It is currently Fri Mar 29, 2024 1:21 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 6 posts ] 
Author Message
 Post subject: o interpretare astrograma se poate?
PostPosted: Fri Sep 07, 2007 8:57 am 

Joined: Thu Aug 16, 2007 3:48 pm
Posts: 20
Buna ziua tuturor. M-am inscris de curand pe acest forum, subiectele postate mi-au starnit interesul. Sunt o abecedarista intr-ale astrologiei, un domeniu foarte interesant dar greu de inteles. Este cineva dispus sa imi interpreteze astrograma? 28.02.1966, Onesti, 14.45. Ma intereseaza aspectele legate de relationare eventual casatorie, m-am nascut cu astrele sub restrictie din acest punct de vedere sau....sa mai sper ca asa ceva exista si pentru mine? Va multumesc anticipat.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: trist!!!
PostPosted: Sat Sep 15, 2007 7:23 pm 

Joined: Thu Aug 16, 2007 3:48 pm
Posts: 20
Regret ca nimeni nu a raspuns mesajului meu. Voi continua sa fiu o prezenta "inactiva" pe acest forum si incerc sa invat cate ceva din raspunsul pe care il dati altora.
Cu stima. :(


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Sep 15, 2007 10:16 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Image

Peste cu ascendentul in Leu, o combinatie care te face sa nu prea ai teama de nimic, voluntara, uneori agresiva , poti avea
uneori un comportament neasteptat care te va conduce la pierderea controlului asupra unor situatii .Cred ca tot ce vei obtine in aceasta viata se va datora luptei si sacrificiului tau, ai o putere imensa de a-ti urmari si realiza scopurile propuse.
Casa parteneriatului este in Varsator , ceea ce arata ca ai nevoie de multa libertate, independenta intr-un parteneriat, casnicie,vrei in acelasi timp un partener modern, detasat sa poti impartasi experiente esoterice si spirituale, de fapt as putea spune mai clar ca iti doresti un partener si o casnicie moderna in care libertatea si independenta sa fie intelese in sensul lor bun.
Guvernatorul casei parteneriatului, casei VII , Uranus este retrograd si este in casa III.
Uranus retrograd arata ca in vietile trecute ai incalcat libertatea de expresie a celor din jurul tau ceea ce va face ca in aceasta viata sa intampini destule dificultati in a-ti manifesta tu liberul arbitru, de fapt vei fi nevoita sa faci ceea ce altii decid pentru tine . Acest lucru va dura pana ce vei invata sa respecti libertatea celor din jurrul tau si te vei abtine sa mai decizi tu pentru ei. Uranus retrograd in Fecioara face din tine o perfectionista in tot ceea ce faci, creatiile tale sunt originale , extravagante si nonconformiste, ai o abilitate extraordinara de a gasi erorile , punctele slabe ale unei lucrari ,dar marea greseala pe care o faci este ca ceri si celor din jurul tau sa fie la fel ca tine. Este necesar sa inveti ca nu toti oamenii pot fi ca tine, nu trebuie sa insisti in a impune un standard superior unui om doar pentru ca tu crezi ca asa este bine.
Cand Uranus retrograd este plasat in casa III, ai o abilitate deosebita in comunicare , idei originale, dar ai tendinta de a-ti impune ideile cu forta. Ai puterea si forta cuvantului dar este necesar sa inveti si dreptul la opinie al celorlalti si sa lasi oamenii in pace sa decida singuri cum vor sa traiasca, nu ai voie sa gandesti tu in locul lor si nici sa le manipulezi constiintele.
In sens pozitiv , Uranus retrograd te poate ajuta in studiul astrologiei, spiritualitatii, dar in acelasi timp Uranus retrograd face ravagii la nivelul relatiilor.
Casa VII, fiind fara planete inseamna ca nu reprezinta totusi pentru tine ceva important iar partenerul nu poate sa aiba o influenta prea mare asupra ta.
Neavand planete in casa VII, il vom interpreta pe Uranus ca si cum s-ar gasi in casa VII, acest lucru aratand ca partenerul il vei intalni prin intermediul prietenilor sau printr-o intalnire neprevazuta, dar orice relatie de a ta este marcata de nevoia mare de independenta de care ai nevoie, si orice frustrare de libertate , independenta te va face sa rupi relatia.

