It is currently Thu Mar 28, 2024 9:47 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 5 posts ] 
Author Message
 Post subject: va rog sa ma ajutati sa-mi inteleg fiul
PostPosted: Wed Oct 17, 2007 8:26 pm 

Joined: Thu Oct 11, 2007 8:13 pm
Posts: 3
buna tuturor.as dori si eu o astrograma pt fiul meu Leonard 01.10.1988,bucuresti,ora 20,15.este o balanta extrem de incapatanata,si cu care nu mai comunic f.bine.va multumes.are o relatie de cativa ani cu o fata ( rac 06.07.1990) si cu care pot spune ca nu se intelege f.bine,insa a devenit comoditate pt amandoi.as dori sa aflu ce-i rezerva astrele legat de acest aspect si despre cariera.multumesc.[/b]


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Oct 17, 2007 9:21 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Buna,
aceasta este harta lui Leonard
Image
si uite si harta sinastriei cu prietena lui

Image

Leonard este foarte norocos, toata viata va fi in cautarea jumatatii- asta daca nu a gasit-o deja- pentru ca el are multa afectiune de daruit. S-ar putea ca de la iubita sa sa vina si marile deziluzii ale vietii (nu ma refer in special la actuala prietena), insa va primi cam cat daruieste. In casa amorului sunt si ispitele..Relatia sa cu mama este una aparent conflictuala, s-ar putea sa se simta constrans si cam cicalit, si atunci sa faca pe dos..Rolul tau este acela de a-l ajuta sa se exprime si de a-l invata cam ce trebuie sa faca in viata ca sa se descurce pe partea materiala (sa-i dai sfaturi pentru a fi capabil sa se sustina singur pe plan material ). Orice alt amestec al tau in viata lui privata, mai ales in cea sentimentala, s-ar putea sa-l cam deprime, pentru ca el percepe totul altfel.. Legat de cariera, tot ce are legatura cu noile aparaturi, sau cu neobisnuitul, il atrage, iar locul de munca il poate ajuta sa se transforme si chiar sa evolueze, nu pot sa-ti spun exact cum, insa Pluto in casa VI si in domiciliu il aduce in contact cu marile energii care pot sa inalte dar sa si coboare un spirit. Tot in casa VI se afla si Chiron. Personal cred ca la un moment dat, indiferent ce va face in viata profesionala, va fi atras in a-i ajuta pe ceilalti, va fi atras fie de medicina, de teologie, de psihologie sau de medicina alternativa...Are multa intuitie si va sti ce sa aleaga.

Legat de relatia lui, eu nu o vad izvorata din comoditate, este mai degraba o veche relatie sentimentala, din alta viata, care nu s-a derulat bine. Exista pasiune, dar si multa instabilitate. Personal eu nu cred ca vor ramane impreuna, dar nu se stie, am vazut si sinastrii mai rele, ..si nu m-am uitat pe tema compusa.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Oct 17, 2007 9:32 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Revin pentru a-ti da un sfat- el are Marte in Berbec si retrograd, nu-i impune nimic, nu-l forta sa faca nimic, incearca sa intuiesti cand are nevoie de tine si cand vrea sa fie lasat in pace. Lasa-l sa vina el la tine cand are nevoie sa se destainuie sau cand are nevoie de sfaturi, va fi mult mai bine. Ce te sfatuiesc este sa te rogi pentru el, pentru ca in aceasta viata este foarte important ca el sa incepa sa creada in existenta lui Dumnezeu, s-ar putea ca intr-o viata sa fi fost ateu sau sa fi urmat o cale gresita de a-L gasi. Este intr-adevar incapatanat si dificil, iar tu trebuie sa ai mult tact.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: va rog sa ma ajutati sa-mi inteleg fiul
PostPosted: Tue Oct 23, 2007 6:45 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
gheorghe liliana wrote:
buna tuturor.as dori si eu o astrograma pt fiul meu Leonard 01.10.1988,bucuresti,ora 20,15.este o balanta extrem de incapatanata,si cu care nu mai comunic f.bine.va multumes.are o relatie de cativa ani cu o fata ( rac 06.07.1990) si cu care pot spune ca nu se intelege f.bine,insa a devenit comoditate pt amandoi.as dori sa aflu ce-i rezerva astrele legat de acest aspect si despre cariera.multumesc.[/b]


Image

wow, nu vreau sa intervin peste interpretarile pe care le-ai primit deja, insa nu pot sa nu-mi exprima uimirea, surprinderea in fata unei asa teme.
Din capul locului pot spune ca nu-i poate sta nimeni in cale. Are viteza de reactie, duritate. Hotararile sale se sprijina intotdeauna pe ideea de satisfactie personala, implinirea dorintelor personala. Gandeste scurt si doar pentru el, dar este abil. Cu Lilith pe NS pot spune ca dorinta lui de a opune rezistenta oricui si in orice situatie are radacini vechi si ca o rautate ascunsa il macina. Are neaparata nevoie de o activitate intelectuala, altfel predispozitia planetelor il imping spre comportamente antisociale, intai din greseala, apoi din placerea de a uza de un noroc pe care il are. Este un tip norocos, dispune, cu Jupiter pe ascendent, de o karma buna Are energie, insertie, dar tocmai din aceasta cauza poate deveni o adevarata pacoste pentru cei din jurul sau. Acest om sfideaza ceea ce simte ca este slab si se dueleaza cu cel pe care il simte puternic. Cu Venus in casa IV, doar mama poate ajunge la sufletul sau, iar consoarta si-o alege dupa modelul pe care i-l impune mama. Prin urmare (nu ar trebuie sa te surprinda prea tare) femeia de langa el va fi exact asa cum te percepe el.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Oct 23, 2007 4:46 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Liliana, sper ca te-au multumit raspunsurile...Daca da (sau daca nu), esti binevenita sa-ti spui punctul de vedere..


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 5 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group