It is currently Thu Mar 28, 2024 2:40 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 
Author Message
 Post subject: saturn in fecioara aduce blocaje profesionale ?
PostPosted: Sat Sep 22, 2007 6:29 pm 

Joined: Mon Sep 10, 2007 2:45 am
Posts: 7
Location: ploiesti
dragi prieteni ai acestiu forum care descifrati tainele astrologiei .ma puteti ajuta ?de 3 ani de zile tot am sperat la o promovare profesionala ,dar sperantele mele au fost in zadar ,din contra parca nu mai am nici o speranta( si in plus la sotul meu se anunta restructurari ) ....si citind informatiile acestui forum pe care l -am descoperit ...cu bucurie ,mai rau ma cuprins deznadejdea ,de la saturn care va sta vreo 2 ani in fecioara !! eu sint fecioara de 01 septembrie 1976 .ora 02.00,valeni de munte ( ora nu o stiam cu exactitate dar dataorita dl Coser am aflat ,si ascendentul de altfel ..in leu ).oare saturn ma va bloca profesional in continuare ...am incercat sa mi caut in alta parte dar in zadar .la anul dau licenta si poate am sanse mai multe dupa ...dar dl saturn ma va ajuta sau vrea sa mi dea o lectie de invatat ..lectia rabdarii ? poate are cineva timp si pt mine ..macar citeva idei .....deja la dl Coser nu mai indraznesc ca ma ajutat in privinta pb cu fertilitatea si poate este ocupat cu alte persoane .cu multumiri cristina .



_________________
cristina
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Sep 23, 2007 12:34 am 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
Cristina,
gasesti aici http://astro.coser.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=1462 cam ce putem spera de la tranzitul lui Saturn prin semnul Fecioarei.
Pe tema ta intrarea lui Saturn in Fecioara s-a facut pe casa a IIa, a banilor, din care iese la inceputul lui decembrie 2007, insa nu pentru mult timp, deoarece pe 20 dec 2007 va intra in miscare retrograda, deci va reveni incet, incet, in aceeasi casa a IIa. Pentru ca blocajele profesionale de care spui sa se datoreze tranzitului lui saturn prin fecioara, ar fi trebuit ca acest semn zodiacal sa fie pe casa X, a carierei.

Imi este greu sa interpretez cu certitudine o revolutie solara, dar pot spune ca in RS 2007/2008, opozitia (la diferenta de numai 1 grad) dintre MC anual si MC natal, cat si opozitia Lilith natal ( din casa 10) si Lilith anual( cj cu NN natal) ar fi o explicatie pentru problemele pe care le ai legate de cariera. E drept, aceasta RS da o imagine a evenimentelor din anul care pentru tine a inceput pe 2 septembrie 2007, deci nu gasim aici o explicatie pentru anii din urma...



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Sep 25, 2007 10:23 pm 

Joined: Mon Sep 10, 2007 2:45 am
Posts: 7
Location: ploiesti
draga mag multumesc pt raspuns ,poate la anul planetele vor fi mai ,,bune ,,cu mine o sansa am avut dar trebuia sa fac un compromis ,trebuia sa mi incalc principiile , sa mi insel familia si nu am putut sa o fac ...ramin in continuare alaturi de voi cu mare placere .cristina



_________________
cristina
Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group