It is currently Thu Apr 18, 2024 6:51 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 15 posts ] 
Author Message
 Post subject: Incerc sa imi refac viata sentimentala..
PostPosted: Fri Aug 31, 2007 12:07 pm 

Joined: Wed May 09, 2007 12:25 pm
Posts: 34
dar nu reusesc...nascuta pe ...Am mai scris acel topic legat de lilith si baiatul ce imi placea enorm din zodia taur.Am sperat ca poate se va intampla o minune dar...nimic...

Intre timp...,am cunoscut un tip nascut pe .Are exact ca mine Lilith in casa 7.Incercam sa ne contruim o relatie..esuiaza, el este mult prea atasat de prieteni iar eu nu am ce cauta in preajma lor...revine dupa ceva timp..totul se repeta..nu reusim sa ne vedem de prea multe ori caci iar ma paraseste ptr amicii lui..Nu am nimic in potriva lor..iubesc anturajul lui..imi place sa am multi prieteni si nu as fi avut nimic in potriva ca prietenii lui sa devina si ai mei.Faza se repeta de 4 ori...eu toleranta,intelegatoare sper de fiecare data ca el intelege ca imi doresc o relatie serioasa .Nimic! Totul esuiaza de fiecare data.Ultima oara..am iesit de 3 ori dupa care a dat bir cu fugitii. Insa m-a abordat pe mess iar apoi nimic.Ma supar pe propria-mi persoana, sunt prea toleranta.Ce Dzeu se intampla..Atractie este, afectiune,complicitate de asemeni..si totusi el se retrage de parca l-as manca, de parca nu ar fi normal.Ce DZEU se intampla??Vreau sa imi explice cineva.De ce reactia asta de fiecare data, de ce comportamnetul lui ce ma face atat de sufar.Oare ce se intampla cu el???Observ ca majoritatea planetelor se afla in Balanta.


Last edited by simone on Thu Sep 13, 2007 9:45 pm, edited 1 time in total.

Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Aug 31, 2007 6:57 pm 

Joined: Sat Mar 31, 2007 8:17 pm
Posts: 25
Buna Simone,
Am citit mesajele tale de pe forum,daca ti-aduci aminte am intervenit cand ai scris despre acel Lilith in casa a saptea,spunandu-ti ca si prietena mea cea mai buna are aceasta pozitie si trece exact prin ce treci si tu...Aceasta pozitie a lui Lilith creeaza aceste rezonante cu tipi care poate au probleme ,fie de incredere,fie de teama,care realmente parca sunt intr-o continua fuga,sau pur si simplu ceva din voi ii sperie,ii indeparteaza..Ma uit si la prietena mea,e o femeie superba,inteligenta,sociabila,si totusi,e singura la 35 de ani...Meditatia din cartea lui Ciuperca poate te-ar ajuta,sau si mai mult tu sa fii sincera cu tine,ce anume trebuie sa schimbi..Daca ceva se repeta in viata ta ostentativ,nu exteriorul e cauza,ci ceva din interiorul tau,ceva ce tu ti-ai propus a depasi....Ti-as recomanda rugaciunea,sa ceri ajutorul Ingerilor Minunii iubirii,Ingerilor in general ....(aici daca vrei detalii,iti pot da niste link-uri ce te -ar stimula mult),si poate te -ar ajuta si afirmatia:.."Co-creez in numele Spiritului partenerul de viata potrivit mie"..Cere ceea ce-ti apartine prin drept Divin tie,lasa totul in Voia Sa,fara ca tu sa ti impui vointa ta...,si vei intalni astfel omul potrivit tie..Si nu uita,e foarte greu sa ne intalnim cu celalalt ,daca nu ne-am intalnit cu noi...Fireste fiecare poveste de iubire ne aduce noi si noi lectii la care altadata am fost repetenti,si ne pregateste pentru minunata intalnire cu adevarata jumatate,daca mi-e permisa o astfel de exprimare...
Si eu sunt tot din Constanta,poate vom reusi sa mai comunicam,oricum mult curaj in noua relatie si multa Pace si Iubire!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Sep 01, 2007 8:04 am 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Are Lilith in casa VII, dar in Taur, deci este pe teritoriul lui Venus cu toata senzualitatea si bogatia ei. Dinamica acestei Luni negre este foarte bine oglindita de senzualitate abundenta si placere sau evitarea totala a acestora , vrea iubire , placere dar in acelasi timp asteapta cu nerabdare sa plece de langa toate acestea. Iubirea care vine de la partenera ii ofera lui totul dar simte ca-i lipseste ceva , refuza aceasta viata comoda si pleaca . Aceasta luna neagra aduce in el o mare teama de saracie, de pierdere, iar ca sa evite aceasta teama tot timpul va face economie la ceva, placerile devin din ce in ce mai subtile , refuza radical placerile . De fapt aceasta luna neagra il invaluie si il face sa traiasca adesea doua extreme, ori placerea ori evitarea ei. Refuzarea corpului si a sexualitatii se leaga strans una de alta, tot timpul exista ceva dual legat de luna neagra in taur, acum se frustreaza de ceva ca apoi sa consume prea mult, ca si cum ar spune consum mult ca dupa aia sa arunc- aici ceva se leaga de mancare, iubire, etc. . Cred ca este necesar sa faca un echilibru intre toate lucrurile din viata lui , sa nu mai existe aceste extreme, sa capete o noua constiinta, sa experimenteze in viata ca ceea ce poti lasa il poate si primi, . Daca reuseste sa iasa din sabloanele obisnuite , isi va gasi propriul drum si poate deveni ghid si pentru altii, poate beneficia din plin de creativitatea si de forta modelatoare a acestui semn, se poate dedica domeniilor creatoare , spirituale in timp ce plin de recunostinta si cu atentie beneficieaza de < placerile muntelui lui venus>.
Lilith in opozitie cu Uranus ne vorbeste despre instabilitatea lui , si fiind pe axa I-VII axa eu-tu atunci comportamentul lui instabil afecteaza si partenerul dar si el sufera de pe urma acestui lucru. Incercarile lui iau nastere tocmai din refuzul lui de integrare sociala.
Conjunctia lui Lilith cu Nodul Sud lunar chiar in casa VII arata datorii karmice in acest domeniu.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Sep 01, 2007 3:08 pm 

