It is currently Fri Mar 29, 2024 7:46 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 5 posts ] 
Author Message
 Post subject: Creditul bancar
PostPosted: Tue Aug 21, 2007 10:16 am 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:35 pm
Posts: 154
Location: Timisoara
Am citit articolul referitor la previziunea bancara si ma tot intreb daca se poate face compatibilitatea intre o persoana ce doreste un credit si o banca oarecare de unde sa il ia.
Spre exemplu, luna viitoare voi aplica pentru a putea obtine un credit imobiliar si cu ajutorul surorii mele, sa imi cumpar o garsoniera si de aceea apelez la tine Gheorghita pentru a ma indruma sau macar sa ma ajuti cu niste informatii.
Indiferent daca imi vei putea spune cu ce tip de banca (ex: Fecioara sau etc...) am o compatibilitate, te-as ruga sa imi spui daca astrele ma sustin; trecerea lui Saturn in semnul Fecioarei pentru mine inseamna intrarea lui in casa VIII si nu prea stiu cum sa il interpretez... ma rog, evident se va simti bine intr-un semn de pamant dar ma gandesc ca imi va aduce si amanari si obstacole.....dar, in fond si la urma urmei, nimic nu se obtine usor.
Cu alte cuvinte spus........ am sa reusesc in demersurile mele si am sa pot sa fac fata ratelor?


Cu multumiri, Ina


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Aug 28, 2007 11:23 am 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:35 pm
Posts: 154
Location: Timisoara
Revin....... poate cineva sa imi dea informatii cu referire la tranzitul lui Saturn prin casa VIII...? va rog...as dori sa aflu ce influente are asupra acestei case sau poate ptr. imprumutul pe care vreau sa il fac ar trebui sa ma uit la alta casa...stie cineva sa imi spuna la care?

Multumesc.


Last edited by ina on Wed Oct 17, 2007 3:25 pm, edited 1 time in total.

Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Aug 28, 2007 8:12 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Pentru a determina transformarea necesară a individului pot apare acum probleme în legătură cu afacerile, împrumuturile bancare, dividende, asigurări, plata datoriilor, pensii alimentare, probleme legate de bunurile comune cu partenerul de viaţă şi partenerii în general. Problemele apărute pot necesita o refinanţare şi un nou start sau o reorganizare a afacerilor sau a bugetului prin limitarea cheltuielilor ce au depăşit fondurile.........Dacă individul a învăţat să vadă lumea şi relaţiile sale într-o perspectivă adecvată de cooperare, el ar trebui să nu experimenteze probleme majore acum. Saturn constrânge dar şi conservă.

Asta e un citat din semnificatia lui Saturn in tranzit in casa a VIII-a. Pe harta de mai sus el face aspecte bune la Uranus si mai slab la Mercur. Sanse sunt, dar in general, cu Saturn totul depinde de lectia invatata...


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Aug 29, 2007 10:58 am 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:35 pm
Posts: 154
Location: Timisoara
Marta, multumesc pentru bunavointa ta; oricum ar decurge lucrurile pot spune ca este singura mea sansa de a dobandi o casa oarecum prin forte proprii; spun oarecum pentru ca ma refer la ajutorul surorii mele, la serviciul pe care il am insa totul se bazeaza in final doar pe salarul meu.
Acest oarecum se refera si la faptul ca doresc sa fac ceva de una singura in mod cinstit si ca nu sunt adepta casatoriilor din interes.

Sper sa fii invatat lectia lui Saturn dupa o casnicie esuata din care am plecat doar cu lucrurile personale + o rata pe 3 ani pe care am achitat-o singura.

Toate informatiile pe care le detin eu despre astrologie si tranzite se refera doar la aspecte intre planete si nicidecum la o influenta personala in raport cu casa tranzitata, drept pentru care te intreb care e sursa de unde ai scris si daca o pot obtine si eu.

Mai astept si alte pareri daca se mai incumeta cineva.


Multumesc.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Aug 29, 2007 1:49 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Trimite-mi pe privat adresa ta si iti trimit materialul.


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 5 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group