It is currently Thu Apr 18, 2024 7:55 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 5 posts ] 
Author Message
 Post subject: Solicitare interpretare astrograma - harta natala
PostPosted: Tue Aug 14, 2007 12:37 pm 
User avatar

Joined: Tue Aug 14, 2007 11:04 am
Posts: 5
Location: Bucuresti
Harta mea natala o puteti gasi si la adresa:
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid= ... &rs=0&ast=

Multumesc,

Diana :D [/img]


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Aug 16, 2007 9:19 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Mijlocul cerului in Leu arata o cariera menita onorurilor, cu mari sanse sa ajungi in fruntea unpr organizatii cu implicatii in rezolvarea unor probleme importante . Spiritul tau de comanda deschis, critic, va aduce o buna reputatie, dar de multe ori vei simti anturajul impotriva ta. Ai nevoie de o activitate care sa te absoarba enorm si in care sa poti grupa munca si placerea intr-un tot inseparabil. Ai predispozitii pentru industrie, politica, arta, astrologie.
Atunci cand Nodul Nord este in conjunctie cu MC, cariera ta si realizarile profesionale iti vor aduce cresteri spirituale.Lectia de viata , Nodul Nord in Leu arata ca viata actuala reperezinta o proba continua a vointei . Te-ai nascut cu misiunea de a-ti dezvolta creativitatea numai prin forte proprii. In acelasi timp trebuie sa-ti pui in aplicare gandurile si slava Domnului dispui de aceasta forta, pentru a deveni o persoana puternica si hotarata. In prezent in viata ta vei avea multe probleme pe care vei fi nevoita sa le rezolvi singura, asta datorita faptului ca intr-o viata anterioara ai fost inconjurata de un grup de oameni care te-au sprijinit in rezolvarea problemelor. In situatii critice nu te vei baza decat pe tine.Situatiile te vor conduce sa-ti dezvolti increderea in tine sa capeti puterea de care ai nevoie In viata trecuta ai dispus de o capacitate intelectuala deosebit de mare, o ai si in viata asta , dar in trecut nu ai avut curajul de a crea ceva de una singura, te-ai supus in mod continuu parerilor si deciziilor oamenilor de langa tine. Acum esti nevoita sa-ti formezi o gandire proprie, actiuni individuale fara sprijinul nimanui.. Trebuie sa renunti la interesele colectivului in favoarea ta. In prima parte a vietii vei cauta continuu prieteni care sa aiba aceleasi idei ca si tine. Iti va fi destul de greu sa-ti gasesti un partener de viata si vei petrece mult timp singura, iti va fi greu in singuratate dar asta te va ajuta sa –ti dezvolti increderea in fortele proprii. Talentul organizatoric si dragostea pentru oameni iti da o mare abilitate pentru a fi un bun coducator. Trebuie sa-ti mentii cu consecventa proiectele chiar daca va trebui sa faci unele sacrificii.Mai vreau sa-ti spun ca daca in aceasta viata neglijezi romantismul , jocul si daruirea iubirii catre ceilalti vei avea de pierdut mari oportunitati . Esti minunata in relatiile cu copii, de fapt este karma ta buna in aceasta viata. Motivatia este extrem de importanta, daca daruiest dintr-un motiv pur atunci fericirea ta va fi o consecinta naturala, daca daruiesti asteptand ceva in schimb atunci dezamagirea va fi si ea fireasca

In casa carierei ai si conjunctia Saturn cu Marte.
Saturn in Fecioara , deci intr-un semn mutabil iti vorbeste despre nevoia de a-ti restructura modelele mentale si modul de operare a gandirii. Mintea ta adesea inclina spre ganduri negative, ingrijorare, dogmatism si asta datorita obisnuintelor din vietile anterioare. Este necesar sa-ti reorganizezi modul de gandire si felul cum iti folosesti energia mentala pentru intelegerea si ordonarea vietii de zi cu zi.
Conjunctia lui Saturn cu Marte iti poate da o frica , si aceasta frica apare legata chiar de cariera ta, de a-ti asuma riscuri in acest domeniu.
Aceasta conjunctie nu este prea favorabila , este un exces de uscat, si te rog sa fii atenta la agresivitatea ta, si la ce sacrifici pentru a-ti realiza ambitiile. Ai multa vointa , dar pe care poti sa o folosesti fara sa faci rau .
De multe ori datorita fricii tale poti deveni agresiva, si iti poti face mult rau, deci te rog sa fii atenta.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Esti minunata :)
PostPosted: Fri Aug 17, 2007 7:28 pm 
User avatar

Joined: Tue Aug 14, 2007 11:04 am
Posts: 5
Location: Bucuresti
Adria, iti multumesc din inima inca o data.

Intr-adevar simt nevoia sa ma implic total in ceea ce fac, inclusiv in munca mea. Pasiunea si motivatia interioara sunt combustibilul meu, simt nevoia de a face ceva bun si trainic pt. toti.

