It is currently Thu Mar 28, 2024 4:01 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 2 posts ] 
Author Message
 Post subject: Relatie zbuciumata
PostPosted: Fri Oct 19, 2007 7:11 am 

Joined: Fri Feb 03, 2006 6:52 am
Posts: 7
Location: Chicago,Sua
Buna,

Indraznesc sa va cer si eu o interpretare pt o astrograma/ sinastrie. Motivul pentru care doresc aceastra astrograma, e legat de relatia mea sentimentala.
Am o relatie de 5 ani de zile. De 2 ani stam impreuna, locuind in alta tara.
Am inceput sa ne construim un viitor impreuna, vrem sa ne cumparam o casa anul viitor,am vorbit despre posibilitatea de a avea un bebelus peste 2 ani.
Totusi faptul ca avem o gandire foarte diferita unul de celalalt , si discutii contradictorii aproape zilnice, ma sperie si ma face sa ma indoiesc de viitorul relatiei noastre.
In ultimul timp avem probleme , exista o stare de irascibilitate in relatie atat din partea mea cat si din partea lui, irascibilitate care se declanseaza de la cele mai banale lucruri.
Stiu ca daca ne-am desparti am suferi foarte mult amandoi, dar cateodata ma gandesc ca ar fi cel mai bun lucru pt amandoi.
Ce sansa poate sa aiba cineva sa ramana impreuna , daca nu se potrivesc deloc ,chiar daca exista dragoste ?

Poate nu ma cunosc foarte bine nici pe mine, nici pe el, de aceia am si apelat la voi.
Mi-ati face un bine enorm , sa-mi dati niste sfaturi.

Datele noastre sunt:

Eu- 27 februarie 1980, Oravita, ora 9.15 dimineata -pesti cu ascendent in taur

El- 27 februarie 1980, Oradea, ora 5.00 dimineata-pesti cu ascendent in Capricorn

Multumesc anticipat.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Oct 20, 2007 8:02 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Image
Image[
URL=http://imageshack.us]Image[/URL]
Peste cu ascendent in Taur, cred ca esti destul de sensibila dar stii in acelasi timp sa-ti dirijezi foarte bine aspiratiile catre scopuri constructive , ajuti oamenii dar astepti reciprocitate. Activa dar uneori instabila, aici putem da vina pe Peste cu sloganul ca "piatra care se rostogoleste nu mucegaieste" , te adaptezi destul de usor si repede cu orice fel de munca fiind caracterizata de dorinta unei vieti indestulatoare.
El, Peste cu ascendent in Capricorn,independent, usor influentabil, caracterizat de generozitatea folosita in a-i ajuta pe cei in nevoi. Desi nevoile lui sunt destul de modeste, are un simt inascut al economiei.
Cred in acelasi timp ca este si destul de morocanos.
Aveti aceeasi lectie de viata, Nodul Nord in Leu si Nudul Sud in Varsator. Este bine de stiut ca in Nodul Nord iti vezi destinul la lucru, ne arata scopul acestei vieti, mai mult decat orice altceva mesajul este legat de "de ce-ul " vietii individuale. Intr-un sens mai larg, Nodul Nord are de-a face cu munca care trebuie implinita , cu noua realizare , si daca vom face eforturi in directia scopului actual al vietii atunci este bine de stiut ca vom primi putere din abundenta .
Fiecare efort facut in directia Nodului Nord va fi rasplatit, trecutul adica Nodul sud trebuie sa moara inainte ca viitorul , Nodul Nord sa poata trai.
Nodul Nord in Leu arata ca in aceasta viata trebuie sa-ti dezvolti talentele creatoare , sa-ti concentrezi vointa intr-un scop precis.
In viata anterioara ai fost inconjurata de oameni care te-au sprijinit in rezolvarea tuturor problemelor, in aceasata viata vei fi pusa in situatia de a-ti rezolva problemele singura, este bine de stiut ca in situatiile critice nu te vei putea baza decat pe propriile forte. Vei trece prin diverse situatii care in final iti vor aduce incredere in tine si in puterea ta , poti ajunge sa conduci un anumit grup social. In viata trecuta ai fost o idealista, iubeai oamenii dar intr-un mod estetic, ai fost inzestrata cu o mare capacitate intelectuala dar pe care nu ai stiut sa o folosesti sa creezi ceva de una singura, tot timpul te-ai supus parerilor si deciziilor celor din jurul tau.. Vii in aceasta viata cu aceleasi capacitati intelectuale, ti se cere sa-ti formezi o gandire proprie pe care sa o folosesti in actiuni individuale, fara a astepta ajutor din partea altora. Este necesar sa renunti la interesele celor din jur in favoarea interesului tau personal. In ceea ce priveste partenerul de viata , cred ca va fi destul de greu in aceasta viata sa accepti un parteneriat tocmai datorita faptului ca lectia de viata in leu accentueaza de fapt individualitatea, increderea in fortele proprii, consecventa proiectelor tale chiar cu unele sacrificii din partea ta.
Tu ai Nodul Nord in Leu in casa V, iar aceasta pozitie accentueaza destul de mult problemele in relatiile cu prietenii, posibilitatea de a fi inselata sau de a te insela in legatura cu ei.
Este necesar sa ai mare grija ce prieteni iti faci deoarece vei avea mult de suferit tocmai datorita firii tale dependente de altii si mai ales datorita anturajului. Trebuie sa te bazezi pe munca ta, sa-ti dezvolti creativitatea , sa faci ceva important prin fortele proprii. Este foarte bine si benefic pentru tine o munca legata de copii deoarece ai mult talent pedagogic.

