It is currently Thu Mar 28, 2024 1:43 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 
Author Message
 Post subject: un mic ajutor!!!
PostPosted: Mon Aug 13, 2007 2:50 pm 

Joined: Mon Aug 13, 2007 11:45 am
Posts: 2
buna ziua.ma numeswc cristian sunt nascut in data de 20.05.1986 satu-mare ora 22:20.am o afacere si mi-ar prinde bine niste sfaturi.in plan profesional daca am vreo sansa de reusita si m-ar mai interesa sanatatea ce ar fi de spus

:roll:



_________________
cristian
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Aug 18, 2007 11:32 pm 

Joined: Mon Aug 13, 2007 11:45 am
Posts: 2
v-as ruga mult daca aveti timp sa imi realizati astrograma deoarece simt ca ceva nu e bine in viata mea atat profesionala cat si in familie eu fiind un tip mai impulsiv adika ma deranjeaza daca ceva nu se intampla precum vreau eu si as vrea sa stiu de ce sunt asa si daca cumva este doar o perioada sau asa sunt eu de felul meu.va multumesc mult si astept cu nerabdare explicatii.bafta tuturor...



_________________
cristian
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Aug 19, 2007 8:18 am 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Image

Image

Taur cu ascendentul in Sagetator, caracter deschis, simplu, voios, stii sa-ti urmezi scopurile cu perseverenta, stii sa-ti concentrezi eforturile in directia aleasa si nimic nu te poate impiedica sa-ti atingi scopurile, aici putem vorbi de intelepciunea ta, in acelasi timp aceasta combinatie iti da putere, spontaneitate, prudenta dar si mult tact. Nu-ti plac iubirile trecatoare, doar esti taur, iar gelozia ta trebuie interpretata ca dovada a unui profund atasamant.
Uranus conjunct cu Ascendentul iti da deschidere spre tot ce este nou si diferit, ai nevoie constanta de diversificari in viata ta, si de o libertate de expresie pe care nu o vrei ingradita de nimic.
Dar Uranus este retrograd chiar in casa in casa I, casa care vorbeste de personalitatea ta, de aspectul fizic, vitalitate, si pot spune ca lectia lui Uranus aici este sa incerci sa-ti folosesti originalitatea intr-un mod cat mai constructiv si sa nu incerci sa ii controlezi pe oameni , sa le impui sa faca ceea ce vrei tu.
Individualist, original, excentric, total imprevizibil, vrei tot timpul sa-ti demonstrezi valoarea, talentul, dar in general datorita acestui lucru ii vei speria pe cei din jur, de fapt tu vrei ca si cei din jurul tau sa se comporte la fel ca tine.
De multe ori ii vei pune pe cei din jurul tau in fata faptului implinit, iar acest lucru nu mai poate aduce rezolvare, va fi prea tarziu pentru a mai repara ceva.
Lectia lui Uranus in Sagetator, este o lectie care trebuie sa o asimilezi exact cum ai invatat tabla inmultirii, nu ai voie sa impui altora ce sa faca deoarece orice interventie a ta asupra liberului arbitru al celorlalti se plateste destul de scump.
Ar trebui sa-ti controlezi mai mult firea oscilanta si capricioasa.

Casa familiei este in Berbec, doresti sa te separi de familia ta atat pentru a scapa de autoritatea lor dar si pentru a-ti forma
propriul leagan conform dorintei tale. Impulsiv, instabil, vrei sa reusesti cu orice pret nu numai pentru a-ti satisface dorinta de acumulare dar si pentru glorie. Pot spune ca sub aceasta masca a impulsivitatii tale se ascunde destul de bine un suflet cald si plin de emotii. Ar trebui sa incerci sa-ti controlezi mai mult severitatea ta, lipsa de rabdare , caci altfel nu vei reusi niciodata sa aranjezi nimic pe fagasul dorit, aici ma refer la toate domeniile din viata ta, de la familie, la munca , etc.
Casa muncii in taur , ce mai , esti plin de energie, parca nu obosesti niciodata , poti munci continuu si asta pentru a face bani .
Guvernatorul casei VI in casa VII arata o munca bazata pe contracte si colaborari, te adaptezi mereu schimbarilor.

