It is currently Thu Mar 28, 2024 10:35 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 
Author Message
 Post subject: pentru angelika
PostPosted: Mon Aug 20, 2007 8:26 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Image

Fecioara cu ascendentul in Leu, cred ca ai un spirit tare liberal, aceasta combinatie face ca tendinta initiala a fecioarei spre
depresie sa fie compensata de temperamentul optimist al leului Ai mare incredere in rationamentul tau si crezi ca doar tu esti in stare de a lua o decizie corespunzatoare , ca urmare uneori poti fi pacalita sau te poti pacali tu.Cred ca ai o viata tare interesanta din toate punctele de vedere, sentimental, financiar, etc. Tot ce este legat de arta, de activitati sociale sunt benefice pentru tine.
Ai Saturn conjunct cu ascendentul, este o conjunctie foarte importanta in sensul ca tu asimilezi foarte mult din calitatile si energiile lui Saturn, ambitie, tenacitate, bun simt, practicism, in schimb cred ca ai un comportament si o personalitate mai rece, iti trebuie mai mult timp pentru a te atasa de cineva, de ceva.
Saturn fiind in Leu, in harta ta natala este destul de bine aspectat, ceea ce favorizeaza o slujba publica in care sunt cerute calitatile saturniene, tact, diplomatie, discretie, onoare, abilitate organizatorica. In schimb cred ca ai ceva probleme de sanatate, si in special cu reumatismul, tulburari cutanate, probleme cu dintii.
Soarele in Fecioara in casa II face un careu cu Luna ta din Gemeni, acest careu ne vorbeste despre un conflict psihic destul de serios , conflict intre instabilitatea ta si incapatanarea ta, iar rezultatul acestui conflict se transforma de multe ori in aroganta si autoritarism. Mai simplu , as putea spune ca ai in tine o frica, o frica care deriva din ceva care nu merge asa cum trebuie. Dar acest aspect dintre luna si soare poate stimula in schimb ambitia, frica ta este motorasul ambitiei tale.
Ai Mercur retrograd in Balanta in casa III, iar mesajul acestei planete retrograde este puternic legat de vietile trecute in sensul ca nu ti-ai folosit corect cunostintele sau capacitatile tale de comunicare.Nehotarata, oscilezi de la o stare la alta pana ajungi sa crezi confuzie in jurul tau, iti poti ascunde cu usurinta adevaratele intentii. In general eviti sa spui ceea ce gandesti si asta de multe ori pentru a nu supara pe nimeni, de fapt nu prea ai curajul sa-ti afirmi propriile pareri.
Fiind in casa III, probleme destul de mari apar atunci cand vrei sa te exprimi liber, de fapt te incurci in gasirea cuvantului potrivit, iar parerea mea este ca ar trebui sa vorbesti fara a cauta un cuvant elevat pentru a impresiona pe ceilalti. De multe ori un cuvant simplu ajunge mai repede la sufletul omului decat cuvintele pompoase , invaluitoare care de multe ori nu sunt duc nicaieri, ele doar invaluie , si-atat..........
Este foarte important pentru tine sa nu eviti comunicarea si sa te izolezi de ceilalti deoarece acest lucru iti blocheaza sansele de a-ti depasi greselile. Esti foarte senzitiva si inspirata ceea ce te poate ajuta intr-o cariera de scriitor sau psiholog.
Venus in Balanta este in domiciliu, deci calitatile lui venus sunt transferate la tine, sensibila la raza de iubire a lui venus,
rafinata, plina de blandete, farmec aparte.
Arasa de iubire , esti temperata totusi de jocul dintre dorinta si teama.
In aspect cu Neptun , chiar daca aspectul este sextil, uneori esti cuprinsa de fantezii nerealiste, autoamagire.