Uranus in opozitie cu Marte vine si ne vorbeste iarasi despre marea ta dorinta de independenta , de curajul tau, esti vesnic agitata, te entuziasmezi extrem de rapid mai ales in domeniul ambitiilor, relatiilor tale. Lipsa ta de rabdare, incapacitatea de a incetini ritmul si de a -ti domoli extremele te va face sa-ti urmezi calea asa cum doresti indiferent de pierderi. Dorinta de libertate si ignorarea oricarui fel de restrictii te va face sa nu poti trai o casnicie obisnuita , tu vrei ca totul sa fie altfel decat obisnuitul, vrei o casnicie fara restrictii .
In acest domeniu este necesar sa inveti sa-ti echilibrezi nevoia de libertate cu responsabilitatile asumate sau pe care urmeaza sa ti le asumi.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Multumiri
PostPosted: Mon Sep 24, 2007 2:37 pm 

Joined: Thu Aug 16, 2007 3:48 pm
Posts: 20
Multumesc pentru interpretare....am foarte multe de invatat....
Numai ganduri bune si respect !


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Sep 24, 2007 8:54 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
In aceasta perioada ai un tranzit destul de important, Uranus in tranzit in Pesti in opozitie cu Uranus natal in Fecioara, a inceput in aprilie 2007 si dureaza destul de mult, pana in decembrie 2008.Este o perioada majora in viata ta, se mai numeste popular criza varstei de mijloc, este o perioada plina de intrebari , dileme, se verifica cat este de solid ceea ce ai construit pana acuma., si ceea ce vrei sa faci in continuare. Dorinţa de libertate cu orice preţ poate crea probleme atât pentru tine cât şi pentru ceilalţi. Prieteniile şi afilierile de grup sunt adesea întrerupte în timpul acestui tranzit. Se pot ivi probleme şi dificultăţi neaşteptate în realizarea scopurilor şi obiectivelor personale.
Este o perioadă de insatisfacţie faţă de rutinele vieţii normale (uneori fiind numiţa "periculoasa vârstă de patruzeci de ani") cat şi sentimentul ca tu "ai pierdut" unele din plăcerile şi libertăţile vieţii pe care acum trebuie să le experimenteze cât nu este prea târziu..
Aceasta poate fi o perioadă de instabilitate în munca şi in chestiuni financiare. Se pot ivi dificultăţi privind taxele, asigurările, banii în comun şi bunurile moştenite. Acţiunile făcute în această perioadă pot avea efecte ce durează mult mai mult decât satisfacţia momentană obţinută.
Opozitia lui Uranus este ca un current ce circula prin corpul tau, prin propria ta viata, iar daca nu esti pregatita pentru el, se pot arde sigurantele. Ceea ce cere opozitia lui Uranus este o aducere la zi , o actualizare a vietii tale, ca la un calculator. Orice aspect, de la slujba, partener, stil de viata , valori, crezuri, care nu te ajuta sa-ti exprimi adevarata identitate, incepe acum sa-si faca simtita prezenta, standu-ti in cale, limitandu-ti libertatea.
Uranus vrea schimbare, bine asta nu inseamna sa respingi sau alungi pe oricine care ti se pare tie ca este vechi, care iti blocheaza libertatea.Este posibil ca elementele existente acum in viata ta sa te incurajeze spre schimbare. Daca nu faci asta fiind multumita de felul cum decurg lucrurile, atunci trebuie sa incepi sa faci niste schimbari , in sensul ca trebuie sa introduci ceva nou in viata ta, ceva legat de un ideal de-al tau. A avea un obiectiv sau o aspiratie spre ceva inalt este cea mai buna stea calauzitoare pentru tine in acest moment.
Personal , in timpul opozitiei lui Uranus am inceput sa studiez astrologia si numerologia si tot ceea ce pot sa-ti spun este ca am fost ajutata foarte mult in aceasta directie , in acelasi timp am facut si ordine in viata mea, dar pana a ajunge la aceste lucruri pot spune ca a fost o perioada destul de mare de cautari, cautam ceva dar nu stiam ce, a fost un drum anevoios de cautari dar cred ca astrologia si numerologia mi-au adus raspunsurile de care aveam nevoie pentru a merge mai departe .

Este bine de stiut si de tinut minte ca Uranus este cel care face legea in aceasta perioada.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: dileme....
PostPosted: Tue Sep 25, 2007 8:58 am 

Joined: Thu Aug 16, 2007 3:48 pm
Posts: 20
Incredibil....cat adevar....trec prin cea mai dificila perioada a vietii mele...insatisfactii, multe intrebari : "cine sunt si ce vreau.."..."ce am gresit pana acum si ce se mai poate repara.."....multe din sperantele mele s-au naruit....am nevoie de o ..un altfel de busola :D ....nu intamplator sunt aici pe acest forum....
Adria, Multumesc


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 6 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group