Joined: Wed May 09, 2007 12:25 pm
Posts: 34
<<Meditatia din cartea lui Ciuperca poate te-ar ajuta,sau si mai mult tu sa fii sincera cu tine,ce anume trebuie sa schimbi..Daca ceva se repeta in viata ta ostentativ,nu exteriorul e cauza,ci ceva din interiorul tau,ceva ce tu ti-ai propus a depasi....Ti-as recomanda rugaciunea,sa ceri ajutorul Ingerilor Minunii iubirii,Ingerilor in general ....(aici daca vrei detalii,iti pot da niste link-uri ce te -ar stimula mult),si poate te -ar ajuta si afirmatia:.."Co-creez in numele Spiritului partenerul de viata potrivit mie.>>


Multumesc pentru raspunsul prompt,Adria..si pentru indrumare!
Ufff.. azi e si ziua lui.... :cry: ...In fine,as vrea sa mai adaug ceva...mda, stiu...spune-i prietenei tale sa citeasca rugaciunea Sf Anton 40 de zile.Eu asta fac acum.Stiu ca va face o minune!!!
Spune-mi mai multe despre rugaciunile catre Ingeri ...da-mi link-ul, te rog..Dzeu stie ce ar tb sa schimb la mine...Poate faptul ca sunt prea toleranta sau..nu stiu.Poate dupa aceste rugaciuni voi vedea cu alti ochi totul.Astept un nou semn de la tine..
Merci ptr.totul!!!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Sep 01, 2007 4:15 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
UIte niste informatii aici...
http://astro.coser.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=1430
http://www.yourfilehost.com/media.php?c ... mnului.pdf

Nu stiu de cine este scrisa cartea asta sau cine a adunat aceste informatii, dar cu siguranta iti vor fi foarte utile...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Sep 02, 2007 2:55 pm 

Joined: Wed May 09, 2007 12:25 pm
Posts: 34
:) multumesc din suflet,Coser!!!

Adria...mai ai ceva sa imi dai??


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Sep 02, 2007 6:59 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
ce te-ar interesa...............


