It is currently Thu Mar 28, 2024 11:31 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 11 posts ] 
Author Message
 Post subject: Adria,iti multumesc frumos. Cu respect, Gina
PostPosted: Thu Jul 26, 2007 10:14 am 

Joined: Tue Apr 17, 2007 11:04 am
Posts: 5
Location: Bucuresti
Buna Adria,
iti multumesc frumos pentru raspuns. Ai foarte mare dreptate: caut stabilitate intr-o relatie, am facut multe compromisuri pentru a mentine relatia (din pacate nu au fost "apreciate"),de cele mai multe ori am cautat aprobarea partenerului pentru a capata increderea in mine. Deasemenea, sunt foarte sincera (nu am obiceiul de a minti; mai bine nu spun nimic, decat sa spun o minciuna). Nu imi place rutina si in fiecare clipa sunt deschisa catre ceva nou, mai bun/mai provocator.
Ma intristeaza faptul ca voi avea parte de "singuratate in doi", in conditiile in care mie imi place sa comunic cu partererul despre orice si sa impart cu el responsabilitatile, bucuriile si greutatile. Vreau sa iubesc si sa fiu iubita; defapt iubesc "iubirea"; nu vreau "singuratate in doi". Sper sa depasesc acesta singuratate.
Multumesc frumos pentru timpul si raspunsul acordat. Multa sanatate.
Cu respect, Gina


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Jul 26, 2007 5:56 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Nu vreau sa ma intelegi gresit, dar de iubire cam toata lumea are parte, acum depinde de fiecare ce doreste de la aceasta iubire, de cum stie sa daruiasca iubirea.
Tu , datorita aspectului de opozitie dintre Neptun si Venus, aspiri catre o iubire ideala, ceea ce te faca pana la urma sa eviti orice fel de angajament. Esti atrasa de o iubire ideala, o visezi pur si simplu , dar trebuie sa fii constienta ca aici pe pamant nu exista asa ceva. Aceasta preocupare emotionala te face sa ai un comportament evaziv fata de partener, de fapt visele tale si in acelasi timp temerile tale te impiedica sa te atasezi cu adevarat de cineva . Ai o inima foarte buna, esti plina de compasiune, problema este ca nu prea stii sa-ti focalizezi iubirea, aici chiar putem da vina pe Neptun. Sentimentele tale sunt prea generale, iubesti pe toata lumea, dar niciodata celalalt nu poate sti ce inseamna el pentru tine , pentru ca tu simti acelasi lucru pentru toata lumea. Datorita bunatatii tale foarte mari si a inimii iubitoare pe care o ai , poti fi de multe ori manipulata, poti intra intr-o relatie fara a discerne prea mult devenind in acest caz chiar tu cea care vei suferi atat emotional cat si fizic.
Pentru a avea o relatie stabila in care te vei implica intens, este necesar ca partenerul tau sa corespunda imaginii romantice pe care ti-ai format-o , ai nevoie de ceva care sa te fascineze.Schimbul de energii dintre aceste doua planete este foarte mare si de aceea talentul artistic, pentru frumos il poti folosi in mod productiv. Dai dovada de o mare sensibilitate estetica si de gusturi rafinate .
Lilith in pesti iti da un talent deosebit in tot ce inseamna intuitie puternica si chiar clarvedere. Aceasta capacitate a ta se poate manifesta in visare treaza, vizualizare, imaginatie , amintirea viselor. Este interesant de stiut ca daca inainta de adormire ceri un vis care sa-ti dea un raspuns , si il vei primi, asta poate insemna ca ai sustinere din partea lui Lilith.
Succes, deci.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Cu respect
PostPosted: Fri Jul 27, 2007 8:52 am 

