It is currently Thu Mar 28, 2024 12:08 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 
Author Message
 Post subject: jupiter si lilith in casa a II a
PostPosted: Thu Oct 18, 2007 5:17 pm 

Joined: Sun Aug 19, 2007 1:35 pm
Posts: 5
ar putea cineva sa ma elucideze in urmatoarea privinta?am jupiter in casa a IIa(in gemeni) si lilith retrograd tot in casa a IIa (in rac).cel putin asa stiu eu.care dintre planete influenteaza mai mult aceasta casa ?sau daca puteti sa-mi spuneti mai multe despre aceasta situatie. datele mele sunt 22-02-1978, ora 10:00,pucioasa ,dambovita.multumesc mult si va rog frumos un raspuns.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Oct 20, 2007 7:22 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Cu Lilith in casa II , intotdeauna vei avea in vedere doua lucruri: valoarea si pierderea . Teama de pierdere caracterizeaza destul de bine viata ta actuala, iar scopul vietii prin prisma lui Lilith este sa-ti trasezi anumite granite pentru bani, siguranta, casa , tot ce tine de tine .
Teama de saracie este o alta caracteristica pentru aceasta pozitie a lui Lilith, iar consecinta acestui lucru va fi sa te terorizezi prin fel de fel de economii exagerate si uneori tendinte de sacrificiu.
Vei sacrifica pretentiile tale, placerile tale dar nu inainte de a vedea sau a simti ca vei primi ceva in schimb , as putea vorbi aici de acea ecuatie in care a=b, vei da doar cat primesti nici mai mult nici mai putin.Alt punct negru al acestei pozitii al lui Lilith aduce pentru tine tendinta de a fi cu ochii pe ceea ce au altii , iti vei face dusmani tocmai pe oamenii care-si permit anumite lucruri pe care nu le ai. Parerea mea este ca trebuie sa lucrezi cu tine sa fii multumita cu ceea ce ai, sa speri ca viitorul poate fi bun cu tine aducandu-ti ceea ce doresti.
Te temi destul de mult de orice fel de atasament, de a fi dependenta de cineva, dar in acelasi timp consideri ca ai dreptul de a trece granitele celorlalti, mai bine spus putem vorbi de “’ respecta libertatea mea dar pe a ta las-o deschisa”.Tocmai acest lucru va crea dezechilibru in viata ta si este bine de stiut ca Lilith vrea egalitate si revendica acest lucru.
Aici Lilith se leaga de valori si spatiu.
Lilith in Rac adduce pentru tine o karma fata de familia ta.
Soarele vine si indulceste un pic pe Lilith prin aspectul de trigon, aspect cu a carui energie vei castiga luciditate, originalitate, magnetism.
Vei putea depasi restrictiile impuse de Lilith asupra banilor , valorilor tocmai printr-un ajutor nesperat, ajutor dat de cineva in secret.
Mercur vine si el si da o mana de ajutor pentru depasirea restrictiilor lui Lilith, iar energia acestui aspect de trigon te va face o cautatoare a adevarului, iti da un intelect analitic, spirit penetrant , luciditate in comunicatie.
Conjunctia lui Jupiter cu Lilith aduce pentru tine dificultati in a te adapta la orice fel de constrangeri ce apar in viata ta, mai bine spus apare la tine o respingere a tot ceea ce vrea sa se cheme lege.Uneori vei fi lipsita de protectie datorita acestuii aspect al lui Jupiter cu Lilith.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: draga adria,
PostPosted: Tue Oct 23, 2007 3:20 am 

Joined: Sun Aug 19, 2007 1:35 pm
Posts: 5
of,cata dreptate ai,mai ales in partea finala.nu pot suporta sa fiu constransa,sa dau socoteala cuiva pentru ceea ce fac si ma consum enorm atunci cand chiar e necesar sa dau socoteala.din pacate si meseria pe care o am(contabila) ma obliga sa raspund in fata multor oameni. si asta m-a adus la capatul puterilor.
daca te ma rog frumos sa-mi mai dai si alte detalii despre interpretarea astrogramei mele,crezi ca ai putea?daca nu,eu vreau sa-ti multumesc oricum pentru ca ti-ai facut timp pentru mine.
daca da,te rog frumos daca poti sa-mi spui cate ceva despre ceea ce ti se pare tie mai important pe harta mea natala?ma simt foarte debusolata si mi se pare ca nu stiu ce sa fac cu viata mea de acum incolo.serviciul este stresul cel mai mare.
multumesc mult pentru tot.


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group