It is currently Fri Mar 29, 2024 6:12 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 5 posts ] 
Author Message
 Post subject: neptun Rx conj NS , in trigon cu saturn conj kiron din CX
PostPosted: Sun Sep 16, 2007 10:57 am 

Joined: Sun Aug 26, 2007 7:52 pm
Posts: 23
Buna, Gheorghita!
Felicitari pt. acest forum, care a aparut atunci cand trebuia! Forumul acesta este prietenul de care aveam nevoie.... :D eu ador astrologia si sper sa am har in acest domeniu, sa pot asimila aceste cunostinte!!!!!!!!! :roll:
Tot ce am citit pana acum, in acest forum, m-a ajutat sa descifrez cate ceva din harta mea natala! :? DAR...mai am nevoie de cateva lamuriri, de la persoana competenta, in acest domeniu al astrologiei....
Sunt nascuta pe 5.06. 1966, 5.55am in Ploiesti.
As dorii sa aflu mai multe lucruri referitoare la destinul meu, cariera mea, menirea mea.... :wink:
ce inseamna piramida de apa, dreptunghiul mstic,( neptun Rx in scorpion :!: , conj cu NS) in trigon cu (saturn conj kiron) :shock:
si ce va trebui sa fac de acum inainte pt a ma inalta spiritual.....pe ce trebuie sa ma axez de acum inainte?

P.S. de ceva timp m-am schimbat mult...vad, simt faptele, lucrurile, altfel decat pana acum 2 ani (in mai 2005 tatal meu a murit)....si multe sau modificat...in viata mea , in mintea mea, in jurul meu, in relatiile familiale, cu rude...etc
cei din jurul meu nu inteleg aceasta schimbare in sensul bun!
doar o singura prietena crede si intelege ceea ce se intampla cu mine! :) cu ea pot discuta...dar nu indeajuns!
Anticipat, multumesc pt lamuriri si sfaturi! :D


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: neptun Rx conj NS , in trigon cu saturn conj kiron din C
PostPosted: Wed Oct 10, 2007 2:12 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Image

Destinul tau este unul de sacrificiu. Ai de invatat nuantele sacrificiului, modalitatea in care un om cu calitatile tale se poate dedica unui scop atat de important si de mare asa cum este acesta.
Gemeni cu asc in Rac, cu Luna in exil in opozitie cu Jupiter pe asc, cu guv temei in domiciliu, in casa XII (exil de casa) in cuadratura cu Saturn in Pesti conjunct cu Chiron. In trecut ai fost critica, dura si rece, ai beneficiat de un talent pe care l-ai folosit fara o implicare emotionala vizibila, ascunzandu-ti sentimentele dincolo de un statut social. Cu NS in Scorpion in VI pe axa interceptata pot spune ca ai facut chiar alegeri gresite. Nu pot sa nu iau in considerare un Saturn in Pesti pe casa X ce iti aduce nostalgia ideilor fixe, a emotiilor rigide si a sigurantei in dogma. Ai ales o cale gresita si, in paralel cu asta, ti-ai cultivat un talent special, unic pe care inca il mai pastrezi. Jupiter pe ascendent ne indica un vindecator vechi, un maestru al cuvintelor (Marte in Gemeni pe casa XII) capabil sa transforme orice in avantajul sau, dar incapabil sa-si controleze evenimentele vietii. Simti ca destinul te compleseste si cu NN in Taur pe XII cauti un sprijin in titlul onorifice, valori materiale, traditie construita prin valori istorice. Ideea de neam, tara, statut social iti sunt familiare si poti dispune de ele, dar te indoiesti de tine cu atat mai mult cu cat primesti recunoastere din partea celorlalti.
Esecul de altadata este acum concentrat in indoiala, alegerea gresita care te-a dus anterior la esec, iti apare acum ca un entuziasm ghinionist, sub forma unor bucurii care iti aduc mai mult tristeti decat impliniri. Aspectul duplicitar al vietii tale - semnul natal Gemeni - se rasfrange asadar la interior. Simti ca te chinui si asta se intampla doar la interior, sub forma unei drame. Evident ca intelegerea ei te duce spre profunzimi emotionale greu de inteles, dar pentru asta schimbarile vietii personale ca evenimente, nu ca traire, au o mare prioritate. Cu Uranus si Pluton in IV, cu un guv IV in XII pot spune ca nu-ti gasesti locul si linistea acasa si ca ai impresia ca intotdeauna esti fortata de destin sa traiesti unde nu-ti place. Este complicat de integrat asta in elementele de destin pentru a intelege de ce ti se intampla asta. Cert este ca o cale interioara corecta, in care regula sociala sa nu fie mai importanta decat talentul pe care il ai, inclinatia ta, trebuie urmata.
Un nativ Gemeni vrea oricum sa pacaleasca. Tu vrei sa te pacalesti pe tine, asa cum ai facut-o anterior. Evident ca rezultatul va fi unul duplicitar: tu vei castiga si tu vei pierde.
Greseala cea mare va fi tocmai aceasta preocupare. Lilith pe MC aduce fuga de superiotate, refuzul puritatii si a inspiratiei si inlocuirea ei cu altele aparent identice. Prin urmare apelul tau la reguli sociale, pentru a-ti cosntrui valori personale este inceputul unei erori pe care ti-o vei alimenta ulterior prin duplicitate.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Oct 10, 2007 7:16 pm 