Joined: Tue Apr 17, 2007 11:04 am
Posts: 5
Location: Bucuresti
Buna Adria,
imi multumesc din toata inima pentru acuratetea interpretarilor tale. Tot ce ai spus este adevarat. Sper sa am mai mult noroc si sa invat sa recunosc care este persoana care merita atentia mea.
Cu respect,Gina.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Jul 27, 2007 9:39 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Ai lectia de viata in Sagetator in casa a v-a. Lectia de viata sau Nodul Nord ne arata directia spre care este necesar sa ne indreptam eforturile in prezent pentru a depasi greselile karmice si a evolua.
Cu Nodul Nord in Sagetator, iti pastrezi si in aceasta viata mintea agera si luciditatea pe care ti le-ai dezvoltat in viata anterioara.
Probleme ai avut cand a trebuit sa alegi, sa te decizi asupra unei solutii , iar in aceste situatii au intervenit altii luand decizii pentru tine. Vii in aceasta viata cu o capacitate de a intelege rapid si usor , cu o curiozitate foarte mare sa descoperi tot ce este nou. In viata anterioara ai avut probleme in alegerea unui partener, si asta se datora faptului ca-l alegeai din curiozitate dar ii si gaseai cate o greseala la fiecare pas si totul se destrama. Acum in aceasta viata repeti aceeasi greseala, trebuie sa inveti sa te impui si sa nu mai depinzi de altii, iar solutia o vei gasi numai printr-o relatie sentimentala. Ai nevoie si de o munca profunda intr-un anumit domeniu, tu fiind tentata sa te apuci de mai multe lucruri. Te poti realiza daca vei avea un ideal clar. Poti obtine mult ajutor din studiul literaturii spirituale si din calatorii.
Nodul Nord fiind in casa v indica probleme in relatii, in sensul ca se profita de bunatatea ta, de generozitatea ta. Chiar este necesar sa fii foarte atenta in alegerea prietenilor, daca nu , vei avea de pierdut foarte mult. Trebuie sa te bazazi pe munca ta, sa faci ceva important prin capacitatile proprii, sa eviti epeculatiile de orice fel. Este benefica pentru tine munca ce are legatura cu copii deoarece ai talent pedagogic.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Sincer, sunt "bulversata" de cat adevarat este
PostPosted: Mon Jul 30, 2007 2:28 pm 

Joined: Tue Apr 17, 2007 11:04 am
Posts: 5
Location: Bucuresti
Buna Adria,
trebuie sa recunosc ca, si de data aceasta, ai foarte mare dreptate.
Cat priveste profesia, am fost de la vanzator intr-o florarie (pe perioada facultatii), apoi am lucrat intr-o agentie de securitate economico-financiara, apoi am fost consilier juridic la o agentie imobiliara si acum lucrez in vanzari (la o firma de produse cosmetice), dar ma atage si domeniul resurselor umane. De curand am urmat un curs de perfectionare in domeniul relatiilor de munca (in acest moment imi caut si un job in acest domeniu). Imi place foarte mult sa lucrez cu publicul si incerc pe cat posibilul sa le acord o consiliere potrivita.
Copii..... mda, cred ca acum inteleg de ce copii prietenilor "trageau"la mine. Daca cunosteam din timp acest aspect, sunt sigura ca acum lucram cu ei (si bineinteles, aveam mai multe satisfactii). Sper sa ma ajute bunul Dumnezeu sa am cel putin unul al meu, desi imi este destul de greu cu Uranul in casa 5 (si mai ales ca am totusi o varsta). Am observat ca nici Luna nu face niciun aspect cu vreo planeta (am inteles ca numarul de copii este indicat si de numarul de aspecte pe care le face Luna).
Cat priveste partenerul...... si aici este o problema: acum "suflu si in iaurt"; nu cred ca prea curand ma voi implica intr-o alta relatie. Sunt (inca)in perioada de vindecare. Desi a trecut mai mult de un an de la despartire, inca ma doare. Cred ca este de vina si Venus din casa 12 (sacrificiul iubirii imposibile). Speranta moare ultima.....
Multumesc frumos pentru raspunsuri si, mai ales, pentru incurajarile care emana din fiecare mesaj pe care mi-l trimiti.
Cu stima, Gina.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Jul 30, 2007 9:08 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Cred ca faci foarte bine ca te indrepti spre domeniul relatiilor si resurselor umane, deoarece sextilul dintre Venus si Jupiter este excelent pentru orientarea ta spre acest domeniu, spre reusita in acest domeniu . Acest aspect iti ofera popularitate, succes monden, sustine asocierile si poti face bani.
Pot spune ca datorita acestui aspect apare convingerea in tine ca sentimentele au nevoie de o ordine legala, iti doresti casnicia care uneste dragostea cu legea, asigura protectia ta la accidente, iar atunci cand vei face acest pas fii convinsa ca vei fi protejata si ajutata.

Ai casa V, casa copiilor in Balanta, vei fi foarte tandra si iubitoare cu copii tai, chiar este posibila o casatorie din dragoste provocata de aparitia unui copil.
Luna este planeta fecunditatii, si in harta ta natala face un sextil cu Nodul Nord, ce favorizeaza imaginatia, familia ta.
Ca trebuie sau nu sa ai copii, nu poate fi stabilit cu exactitate doar sa analizam harta ta, nu depinde doar de tine sa ai copii, mai este necesara si harta celuilalt pentru a putea fi comparate cele doua teme in perspectiva si a trage concluziile. Sfatul meu este sa nu te grabesti sa-ti spui ca nu poti avea copii, ba din cauza lunii, ba din cauza varstei, esti tanara si poti sa ai copii, asa trebuie sa gandesti.................................

