It is currently Tue Apr 16, 2024 6:19 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 2 posts ] 
Author Message
 Post subject: va rog.... mult de tot, ajutati-ma cu un raspuns.Multumesc.
PostPosted: Tue Jul 24, 2007 5:27 pm 

Joined: Tue Apr 17, 2007 11:04 am
Posts: 5
Location: Bucuresti
Buna,
nu vreau sa supar pe nimeni, dar va rog ajuta-ma cu un raspuns. Pe data de 15 mai 2007 am postat pentru prima data un mesaj pe un forum de astrologie. Din pacate (pentru mine) nu am primit niciun raspuns. Atasez solicitarea din aceea perioada "Buna ziua, sunt Gina, Taur cu ascendent in Rac (23 aprilie 1975, ora 08.50, Bucuresti.
Imi cer scuze, dar nici nu stiu cu ce sa incep....... am scris, am sters, iar am scris etc. Sunt fascinata de acest site... si sunteti cu totii fenomenali. In fiecare zi il citesc. Recunosc ca am ezitat sa va scriu; sunt constienta de faptul ca sunt persoane care au "probleme" mai mari decat ceea ce vreau eu sa stiu (in acest moment). Am inceput sa citesc despre astrologie din vara anului 2006 (de ce? nu stiu, poate Uranus in casa 5 si in Scorpion). Folosind diferite site-uri, am incercat sa imi deslusesc astrograma natala; cunosc, teoretic, aspectele planetelor si interpretarea lor generica, dar atat. Oricat as incerca nu pot sa le pun "cap la cap", sunt contadictorii... nu am, foarte posibil, sensibilitatea, intuitia, gandirea analitica cu care multi dintre voi sunteti inzestrati. Rugamintea mea, daca nu deranjez foarte mult, este: imi puteti spune ceva despre viata mea sentimentala? de ce ma intereseaza acest aspect? Pentru ca sunt femeie, am 32 ani si ma gandesc ca ar fi timpul sa imi intemeiez o familie, copii. De ce nu am realizat-o pana acum? Poate din cauza lui Venus care este in casa 12 si a lui Uranus retrogrand in casa 5. Doresc sa specific faptul ca, desi Venus este in Gemeni, nu sunt "un fluturas"; din contra..... relatiile mele (doua, ca numar) au fost de lunga durata, dar.... asta e. Imi puteti spune, daca voi avea aceasta familie?Ma scuzati, dar nu stiu sa afisez harta mea natala."
Am tot incercat sa gasesc raspunsul singura, dar fara niciun rezultat. Revin.... va rog, ajutati-ma. Multumesc anticipat. Cu respect, Gina.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Jul 25, 2007 5:34 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Image


Casa VII, casa parteneriatului este in Capricorn, un semn al maturitatii, al unei casatorii la o varsta mai tarzie . In acelasi timp partenerul poate fi mai in varsta . Acest semn aduce pentru tine dorinta durabilitatii, a certitudinii si acea capabilitate care-ti este necesara sa induri destul de multe . Nelinistita , puternic afectata de grija zilei de maine , adesea se poate manifesta dorinta unei casatorii care sa-ti dea acea siguranta de care ai nevoie. Intr-un parteneriat , aceasta pozitie aduce dificultati in domeniul intim, le vei suporta dar nu din dragoste ci doar dintr-un sentiment de loialitate, iar pe termen lung iti poti gasi destul de repede un refugiu chiar in propria singuratate , putem vorbi aici de acea singuratate in doi.
Saturn , guvernatorul casei VII , este in Rac in casa I si arata ca ai nevoie sa te identifici cu partenerul, vei cauta aprobarea lui pentru a capata incredere in tine.
Saturn nu se simte prea bine in Rac, este semnul de exil al lui in care tendinta de a dezvolta laturile negative este destul de mare. Apar blocaje, deceptii , defazaj comportamental. Psihologia acestui semn a lui Saturn este cea a omului de a se crede altfel decat este el in realitate, aduce o dorinte de securitate destul de excesiva, vei adopta solutii de aparare bazate pe ambitii.
Putem vorbi si de o anumita timiditate care te face sa te inchizi in tine, sa te autoexcluzi din lume.


Uranus in casa v aduce uneori legaturi sntimentale destul de complicate iar opozitia lui cu Soarele iti da o natura independenta , actionand de multe ori cu convingerea ca ai dreptul sa faci orice indiferent de responsabilitatea sau datoria asumata . Acest aspect arata ca nu prea iti place rutina, vesnic vrei sa schimbi ceva fie in relatii, fie in munca, etc.
Crezi in ceea ce faci, in dreptul tau de a face aproape orice, esti extrem de sincera , onesta dar cu lipsa de tact si sensibilitate fata de cei din jur.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 2 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group