It is currently Thu Apr 18, 2024 11:27 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 16 posts ] 
Author Message
 Post subject: Un mic ajutor si pentru mine
PostPosted: Thu Aug 02, 2007 8:08 pm 
Buna ziua..Numele meu este Gheorghe si pe 4 august fac 58 de ani..fiind profesor de peste 30 de ani,mi-a placut intotdeauna sa-i invat pe cei tineri dar in acelas timp sa si invat de ei..
Astrologia ma face curios(ma uit cu interes la urania,urmaresc horoscopul pe toate programele),insa nu am nici timp,nici rabadarea sa mai invat ca sa pot afla care sunt "bubele" problemelor mele..sunt un om deschis oricarui concept filosofic..am incercat sa ma duc si la vrajitoare sa-mi rezolve problema..nimic...si in tarot...nimic..si cu biserica nimic..

Nevasta mea a plecat de 2 luni in strainatate sa munceasca pe bani..ea a ramas somera si din banii mei de profesor nu puteam duce o viata decenta(mai ales ca avem si anumite probleme financiare) si imi este greu fara ea..imi este greu sa-mi vad fata fara mama ei langa ea..totusi mama e mama...

care e problema mea?

problema mea este aceea ca nu reusesc sa vand casa..de 1 an ma chinui sa o vand si nimic..ca pret ,pretul e bun(totusi tb sa imi ramana si ceva ca sa iau un ap si sa platesc datoriile),casa e buna..nu inteleg totusi de ce nu se vinde;ptr ca observ alte case in conditii proaste,cu preturi mult mai ridicate ca se vand usor insa a mea parca ar avea raie


m-ar interesa sa stiu si eu,sa aflu un raspuns astrologic,ce anume impiedica sa vand casa si daca vreodata o s-o vand..nevasta mea a plecat sa ma castigam bani sa ne platim datoria si i-am zis :"cum vindem casa,cum vii acasa si nu o sa ma tb sa muncesti"..
m-am consulatat cu cei de la agentii imobiliare,ei au stabilit pretul casei,m-am consultat cu mai multi deci nu se poate reprosa ca pretul e prea mare sau prea mic..stiti cum e "cand e sa fie al tau,al tau e"

va rog frumos un raspuns astrologic si ptr mine..nu doresc sa schimb ceva in destinul meu,ci sa stiu si eu..poate casa mea nu se va vinde niciodata(ptr ca are o energie negativa sa zicem) dar barem sa stiu sa nu mai sufar ca nu pot vinde casa,ca nevasta tb sa se chinuie departe de familia ei..va rog mult sa-mi raspunde-ti la intrebare..sunt sigur ca voi gasi intelegere din partea voastra si ca nu veti ignora mesajul meu

datele mele sunt

4 august 1949
ora 17:30
Ploiesti


  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Aug 02, 2007 8:28 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:35 pm
Posts: 154
Location: Timisoara
Eu iti voi da o indrumare doar, si nu din punct de vedere astrologic ci asa pur si simplu ca de la om la om.
Nu stiu de cat timp locuiti voi acolo si ce fel de viata ati dus insa ceea ce iti sugerez eu sa faci este se
"doctoricesti" buba prin chemarea unui preot si sfintirea casei ..... aici trebuia sa mergi in primul rand si
sunt convinsa ca nu ai mai fi ajuns la tarot sau vrajitoare; am vazut ca in isiruirea ta de incercari
biserica se afla pe ultimul loc cand de fapt nu asa ar fi trebui sa fie.

Cat despre interpretarea astrologica si Jupiter R pe casa I in harta ta, ii las pe altii mult mai experimetati
ca mine sa o faca; eu iti doresc mult succes in rezolvarea problemeleor dar mai ales multa incredere in tine si in Cel de Sus.


ina


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Aug 02, 2007 8:40 pm 
ina22us wrote:
Eu iti voi da o indrumare doar, si nu din punct de vedere astrologic ci asa pur si simplu ca de la om la om.
Nu stiu de cat timp locuiti voi acolo si ce fel de viata ati dus insa ceea ce iti sugerez eu sa faci este se
"doctoricesti" buba prin chemarea unui preot si sfintirea casei ..... aici trebuia sa mergi in primul rand si
sunt convinsa ca nu ai mai fi ajuns la tarot sau vrajitoare; am vazut ca in isiruirea ta de incercari
biserica se afla pe ultimul loc cand de fapt nu asa ar fi trebui sa fie.