Lectia de viata, Nodul Nord in Scorpion, arata ca trebuie sa accepti schimbarile, transformarile existentei vietii tale , sa cultivi detasarea Experienta pe care o aduci cu tine din viata anterioara este una incarcata de multa dragoste dar si de un puternic atasament fata de bunurile materiale. Acum ai in destin o misiune deosebit de importanta, aceea de a evolua, de a transmuta materialul in spiritual pur, prin dragoste. Vei invata sa iubesti dedicandu-te celuilalt cu toata fiinta si cu toata pasiunea. Sexualitatea si relatiile cu persoanele de sex opus vor ocupa un rol deosebit de important in viata ta, avand rolul de a te mentine in echilibru. Ca sa reusesti in viata ai nevoie ca intotdeauna sa se afle o persoana de sex opus alaturi de tine. Viata ta ar putea cunoaste numeroase schimbari, dintre care unele neasteptate, chiar bruste - toate acestea avand rolul de a te cali si de a te invata sa constientizezi ca dispui de resurse nebanuite si ca poti trece cu bine peste orice obstacol. Dispui de o mare putere de regenerare si daca in viata trecuta, orice pierdere materiala iti provoca suferinta, acum vei reusi in mare parte sa te detasezi de posesivitate.
Lectia ta karmica este acceptarea valorilor spirituale pentru a te putea dezvolta continuu prin relatiile umane. Vei fi nevoita sa-ti sacrifici bunurile materiale si siguranta financiara, dar de fiecare data vei reusi sa te reface. Trebuie sa schimbi scara de valori si sa pui elementele spirituale inaintea celor materiale; trebuie sa te acomodezi cu schimbarea permanenta . Este necesar sa dai curs liber sentimentelor tale si sa nu mai privesti lumea numai dupa contul din banca.

Lectia de viata fiind in casa IV, este necesar sa ai o familie exemplara, vei reusi in viata dupa ce realizezi in familie stabilitate, si nu neglijezi familia din cauza responsabilitatilor sociale sau profesionale.

Lilith presupune intotdeauna o datorie karmica , adica o incercare de trecut si de sublimat, venind din trecutul tau si de care adesea nu esti constienta. Lilith in Taur aduce senzualitate abundenta si placerea ca principii de viata primordiale iar uneori aduce evitarea totala a acestora . Cu aceasta luna neagra eviti sa urmezi un scop mai elevat si sa devii constienta. Trezeste in tine o mare teama de pierdere , de saracie iar motoul tau va fi legat de economie, tot timpul vrei sa economisesti ceva. Ai tendinta de a desconsidera corpul, hrana ,cateodata ai un dispret total fata de cele lumesti. De fapt aceasta luna neagra te invaluie si te face sa traiesti adesea doua extreme, ori placerea ori evitarea ei. Feminitatea , refuzarea corpului si a sexualitatii se leaga strans una de alta, tot timpul exista ceva dual legat de luna neagra in taur, acum te frustrezi de alimente sau poti consuma prea mult, ca si cum ai spune mananc numai ca sa vomit pe urma. Cred ca este necesar sa faci un echilibru intre toate lucrurile din viata ta, sa nu mai existe aceste extreme, sa capeti o noua constiinta, sa experimentezi in viata ca ceea ce poti lasa il vei si primi, . Daca inveti sa aduci sacrificii, atunci atitudinea ta de sau-sau in multe cazuri va fi inlocuita de si-si, vei invata ca poti sa posezi dar asta nu exclude spiritualitatea, astfel vei micsora jocul de umbre intre lumea materiala si cea spirituala.
Daca reusesti sa iesi din sabloanele obisnuite , iti vei gasi propriul drum si poti deveni ghid si pentru altii, poti beneficia din plin de creativitatea ta si de forta modelatoare a acestui semn, te poti dedica domeniilor creatoare , spirituale in timp ce plina de recunostinta si cu atentie beneficiezi de < placerile muntelui lui venus>.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Adria
PostPosted: Mon Nov 12, 2007 8:01 am 

Joined: Tue Apr 24, 2007 2:35 pm
Posts: 16
Location: Galati
nu stiu cum se interpreteaza punctele arabice. ma poti ajuta ? am nr 4 la casatorie si parteneri , 4 la clarviziune, 4 la glorie si intelepciune, 2 la intuitie, 6 la joc de noroc, 1 la transformare. le-am aflat de pe un site care le calculeaza automat,dupa datele de nastere. :roll:


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Nov 12, 2007 1:16 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Cu parere de rau, aici nu pot sa te ajut, poate te ajuta altii care au citit despre punctele arabice.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group