It is currently Fri Mar 29, 2024 12:06 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 6 posts ] 
Author Message
 Post subject: Am o mare rugaminte .......
PostPosted: Sun Aug 19, 2007 1:01 pm 
User avatar

Joined: Sun Jun 24, 2007 2:07 pm
Posts: 12
Buna!

Ma numesc Imola si sunt nascuta la 16.05.1988 , Hunedoara pe la ora 06:00 a.m.
Din cate stiu sunt Taur cu ascendent in Taur , 4 planete sunt retrograde: Uranus , Saturn, Neptun si Pluto ; Lilith este in Fecioara , NN e in Pesti.
As vrea sa stiu care este lectia de viata, despre cariera, familie si viata personala.
De 2 ani pt mine totul a mers prost din toate punctele de vedere si as vrea sa stiu daca va urma o perioada mai buna .

Va rog frumos sa ma ajutati cu niste lamuriri!
Multumesc!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Aug 21, 2007 6:42 am 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Image

Taur cu ascendant in taur, atasament pentru valorile materiale, apreciezi tot ce este logic, concret si stiintific, esti conservatoare, ai simt practic si spirit analitic.
Soarele in conjunctie cu ascendentul iti da o imensa dorinta de afirmare, adesea te manifesti cu o simplitate si o generozitate copilareasca , uneori cu o vanitate de copil in demonstrarea talentelor proprii. Constiinta valorii in cazul tau provoaca un spirit destul de dezvoltat dar adesea egocentric.
Ai lectia de viata , Nodul Nord in Pesti, iar mesajul este aceala de a-ti dezvolta cunoasterea spirituala. Vii din vietile trecute cu o capacitate intelectuala dezvoltata, gandire practica si logica care te vor ajuta in rezolvarea problemelor zilnice. Necazurile actuale provin din dorinta unei precizii excesive, este necesar sa inveti sa nu te pierzi in amanunte , sa te bazezi pe intuitia ta deoarece vei fi pusa in situatii in care logica nu te va ajuta. Este chiar necesar sa acorzi importanta intamplarilor si lucrurilor inexplicabile, fara a planui vesnic ceva.
In viata trecuta ti-ai tratat partenerul ca pe un obiect, urmarindu-ti doar interesele, nu ai vrut sa-ti asumi nici un sentiment afectiv, totul la tine fiind doar ratiune si obiectivitate. Acum , vei trai haotic, de neinteles pentru a constientiza valoarea iubirii, este necesar sa te deschizi spre spiritualitate, sa-ti folosesti la maximum talentele pentru a te rupe de traditii si a iesi din limitele unui regulament. De multe ori socotelile tale sunt gresite, cei din jur nu-ti accepta ideile, intrand chiar in conflict cu ei.
Lectia de viata fiind in casa XI, este necesar sa te dedici activitatilor de binefacere, sa-i ajuti pe cei mai slabi. Vei beneficia de mari satisfactii numai daca te vei dedica ajutorarii prietenilor, grupului din jurul tau, dezvoltandu-ti originalitatea si inventivitatea.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Am o mare rugaminte .......
PostPosted: Tue Aug 21, 2007 7:22 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Imola wrote:
As vrea sa stiu care este lectia de viata


Exista in cazul tau o mare problema karmica, o tensiune ce s-a construit pe increderea ca totul ti se cuvine. Dupa cum sunt dispuse planetele in tema ta, atunci cand se analizeaza din punct de vedere karmic, inteleg ca acum iti este mult mai greu sa pui piciorul in prag si sa spui "facem asa pt ca vreau eu". Acum pari linistita, calma, sigura pe tine, dar un fel de "pisica blanda care zgarie rau". Aceasta tensiune karmica indicata de Uranus si Saturn pe Capricorn pe casa VIII, in situatie in care NS este in V, unde o gasim si pe Lilith, greselile tale anterioare, atitudinea de care vorbesc eu, este construita prin functie si statut, prin detinerea unei autoritati prin titlu, poate chiar nobiliar, de rang superior ceea ce ti-a creat legaturi puternice cu membrii familiei tale. Daca in trecut niciodata nu te-ai gandit ca sufletul tau trebuie sa aleaga corect, tu ai ales cum a fost mai bine pentru tine, acum Axa Dragonului suprapusa peste Axa Fecioara-Pesti interceptata, indica alegerea ca o mare si complicata problema de-a ta. Trebuie sa lasi in urma rigiditatea, regula, metoda si puterea care iti vin in ingradire si sa simti ca prietenia vine din libertate. Venus pe gradul anaretic din Gemeni iti aduce tie libertati stranii si este semnul ca si acum, in aceasta viata, tu simti ca ai dreptul sa faci orice si ca regulile sunt pentru cine crede in ele. Opozitia lui Venus anaretic la Saturn retrograd complica lucrurile si mai mult pentru ca orice gen de libertate, chiar si de gandire, este sanctionata daca sare de pe drumul corect.
Prin urmare, as vrea sa intelegi ca Lilith pe V te ajuta sa te pacalesti singura si ca nu exista viitor frumos pentru tine daca nu te schimbi, daca nu-ti ordonezi gandurile pentru a trai viata nu pentru a o cantari si evalua permanent. Lasa-te luata de val, chiar daca riscurile nu-ti prea sunt pe plac si accepta provocarile destinului pentru a-l curata.
Cu Uranus si Saturn pe casa VIII, ambele retrograde, exista o putere ascunsa in subconstinetul tau, o putere foarte mare care poate face rau. Cultiva gandirea pozitiva pentru a nu-ti face rau.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Aug 21, 2007 8:36 pm 
User avatar