Cat despre interpretarea astrologica si Jupiter R pe casa I in harta ta, ii las pe altii mult mai experimetati
ca mine sa o faca; eu iti doresc mult succes in rezolvarea problemeleor dar mai ales multa incredere in tine si in Cel de Sus.


ina


iti multumesc ina pt raspuns..faptul ca am pus pe ultimul loc biserica a fost o greseala de tipar,ordinea in care am scris credinta mea in toate culturile nu este relevanta..si ai dreptate cu preotul..insa e ceva dubios;de cand stau in casa asta,nu am putut chema preotul(nu-mi explic de ce);la celelalte locuinte ale mele(cele din trecut)am facut festanie..in casa unde stau,a existat si un conflict juridic,personal cu vecinii(nu eu ci persoana care a stat inainte aici)..am facut diferite ritualuri,am citit si acatiste si nimic..poate D-zeu vrea sa nu vand casa..nici nu stiu ce este mai bine..sa nu o mai vand,sa-mi las nevasta sa se chinuie in strainatate pana rezvolvam problema,sa ma resemnez...


  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Aug 02, 2007 8:48 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:35 pm
Posts: 154
Location: Timisoara
Tocmai pentru ca ai intentionat sa chemi preotul si nu ai reusit pentru ca de fiecare data, probabil, intervenea cate ceva ar trebui sa iti fie de ajuns ca si explicatie (faptul in sine); eu personal il percep ca pe o piedica si consider ca trebuie sa te mobilizezi sa depasesti acest obstacol..... si inca ceva: sa nu uiti ca daca iti doresti cu credinta ceva, mai devreme sau mai tarziu vei primi acel "ceva".
Bafta multa.

ina


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Un mic ajutor si pentru mine
PostPosted: Thu Aug 02, 2007 10:46 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
Carrina_20 wrote:
..Numele meu este Gheorghe si pe 4 august fac 58 de ani..fiind profesor de peste 30 de ani...........

problema mea este aceea ca nu reusesc sa vand casa..de 1 an ma chinui sa o vand si nimic..ca pret ,pretul e bun(totusi tb sa imi ramana si ceva ca sa iau un ap si sa platesc datoriile),casa e buna..nu inteleg totusi de ce nu se vinde;ptr ca observ alte case in conditii proaste,cu preturi mult mai ridicate ca se vand usor insa a mea parca ar avea raie



La multi ani, domnule profesor! (numai maine nu-i poimaine!!!!!! ) 58 de ani este o varsta frumoasa, dar se pare ca dv aveti o mica problema: uitati repede! ati uitat ca ati ridicat putin pretul si ati reusit sa vindeti casa? Casa este vanduta, d-le profesor si asta datorita flerului pe care l-a avut fiica dv, Mihaela!!!!! Va mai amintiti de ea?
Ce parere aveti de asta? Va ajuta putin ?
http://mihneafiran.ro/phpBB3/viewtopic.php?f=3&t=83



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Aug 03, 2007 1:52 am 

Joined: Sat Mar 31, 2007 8:17 pm
Posts: 25
Ciudata situatia,ceva e putred in toata povestea asta...ori Mihaela are probleme,ori domn profesor e bulversat rau..


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Un mic ajutor si pentru mine
PostPosted: Fri Aug 03, 2007 7:07 am 
mag wrote:
Carrina_20 wrote:
..Numele meu este Gheorghe si pe 4 august fac 58 de ani..fiind profesor de peste 30 de ani...........

problema mea este aceea ca nu reusesc sa vand casa..de 1 an ma chinui sa o vand si nimic..ca pret ,pretul e bun(totusi tb sa imi ramana si ceva ca sa iau un ap si sa platesc datoriile),casa e buna..nu inteleg totusi de ce nu se vinde;ptr ca observ alte case in conditii proaste,cu preturi mult mai ridicate ca se vand usor insa a mea parca ar avea raie



La multi ani, domnule profesor! (numai maine nu-i poimaine!!!!!! ) 58 de ani este o varsta frumoasa, dar se pare ca dv aveti o mica problema: uitati repede! ati uitat ca ati ridicat putin pretul si ati reusit sa vindeti casa? Casa este vanduta, d-le profesor si asta datorita flerului pe care l-a avut fiica dv, Mihaela!!!!! Va mai amintiti de ea?
Ce parere aveti de asta? Va ajuta putin ?
http://mihneafiran.ro/phpBB3/viewtopic.php?f=3&t=83



mag,scuza-ma ca iti spun dar ma confuzi..nu stiu ce s-a scris pe celelalte forumuri si ce probleme au altii,dar asta e problema mea..banuiec ca poate mai multi au cam aceleas probleme..acum nu stiu ce te-a determinat sa ma confunzi cu altcineva,dar iti spun ca este gresit aceasta concluzie a ta..oricum daca continui sa ma confuzi e problema ta,insa eu stiu cine sunt si ce probleme am(ca problemele mele coincid si cu ale altora este alt ceva)..oricum ma bucur ca ai timp si rabdare sa verifici toti useri sa vezi daca mai exista cineva cu probleme ca ale lor,sau sa existe un element comun..


