It is currently Fri Mar 29, 2024 5:42 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 2 posts ] 
Author Message
 Post subject: va rog din suflet ajutati-ma ..simt ca cedez
PostPosted: Sat Sep 15, 2007 10:16 pm 

Joined: Thu Apr 12, 2007 9:33 pm
Posts: 13
Caut raspunsurile la problemele mele pe site si recitesc de n ori ceea ce mi s-a raspuns .Ma intreb de mii de ori de ce oare toata lumea ma raneste .Pur si simplu caut rapunsuri .As vrea sa vad in viitor sa si mi se spuna ca viatza amea se va schimba , ca oamenii nu vor mai profita de sufeltul meu mare pe care din pacate il am , ca voi avea familia mult visata .Dar nu pot vedea in vitor si simt ca ma parasesc puterile iar in momentele mele de amaraciune apelez la voi poate poate voi intrezari o raza de speranta ...


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Sep 16, 2007 8:22 am 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Inainte de a vorbi despre tranzitele actuale, as vrea mai intai sa-ti vorbesc despre pozitia lui Pluto in casa V, casa iubirii exprimate, a creativitatii, iar Pluto aici ne spune ca dorintele tale de a fi cea mai buna si de a fi recunoscuta de catre intreaga lume nu pot fi asa usor implinite, iar urmarea acestui lucru iti umple inima de durere. Este necesar ca energia aceasta imensa care vine de la Pluto s-o transformi intr-o putere constienta si aplicata intr-o maniera pragmatica , putand astfel sa faci lucruri mari in domeniul creativitatii iar aceasta putere trebuie impletita strans cu extraordinara intuitie de care dai dovada .
Secretul lui Pluto in aceasta casa este acela de a invata sa fii multumita cu actualul tau destin si sa-ti folosesti energia imensa de care dispui pentru a face ceva special si subliniez acest cuvant special.
Cand Pluto face un sextil cu Neptun iti poti folosi in mod pozitiv capacitatile paranormale.

In aceasta perioada Pluto in tranzit in Sagetator face un careu cu Soarele natal in Fecioara , este un tranzit de durata, a inceput in ianuarie 2007 si tine pana in noiembrie 2008, este un tranzit care te face sa ai senzatia ca ceva din interiorul tau sau din exteriorul tau este in curs de schimbare iar tu nu ai nici o putere sa faci nimic. Sunt posibile probleme de sanatate, pierderea puterii, crize de identitate, bulversari in relatiile cu barbatii, este posibil ca tatal tau sa aiba mari probleme de sanatate.
Acest tranzit iti cere o transformare a ta, de multe ori transformarea este radicala, in cazul tau aspectul lui Pluto cu Soarele fiind unul tensionat, aceasta transformare de sine se realizeaza mai greu deoarece nu esti dispusa sa renunti prea usor la vechile forme pentru a lasa noul sa intre in viata ta. Se poate spune ca in aceasta perioada esti destul de impulsiva fiind condusa de factori inconstienti catre un tel pe care nu-l poti reprezenta cu claritate, ai parte de coincidente si intamplari misterioase care sfideaza orice explicatie rationala , iar intraga perioada este insotita de crize care te vor ajuta sa-ti modifici nu numai felul in care te privesti pe tine dar si maniera in care iti pui in valoare sinele in viata de zi cu zi.
Este un tranzit cu mari probleme in relatiile cu barbatii, ai sentimentul ca esti privata de iubire, cauti de regula un barbat puternic care trebuie sa devina in viata ta ceva important dar atentie in aceasta perioada poti fi si tu destul de solicitanta , uneori chiar brutala , poti ajunge chiar sa-i alungi din viata ta pe cei care ii iubesti si pe care totusi ii doresti cu disperare.
Cea mai buna maniera de a te comporta in aceasta periada este de a acompania tranzitul , de a lucra mereu asupra propriei persoane, de a-ti remodela relatiile si comportamentul fata de parinti.

Pluto face o conjunctie si cu casa VII, casa parteneriatului, si avand in vedere ca o conjunctie este un aspect destul de puternic chiar pot spune ca este o perioada in care ti se cere o transformare fata de ceilalti , fata de modul cum privesti parteneriatul .

Saturn intrand in Fecioara in septembrie face o conjunctie cu casa IV, casa familiei , pot spune este o perioada de constructie sau de fondare a ceva durabil la nivelul caminului , al casei. Saturn in tranzit prin casa IV reprezinta cel mai bun interval de timp in care poti pune fundamente pentru ambitii pe termen lung , poti face pasii necesari pentru a-ti schimba conditiile de locuit, poti deveni mai interesata de obligatiile familiale.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 2 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group