Ai Luna Neagra-Lilith in casa VI in Gemeni. In astrologie , Lilith indica o incercare, un stadiu prin care fiinta umana trece pentru a se rafina spiritual, indica domeniul in care apar exagerari, nedreptati, reactii , refuzuri. Influenta lui Lilith explica unele manifestari necontrolate din prezent generate totusi de modul cum ne-am manifestat sentimentele in vietile anterioare . Putem vorbi adesea, de o karma de ignoranta (comunicare) in acest caz, de o anumita tendinta catre dispersie mentala. Comunicarea cu ceilalti este locul unde se manifesta ambivalenta personalitatii tale. Dotat cu o puternica curiozitate esti impartit intre opiniile tale si dorinta de a fi de accord cu cele ale apropiatilor.Poti fi autodidact, cercetator, singur cu ideile pe care nu le poti impartasi anturajului tau, motiv care te face sa suferi. Esti impartit intre opiniile tale si dorinta ta de a fi in acord cu cele ale apropiatilor. Ai foarte putina afinitate cu anturajul tau si te simti rupt de ceilalti, te simti izolat intr-un mediu care nu-ti corespunde. Limbajul este impodobit cu expresii proprii, originale, personale, te folosesti de cuvinte ca de arme, te exprimi intr-o maniera transanta, incisiva. Iubesti sa te joci cu cuvintele si dezvolti un simt acut al umorului, al satirei, al umorului caustic. Detii cuvantul care ucide. De fapt acest umor este ca o protectie impotriva gandurilor tale neincetate, nelinistitoare. Acest simt al umorului este o protectie, caci spiritul tau este tortura, traversand faze de mutism profund, absorbit de idei negre izvorate dintr-o hiperluciditate. Nu stapanesti bine mentalul si devi jucaria gandurilor neincetate, nelinistitoare. Te temi de propriile tale ganduri, caci nu le poti controla; traversezi o suprasolicitare mentala, urmata de vid, de gol. Din cand in cand esti incredibil de intuitiv, dar nu prea apreciezi acest lucru, folosesti pentru altii aceasta capacitate si pentru tine nu. Pentru tine intuitia reprezinta ceva de rang inferior intelectului si rationamentului. Vocabularul bogat si priceperea intelectuala pot deveni un idol, va fi masura valorilor, iar punctual sensibil al acestei luni negre este judecarea, critica .
Aceasta luna neagra foloseste ca arma vorba si tacerea. Celalat poate fi deconectat printr-o avalansa de cuvinte sau nimicit pur si simplu prin tacere. O posibilitate ca sa cercetezi profunzimile acestei luni negre este scrisul , apropierea de muzica.
Cu luna negra in casa muncii, vei refuza tot timpul ordinea si rutina, lupta ta va fi pentru puterea , bine aici ma refer la puterea legata de locul de munca, iar munca individuala si creativa are un efect vindecator pentru tine. Cred ca ai facut o alegere buna daca ai o firma proprie. Pata neagra a acestei luni negre este sa gasesti un domeniu in care sa impletesti rationalitatea cu minunile astfel incat zilele sa fie cat mai creative si mai colorate.
Daca ne uitam pe harta tranzitelor, in aceasta perioada Marte in Gemeni iti tranziteaza chiar casa muncii, a bolilor de scurta durata, deci atentie la sanatate in aceasta perioada.
Marte in tranzit face o opozitie cu Saturn natal, este o perioada mai dificila pentru tine , apar probleme in afaceri, ai nevoie sa fii cat mai atent, sa analizezi cat mai calm problemele deoarece vei avea tendinta a-ti folosesti incapatanarea , uneori chiar stupida , iar asta te va duce mai adanc in necazuri. In aceasta perioada ai nevoie de sustinere din partea celorlalti.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group