog este corespunzatoare


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Jul 20, 2007 12:47 pm 

Joined: Mon Jul 09, 2007 2:27 pm
Posts: 12
Iti multumesc mult pt tot ce faci pt mine.....ai dreptate in tot ceea ce spui....si sant bucuroasa ca am gasit in sfarsit pe cineva care sa ma intelega si sa pot sta de vorba ....si mai ajutat foarte mut in problemele care le am....acum vad altfel lucrurile dar nu stiam de unde am puterea de a sti ce gandesc oameni si plus ma intrebam ca: cu uni din ei vb doar pe messenger deci nu ii cunosteam si se intrebau cum de ii stiu gandurile... si ma intrebam cum de reusesc ....asa e ajut oameni si nu vreau nimic in schimb ...prietenii ma fac ca sant prea buna ....dar nu pot sa vad un om suferind si eu sa nu il pot ajuta asa sant si nu pot schimba....daca mai vezi ceva la mine in astrogram ti-as fi foarte recunoscatoare si daca ai si un sfat sau o parere in tot ceea ce vezi.....inca o data mii de multumirii


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Jul 20, 2007 8:59 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Uranus retrograd in Scorpion iti aduce originalitate, ai nevoie de libertate dar in acelasi timp esti tentata si chiar uneori iti pui in functie acel spirit justitiar de a pedepsi . Chiar este indicat sa incerci sa treci peste acest rol de judecator al celor care gresesc, si sa incerci sa folosesti forta creatoare pe care ti-o da Uranus in Scorpion in exaltare , intr-un mod cat mai constructiv. Personalitatea ta magnetica este puternica dar in general vei plati uneori pentru originalitatea ta, pentru lipsa de masura in relatii, de fapt Uranus in Scorpion si mai ales si retrograd arata ca nu prea esti interesata de acea hartie care chipurile legalizeaza o relatie.
Cu Uranus in casaXII, esti atrasa ca un magnet de tot ceea ce este ascuns, secret. Datorita conjunctie pe care Uranus o face cu Luna ai o reactie destul de rapida si fina in perceptia impresiilor, imaginatia si originalitatea sunt stimulate destul de puternic. Acest aspect fiind in Scorpion-semn de apa te avantajeaza foarte mult in sensul ca-ti da mai multa energie, vointa, acea inflacarare de care ai nevoie pentru a face un lucru anume. Unele conjuncturile vor favoriza pozitia ta in societate, dar in acelasi timp pot aparea si acele conjuncturi dificile care conduc spre diverse experiente domestice, uneori pierderi financiare. Relatiile de familie sunt marcate de originalitate, legaturi neconventionale, apropieri si rupturi bruste, atractie catre persoane divortate.
Tot timpul vrei sa schimbi ceva in viata ta, te plictiseste tot ce este monoton, si ai un puternic impuls de a detine contolul, de fapt iti place tot ce este nou si diferit . Reflexele tale excelente iti vor permite sa reactionezi corect in aproape orice fel de situatie deci iti recomand sa te folosesti de intuitia ta care va aparea intotdeauna la momentul oportun, as face aici o comparatie cu proverbul < prietenul la nevoie se cunoaste> , deci fa-ti din intuitia ta cel mai bun prieten.

Aici voi face o legatura cu numerologia , numarul tau de destin este 1, iar cifra 1 in numerologie este conducatorul , initiatorul , arata ca este necesar sa te bazezi doar pe tine in tot ceea ce faci. Numarul 1 este un numar puternic, plin de forta care adesea nu mai are nevoie de celelalte numere. Capatand incredere in tine , datorita acestei vibratii de la destin vei deveni total independenta, iar cea mai buna cale este o functie de conducere , o afacere proprie, o alta functie care implica suficiente responsabilitati.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Jul 20, 2007 11:13 pm 

Joined: Mon Jul 09, 2007 2:27 pm
Posts: 12
As vrea daca ai putea si cand ai timp daca te poti uita daca am un blocaj astral negativ sau ceva de genu....nu pot iesi dintr-o stare care o am si parca totul ma trage in jos...iar daca e ceva ce tb sa fac....dar eu incerc si merg inainte dar pe unde ma duc sau vreau sa fac ceva de ex interviu am usa inchisa....sper sa ma intelegi ce vreau sa zic...si din cauza asta m-am inchis in mine o periada si vreau sa ies din aceasta stare...inca o data iti multumesc si ma simt datoare