In harta ta natala ai Saturn in Rac conjunct cu Sirius care este cea mai stralucitoare stea de pe cer si se spune ca daruieste o inima plina de credinta si caritate dar si multe pasiuni.
Sirius este Soarele Soarelui şi Soarele se învârte în jurul lui Sirius aşa cum Pământul se învârte în jurul Soarelui. Într-o astrogramă Soarele reprezintă printre altele egoul, centrul identităţii personale şi putem considera că Sirius reprezintă supraegoul;
Sirius in conjunctie cu Saturn da o natura ferma, diplomata, justa, perseverenta, poziţie înaltă cu ajutorul prietenilor, favorabil căsniciei; cadouri şi moşteniri.
Am si eu o intrebare , ti-e frica de caini , de intuneric.............., nu pot scrie semnul intrebarii deoarece este stricata tasta respectiva......................


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: catei, caini.... mda sunt o problema
PostPosted: Tue Jul 31, 2007 10:03 am 

Joined: Tue Apr 17, 2007 11:04 am
Posts: 5
Location: Bucuresti
Buna Adria,
Apreciez foarte mult indemnul tau de a fi mai optimista, dar trebuie sa tin cont si de faptul ca astrologia natala predispune. Nu cred ca, numai Luna neaspectata este de vina....mai este si Soarele si Jupiter in casa 11 +Mercur in Pesti;am inteles ca si in aceste cazuri sunt ceva probleme vis-a-vis de copii.
Cat priveste intunericul, da imi este destul de teama, dar nu se compara cu frica pe care o am atunci cand intalnesc un caine/ mai multi. Pur si simplu, am fiori...transpiratie rece pe sira spinarii.Indiferent de marimea lui......mie imi este teama.
Foarte interesant ce ai spus despre Sirius. Este adevarat... nu sunt o cunoscatoare (de fapt incerc pe cat posibilul sa invat cat de cat), dar ma bucur ca am mai invatat ceva. Sincera sa fiu....m-ar ajuta o mostenire, dar, din pacate sau din fericire provin dintr-o famile modesta, dar foarte unita; imi ador parintii, cred ca sunt cei mai buni, cei mai minunati parinti din tot universul asta. Sper sa ma bucur de prezenta lor cat mai mult posibil;sunt o binecuvantare pentru mine.
Deasemenea, ar fi foarte bine daca conjunctia lui Saturn cu Sirius mi-ar da aceea natura ferma (sa pot spune si Nu, atunci cand nu imi convine ceva) si diplomatia (care mie imi lipseste cu desavarsire); daca as putea sa spun ceea ce vrea celalalt sa auda, poate as fi mai "populara". Cat priveste perseverenta...o am ,dar de cele mai multe ori perseverez in a comite aceeasi greseala, dar in moduri diferite.
Ceea ce ma "bulverseaza"este ca astrologia este o stiinta exacta. Din tot ce mi-a spus.....totul a fost adevarat; nu am avut nici cea mai mica"sansa" sa te contazic. Parca as fi o carte deschisa, desi nu ma cunosti decat din astrograma.
Cu mult respect,Gina.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Aug 19, 2007 1:59 pm 

Joined: Tue Apr 24, 2007 2:35 pm
Posts: 16
Location: Galati
ANGELICA 17.09.1976
Harta cerului la nastere. Pozitia planetelor, axele principale ale cerului, casele astrologice
NASCUT IN ZODIA FECIOARA CU ASCENDENT IN LEU, DESCENDENT IN VARSATOR, MIJLOCUL CERULUI IN BERBEC SI FUNDUL CERULUI IN BALANTA. Pozitia planetelor in zodii la nastere: SOARE IN FECIOARA, LUNA IN GEMENI, MERCUR IN BALANTA (RETROGRAD), VENUS IN BALANTA, MARTE IN BALANTA, JUPITER IN GEMENI, SATURN IN LEU, URANUS IN SCORPION, NEPTUN IN SAGETATOR, PLUTO IN BALANTA.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Aug 19, 2007 2:05 pm 

Joined: Tue Apr 24, 2007 2:35 pm
Posts: 16
Location: Galati
buna,Adria! nu stiu daca am postat bine aici datele mele. as avea rugamintea daca se poate sa te uiti si pe harta mea natala si sa-mi spui cate ceva despre mine. poate asa reusesc sa ma cunosc si eu mai bine. de asta chiar as avea nevoie! multumesc anticipat.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Aug 20, 2007 12:02 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
unde esti nascuta,localitatea, stii ora de nastere...............cred ca esti nascuta intre 2 si 3 dimineata.........


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Aug 20, 2007 4:30 pm 

Joined: Tue Apr 24, 2007 2:35 pm
Posts: 16
Location: Galati
da, sunt nascuta pe data de 17 septembrie 1976, ora 02.00. in Galati. mersi mult :!:


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 11 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group