It is currently Tue Apr 16, 2024 9:40 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 4 posts ] 
Author Message
 Post subject: mai multe detalii ?am vreo sansa ?
PostPosted: Tue Aug 07, 2007 7:49 pm 

Joined: Thu Apr 12, 2007 9:33 pm
Posts: 13
as vrea sa stiu daca in viatza asta voi fi fericita ?daca problemele mele se vor safrsi si voi avea nitzica liniste ....stiu ca astrograma mea nu imi spune prea multe lucruri grozave ( mi s-a facut astrograma ) dar totusi .....
va rog un mic ajutor si totusi mare....popescu claudia valentina , nascuta la bucuresti , 21.09.1979 , ora aproximativa 23.30.
va multumesc foarte mult in eventualitatea unui raspuns .


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Aug 07, 2007 9:23 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Image

Fecioara cu ascendent in gemeni, poti fi cu usurinta enervata sau adusa in stare de deprimare de cei din jur. Cu spiritul tau critic foarte bun , talent organizatoric si abilitate ai putea face foarte multe dar apare tot timpul la tine tendinta de nestatornicie. Chiar pot spune ca esti tare superstitioasa iar in plan sentimental esti urmarita de ambitii nemasurate care daca nu se indeplinesc dai intr-o stare profunde de depresie.
Casa VII , casa parteneriatului este in Sagetator arata ca ai nevoie de independenta si libertate intr-o casatorie, sau poti face o casatorie cu cineva din strainatate . Idealista, sincera si sensibila in iubirile tale te poti manifesta de parca ai trai doua vieti paralele , si sigur nu vei accepta sa fii cu cineva pe care tu il consideri mai putin inteligent decat tine. Guvernatotul casei VII , Jupiter este in casa III, poti sa-ti faci o casatorie in urma unei corespondente, casatorie care provoaca multe deplasari. Pentru a realiza acest lucru este nevoie din partea ta de mai multa implicare , refuzul tau de a te implica si instabilitatea iti vor aduce doar esecuri, deci curaj.
Avand toate planetele sub orizont, ai dorinta spre o viata privata bogata sau sa ramai la conditia de baza, accentuarea casei IV arata subtilitatea si sentimentalismul tau. Esti destul de interiorizata , ai un inconstient puternic si o mare forta regeneratoare.
Cu Nodul Nord, lectia de viata in Fecioara , tot timpul te consideri o victima, iti este foarte greu sa scapi de impresia ca vesnic esti intr-un pericol, esti foarte sensibila la emotii. Ti-ai format o dorinta instinctiva de a ajuta , dar este necesar sa inveti cui trebuie sa dai acest ajutor deoarece multa lume poate profita de pe urma ta datorita faptului ca nu stii sa alegi cand trebuie dat ajutorul si cui. Este chiar necesar sa inveti sa cunosti adevaratele intentii ale celor din jurul tau, sa simti cand este intr-adevar nevoie de ajutorul tau. In relatiile umane joci adesea rolul martirului iar partenerul esti tentata sa ti-l alegi din aceeasi dorinta de a ajuta, iar cand esti deceptionata intri intr-o stare de panica chiar pana la caderi psihice. Te sfatuiesc sa nu te mai lasi induplecata de oricine , mai pe romaneste sa nu te mai lasi pacalita, sa incerci sa te gandesti si la tine, sa judeci lucid si corect situatia, sa inveti ordinea , consecventa si planificarea.
Lectia de viata fiind in casa III, ESTE NECESAR SA RENUNTI LA IDEALISM, sa abordezi viata rational si pragmatic. Trebu sa cobori din Turnul de fildes aici pe pamant, sa traiesti cu picioarele pe pamant, sa impartasesti si celorlalti cunostintele tale, te poti dedica activitatilor turistice.
Dar Lilith face o conjunctie destul de stransa cu Nodul Nord, si daca tinem cont ca aspectul de conjunctie este de cea mai mare importanta in astrologie cu efectul cel mai puternic, atunci iti pot spune ca ai nevoie de o transformare a personalitatii,
ai in tine forta necesara de a invinge, de evolutie si toate acestea se fac prin diverse incercari. Luna neagra in Fecioara se manifesta destul de dual, daca stai int-o relatie libera atunci te simti pacatoasa, si-ti doresti din tot sufletul iertarea,
daca te casatoresti iarasi nu e bine fiindca vei lupta sa scapi de dominatia barbatului. Aceasta luna neagra se manifesta la extreme, revendici virtutea, perseverenta dar si nesupunerea. Permiti placerea daca simultan apare si pedeapsa.
Pentru a putea depasi punctul negru al lui Lilith este necesar si foarte important sa adopti ideea ca Dumnezeu include si raul, sa renunti la rigiditate.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Aug 07, 2007 9:40 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
ADRIA wrote:
Fecioara cu ascendent in gemeni, poti fi cu usurinta enervata sau adusa in stare de deprimare de cei din jur.


Nu cred ca este asa, Adria, sa-mi fie cu iertare...Mercur nu predispune la deprimare, ci la multa curiozitate si dorinta permanenta de a incepe lucruri noi, poate aduce uneori superficialitate, in functie de tema. O eventuala deprimare i-ar putea-o aduce mai degraba prezenta Racului in casa I, care poate predispune la asa ceva.
Aici nu este de neglijat tripla conjunctie din Balanta, Mercur-Luna- Venus (care se afla in domiciliu si in casa V-a). Mult noroc, intuitie, talent oratoric, fericire in dragoste si prin copii si probabil mult farmec personal. Aceasta ca o completare la ceea ce ai spus tu.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Aug 07, 2007 10:43 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
draga Marta aici eu m-am referit la fuziunea celor doua semne , Fecioara-gemeni,si care sigur predispune la enervare si deprimare din partea celor din jur chiar cu o mare usurinta,
avem in acest caz prea mult ,,mercur,, daca pot sa ma exprim in acesti termeni, si in general tot ce este prea mult strica.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 4 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group