El are Nodul Nord in casa VII, trebuie sa renunte la egoism acceptand sa faca concesii si sa fie tolerant, sa urmareasca binele celorlalti si abia apoi pe al lui personal.
Va trece prin diverse situatii care il vor forta sa-si schimbe comportamentul, si este bine de stiut ca el va obtine beneficii numai prin asociere cu altii. Nu va putea sa se realizeze de unul singur, dupa casatorie se va putea realiza in toate planurile, atat matrerial cat si social. Este necesar sa acorde o importanta deosebita relatiei cu partenerul si sa faca totul pentru a-l face fericit.
Guvernatorul ascendentului tau in Taur este venus care se afle intr-o pozitie destul de greu de exprimat si controlat. In casa XII , Venus aduce o frica imensa de haos in domeniul relatiilor, frica ce apare datorita unor conditionari, traume din vietile anterioare. Aici Venus isi exprima destul de greu fericirea, trecutul continua sa bantuie viata ta iar exprimarea lui venus in aceasta casa karmica este total in afara puterii tale de control.
Aceasta neputinta este accentuata si de pozitia de exil al lui Venus in Berbec, pozitie care nu mai caracterizeaza pe venus ca pe " micul benefic". Aici sunt accentuate de fapt calitatile negative , conducand la destule blocaje, deceptii, defazaj comportamental.
Daca tinem seama si de opozitia lui Pluto , de careul cu Luna , atunci putem vorbi in cazul vostru de Venus cea ofensata care va imprima destul de multa incapatanare, pasiune controlata prin indoieli, teama de ridicol, va cautati reciproc defecte.
Luna in Rac arata ca va aparati instinctiv prin introvertire sau uneori prin izbucniri emotionale, va gasiti siguranta prin familie.
Careul Luna -Venus aduce pentru tine capricii amoroase, instabilitate, iar pentru el acest aspect se poaste manifesta prin gusturi feminizate .
Ascundeti destul de bine timiditatea, cautati permanent un mediu social in care sa va manifestati dar de multe ori investiti acolo unde nu merita trecand peste conjuncturile favorabile.
Tu ai casa parteneriatului in Scorpion, iti doresti un partener puternic, secretos, misterios, vei intalni pe cineva care sa te fascineze, sa te invalui in farmecul lui personal. Uranus in casa parteneriatului arata o intalnire neprevazuta, un schimb intelectual si intuitiv puternic cu acesta , ai nevoie totusi de multa independenta intr-o relatie, orice tendinta a partenerului de a-ti impune ceva aduce un risc marit de ruptura cu el.
Guvernatorul casei parteneriatului este Pluto in casa a VI-a , aceasta pozitie a lui Pluto ne vorbeste despre un partener de la locul tau de munca, de fapt lucrati impreuna, poate fi cineva mai fragil din punt de vedere al sanatatii.

El are casa parteneriatului in Rac, atrage un partener sensibil care-si doreste o familie si un trai decent, are nevoie de multa afectiune si in acelasi timp de recunoastere.
Guvernatorul casei parteneriatului , Luna in casa VII ne vorbeste de cat de importanta este casatoria pentru el dar in acelasi timp este destul de indecis in alegerea partenerului. Cu Luna in casa VII , el este prea dependent de celalalt, vrea un partener care sa il protejeze, in acelasi timp isi doreste o femeie care sa semene cu mama lui.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 2 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group