eventual ai putea sa ma confuzi si cu
http://www.mihneafiran.ro/phpBB3/viewto ... ?f=5&t=304

asta este un mic exemplu...mai sunt si altii care au probleme ca ale mele..te las pe tine sa-i descoperi


  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Aug 03, 2007 8:12 am 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
Domnule Gheorghe, departe de mine gandul de a intra in polemica cu cineva, indiferent ca s-ar numi Gheorghe, Corrina, m11h43la, Odette,( s-au ce alta inspiratie va mai avea de acum inainte....... ) , aici, pe acest forum , pe care il respect atat de mult!!!!
Da, atunci cand intru pe forumurile de astrologie, o fac pt ca sa citesc ceea ce se scrie , aproape totul de fiecare data.....si nu trebuie sa depui un efort prea mare pentru ca sa constati ca un subiect care a produs agitatie intr-un loc se redeschide imediat pe alte forumuri, si, chiar daca user-ul se cheama altfel, datele de identitate sunt aceleasi...Am intervenit numai din dorinta de a va determina, sper, sa va opriti din aceasta "indeletnicire", cel putin din respect pentru oamenii care dupa ce citesc despre "suferinta" ce o aveti, se straduiesc sa va ajute........
Dar eu ma opresc aici. Pentru mine subiectul acesta este inchis.......Concluziile le poate trage fiecare.



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Aug 03, 2007 8:27 am 
mag wrote:
Domnule Gheorghe, departe de mine gandul de a intra in polemica cu cineva, indiferent ca s-ar numi Gheorghe, Corrina, m11h43la, Odette,( s-au ce alta inspiratie va mai avea de acum inainte....... ) , aici, pe acest forum , pe care il respect atat de mult!!!!
Da, atunci cand intru pe forumurile de astrologie, o fac pt ca sa citesc ceea ce se scrie , aproape totul de fiecare data.....si nu trebuie sa depui un efort prea mare pentru ca sa constati ca un subiect care a produs agitatie intr-un loc se redeschide imediat pe alte forumuri, si, chiar daca user-ul se cheama altfel, datele de identitate sunt aceleasi...
Dar eu ma opresc aici. Pentru mine subiectul acesta este inchis.......Concluziile le poate trage fiecare.


deci sa inteleg mag(nu stiu daca esti fata sau baiat)te voi trata la neutru..sa inteleg ca tu verifici mai intai daca intrebarea membrului mai exista,vezi rasp date de ceilalti si apoi comentezi si tu?adica nu esti sigur pe ceea ce stii?sau nu esti convins si atunci cauti elemente comune?interesesant mod..oricum am citit acel post la care ai facut referire..coincidenta sau nu si eu sunt tot din ploiesti,tot pe 4 aug..si iti mai spun un lucru (pe timpul lui ceausescu in orasul meu era unu care se numea exact ca mine si era securist,si multi ma confundau cu acel om) asa si tu..
intr-adevar pe astroforum tot eu sunt..doar am folosit aceleasi cuvinte..dar nu inteleg care e problema ca si tu bantui pe acel forum pe astroforum..sau nu esti tu?daca respecti un forum ii esti fidel doar lui..nu poti sa fi activ in doua partide..acum nu stiu ce vrei tu sa demonstrezi,ce castigi..dar repet ca ma confuzi ca acei oameni care ma confundau cu acel securist..N Gheorghe..unde vedeau scris acest nume,deveneau seriosi si le era putin teama..cred ca ai inteles ce vreau sa spun...

dar mai gandeste-te ca poate cineva s-a dat drept ruda de a mea si a postat problema mea..chiar la o ora de dirigentie am vb despre zodii,si eu fiind uniti cu elevii mei le-am spus:"credeti ca exista probleme astrale,de ex eu nu pot vinde casa,ce credeti ca este?si un elev ma intrebat la ce ora sunt nascut(stiau cand e ziua mea) si i-am spus..posibil ca acel elev sa fi luat acele informatii sa ma fi ajutat,cu scopul de a gasi un raspuns..poate nu a facut bine ce a facut acel elev ca a vrut sa ma ajute in secret,poate vroia sa-mi faca o surpriza..nu stiu cine ar putea fi acel elev care s-a dat drept fata mea dar eu nu-l critic,nu-l judec din contra ma bucur ca a incercat sa ma ajute..cu vandutul casei;nu s-a vandut poate ca a vrut sa-i bulverseze pe cei care au raspuns sa-i faca mai atenti nu stiu,dar casa mea nu s-a vandut..nu stiu ce a vb pe acolo dar eu cunosc situatia mea mai bine si stiu ce zic..
insa nu eu am scris acele cuvinte,nici fata mea ptr ca are doar 6 ani si o fi ea talentata si tare-ntata dar nu a ajuns sa scrie pe calculator..acum ramane la aprecierea ta daca ma crezi sau nu..oricum tu decizi..eu am spus ce am spus..