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Jul 21, 2007 10:57 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Casa VI este printre altele si casa muncii, si tu ai aceasta casa in Taur cu inclinatii pentru o munca rabdatoare, inversunata, o munca ce are legatura cu banii. Venus , guvernatorul casei VI, este in Fecioara , iar in acest semn venus este in cadere , nu prea agreaza acest semn atat de calculat si de critic. Aceasta pozitie a lui Venus iti da destule sentimente contrarii dar si un farmec subtil. In casa IX, Venus anunta o posibila casatorie cu partener din strainatate ce poate aduce atat avantaje materiale dar si intelectuale. Permanent esti in contradictie din punct de vedere al aspiratiilor tale si este necesar sa inveti ca de cele mai multe ori graba strica treaba. Venus face o conjunctie cu Saturn.
Saturn este cel care manuieste mana destinului, el intensifica aspiratiile , ambitiile dar si piedicile, frustrarile, nesansa, esecurile. Saturn in Leu este in exil, iar o planeta in exil actioneaza mai favorabil pentru altul decat pentru tine, iar pentru a trece de asta este necesar sa asculti de opinia celuilalt. In Leu , Saturn aduce blocaje, inadaptare, esecuri, melancolie iar orice tentativa de ridicare se va lovi de nenumarate obstacole . Comportamentul tau este strict legat de nevoia de aprobare si de a fi sub lumina reflectoarelor, de fapt manifesti un interes deosebit pentru justificarea in ochii celorlalti si mai putin pentru justificarea in proprii ochi. Aici , Saturn iti vorbeste de nesansa care are direct legatura cu simtul sacrificiului.In casa IX , Saturn releveaza capacitatea ta de a creste in mijlocul celorlalti oameni. Conjunctia dintre Venus si Saturn are asupra ta un effect de retinere, de fapt apare ca o asociere intre pozitivism, veselie si negativism si suferinta morala. Genereaza loialitate, sinceritate dar mai ales frustrari severe .
Casa X sau Mijlocul Cerului , MC este in Fecioara si arata predispozitii pentru contabilitate, prestari de servicii, activitati ce urmaresc precizia, activitati in care se cere sa fii atenta la detaliile cele mai fine. Activitatile tale vor fi indreptate spre progress, stiinta , birocratie . Guvernatorul MC este Mercur in Leu in casa IX induce un spirit stiintific, filozofic, religios, atrasa de calatorii. Poti sa-ti risipesti energiile in mai multe activitati iar aspectul de careu dintre Mercur si Uranus arata ca iti poti compromite talentele prin lipsa de tact, printr-o excentricitate comportamentala si bruschetea care este destul de greu de suportat . In orice imprejurare vei merge contra curentului de opinie, indifferent de consecinte. Tu singura iti pui piedica la sanse sau pur si simplu incurci problemele. Poti cadea in extrema de a fi atat de entuziasmata de propriile idei incat nu mai ai rabdare de a asculta pe cei din jur, iar aceasta nerabdare devine pentru tine un obstacol.
In casa X, casa carierei il ai pe Pluto.
Pluto arata in ce domeniu din viata experimentam dorinte si structuri invechite , care ne creaza suferinta si durere,arata domeniul din viata noastra in care ne confruntam cel mai des cu propria karma. Dar esenta karmei este intalnirea cu sinele, iar din acest punct de vedere , pozitia casei lui Pluto arata acel domeniu in care suntem nevoiti sa ne confruntam cu vechiul nostru sine si cu dorintele noastre din trecut.In cazul tau , Pluto fiind in casa carierei este de la sine inteles ca vor fi probleme in aceasta directie.
Nerabdarea ta fata de orice fel de autoritate , iritarea fata de cei care detin functii datorita dorintei tale de a ocupa chiar tu o asemenea pozitie te va conduce pe un drum ce necesita eforturi de lunga durata , vei optine pana la urma pozitia pe care o doresti doar dupa ce vei revalua adevaratele motive si valori care stau la baza aceste dorinte de marire. Este necesar sa-ti transformi in totalitate atitudinea fata de autoritate , fata de idea de reputatie, sa-ti dezvolti un simt profound al responsabilitatii in raport cu autoritatea existenta
Primul pas in a depasi aceasta problema este sa inveti sa ai incredere , sa inveti ca poti face fata la orice , chiar daca initial acest “ orice “ este dureros.
Casa lui Pluto este acel domeniu din viata in care trebuie sa se produca o regenerare completa, care va transforma incapatanarea, impulsivitatea si violenta intr-o putere de mare intensitate , folosirea vointei in scopul creativitatii, inclusiv folosirea energiei lui Pluto catre canalele vindecarii,iar in cazul tau casa lui Pluto este casa carierei.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Jul 21, 2007 11:42 pm 

Joined: Mon Jul 09, 2007 2:27 pm
Posts: 12
Multumesc mult... nici nu mai stiu ce sa te intreb .....oricum esti o/un dulce....sper sa ma adun si sa merg inainte....iti doresc numai bine in tot ceea ce faci... inca o data multumesc ca mi-ai readus increderea in mine si ca sant pe drumul cel bun...