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Sep 02, 2007 8:34 pm 

Joined: Wed May 09, 2007 12:25 pm
Posts: 34
rugaciuni, trimiteri..un sfat..o speranta...orice e de bun augur! :wink:
merci!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Sep 02, 2007 9:33 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Citeste ...
http://www.formula-as.ro/revista_620__5 ... torii.html

In aceasta perioada Pluto in tranzit face opozitie cu Marte natal, este un tranzit care dureaza mai mult , a inceput pe la sfarsitul lui ianuarie si tine cam pana in noiembrie 2008. Daca tinem cont de ce inseamna opozitia intre doua planete-este un aspect ce implica planete aflate in elemente armonioase , marte este in gemeni, Pluto este in sagetator, atunci pot spune ca apare in cazul tau o suprastimulare a campului energetic care are drept impact provocari in domeniul relatiilor personale, apare o lipsa de obiectivitate intre ceea ce vrei tu si ceea ce vor ceilalti, tocmai aici este nevoie sa lucrezi cu tine sa intelegi ca nu tot ce este bun pentru tine este bun si pentru cei cu care esti in relatii. Atunci cand Marte cel care simbolizeaza energia pe care tu o folosesti pentru indeplinirea diferitelor sarcini in exterior dar si dorinta si vointa se opune lui Pluto cel care simbolizeaza energia necesara pe care o folosesti pentru a-ti hrani trairile tale interioare , atunci pot spune ca schimbul energetic intre cele doua planete poate aduce pentru tine un potential de actiune nelimitat, depinde acum de tine daca folosesti aceasta imensa energie in mod constructiv sau nu.
In aceasta perioada ai la dispozitie un rezervor imens de energie, vei avea dorinta de a pune in miscare anumite lucruri, vei reusi sa faci asta dar folosind metode care nu sunt pe placul celor din jurul tau. Vei fi nerabdatoare , iar relatiile personale sunt cele mai afectate. Daca reusesti sa-ti disciplinezi manifestarea energiilor, atunci mintea si vointa le poti utiliza in bine , daca puterea ta o vei directiona incorect, folosind-o in scopuri egoiste vrand sa castigi cu orice pret, atunci pot spune ca cei din jurul tau se vor revolta . Este foarte important ca in aceasta perioada sa recunosti ca ai nevoie de o reformare interioara , sa incepi sa intelegi subtilitatile acestui process iar apoi sa actionezi in baza acestei intelegeri cultivandu-ti sentimentul de multumire fata de momentul prezent.
In aceasta perioada mania, resentimentele le afisezi cum afiseaza altii bogatia, iar acest lucru apare in cazul tau ca o bomba plina de emotii , plina de toate dorintele si frustarile tale . Cand te duci la doctor iti da o reteta cu diverse medicamente care sa-ti aline durerea , sa te vindeci, in cazul acestui aspect tu esti doctorul tau , tu poti sa te vindeci singura, tu prin cultivarea iertarii fata de cei din jurul tau si mai ales fata de tine .


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Sep 07, 2007 3:48 pm 

Joined: Wed May 09, 2007 12:25 pm
Posts: 34
Multumesc, Adria..pentru sfaturile utile...De luni, el a aparut din nou. Incearca sa faca din nou conversatie pe net..o intretin si eu...de luni pana azi totul a fost ok chiar daca toate discutiile au fost pe mess....am incercat din nou sa uit si sa iert tot ( am cultivat iertarea - exact cum mi-ai spus...asa am simtit, asa am facut).....ne-am facut si planuri sa ne vedem..etc...dar azi a fost rece, fara pic de urma de dorinta de a vb cu mine ca in celelalte zile in care ma tot intreba de 10 ori / zi ce fac, ce am facut cu o zi in urma...iar planurile facute pentru azi s-au dus pe apa sambetei...A disparut ca de fiecare data.
Am obosit, imi simt nervi incordati si imi vine sa plang. Nu stiu cum sa ma mai comport cu el. Ma simt stresata! D.p.d.v astrologic care ar fi stilul pe care ar tb sa il abordez in preajma lui..chiar si virtual..As vrea sa fac ceva sa il tin aproape ....Ce "tactica" ar tb sa adopt oare..?? Sau ar tb sa dispar si sa nu ma mai uit inapoi?? :?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Sep 09, 2007 6:44 pm 

Joined: Wed May 09, 2007 12:25 pm
Posts: 34
:( se pare ca intrebarea asta nu are raspuns...asta e!
oricum, merci mult pt tot,Adria


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Sep 09, 2007 7:27 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Odata cu intrarea lui Saturn in Fecioara , Venus din harta ta natala este opozitie cu Saturn , acest aspect vorbeste destul de clar de faptul ca te indoiesti in permanenta de tine, de capacitatea ta de a te face placuta , de a atrage atentia si afectiunea celuilalt , de cat este de sincer celalalt cu tine. Acest aspect de opozitie marcheaza inca o data caracterul tau suspicios , de a cere mereu mai mult, de a revendica iubire, de a face responsabil pe celalalt de lipsa ta de maturitate afectiva ori de indoielile pa care le ai.
Acest tranzit aduce pentru tine perioade de singuratate urmate de intalniri dar care sunt destul de greu de gestionat , relatii in care te vei simti tot singura , abandonata. Este necesar ca in aceasta perioada sa-ti dai un ragaz in care sa faci o analiza lucida a ceea ce vrei tu , de ce se intampla asta, care sunt radacinile acestor situatii .