Last edited by Carrina_20 on Fri Aug 03, 2007 8:42 am, edited 1 time in total.

  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Aug 03, 2007 8:39 am 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
Am rugamintea, Carrina_20, sau Gheorghe, sau cum vrei sa ti se spuna, sa incetezi cu mesajele private!
Repet, acest subiect pt mine este inchis atat pe forumul acesta, cat si pe altele !



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Aug 03, 2007 8:41 am 

Joined: Tue Jul 31, 2007 12:29 pm
Posts: 26
Location: Craiova
Domnule Gheorghe, Odette, Carrina20, M11h43la.....este atat de evident ca dumneavoastra sunteti cel care produce confuzii!!!...de ce continuati o polemica care risca sa cada in penibil(si tare imi este ca dumneavoastra veti fi penibilul)...sfatul meu este sa va retrageti si sa cautati ajutor in alta parte ...oricum pe acest site ati primit deja un sfat pertinent de la ina22us.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Aug 03, 2007 8:57 am 
sophia13 wrote:
Domnule Gheorghe, Odette, Carrina20, M11h43la.....este atat de evident ca dumneavoastra sunteti cel care produce confuzii!!!...de ce continuati o polemica care risca sa cada in penibil(si tare imi este ca dumneavoastra veti fi penibilul)...sfatul meu este sa va retrageti si sa cautati ajutor in alta parte ...oricum pe acest site ati primit deja un sfat pertinent de la ina22us.


eu doar am rasp la intrebare...acum dvs cred ca este mai bine sa-l ascultati pe gregory lemarchal cu sos d'un terrien en detresse,sau je sui en vie si sa nu va bagati unde nu va fierbe oala..e urat zau asa..latra un caine ,latra si celalalt..dvs aveti doar 8 postari,nimic interesant..deci nu e frumos sa va bagati nasul asa..daca ati vrut sa va faceti auzita,v-ati facut,felicitari acum mergeti sa ascultati lemarchal,garou,yann tiersen,connie..mergeti unde sunteti chemata..



iar ptr mag..sa ma scuze dar cred ca am gresit casuta de pm...nu era adresata lui asa ca sa nu mai faca pe dramaturgul ca pana si apollo se stramba din nas..

asa dar..


  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Aug 03, 2007 9:13 am 

Joined: Tue Jul 31, 2007 12:29 pm
Posts: 26
Location: Craiova
Exact ce spuneam ...nu a durat mult si ati cazut in penibil...atentia mea nu o mai meritati...sper ca nici ceilalti nu se vor mai obosi sa raspunda la aberatiile dumneavoastra.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Aug 03, 2007 9:17 am 
sophia13 wrote:
Exact ce spuneam ...nu a durat mult si ati cazut in penibil...atentia mea nu o mai meritati...sper ca nici ceilalti nu se vor mai obosi sa raspunda la aberatiile dumneavoastra.





nici eu nu am ce vb cu o persoana care se da olteanca cand defapt e ardeleanca..cand craiova..cand oradea..hotaraste-te..

zau asa..scrie si tu mai multe mesaje de astrologie(daca stii )daca nu,du-te pe forumuri de franceza,de muzica..si nu mai sta tu sa analizezi problema altora ca nu e frumos fetito..si mai ales sa acuzi asa doar ca iti place tie sa te certi...a tu esti gemeni..nu cumva esti ruda cu Oana Zavoranu?


  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Aug 03, 2007 11:04 am 

Joined: Sat Mar 31, 2007 8:17 pm
Posts: 25
Daca problema dumneavoastra intr-adevar exista domn profesor,fiti sincer,deschis ,chiar daca va aflati intr-un mediu virtual cu multe grade de libertate,in care va puteti insusi n personaje..Incercati sa nu mai creati atata agitatie pe forumuri,si poate astfel veti face un prim pas spre solutionarea sa...Nimic nu e intamplator,iar ceea ce e in exterior banuiesc ca stiti prea bine ca e o proiectie a interiorului,astfel ca o mica atentie indreptata spre fiinta launtrica nu strica nimanui...
Toata cele bune!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Aug 03, 2007 11:36 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Am o vaga intuitie cine este aceasta carrina_20 si se pastreaza din momentul in care i-am validat contul, cu cateva zile in urma... tocmai de aceea sub acest nume si de la acel IP nu va mai posta aici niciodata.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 16 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group