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Jul 22, 2007 8:22 am 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Uitandu-ma pe tranzitele tale, in aceasta perioada Saturn in Leu va face o conjunctie cu Saturn natal in Leu, de fapt este prima revenire a lui Saturn. Este o perioada foarte importanta pentru tine in sensul ca iti va permite sa te intelegi pe tine si lumea in care traiesti. Te va provoca sa te gandesti mai mult la tine, la ce ai realizat, vei fi premiata pentru consistenta realizarilor sau la polul opus vor aparea piedicile , blocajele, de fapt prima revenire a lui Saturn este perioada care determina o revizuire completa a ideilor si planurilor de viata. Este o perioada de autoanaliza pe care o parcurgi de buna voie sau vei fi silita de imprejurari sa o faci. Viata te obliga la revizuirea trecutului, la abandonarea multor idei , la revederea deciziilor, telurilor. Este perioada insotita de un stres puternic ce poate proveni de la modificarea temperamentului. de la readaptarea psihica sau nervoasa. Tranzitul indica o perioada in care Saturn iti deschide usa pentru o noua viata in care vei fi capabila sa traiesti mult mai eficient daca accepti revizuirea ideilor tale. Saturn obliga intr-un fel sau altul sa-ti corectezi pozitia , profesional, social, emotional, este necesar sa-ti stabilesti limitele mult mai precis.
Personal, la prima revenire a lui Saturn , am avut forta si curajul necesar sa-l am pe baiatul meu chiar daca m-am despartit de tatal lui, a fost o perioada grea in care a trebuit sa-mi reformulez ideea de responsabilitate, de daruire chiar si responsabilitatea vizavi de servici in care a trebuit sa dau trei examene.
In aceasta perioada de revenire a lui Saturn putem pierde sau castiga, dar ceea ce pare un esec se poate dovedi in viitor esential pentru succesul nostru.
Efectul lui Saturn se manifesta ca si cand ai lovi o perna, urmele loviturii raman vizibile mult timp sau pana cand aranjezi perna la loc, asta depinde de fiecare , de cat timp are nevoie pana cand reuseste sa invete , sa consolideze ceea ce trebuie consolidat.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Jul 22, 2007 10:42 am 

Joined: Mon Jul 09, 2007 2:27 pm
Posts: 12
Ai dreptate in ceea ce zici ...asa e ....am pierdut serviciul de 6 luni si in perioada asta parca nu mai gasesc nimic ...m-am inchis in mine si ma gandesc la fel si fel.....pana am ajuns sa iau pastile de calmare :cry: ....dar acum gandesc optimist si incerc sa ies din acest impas sper sa reusesc...am avut timp de gandire foarte mult cum ai zis am fost fortata de inprejurari sa ma gandesc la toate....de aceea te-am intrebat daca am un blocaj ceva ca nimic nu imi mergea bine servici nimic...un prieten nimic...sanatatea stau prost iau medicamente... ca am ajuns sa ma satur sa nu am chiar nimic...dar acum m-am schimbat un pic si merg tot ininte tb sa ies din starea care o am :cry: viata merge inainte nu stau in drum de o piatra ....ma incurajez singura ca daca eu nu o fac ...nimieni nu o face ....inca o data mersi mult si cred ca ai vazut ca nu o duc prea bine dar ma voi ridica si ma rog pt tine sa-ti mearga bine in tot ceea ce faci...


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Jul 22, 2007 12:29 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
In septembrie , Saturn va intra in Fecioara si va face o conjunctie cu Venus natal, iar in aceasta perioada afectivitatea ta va deveni destul de selectiva, iti vei dori o relatie destul de solida care sa fie in acord cu nevoile tale profunde, eliminand din viata ta tot ce nu mai corespunde aspiratiilor tale. Ai nevoie de durabilitate, fidelitate, de cineva pe care sa te poti sprijini, sa poti conta. Comportamentul tau devine mai atasat , mai de incredere. Ar fi indicat sa nu cazi in cealalta extrema in care sa consideri ca nimeni nu este demn de tine deoarece vei avea drept rezultat o senzatie dureroasa de izolare. Acest tranzit poate sa-ti aduca o legatura solida, o regasire a unei iubiri din trecut, un partener mai in varsta decat tine. Atentie insa ca acest tranzit sanctioneaza relatiile instabile sau superficiale, se vrea calitate si durabilitate .
Saturn vine si-ti vorbeste ca acela care stie ce este bun , valabil in viata ta afectiva, iti spune ca este timpul ca sentimentele sa fie pe aceeasi lungime de unda cu intelepciunea.
Oricum pana in septembrie nu-ti recomand sa intri in vreo relatie deoarece de saptamana viitoare Venus intra in miscare retrograda , iar o relatie inceputa acum are mici sanse de a rezista sau de a te face sa te simti bine pe viitor.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Jul 22, 2007 5:52 pm 

Joined: Mon Jul 09, 2007 2:27 pm
Posts: 12
Deci din septembrie incepe sa fie mai bine....asta sper si eu...si cum ai zic nimic nu este intamplator...de te-am gasit pe tine sa-mi mai ridici din moral...si sincera sa fiu nu as mai vrea sa trec prin ce am trecut perioada asta ....si nu doresc la nimeni...multumesc mult pt tot ...dar tb sa fim tari si sa mergem mai departe.....


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 22 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group