Joined: Sun Jun 24, 2007 2:07 pm
Posts: 12
Va multumesc din suflet pentru raspunsuri!

Adria !
Ai mare dreptate in tot ce ai scris. Imi doresc sa ma afirm si sper ca voi reusi acest lucru desi stiu ca nu imi va fi deloc usor. Din pacate asa e intotdeauna vreau sa stiu toate amanuntele si ma pierd in ele, vreau intotdeauna sa stiu tot si imi este foarte greu deoarece mereu lipseste ceva, au fost cazuri in care logica nu ma ajutat si ar fi trebuit sa imi ascult intuitia care de multe ori m-a prevenit. Mi se intampla foarte des sa prevad unele lucruri care se vor intampla, simt cand li se intampla ceva persoanelor la care tin, mi sa intamplat ca persoana pe care am visat-o in acea zi sa aflu ceva despre ea s-au sa o intalnesc.
Intradevar in plan personal tot ce sa intamplat a fost de neinteles , haotic si am avut mult de suferit, dar sper ca in viitor sa fie mai bine.
Imi place sa ii ajut pe cei din jurul meu, prietenii si daca am posibilitatea o fac cu mare placere , desi de multe ori prietenii isi amintesc de mine cand au nevoie de ajutorul meu. Ma doare mult acest lucru , dar totusi ii ajut nu pot sa ii refuz. Eu pentru prieteni as face orice dar simt ca din partea lor nu e la fel.

Gheorghita m-au emotionat profund cuvintele tale, tot ce ai scris in adevarat. Din pacate asa e cred ca totul mi se cuvine si desi stiu ca gresesc nu pot schimba acest sentiment. Mai ales acum marea mea problema cum ai zis si tu este nu pot pune piciorul in prag si sunt nevoita sa accept hotararile altora care ma afecteaza in mod direct. Simt ca in trecut totul era clar si simplu pentru mine , stiam intotdeauna ce sa aleg si ce trebuie sa fac si acum asta e marea mea problema pe care incerc sa o depasesc.
DIn pacate avand parte de libertate am gresit si intradevar am avut mult de suferit (o alta persoana sa ocupat sa se intample asa ).
Imi dorec cum ai zis si yu sa nu ma mai gandesc ce va fi , sa nu mai imi fac planuri ci pur si simplu sa traiesc clipa, pentru asta simt ca mereu trebuie sa fac ceva , sa imi ocup mintea cu ceva.
Puterea aia ascunsa ma ajutat sa trec peste tot ce mi sa intamplat si sa merg mai departe, incerc sa o folosesc in mod pozitiv.. Orice mi sa intamplat intotdeauna am avut puterea si incapatanarea sa merg inainte si sa nu fac ce mi-au facut acele persoane, daca ei mi-au facut rau eu am trecut cu vederea, desi era o parte din mine tentata sa le faca rau.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Sep 10, 2007 12:33 pm 
User avatar

Joined: Sun Jun 24, 2007 2:07 pm
Posts: 12
Buna!
Din mai multe puncte de vedere incepe o noua perioada pt mine. Incep facultatea, vreau sa las trecutul si tot ce sa intamplat in urma si sa o iau de la capat. Tot ce mi sa intamplat in ultimul timp m-a schimbat mult.
As vrea sa stiu ce ma asteapta in perioada urmatoare si in ce fel ma afecteaza Saturn in Fecioara.
Multumesc !


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Oct 13, 2007 8:41 pm 
User avatar

Joined: Sun Jun 24, 2007 2:07 pm
Posts: 12
Buna !

Din cate se pare viata, destinul se joaca cu mine, e ca si cum ma pune mereu la incercare, poate ca defapt nu totul e asa complicat cum cred eu si ar trebui sa ma las purtata de val cum mi-ai zis si tu Gheorghita.
Va rog sincer sa imi ziceti macar asa in mare, cateva cuvinte cam ce se va intampla in urmatoarea perioada in viata mea, m-ar ajuta mult cateva sfaturi.
Astept cu nerabdare un raspuns!
Multumesc!


Imola


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 6 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group