Si in ceea ce priveste tendinta de a neglija romantismul ai avut dreptate. Chiar asa am facut pana acum... o luna :) Partea mai proasta este ca nu il mai neglijez, dar ma neglijeaza el pe mine :)) Nu as vrea sa fortez bunavointa ta, dar tocmai de aceea intrebam si despre casa a 8-a... Am citit undeva ca daca gasesti Soarele sau Venus in casa a 8-a atunci exista posibilitatea de a-ti intalni in aceasta viata Flacara Geamana. Si eu am aceste planete in casa a 8-a... Nu prea credeam eu in notiunea de Flacara Geamana. Ideea de a impartasi Iubirea cu o singura persoana in acest mod „diferit” mi se parea... egoista. Poti iubi cu aceeasi intensitate toti oamenii, de ce sa-ti centrezi atentia pe o singura persoana – asa gandeam. Insa acum, ca „m-am indragostit” din nou (intr-un mod total diferit) imi dau seama ca nu este deloc asa... E o bucurie si o experienta a Uniunii pe care imi doresc sa o experiementez la intensitate maxima si pana la Esenta :)

Multumesc pt. tot si sa traiesti implinirea in toate formele ei!

Diana :)


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Aug 17, 2007 8:49 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Daca vrei sa vorbim despre iubire, ce pot sa spun mai mult decat spune Venusul tau retrograd in Gemeni in casa VIII.
Venus retrograd apare pentru tine cu multe lectii de invatat in acest domeniu, as putea compara asta cu studiiile superioare
in care tot dai examene , pe care le iei sau nu le iei, apoi iarasi te pregatesti si te pregatesti pana ajungi sa-ti iei diploma, pentru tine chiar este necesar sa treci peste testele lui Venus.
Venus retrograd in Gemeni arata ca tu iti manifesti iubirea destul de calculat, rational, esti oscilanta, nehotarata si nu prea ai curaj sa iei multe decizii in ce priveste viata ta sentimentala. As putea spune ca de multe ori fugi de iubire, ori iubesti platonic
si nu prea iti asumi responsabilitati pentru ceea ce simti tu. Interesant este ca nu prea accepti sa-ti schimbi stilul de viata pentru un partener, permanent testezi ce vine de la celalalt , esti destul de pretentioasa si cred ca mai degraba te intereseaza un partener de conversatie decat un sot.
Toate experientele sentimentale neplacute vor disparea in momentul in care te vei hotara sa-ti asumi responsabilitatea sentimentelor
In casa VIII, Venus retrograd se manifesta destul de excesiv, iar tu te vei manifesta le fel, nu prea vrei sa respecti nici o regula sau limita. Poti sa te manifesti atat egoist dar si dur, esti foarte senzitiva dar nu prea iti place ca ceilalti sa stie acest lucru. Idealurile tale sunt inalte dar realizarea lor tine foarte mult de schimbarea comportamentului tau.
Poti avea unele idei originale in ceea ce priveste viata sentimentala , esti preocupata de spiritualizarea sentimentelor si de evolutia spirituala obtinuta pe cale erotica , dar atentie , trebuie sa studiezi foarte serios relatia corecta dintre viata erotica si evolutia spirituala.
Atat Soarele cat si Venus in casa VIII arata ca ai un puternic magnetism.

Ai casa parteneriatului in Taur ceea ce arata ca iti doresti ca partenerul tau sa-ti aduga siguranta financiara, stabilitate , sa fie senzual, fermecator, practic si in acelasi timp este foarte important pentru tine sa arate bine fizic.
In casa casatoriei il ai pe Kiron, tot timpul vei cauta cunoasterea prin relatii, dar in relatii ai nevoie de dreptate si egalitate, cercetarea ta se face in colaborare cu altii. Kiron in taur arata ca ai un mare simt al valorilor, ai nevoie de securitate materiala .
Kiron fiind in mers direct , vei fi atrasa de o cercetare activa , iar transformarea ta prin aceste cercetari vor fi usor acceptate de personalitatea ta.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Aug 17, 2007 9:26 pm 
User avatar

Joined: Tue Aug 14, 2007 11:04 am
Posts: 5
Location: Bucuresti
Adria, din nou ai dreptate. Sunt foarte senzitiva, si nu prea doresc sa se stie aceasta. Cel putin asta a fost valabil pana acum. Si da, sunt preocupata de spiritualizarea sentimentelor –intr-un mod platonic. Iar un partener cu care sa pot vorbi nopti intregi despre subiecte de interes comun mi se pare ideal ) Nu as putea sa stau langa cineva care este „pe alta frecventa”.
Spui ca trebuie sa-mi asum responsabilitatea sentimentelor mele, si atunci toate experientele neplacute vor disparea. Asta mi-a dat chiar un fior pe spate cand am citit, caci tocmai asta am facut acum... o saptamana ) Probabil intuitia mea m-a ghidat spre ceea ce aveam nevoie sa fac. Si totusi, se pare ca nu a avut deloc efect. Poate efect invers ) Probabil ca ceva mi-a scapat... am sa ma gandesc la asta cu atentie.
In ceea ce priveste siguranta financiara, imi doresc sa mi-o asigur singurica, si chiar nu vreau sa o asigure altcineva si pt. mine. Poate ca sunt chiar sfidator de independenta din acest punct de vedere.
Iti multumesc ca mi-ai atras atentia asupra testelor pe care le am de trecut atat in viata profesionala cat si in cea sentimentala. Voi fi atenta la ele, si sper sa-mi amintesc sugestiile tale la momentul potrivit. Ma voi analiza cu mai mare atentie, si voi incerca sa trec testele cu succes.
Iubirea este ceea ce suntem, pacat ca manifestarea ei aici, in fizic este cel mai adesea imperfecta. Eu ma voi stradui mai mult sa o manifest cu mai multa claritate si totalitate, asa cum o simt...
Sa ai parte si tu de Iubire pura si adevarata in toate formele ei!

Multumesc inca o data pt. tot.

Diana


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 5 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group