It is currently Thu Mar 28, 2024 11:26 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 4 posts ] 
Author Message
 Post subject: PLUTON in careu cu nodurile lunare.....!
PostPosted: Wed Sep 05, 2007 10:03 pm 

Joined: Sun Aug 26, 2007 7:52 pm
Posts: 23
BUNA!
Fiica mea e nascuta pe 13.2.1990, 9.40am, Ploiesti.
Apelez la ajutorul vostru, daca se poate, sa aflu ce karma are!
E posibil sa aflu cateva detalii mai importante din astrograma ei
Ce inseamna PLUTON careu cu nodurile lunare?

Va multumesc si va urmaresc in continuare.... :D
numai bine!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Sep 06, 2007 8:59 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Image

Varsator cu ascendentul in Berbec, cred ca are un temperament tare independent, uneori chiar rebel daca i se impune ceva si ea nu este de accord, percepe libertatea ca o conditie necesara vietii ei. Are o gandire cutezatoare, entuziasmata de tot ce este nou, chiar profetica. De mic copil reactioneaza violent in fata impotrivirilor, ii place sa cunoasca despre tot, ii plac provocarile si tinde spre activitati marete. Lectia de viata –NN este in Varsator in casa XI, arata ca refuza sa colaboreze cu anumiti oameni, nu accepta pe oricine in preajma ei si asta se datoreaza in mare parte orgoliului ei si a aerului de superioritate pe care il are . In prezent ii este greu sa traiesca ca un om obisnuit si asta se datoreaza vietilor anterioare in care a fost o persoana privilegiata . Aceleasi probleme le va avea si cu partenerul cu care va avea tendinta sa se poarte ca si cu un subaltern. La maturitate va putea sa aiba o relatie pe pozitii egale. Pretinde o admiratie neconditionata din partea celorlalti si atunci este dispusa sa fie loiala si sa-i ajute. Este necesar ca in aceasta viata sa se dedice binelor celorlalti, Karma ei corespunde erei Varsatorului si este una dintre cele mai revolutionare si mai frumoase. Scopurile ei trebuie sa fie exclusiv in beneficiul colectivitatii, in aceasta viata este posibil sa aiba o munca de raspundere in care va trebui sa puna pe primul plan omenia si loialitatea. Realizarea lectiei de viata este posibila daca isi gaseste un ideal si isi afla rostul vietii. Prima parte a vietii este mai dificila si va trebui sa inteleaga ca are aceleasi drepturi si obligatii ca si ceilalti. Aerul de superioritate din vietile trecute este prezent si in aceasta viata si are aceleasi tentative de a subaprecia anumite persoane. Dorinta de spectacol iti poate crea uneori multe necazuri. Lectia de viata fiind in casa XI, este necesar sa invete si sa pretuiasca valoarea prieteniei.. Pentru realizarea lectiei de viata , Soarele o va ajuta prin conjunctia pe care o face cu Nodul Nord in Varsator, acest aspect facilitand raporturile cu ceilalti .
Cand Nodul Nord face un careu cu Pluto, mesajul acestui aspect este legat de transformarea ei in raport cu celalalt deoarece Pluto este in casa VII, casa VII fiind casa parteneriatului. Cu Pluto in casa VII , in Scorpion, principalul domeniu de viata in care se pot produce transformari in viata ei este strans legat de relatia de cuplu, casatorie.
Mijlocul cerului –cariera in Capricorn arata dorinta ei de a urca pe scara valorilor si recunoasterii sociale, iubeste celebritatea . Guvernatorul acestei case , Saturn fiind chiar in casa X, cred ca va respecta foarte mult munca, este foarte rezistenta si are o capacitate foarte mare de a face fata responsabilitatilor.Foarte importanta in directia carierei ei este planeta Marte , care face o conjunctie cu MC din partea casei IX, ii va da hotararea , independenta si constiinta valorii in ceea ce priveste stilul ei de munca. Are puterea de a trece peste orice piedica care apare in aceasta directie, refuza sa creada in infrangeri.
Dificultatea in a-si alege un drum in directia carierei vine de la conjunctia lui Neptun cu MC, ea vrea sa le stie pe toate si in acelasi timp sa treaca prin toate, are ambitii marete ceea ce adesea pare mai mult un ideal.
Prezenta lui Venus in casa X arata cat de importanta este pentru ea exprimarea artistica,infatisarea ei, si va investi multi bani si energie in aceasta directie. Saturn in conjunctie cu Venus ne vorbeste despre frica ei de a fi vulnerabila, de a-si oferi prea liber afectiunea.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Sep 12, 2007 7:11 pm 

Joined: Sun Aug 26, 2007 7:52 pm
Posts: 23
MULTUMESC din suflet, pt.aceasta interpretare! :D
tot ce ai spus e adevarat....
Intradevar este o persoana cam incapatanata, care doreste sa treaca prin viata, indiferent daca se loveste sau nu...
Eu ii dau sfaturi, dar ea zice: "lasa sa ma lovesc eu cu capul de sus, sa simt eu durerea, caci degeaba imi spui ca doare, daca eu nu simt". :shock:
este ambitioasa, desteapta si ff frumoasa!!!!!!! :wink:
doar ca, cred eu, e putin cam naiva, credula... :(
acum trece printr-o perioada dificila.........sa indragosit de un tip :evil: si este ff greu sa-l uite...
sper sa se maturizeze si sa vada ca viata nu e chiar roz!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: o alegere corecta???!!!!!!!
PostPosted: Mon Jan 21, 2008 12:59 pm 

Joined: Sun Aug 26, 2007 7:52 pm
Posts: 23
indraznesc sa va rog a ma ajuta cu cateva lamuriri in privinta urmatoarei perioade (o previzionala sau o revolutie solara), pt. fiica mea........13.02.1990, 9,40 ploiesti.... :)
Anul acesta termina liceul, da bacul...si apoi facultatea de relatii internationale....daca nu isi va schimba optiunea, intre timp!!!!!!!!!
Din harta ei astrala sau avand in vedere tranzitele ce vor avea loc, se poate vedea ce cariera ar fi indicat sa urmeze sau ce ii este benefic?
Descifrand rev.solara a fiicei mele, este acesta un an de temelie, un an benefic?
stiu ca luna in balanta e fav. diplomatiei....dar nu inteleg neptun conj cu MC ce insm....
Anticipat va multumesc pt ajutorul acordat...si in numele fiicei mele!
numai bine!


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 4 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group