Joined: Sun Aug 26, 2007 7:52 pm
Posts: 23
Este complicat de integrat asta in elementele de destin pentru a intelege de ce ti se intampla asta. Cert este ca o cale interioara corecta, in care regula sociala sa nu fie mai importanta decat talentul pe care il ai, inclinatia ta, trebuie urmata.
Un nativ Gemeni vrea oricum sa pacaleasca. Tu vrei sa te pacalesti pe tine, asa cum ai facut-o anterior. Evident ca rezultatul va fi unul duplicitar: tu vei castiga si tu vei pierde.
Greseala cea mare va fi tocmai aceasta preocupare. Lilith pe MC aduce fuga de superiotate, refuzul puritatii si a inspiratiei si inlocuirea ei cu altele aparent identice. Prin urmare apelul tau la reguli sociale, pentru a-ti cosntrui valori personale este inceputul unei erori pe care ti-o vei alimenta ulterior prin duplicitate.
:shock: :shock: :shock: :?

ITI MULTUMESC pt aceasta analiza a astrogramei mele! :)
Nu vreau sa crezi ca :roll: sunt batuta in cap, DAR nu inteleg CE TREBUIE SA FAC EU DE ACUM INAINTE? pt a nu mai gresi...pot schimba ceva? :) Imi poti explica mai pe intelesul meu pasajul de sus?
ASTEPT CU NERABDARE raspunsul tau.....si mii de multumiri :)
Numai bine!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Oct 11, 2007 11:09 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Eu nu ti-am spus asta pentru a face ceva anume, adica sa faci ceva de genul: de azi inainte nu mai mananc zahar. Ceea ce ti-am spus se refera la o atitudine mentala si este mai mult o invitatie la sinceritate fata de tine. Incepe cu un proces interior in care sa-ti recunosti fata de tine alegerile. Hm, este, de altfel, foarte delicat acest proces si nimeni din afara nu-ti poate spune, mai bine decat tine, ce trebuie sa faci la modul concret. Eu ti-am indicat un mecanism pe care trebuie sa-l explorezi, nu am indicat o interdictie pe care o aplici, deci nu trebuie sa-ti sune ca o sarcina de lucru, ci ca un avertisment. Daca vei lua in serios tendinta interioara de a te pacali pe tine insati, indicata de tema, vei putea sa-ti oferi raspunsuri reale la dilemele existentiale pe care combinatia Marte in Gemeni pe XII - Luna in Capricorn pe VII reiesite din disputa interioara intre conditionarile interioare si usurinta cu care iti poti controla contactele sociale.
Nu esti deloc "batuta in cap", ci doar dornica de concret. Concretul pe care vrei sa ti-l ofer eu va veni doar din dialogul cu tine. Eu nu iti pot spune pana unde poate merge aceasta "plutire" a intelegerii tale, ci pot, pentru ca asta este rolul meu, sa-ti indic o solutie de intelegere a lumii tale, eu iti arat cu degetul si tu mergi pe drum/
Asculta-ti gandurile, emotiile si cauta in ele adevarul cel mai simplu, cel mai concret. Uitandu-ma pe tema ta sunt absolut convins ca vei reusi... ai toate ingredientele necesare: profunzime, dorinta de concret, spirit practic, mobilitate, dinamism, sensibilitate.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Oct 11, 2007 12:40 pm 

Joined: Sun Aug 26, 2007 7:52 pm
Posts: 23
Asculta-ti gandurile, emotiile si cauta in ele adevarul cel mai simplu, cel mai concret...

Acum in interiorul meu simt un amalgam de emotii, ganduri, dorinte....ma simt ffff confuza :? dar in acelasi timp ma rog pt. o scanteie divina, care sunt sigura ca va apare cat de curand....... pesemne ca inca n-a venit timpul....
Sunt ferm convinsa ca am venit pe pamant pt. a face ceva sau a termina ceva...
Inca o data iti multumesc pt. tot ce m-ai invatat! :)
Numai bine!


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 5 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group