Luna in progresie in casa II, in Scorpion, deci intr-o casa de apa arata cat de sensibila esti in aceasta perioada, starea ta de dispozitie este mai tensionata, parca ai fi blocata de ceva in modul tau de manifestare . Luna progresata fiind pozitionata in casa II, pot spune ca este o perioada de consolidare , de cautare a sigurantei, sunt stimulate necesitatile imediate, chestiunile legate de munca , de indatoriri practice si modul de adaptare catre lumea exterioara. Mesajul luinii progresate in casa II este legat de a-ti stabili un anumit ritm de munca si de a-ti castiga independenta financiara, de a-ti planifica mult mai concret viata personala, sa-ti stabilesti o baza solida de siguranta interioara , in special cea materiala.

La sfarsitul lui ianuarie 2008 Soarele in progresie in berbec face o conjunctie cu Jupiter al tau natal chiar in casa VII, este o perioada de liniste sufleteasca, calm ., ce-ti va induce acea siguranta ca esti pe drumul cel bun, este un moment foarte favorabil pentru tine in care lucrurile par sa mearga de la sine, fara obstacole. Poti gasi cele mai bune relatii de elevare sociala, de investitii financiare, de intelegere cu cei din jurul tau. Aceasta progresie aduce pentru tine atingerea scopurilor, success, fericire, sanatate buna , infloritoare chiar. Poti simti o crestere a popularitatii beneficiind de stima celorlalti.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Sep 10, 2007 4:48 pm 

Joined: Wed May 09, 2007 12:25 pm
Posts: 34
:) Adria, minunata ca intotdeauna!! Iti multumesc pentru predictii....!!! Mult !!!!!

O ultima doleanta in legatura cu acest topic...cateva randuri despre femeia care i s-ar potrivi lui d.p.d.v. astrologic. Cum ar tb sa fie, sa se comporte, sa i se potriveasca....Daca se poate, TE ROG DIN SUFLET.
Cateva randuri!


Mii de multumiri! :wink:


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Sep 11, 2007 9:31 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Cu Venus in Fecioara este atras de femeia pudica, rezervata , as putea spune chiar timida cu un anumit control asupra pasiunii, fara multe dragalasenii . Pot spune cu aceasta pozitie a lui Venus ca-si doreste o femeie mai putin dominatoare, chiar intr-o stare de inferioritate.
Datorita aspectului de trigon pe care venus il face cu Jupiter, femeia lui trebuie sa fie onesta, generoasa, fidela.
Luna in Sagetator ne vorbeste despre ceea ce-l farmeca la nivel emotional, deci este fermecat de o femeie optimista, intuitiva, careia sa-i placa calatoriile. Aspectul de trigon dintre Luna si Saturn ne vorbeste despre sensibilitatea lui fata de o femeie serioasa, ponderata, perseverenta, prudenta iar aspectul de sextil dintre Luna si Pluto ne vorbeste despre femeia creativa, stabila.
Neptun in Sagetator arata ceea ce doreste el sa impartaseasca la nivel spiritual, intuitiv cu partenerul , deci isi doreste sa experimenteze cai noi, idei noi, tot ce tine de spiritualitate, misticism.
El are casa parteneriatului in Berbec ceea ce inseamna ca va atrage totusi un partener destul de dominator si activ, iar uneori casatoria poate fi facuta in graba ceea ce va duce la eroare. Cu aceasta pozitie a casei VII, el are nevoie sa se afirme in casnicie. Neavand planete in casa VII, vom interpreta guvernatorul casei VII ca si cum s-ar afla in casa VII, deci cu Marte in casa VII, viata in comun va fi o lupta continua, vede casnicia ca si o competitie, iar partenera lui vesnic sa-l aprecieze si sa-l ridice in slavi, chiar are nevoie de ,,ode ,, as putea spune.Certuri frecvente , dar cred ca daca isi va primi doza zilnica de complimente aceste certuri pot fi destul de usor depasite.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Sep 13, 2007 9:41 pm 

Joined: Wed May 09, 2007 12:25 pm
Posts: 34
:lol:
:wink:


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 15 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group